• Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Squale

Armin Strom - Gravity Equal Force


Powrót do kategorii

Model Gravity Equal Force to najnowszy zegarek marki Armin Strom demonstrujący podstawową zasadę przyjętą w tej manufakturze: zawsze bądź innowacyjny. W tym zegarku zastosowano innowacyjne rozwiązanie mające za zadanie uzyskać w jak najszerszym zakresie równą siłę napędu mechanizmu zegarka. Wiadomo, że jej zmiany podczas oddawania energii przez sprężynę napędową mają niekorzystny wpływ na precyzję chodu zegarka. Standardowo, siła przekazywana przez sprężynę napędową jest najwyższa w momencie maksymalnego naciągu i wyraźnie słabnie, im bliżej całkowitego rozwinięcia się sprężyny. Rozwiązanie opracowane przez markę Armin Strom zapewnia spójne dostarczanie energii do układu balansowego poprzez niejako pominięcie maksymalnego naciągnięcia i fazy końcowej, nie wykorzystując pełnego potencjału, ale jednocześnie biorąc pod uwagę ten, kiedy siła napędowa oddawana jest równomiernie.

Motywacją stojącą za stworzeniem modelu Gravity Equal Force była chęć przeniesienia równej siły na balans, zwiększając w ten sposób precyzję pracy zegarka.

Armin Strom opracował system, który działa wewnątrz beczki sprężyny głównej, aby ograniczyć moment obrotowy, zapewniając płynne dostarczanie energii. Jest to pierwszy mechanizm, w którym takie rozwiązanie zostało połączone z automatycznym naciągiem.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Ta konstrukcja tworzy stabilną oś obrotu o niskim współczynniku tarcia dla sprężyny głównej, która dostarcza energię z trzpienia beczki, wspartego przez precyzyjne łożyska. Chociaż system ten polega na wykorzystaniu tylko części sprężyny głównej, zapobiegając jej całkowitemu rozwinięciu, manufaktura Armin Strom i tak osiągał rezerwę chodu wynoszącą 72 godziny.

Rezultatem działań był mechanizm zwalniający, zaimplementowany w obudowę beczki, zapewniający spójne dostarczanie energii dla układu balansowego i wychwytu.

Obrót beczki sprężyny głównej jest ograniczony do zaledwie dziewięciu pełnych obrotów z możliwych dwunastu i pół. Stanowi to 72% potencjalnej krzywej momentu obrotowego sprężyny głównej, i to tej najbardziej płaskiej i najbardziej spójnej jej części. Gdy obudowa beczki obraca się, specjalny sworzeń odlicza obroty koła aż osiągnie pozycję zablokowaną i uniemożliwi dalsze rozwijanie się sprężyny. Ograniczenie to utrzymuje dostarczenie mocy do układu balansowego na tak równym poziomie , jak to możliwe, a amplituda pracy znajduje się dzięki temu w optymalnym zakresie. Gdy podczas naciągania sprężyna osiągnie górną wyznaczoną granicę, mechanizm zwalniający gwarantuje poślizg sprężyny głównej i pozwala mikro wirnikowi obracać się jałowo.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Mała dźwignia zwalniająca przymocowana do koła w bębnie jest widoczna od strony tarczy, przez co także służy za wskaźnik rezerwy chodu. Nowy mechanizm zwalniający „stop-works” zbiega się z ponowną oceną konstrukcji beczki sprężyny głównej.

Typowa beczka nie obraca się w precyzyjnym łożysku, ale wokół obudowy, co oznacza większe tarcie i mniej precyzyjny obrót. Konstrukcja cylindra sprężyny Armin Strom odwróciła to tak, że obudowa beczki pozostaje zamknięta z obu stron dzięki, czemu dobrze podparta i bardziej precyzyjna ze względu na obustronne ułożyskowanie. Ta prosta zmiana jest sprzeczna z tradycyjnymi rozwiązaniami, ale przy obiektywnej ocenie jest jasne, że jest to wyraźnie lepszy system, ponieważ jest bardziej precyzyjny i stabilny podczas działania mechanizmu.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Armin Strom - Gravity Equal Force

Zegarmistrzowie marki Armin Strom opracowali to rozwiązanie, aby stworzyć zupełnie nowy zegarek, który wprowadza na rynek także zupełnie nową kolekcję. Rozwój mechanizmu Calibre ASB19 wymaga ciągłego doskonalenia wszystkich komponentów dzięki postępowi technologicznemu. Nowy układ w połączeniu z ulepszoną geometrią zębów przekładni zapewnia płynniejszą pracę.

Także wizualnie zegarek oferuje nową estetykę.

Poprzednia ażurowana tarcza modelu Gravity została zastąpiona nowym układem z decentralnym, przesuniętym w lewo wskazaniem czasu na niebieskiej lub czarnej tarczy z wydzielonym polem małego sekundnika. Zachowano widoczną beczkę i mikro rotor, choć teraz na pierwszy plan wysuwają się trzy równolegle ułożone półmostki, które nawiązują do układu w dawnych zegarkach kieszonkowych.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Stosowany dotychczas projekt koperty także udoskonalono.

Powstała stalowa obudowa o średnicy 41 milimetrów, o charakterystycznym kształcie. Widać w niej prostą formę, dzięki czemu współgra z tym co widzimy na tarczy. Jednocześnie daje to poczucie zaawansowania technologicznego i stanowi pokaz współczesnych możliwości. Na wąskiej, polerowanej luniecie znajduje się charakterystyczna wypustka na godzinie 6, w tym wydaniu bardzo subtelna. Wizerunek koperty dopełniają nietypowe uszy wyglądające jak zarys trapezów umiejscowionych w miejscy klasycznych uszu.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Projektując nowy mechanizm i kolekcję szwajcarska manufaktura skorzystała z okazji, aby poprawić wykończenie każdego elementu w mechanizmie, tworząc tym samym nowy standard dla mechanizmów marki Armin Strom.

Armin Strom Gravity Equal Force specyfikacja techniczna:

Mechanizm: kaliber ASB19
Automatyczny naciąg z mikro rotorem,
Bęben o równej sile napędowej,
System regulacji: koło balansowe z 4 śrubami regulacyjnymi
Rezerwa chodu: do 72 godzin
Częstotliwość: 3,5 Hz
Wykończenie: ręczne
Łożyskowanie: 28 kamieni
Liczba komponentów: 202
Koperta: średnica 41 mm, grubość 12,65 mm
Wodoodporność: 3ATM

Cała filozofia rozwoju w tej firmie reorganizuje się, by skupić się na aktualizacji estetycznej strony projektów i wprowadzeniem innowacji, za możliwie rozsądną cenę.

Armin Strom - Gravity Equal Force

Cel marki to rewidowanie teorii zegarmistrzowskich oraz klasycznych rozwiązań, aby ulepszyć każdy nowy zegarek podnosząc jednocześnie poziom jego wykończenia.

Nowy zegarek z logo Armin Strom wyznacza nowy kierunek dla tej marki, wprowadzając równocześnie kolekcję System 78, która zastąpi linię Single Barrel.

Model Gravity Equal Force oferowany jest w cenie około 55 000 złotych.

Artykuł ukazał się w kwartalniku – Magazyn Zegarki i Pasja NR 12

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Armin Strom dostępne są zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: ARMIN STROM.

Adrian Szewczyk

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Doxa 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Laco 420

REKLAMA

DAVOSA Ternos Ceramic Automatic
DAVOSA Ternos Ceramic Automatic
17.04.2020
Polski zegarek Xicorr M20 obchodzi ...
Polski zegarek Xicorr M20 obchodzi ...
21.04.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco