• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe

JUNGHANS Meister Worldtimer


Junghans to niemiecka marka zegarmistrzowska z długimi tradycjami. Firma znana od dekad jako producent zegarów, ale także zegarków na rękę. Dziś marka ta może poszczycić się wieloma osiągnięciami, w tym nowatorskim w chwili wprowadzania na rynek rozwiązaniem zastosowanym w modelach Mega z radiowym sterowaniem. Junghans oferuje zegarki o sportowym charakterze, ale dla mnie firma ta przede wszystkim znana jest dziś z bardzo klasycznych, eleganckich modeli Max Bill i Meister.

Właśnie w tej ostatniej kolekcji pojawiły się nowe modele. Meister Worldtimer, jak napisano w materiałach promocyjnych, odzwierciedla nieustanny ruch świata – w dowolnym momencie i dowolnym czasie. To stwierdzenie, choć ogólne i górnolotne nieco, jest o tyle prawdziwe, że dzisiaj funkcja dodatkowa worldtimer ma znaczenie jak nigdy wcześniej.

JUNGHANS Meister Worldtimer

Wprawdzie panująca pandemia ograniczyła mocno podróże, to jednak ogólnie czasy w których żyjemy są tymi w których podróżują niezliczone rzesze ludzi. W celach biznesowych, turystycznych, wypoczynkowych i każdym innym, dowolnym celu jaki przyjdzie do głowy.

Przemieszczanie po całym świecie jest bardzo łatwe i relatywnie niedrogie. Dla wielu możliwość odczytu czasu w więcej niż jednym miejscu jednocześnie staje się miłym dodatkiem, a nawet nieraz koniecznością. W sumie, posiadając zegarek z taką funkcją dodatkową i nawet nie podróżując mamy dostęp natychmiastowy do informacji i wydarzeń z całego globu, z miejsc, w których czas jest inny niż nasz lokalny.

Czas na świecie w zasięgu wzroku

Zegarek z opcją worldtimer to dziś nie tylko gadżet z dodatkową funkcjonalnością, a całkiem użyteczne narzędzie. Oczywiście w wykonaniu marki Junghansa, i w ramach linii Meister, to nie tylko praktyczne „narzędzie”, ale i bardzo atrakcyjna, elegancka ozdoba oraz zegarmistrzostwo na wysokim poziomie.

JUNGHANS Meister Worldtimer

JUNGHANS Meister Worldtimer

Postępująca cyfryzacja w coraz większym stopniu niejako pokonuje prawa czasu i przestrzeni, bo nasze „teraz” jest teraz także dla nas na drugiej stronie globu, choć się nie przemieszczamy. W ramach oferty Junghans, ten nowy zegarek Meister Worldtimer ma za zadanie być stylowym odzwierciedleniem tego, o czym pisałem wyżej.

Funkcja worldtimer realizuje to zadanie od strony technicznej, a stylowy charakter zegarka to cecha charakterystyczna. W projektowaniu atrakcyjnych wizualnie zegarków marka Junghans ma duże doświadczenie i robi to dobrze, jak mało kto. Minimalistyczna elegancja oparta na klasycznych i ponadczasowych wzorcach sprawdza się doskonale.

Stalowa koperta zegarka jest bardzo filigranowa. Jest także minimalistyczna i elegancka. Jak żywo przeniesiona z połowy ubiegłego wieku. Bardzo wąska luneta, wręcz eteryczny boczny profil i wąskie, prostopadle wyprowadzone uszy eksponują tarczę jako pierwszoplanowy element. Dodatkowo, taka konstrukcja z talerzykowatym, przykręcanym deklem i ultra płaskim profilem powodują, że zegarek wydaje się wyjątkowo małej grubości. Wymiary koperty to 40,4 mm średnicy oraz 10,4 mm grubości to wynik standardowy, ale dzięki takiej budowie jaką ma ten model, na ręku wydaje się jakby był on co najmniej o połowę cieńszy.

JUNGHANS Meister Worldtimer

JUNGHANS Meister Worldtimer

Tarcza zegarka ma charakterystyczne element jakim jest okrągłe wycięcie w którym obraca się szary dysk godzinowy wskazujący czas w 24 miejscach na świecie jednocześnie. Oddziela to centralną część cyferblatu, która jest podtrzymywana czterema symetrycznie rozłożonymi łącznikami z częścią przed pierścieniem.

Każda strefa oznaczona jest symbolizującą ją nazwą miasta nadrukowaną na zewnętrznej stronie. Godziny nocne oznaczone są kolorem czarnym na szarym tle a dzienne białym. Poza tym na tarczy widać jeszcze nakładane cztery główne indeksy godzinowe oraz nadrukowane jako długie, wąskie kreski pozostałe znaczniki.

Krawędzie tarczy są zagięte, co daje nam wypukłą tarczę będącą nawiązaniem do stylistyki zegarków z lat 50. XX wieku. Także wskazówki w stylu dauphine, bardzo eleganckie, są odpowiednio zagięte. Ten atrakcyjny efekt wizualny, bardzo przeze mnie lubiany, potęguje mocno wypukłe szkło. I tu ciekawostka, bo możemy wybrać zegarek z wypukłym szkłem z tworzywa sztucznego wzmocnionego powłoką Sicraline, lub podobnie wyprofilowane szkło szafirowe. Wersja z pleksiglasem jest wodoodporna do 30 m, a ta z szafirem do 50 m.

„Sercem” zegarka jest mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny oznaczony jako Junghans kaliber J820.5. Producent nie podaje jaka była baza do jego powstania.

JUNGHANS Meister Worldtimer

Junghans Meister Worldtimer – aż 4 wersje do wyboru

Niemiecka firma przygotowała dla swoich klientów cztery wersje modelu Worldtimer.

Dwie wersje, posiadające koperty wykonane ze stali szlachetnej, to wariant z piękną niebieską tarczą zestawiony ze skórzanym paskiem w kolorze niebieskim, oraz drugi wariant - z tarczą matowo srebrzystą na eleganckiej dziewięciorzędowej bransolecie.

Kolejne dwie wersje modelu Meister Worldtimer mają stalowe koperty pokryte powłoką PVD w kolorze złota. Do wyboru jest srebrzysta tarcza ze złocistymi inskrypcjami lub gradientowa, szara tarcza także ze wskazówkami i indeksami w kolorze złota. Jasny zegarek otrzymujemy na skórzanym pasku w kolorze jasno brązowym, a ciemny na czarnym pasku z końskiej skóry.

JUNGHANS Meister Worldtimer

Każda z czterech wersji to elegancki, codzienny zegarek wyposażony w użyteczną dodatkową funkcję, w stylistyce jaką znamy z innych modeli z linii Meister.

Cena modelu Junghans Meister Worldtimer to 7 440 złotych za wersję z niebieską tarczą, a pozostałe warianty będą kosztować 7 880 złotych, z uwagi na powłokę PVD lub bransoletę.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Junghans znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: JUNGHANS.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Arnold & Son Ultrathin Tourbillon K...
Arnold & Son Ultrathin Tourbillon K...
30.12.2020
LONGINES Avigation Watch Type A-7 1...
LONGINES Avigation Watch Type A-7 1...
05.01.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco