• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Błonie

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk


Francuskie studio zegarmistrzowskie Michela Herbelina tworząc najnowsze kolekcje zegarków stara się czerpać ze swojego, całkiem bogatego dziedzictwa, które przecież sięga prawie 75 lat wstecz. Dzięki tak długiej historii, archiwa firmy pozwalają dziś na korzystanie z własnych pomysłów, inspiracji i osiągnieć dokonanych na przestrzeni lat.

Tym razem nowy członek rodziny dołączył do kolekcji Newport Héritage.

Inspiracja historycznym „diverem” marki

Nowy model Michel Herbelin Newport Heritage Diver, zainspirowany zegarkiem nurkowym zaprojektowanym przez tę markę w latach siedemdziesiątych, pozostaje wierny morskim cechom charakterystycznym dla linii stworzonej jako żeglarska, czyli Newport.

W prezentowanym zegarku dodano nieco swoistego, francuskiego, sportowego szyku. Połączono ten wygląd ze sporymi możliwości technicznymi, związanymi z wodoszczelnością aż do 300 metrów, i nowoczesnym mechanizmem z automatycznym naciągiem.  

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

„Michel Herbelin to marka wspierana przez dziedzictwo zegarmistrzowskie sięgające połowy XX wieku, które może wykorzystać do woli, aby zadowolić wielu” – wyjaśnia Mathieu Herbelin, wnuk założyciela i zastępca dyrektora kreatywnego.

Firma jest nadal w rękach tej samej rodziny. Kolejne pokolenia Herbelinów dbają o jej rozwój, co zaowocowało pozycją bodaj najprężniejszej francuskiej firmy zegarmistrzowskiej.

Poszerzenie kolekcji Newport Héritage” jest więc naturalnym następstwem zasobów firmy i dzisiejszych trendów rynkowych. Beztroskie lata 70. XX wieku, wolność, to okres, kiedy powstawały świetne, bardzo charakterystyczne, a dziś wręcz ikoniczne, sportowe zegarki. Oparcie się na ich stylistyce nie wyklucza tego, by nowe modele także pod względem technicznym oraz wytrzymałości były w pełni funkcjonalnymi instrumentami do nurkowania, czy też innego rodzaju, nawet długotrwałego kontaktu z wodą.

Akcenty modne w latach 70. XX wieku

Prezentowany model Michel Herbelin Newport Heritage Diver ma kopertę ze stali nierdzewnej 316L. To spory zegarek, bo średnica koperty wynosząca 42 mm oraz jej nietypowy kształt dają optycznie odbiór tego divera właśnie jako dużego, solidnego zegarka. To kształt przypominający poduszkę - bardzo modny i popularny, dość często stosowany w zegarkach z lat z jakich pochodzi inspiracja. Powierzchnie koperty są w większości polerowane, poza jej krawędziami, które zostały poddane szczotkowaniu.

Kopertę wieńczy obrotowa w jednym kierunku luneta, która jest oczywiście okrągła, co powoduje, że widzimy narożniki koperty o dość łagodnych kształtach.

 Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

 Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

Wkładka lunety to polerowany, niebieski pierścień wykonany ze spieków ceramicznych.

Dla kontrastu, 60-minutowa skala z podziałką nurkową i trójkątnym wskaźnikiem na godzinie 12. są w kolorze białym. Obrót lunety jest realizowany w trybie „120 klikowym”, a jej praca jest na tyle precyzyjna i płynna, że dokładne ustawienie można osiągnąć nawet w rękawicach.

Tarczę, o której za moment napiszę więcej, chroni obustronnie zakrzywione szkło szafirowe. Tarcza, czyli zegarkowa twarz, ma bardzo efektownie wyglądające, gradientowe zabarwienie.  Kolor stopniowo przechodzi od głębokiej czerni na zewnątrz do granatu pośrodku, uzyskując w tym miejscu odcień podobny do wkładki lunety.

Zapewnienie optymalnej czytelności, jakiej przecież zawsze oczekujemy od zegarków do nurkowania, uzyskano poprzez zastosowanie dużych, nakładanych indeksów godzinowych o prostokątnym kształcie, z naniesioną masą luminescencyjną oczywiście. Masa ma kolor biały, więc na niemal czarnym tle indeksy są doskonale widoczne. Duże i szerokie wskazówki wpisują się w stylistykę indeksów i również są doskonale widoczne. One także mają warstwę masy świecącej w białym kolorze. Po naświetleniu, w ciemności masa luminescencyjna emituje niebieskie światło. Na krawędzi tarczy, w przestrzeni między indeksami godzinowymi, białym lakierem nadrukowano skalę minutową i precyzyjną podziałkę sekundową.

 Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

Dodatkowo, tarcza podzielona jest dwoma białymi liniami, krzyżującymi się po środku na cztery sektory. Na godzinie 3., przy nieco skróconym indeksie, znajduje się podwójne okienko datownika ze wskazaniem daty i dni tygodnia. Pod godziną 12. nadrukowano nawę firmy, a po przeciwnej stronie, większą czcionką, nazwę linii, a drobniejszą - informację o rodzaju naciągu sprężyny i klasie wodoszczelności. Przypominając estetyczny urok lat siedemdziesiątych, ten zegarek dla nurków jest bardzo charakterystyczny, można śmiało rzec - wyjątkowy, ponieważ jest w pełni wierny DNA linii Newport. Z czego to wynika?

Do tych cech zaliczyć możemy wizerunek koła sterowego wytłoczony na czole koronki, lunetę inspirowaną iluminatorem łodzi, oraz - jako najważniejszy element, charakterystyczny uchwyt paska, w zasadzie definiujący modele zegarków z serii Michel Herbelin Newport.  

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

Wykonany w górach Jura w regionie Franche-Comté

Wspomniany pasek jest elastomerowy, doskonale dostosowany do przeznaczenia zegarka, a kolorystycznie dopasowano go do wersji kolorystycznej lunety i centralnej części tarczy.

Pasek zapinany jest na podwójnie składane zapięciem z zabezpieczeniem i przedłużką do zakładania na piankę. Pasek posiada 10-letnią gwarancję ze względu na użycie niezwykle wytrzymałego materiału, czyli wspomnianego elastomeru FKM.

Dla zainteresowanych nowością Michel Herbelin ważnym atutem zapewne będzie także fakt, iż model Newport Héritage Diver został zaprojektowany, zmontowany, wyregulowany i sprawdzony we francuskim studio marki w górach Jura w regionie Franche-Comté. Tylko mechanizm z naciągiem automatycznym jest produkowany w Szwajcarii i stamtąd dostarczany przez firmę  Sellita, co gwarantuje dokładność i niezawodność.

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

 Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

W przypadku prezentowanego modelu zegarka to mechanizm Sellita SW220, który pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć koła balansowego na godzinę, jest łożyskowany na 38 kamieniach syntetycznych, a przy pełnym naciągu sprężyny napędowej zapewnia 38 godzin rezerwy chodu. Można oglądać go przez przeszklenie we wkręcanym deklu.

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – cena i dostępność

W pełni praktyczny do zastosowania pod wodą, dzięki swoim cechom technicznym, a zarazem dynamiczny w aspekcie wyglądu, a nawet nieco elegancki, gdy używany na suchym lądzie, dzięki osadzeniu w klimacie vintage.

Michel Herbelin Newport Heritage Diver – sportowy, francuski szyk

Model Newport Héritage Diver czerpie z tradycji francuskiego zegarmistrzostwa, przekazywanej w przypadku marki Michel Herbelin dosłownie z ojca na syna od 1947 roku. Do tego dochodzi niepowtarzalne wzornictwo, wysoka jakość wykonania i nietuzinkowość z powodu wyprodukowania we Francji.

Cena modelu Michel Herbelin Newport Heritage Diver to około 5 900 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Michel Herbelin znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - MICHEL HERBELIN.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Only Watch 2021 – wybrane, najcieka...
Only Watch 2021 – wybrane, najcieka...
23.09.2021
DC7 Genesis Piece Unique by D. Cand...
DC7 Genesis Piece Unique by D. Cand...
27.09.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco