• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Roamer

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium


Powrót do kategorii

Szwajcarska marka Certina staje się coraz potężniejszym graczem w świecie zegarków typu diver i nie zamierza ustępować w niczym, niemałej przecież, konkurencji. Sprzyja temu długa tradycja i doświadczenie tej firmy na tym polu, połączone z kontynuacją tego, co potrafi robić najlepiej – sprawdzone, sportowe zegarki mechaniczne w atrakcyjnej cenie. Potwierdzają to ostatnie lata – niemal każdy rok przynosił kilka premier wśród wiodących linii: Heritage, Sport, Urban czy Aqua.

Nie inaczej jest w 2019 roku - marka skoncentrowała się bowiem na ostatniej z wymienionych kolekcji. Jej najnowszym przedstawicielem, który zagości dzisiaj na naszych łamach, jest Certina DS Action Diver Titanium. Warto dodać, że to jeden z niewielu zegarków serii DS Action, który posiada elementy wykonane z tego tworzywa.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Marka z żółwiem w logotypie świetnie czuje się w wodnym świecie.

Każdy kolejny produkt spełnia coraz bardziej wyśrubowane normy. DS Action Diver Titanium może poszczycić się spełnieniem wymogów normy ISO 6425. Szeroki opis tego i innych wymogów stawianych zegarkom nurkowym znajdą Państwo w publikacji Mateusza Piechnika: Normy ISO – zegarki wodoszczelne.

Jak wskazuje nazwa nowego modelu, do jego produkcji użyto głównie tytanu. To materiał, który sukcesywnie zdobywa coraz większą popularność w segmencie czasomierzy sportowych. Uważany za nieprzeciętnie wytrzymały, przyjazny dla skóry i odporny na korozję, ma jeszcze jedną ogromną zaletę - stanowi zaledwie połowę ciężaru stali.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Dzięki temu opisywany model waży niespełna 130 gramów!

Można pomyśleć, że to wcale nie tak mało, ale kiedy uzupełnimy informacje o wymiary i rozmiar koperty: 43 milimetry oraz grubość 13,6 milimetra, perspektywa ulega zmianie. Żeby być obiektywnym – tytan uważany jest również za podatny na rysy, zadrapania czy nieestetyczne smugi. Warto wiedzieć, że w większości przypadków (nie mówimy tutaj o głębokich uszkodzeniach) wystarczy ściereczka do polerowania, by przywrócić mu pierwotny wygląd.

Design jest równie surowy, co nazwa.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Prostota w połączeniu z nowoczesnością daje dobre efekty – front nie sprawia wrażenia przeładowanego, czytelna i klarowna tarcza zawiera elementy faktycznie potrzebne. Szlif słoneczny dobrze współgra z wiodącą kolorystyką, nadając stalowym elementom blasku.

Dominanta szarości, bieli i srebrnych akcentów jest przełamana jasnoczerwonym sekundnikiem. Ten w pełni uzasadniony wyjątek od przyjętej koncepcji kolorystycznej to ukłon w stronę użyteczności – ma być doskonale widoczny w każdych warunkach.

Postawiono na okrągłe indeksy (poza znacznikami na godzinach głównych 3,6,9 oraz 12), z których każdy ma delikatny srebrny kontur. Cyfry arabskie umieszczono na jednokierunkowym pierścieniu wykonanym z aluminium, zwieńczonym charakterystycznym trójkątem z odblaskową kropką, oznaczającym punkt startu, obracającym się wokół wewnętrznej podziałki sekundowej. Wskazówki godzinowe i minutowe mają ten sam ton, co reszta tarczy.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Wszystkie wymienione elementy są wypełnione Super-Luminovą (w przypadku sekundnika jest to mała kropka). Niewielki datownik znalazł swoje miejsce na wysokości godziny 3. Ochronę tarczy zapewnia szkło szafirowe z antyrefleksyjną powłoką po obu stronach. Przed wilgocią zabezpiecza przykręcany dekiel, ozdobiony wizerunkiem żółwia oraz zakręcana koronka.

DS Action Diver Titanium wyposażono w mechanizm z automatycznym naciągiem ETA Powermatic 80.111. Łożyskowany na 23 kamieniach mechanizm zapewnia aż do 80 godzin rezerwy chodu i częstotliwość oscylacji balansu wynoszącą 28 800 drgań na godzinę. Warto dodać, że jest często stosowany w całej Swatch Group, do której należy Certina.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Nie bez powodu – jest solidny, niezawodny i relatywnie prosty zarówno w obsłudze jak i serwisie.

Umieszczony w zamkniętej kopercie jest częściowo antymagnetyczny. Nie może zabraknąć również systemu Double Security, o którym szeroko piszemy tutaj: Fenomen systemu DS.

Titanium Diver posiada tytanową bransoletę o szerokości 21 milimetrów. Każde ogniwo tworzą trzy elementy. Składane zapięcie ma zamontowane dodatkowo dwa przyciski bezpieczeństwa, pomiędzy którymi umieszczono napis Certina.

Zastosowano również inteligentne zintegrowane przedłużenie umożliwiające zapięcie zegarka na piance. Może być używane go również do mikroregulacji. Poszczególne ogniwa mają piny ułatwiające dopasowanie rozmiaru do nadgarstka.

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Prezentujemy: Certina DS Action Diver Titanium

Certina DS Action Diver Titanium kosztuje około 3 990 PLN, co patrząc na jej parametry techniczne oraz atrakcyjny „look”, czyni ją zdecydowanie atrakcyjną propozycją dla amatorów nurkowania, profesjonalistów oraz każdego, kto lubi tego typu zegarki używać na co dzień.

Całą kolekcję marki Certina na rok 2019 prezentujemy tu: Nowa kolekcja zegarków marki Certina 2019 – prezentacja i fotorelacja.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CERTINA.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Steinhart Ocean 39 vintage GMT Prem...
Steinhart Ocean 39 vintage GMT Prem...
12.09.2019
TAG Heuer Monaco – modele z okazji ...
TAG Heuer Monaco – modele z okazji ...
17.09.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco