• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet

Mroczny Rycerz powraca, a wraz z nim zegarek Kross Studio Batman Tourbillon


Postać Batmana mimo, że z zegarkami niezwiązana, jest na pewno dobrze znana niejednemu pasjonatowi zegarmistrzostwa - w końcu mówimy o jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie. Filmy o człowieku-nietoperzu od dawna przyciągają do kin rzesze fanów. Wielu z nich z niecierpliwością oczekuje najnowszego dzieła studia Warner Bros. Pictures, w którym w tytułową rolę po raz pierwszy wcielił się Robert Pattinson.

Z okazji premiery tej produkcji, marka Kross Studio podjęła współpracę z Warner Bros Consumer Products i DC Comics, a jej owocem jest The Batman Collector Set.

The Batman

Najnowszy film o Batmanie, zatytułowany po prostu “The Batman” debiutuje 4 marca 2022 roku. Reżyserem produkcji jest Matt Reeves, a w głównych rolach, oprócz wspomnianego już Roberta Pattinsona, zobaczymy takich aktorów jak: Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Andy Serkis i Colin Farrell.

Kross Studio Batman Tourbillon

Historia ma się skupić głównie wokół tropienia przez zamaskowanego stróża miasta Gotham seryjnego mordercy, działającego pod pseudonimem “Człowiek-Zagadka”.

Kross Studio

Założona w 2020 roku szwajcarska manufaktura Kross Studio nie po raz pierwszy prezentuje zegarek nawiązujący do dzieł filmowych. Powstały już czasomierze inspirowane takimi filmami jak “Gwiezdne Wojny” czy “Kosmiczny Mecz”, do postaci Batmana z resztą Kross Studio również już nawiązywało - wcześniej jednak tego wynikiem był zegar biurkowy w kształcie batmobilu. Każdy zegarek tej manufaktury jest projektowany i wytwarzany w całości “in-house” przy wykorzystaniu bogatego know-how twórców.
 


Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Wszystkie elementy czasomierzy robione są ręcznie, z wyjątkową dbałością o detale.

Bat-Signal w centrum uwagi

Bat-Signal, używany do wzywania Batmana do pomocy, jest reflektorem pojawiającym się w komiksach i filmach, z zamontowaną kratką z wizerunkiem nietoperza. Tworzy na niebie świetliste koło z ciemnym kształtem przedstawiającym tego latającego ssaka wewnątrz.

Kiedy pojawia się na horyzoncie, Batman wie, że jest to czas, kiedy należy wkroczyć do akcji. Cała ta konstrukcja stanowi kluczowy motyw zestawu The Batman Collector Set, zaprezentowanego przez Kross Studio.

Na froncie zegarka będącego głównym elementem zestawu, w jego centralnej części, ujrzymy klatkę tourbillonu, wyglądającą właśnie jak Bat-Signal. Dookoła niej znajdziemy wskazania bieżącego czasu, realizowane w nieco nietypowy sposób.

Bezpośrednio otaczający klatkę pierścień jest ruchomy i odpowiada za przedstawienie minut. Jego powierzchnia jest wyraźnie zaoblona, w grafitowym kolorze. Na niej znajdziemy czerwone indeksy minutowe w formie cyfr arabskich, naniesione co 5 minut. Cały pierścień znajduje się poniżej wierzchu kraty z wizerunkiem nietoperza, ale powyżej pozostałej części tarczy. Bezpośrednio spod niego wystaje “wskazówka” godzinowa. Ma ona formę małego, dwuramiennego wskaźnika. Porusza się on dookoła tarczy, wskazując na zewnętrznych indeksach godzinę w taki sposób, jak tradycyjna wskazówka godzinowa.

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Najbardziej zewnętrzny pierścień jest umieszczony nieco wyżej niż ten, który oddziela go od dysku ze wskazaniem minut. One oba również są grafitowe, a na ich powierzchni znajdziemy okrężne szczotkowanie. Na tym położonym wyżej umieszczono indeksy godzinowe z jasną obwódką i czarnym wypełnieniem. Pomiędzy nimi znajdują się jeszcze czarne kreski, dzielące każdą godzinę na 5 części. Na godzinie 12. na środkowym pierścieniu zobaczyć możemy czerwoną strzałkę, odpowiedzialną za wskazanie aktualnych minut na poruszającym się, wewnętrznym dysku.

Tak skonstruowaną tarczę zabezpiecza wypukłe szkło szafirowe. Jego krzywizna podkreśla zaokrąglone boki koperty, której średnica wynosi 45 mm, grubość ze szkłem 20 mm, a bez niego - 12,5 mm. Wykonana jest z tytanu klasy 5., pokrytego czarną powłoką DLC. Jej okrągły kształt jest niczym niezakłócony - nie znajdziemy tu klasycznych uszu, czy wystającej koronki.

Na prawym boku koperty umieszczono przycisk, opatrzony czerwonym napisem “Time Set”.

Do czego on służy?

Jak sugeruje nazwa, jest związany z ustawianiem wskazywanego czasu. Nie jest to jednak czynność realizowana za jego pomocą - on jedynie ją umożliwia. Do samego ustawiania, jak i nakręcania zegarka służy półpierścień znajdujący się na deklu.

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Wystarczy go odchylić od tyłu zegarka żeby za pomocą jego obrotów naciągnąć sprężynę. Po wciśnięciu wspomnianego wcześniej przycisku funkcja tego elementu się zmienia i służy wtedy do ustawiania czasu. Na mocowaniu półpierścienia umieszczono czerwone logo marki Kross Studio w postaci pustego w środku krzyżyka.

Dookoła przykręcanego dekla naniesiono jeszcze różne informacje o zegarku, takie jak jego pochodzenie, czy numer egzemplarza w limitacji. W górnej i dolnej części znalazły się przyciski, służące do szybkiej zmiany pasków.

Cała konstrukcja posiada szczelność na poziomie 30 metrów.

Mechanizm z tourbillonem

W centrum dekla, pod półpierścieniem zastępującym koronkę, zastosowano przeszklenie, przez które możemy podziwiać mechanizm „in-house”.

Jego oznaczenie to caliber KS 7’001. Jest to mechanizm z manualnym naciągiem sprężyny, wskazaniem godzin i minut i dodatkową komplikacją konstrukcji w postaci centralnego tourbillonu. Częstotliwość jego pracy wynosi 3 Hz, a za sprawą wydłużonej rezerwy chodu, po całkowitym nakręceniu może działać przez 5 dni.

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Istotny element zestawu

Skoro produkt oferowany przez Kross Studio nie nazywa się The Batman Watch, a The Batman Collector Set, łatwo się domyślić, że istotne są też pozostałe elementy zestawu.

Do zegarka dołączone są w sumie trzy paski, funkcjonujące w specjalnym systemie szybkiej zmiany: wykonany ze skóry i inspirowany pancerzem Batmana czarny pasek i dwa gumowe z przeszywanymi bokami: czarny i czerwony. Oprócz nich, w zestawie znajdziemy jeszcze jeden “duży” element. Jest nim funkcjonalny Bat-Signal, pełniący jednocześnie funkcję pudełka na zegarek. Wykonany jest on z aluminium i waży aż... 12 kilogramów!

Jego wysokość to 32,5 cm, średnica podstawy to 45,5 cm, a średnica kraty z wizerunkiem nietoperza - 20,5 cm. W środku umieszczono LEDy, świecące w kolorze ciepłej bieli.

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Kross Studio Batman Tourbillon

Po zdjęciu podświetlanej pokrywy zyskujemy dostęp do miejsca, w którym można przechowywać zegarek.

Kross Studio The Batman Tourbillon - dostępność i cena

Ten wyjątkowy, inspirowany postacią Batmana zegarek mechaniczny można kupić poprzez stronę producenta. Są tylko dwa kwestie, które mogą powstrzymać zapewne wielu kolekcjonerów z całego świata darzących sympatią postać “Mrocznego Rycerza” od zakupu Kross Studio The Batman Collector Set.

Pierwszą z nich jest cena – zegarek kosztuje 100 000 dolarów, czyli niemal pół miliona złotych, a drugą limitacja, ograniczająca liczbę dostępnych zestawów do zaledwie 10 sztuk.

Piotr Tatar


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Jubileuszowe modele z ciekawą inspi...
Jubileuszowe modele z ciekawą inspi...
02.03.2022
Made for a Free Ukraine - tylko jed...
Made for a Free Ukraine - tylko jed...
05.03.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco