• Zegarki marki Tissot
  • Zegarki marki Montblanc
  • Zegarki marki Prim
  • Zegarki marki Aerowatch
  • Zegarki marki Błonie
  • Zegarki marki Alpina
  • Zegarki marki Omega
  • Zegarki marki Citizen
  • Zegarki marki Frederique Constant
  • Zegarki marki Luminox
  • Zegarki marki Aviator Swiss Made
  • Zegarki marki Ball
  • Zegarki marki Junghans
  • Zegarki marki Vostok Europe
  • Zegarki marki Certina
  • Zegarki marki Oris
  • Zegarki marki Seiko
  • Zegarki marki Michel Herbelin
  • Zegarki marki Perrelet
  • Zegarki marki Epos
  • Zegarki marki Atlantic
  • Zegarki marki Bulova
  • Zegarki marki G-SHOCK
  • Zegarki marki Roamer
  • Zegarki marki Davosa
  • Zegarki marki Orient Star
  • Zegarki marki Rado
  • Zegarki marki Orient
  • Zegarki marki Grand Seiko

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła


Lorus to dobrze znana i lubiana w naszym kraju japońska marka zegarków. Jej produkty są obecnie dostępne dość powszechnie w znanych sieciach sklepów oraz salonów z zegarkami w wielu dużych miastach w Polsce, ale również można spotkać je w mniejszych punktach oferujących czasomierze. Kiedy ktoś ze znajomych pyta mnie o „dobry, ale nie drogi zegarek”, to właśnie Lorus jest często tą marką, która pierwsza przychodzi mi na myśl. W tej roli wiele modeli z oferty Lorusa spisze się doskonale, dając także spory wybór pod względem stylistyki. 

Lorus to marka założona w 1982 roku. Wchodzi ona w skład grupy Seiko Watch Corporation, co daje gwarancję porządnej jakości wykonania zegarków – szczególnie biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim funkcjonują, oraz dostęp do wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych. Dzięki pozycji w ramach produktów w grupie Seiko, jaką wyznaczono marce Lorus, może być ona właśnie tą, której zegarki są cenowo dostępne dla bardzo szerokiego grona użytkowników. Co ważne - bez konieczności wyrzeczeń co do stylu tworzonych modeli czy wspomnianej już jakości. W ofercie można znaleźć zegarki o bardzo różnym wyglądzie i przeznaczeniu, dla kobiet i mężczyzn, a nawet dla dzieci.

Stały rozwój 

Marka Lorus na przestrzeni ostatnich lat stale się rozwija, czego dowodem są regularnie wprowadzane nowe kolekcje zegarków, takie jak: modele ze stoperem, zegarki zasilane solarnie, zegarki z szafirowym szkłem – co może nie brzmi w pierwszym momencie imponująco, ale nie jest w tej kategorii cenowej oczywistością, oraz zegarki mechaniczne z naciągiem automatycznym, które są od dawna dostępne w ofercie japońskiego producenta. 

Dziś prezentujemy modele Lorus Sports Solar, czyli zegarki, których akumulator gromadzi energię niezbędną do pracy mechanizmu pochodzącą ze światła poprzez umieszczone w tarczy ogniwa fotowoltaiczne. Takie rozwiązania są dziś ważne a zarazem praktyczne - z jednej strony z racji działań proekologicznych, ale także ze względu na wysoki poziom bezobsługowości takich zegarków, w których jakakolwiek ingerencja jest sprowadzona do minimum. 

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Dzisiejsi bohaterowie to oczywiście nowa seria zegarków solarnych Lorusa. 

Obecnie do wyboru są dwa modele. W aspekcie wizualnym to sportowe zegarki stylizowane na zegarki do nurkowania. Styl „na divera” jest od lat modny i lubiany, a już na wstępie zdradzę, że wodoszczelność do 10 atm czyni je w praktyce użytecznymi w zakresie nurkowania z fajką (snorkeling) i uprawiania aktywności wodnych. 

W mojej ocenie, jako sportowe, codzienne zegarki spiszą się więc doskonale. 

Zegarki do codziennego użytkowania

Stylowy zegarek to ozdoba wizerunku każdego mężczyzny, tym bardziej, że to często jedyna biżuteria jaką nosimy. Gdy szukamy czasomierza do codziennego użytku, odznaczającego się sportowym sznytem, ale w atrakcyjnej cenie, warto wziąć pod uwagę opisywane modele.  Sportowy charakter, lubiany wygląd, dobre parametry techniczne, oraz jakość godna zaufania to ich wyróżniki. Pozostałe cechy, o których za chwilę więcej, także mają znaczenie. 

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Koperta zegarka jest wykonana ze stali. Dostępny jest wariant z kopertą w wersji klasycznej, czyli w naturalnym kolorze stali, jak również wersja z kopertą pokrytą powłoką w kolorze żółtego złota. Obudowa ma klasyczny, okrągły kształt z dość łagodnie, ale z wyraźnym początkiem wyprowadzonymi uszami. Ma ona 43 mm średnicy, a wykończono ją poprzez szczotkowanie na górnych, widocznych powierzchniach i polerowanie na bokach. Grubość koperty to 11 mm, co pozwala na wsunięcie zegarka pod mankiet i komfortowe użytkowanie. 

Od góry kopertę wieńczy luneta z ząbkowaną krawędzią i niebieską wkładką w modelu stalowym, bądź czarną wkładką w wariancie złocistym, która ma naniesioną nurkową skalę minutową. Koronka umieszczona na godzinie 3. i jest dość mała. Wspomniana luneta okala płaskie mineralne szkło, które chroni tarczę. A tarcze mamy do wyboru w dwóch wersjach kolorystycznych, zależnie od tego jaką wersję koperty wybierzemy. 

Dwie wersje modelu Lorus Sports Solar

Model Lorus Sports Solar stalowy ma tarczę takiej barwy jak wkładkę lunety, czyli niebieską. Natomiast zegarek z kopertą pokrytą powłoką w kolorze złotym ma - wedle tego samego schematu - czarną tarczę. Stylistycznie są one takie same. Wyróżniają się na tle tarczy wyraziste wskazówki w nurkowym stylu, zapewniające dobrą czytelność wskazań. 

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Wskazówka godzinowa ma atrakcyjny kształt zakończony trójkątnym grotem. Obie są obficie wypełnione substancją luminescencyjną, którą otacza wąska, polerowana ramka wykonana z metalu. Wraz z dużymi indeksami godzinowymi bardzo ułatwiają odczyt w każdych warunkach oświetlenia. Indeksy są nakładane, mają podstawowy kształt prostokątów, ale krótki bok skierowany do wewnątrz ma kształt schodzących się linii tworzących szpic. Każdy indeks to polerowana ramka z wypełnieniem masą świecącą. 

Na wąskim pierścieniu na krawędzi tarczy nadrukowano białym lakierem podziałką minutową. Zaraz za nim jest obszar na którym nałożone są opisywane wyżej indeksy. Centralną część tarczy tworzy płaska powierzchnia, pod którą - z racji transparentności - widać nieco obniżony obszar. Powierzchnia tarczy jest przyozdobiona szlifem słonecznym. Nad godziną 6. została umieszczona informacja o klasie wodoszczelności zegarka, a nazwa firmy i informacja o solarnym zasilaniu widoczna jest pod godziną 12. Uzupełnieniem zespołu wskazań jakie oferuje ten zegarek jest wycięte przy skróconym indeksie godziny 3. okienko datownika z dniami miesiąca. Styl obu wersji modelu Lorus Sports Solar jest dość stonowany i prosty, a przez to czytelny, dodaje nieco elegancji sportowemu zegarkowi. Sercem obu modeli jest mechanizm kwarcowy z solarnym zasilaniem.

Lorus Sports Solar – dostępność i cena

W moim odczuciu oba zegarki wyglądają atrakcyjnie, ciekawie, ale wcale nie budżetowo. 

A warto w tym miejscu zaznaczyć, że zegarek Lorus Sports Solar w wersji stalowej (nr ref. LOR RX313AX9) to wydatek rzędu 399 złotych, natomiast wersja z kopertą w kolorze złota (nr ref. LOR RX308AX9) oferowany jest w cenie 499 złotych, czyli bardzo przystępnie. 

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Lorus Sports Solar – nowa seria zegarków napędzanych energią światła

Zegarki są na stalowej bransolecie o trójrzędowej konstrukcji, zapinanej na składaną klamrę. Ogniwa boczne bransolety mają szczotkowane powierzchnie, a rząd ogniw środkowych jest polerowany. Oczywiście w zależności od wersji - w odpowiednim kolorze. Rozstaw uszu koperty to standardowe 22 mm, co pozwala na łatwe i szybkie dobranie różnego rodzaju pasków, a tym samym na indywidualne modyfikacje charakteru zegarka. 

Opakowanie w jakim otrzymujemy nowy model Lorus Sports Solar to proste i schludne firmowe pudełko o ciekawym kształcie. Na zegarek udzielana jest 2 letnia gwarancja. 

Opisywane zegarki są dostępne tu: Lorus Sports Solar

Adrian Szewczyk
* artykuł sponsorowany


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Zwariowany duet: Louis Erard X Alai...
Zwariowany duet: Louis Erard X Alai...
16.05.2022
Tissot T-Race Cycling Giro d'Italia...
Tissot T-Race Cycling Giro d'Italia...
18.05.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco