• Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Glycine

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

W każdych kręgach istnieje wiele niepisanych obyczajów warunkowanych legendami, przesądami jak i historycznymi odniesieniami. Do szczególnie barwnych należą morskie (czy też szerzej: wodne) opowieści, które do dziś budzą emocje i nadal są niezwykle popularne. Przetrwały w formie przypowieści, pieśni zwanych szantami czy szeregu zachowań znanych tylko w tym środowisku. Kształtowały się przez stulecia, na rozległej przestrzeni nie tylko czasowej, ale również kulturowej i geograficznej, finalnie zawierając w sobie szczyptę z historii wielu narodów.

Znajdziemy tam wiele emocji, których nośnikiem była narastająca ciekawość, potrzeba odkrywania nieznanego, lęk przed potęgą żywiołów czy też rutyna codziennej żeglugi. Nie zabrakło również osobliwych przekonań, z których niektóre przetrwały do dziś. Dowodem są chociażby całe publikacje poświęcone specyfice życia na wodzie i obcowania z tą siłą natury. Na tradycję żeglarską składa się bezmiar regulaminów, punktów i innych obostrzeń, które można by wymieniać zapewne godzinami.

Najciekawsze o jakich można znaleźć szerokie informacje to na przykład: ceremonia picia grogu (podobno zaprzestano jej dopiero w latach 70. XX wieku!), piątek jako feralny dzień na rozpoczęcie rejsu, kobiety i karły niosące nieszczęście, czy obyczaj powitania oraz pożegnania gości na statku, zwany świstem trapowym. O tych i wielu innych zwyczajach Czytelnicy Zegarki i Pasja mogą poczytać tutaj: www.zeglarstwo.waw.pl/cere.htm

Żeglarstwo oraz eksploracja wodnego świata przyciąga wielu śmiałków i grono amatorów tego ekstremalnego sportu sukcesywnie rośnie. Nie umyka to uwadze zegarkowego świata, na co dowodem jest nowa propozycja od marki Victorinox.

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)
I.N.O.X Professional Diver to dobrze znana rodzina czasomierzy przeznaczonych do ekstremalnych zadań. Bieżący rok przyniósł premierę nowej odsłony tej serii, nawiązującej do  pełnego wyzwań świata żeglarstwa.

Nie zabraknie tu znaków szczególnych linii – innowacyjnego wzornictwa, solidnych materiałów i ponadprzeciętnej wytrzymałości. Mamy przyjemność zaprezentować model w trzech wersjach kolorystycznych. Zadaniem nowego „profesjonalisty” jest podbić serca i ujarzmić nadgarstki wytrawnych wilków morskich.

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Koperta nowych diverów mierząca aż 45 milimetrów wykonana została ze stali szlachetnej o matowym wykończeniu, uzyskanym w wyniku piaskowania. Pokaźna, to prawda. Z drugiej strony taki zegarek powinien posiadać odpowiedni rozmiar, który zapewni czytelność w każdych warunkach. Na tarczy prostota właściwa Victorinoxowi – to zegarek-narzędzie, a nie błyskotka.

Znajdziemy w nim wyłącznie najpotrzebniejsze funkcje – wskazówki godzinowe, minutową oraz sekundnik, datownik na wysokości godziny 4:30 i jednokierunkowy pierścień umiejscowiony odrobinę wyżej niż szkło szafirowe z potrójnym antyrefleksem, w celu jego ochrony. Masa Super-LumiNova® w kolorze niebieskim pokrywa wskaźniki wykorzystywane przy nurkowaniu (wskazówkę minutową i znacznik pierścienia), a Super-LumiNova® w kolorze zielonym — wskaźniki czasu. To rozróżnienie nadaje zegarkowi cechy rasowego divera.

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Nie sposób przeoczyć solidnych indeksów widocznych na tarczy, które klasycznie umieszczono na głównych godzinach. Nowoczesne wzornictwo i umiar w proporcjach to znak rozpoznawczy serii I.N.O.X, tuż obok ponadprzeciętnej wytrzymałości. Marka Victorinox wielokrotnie podkreśla, że żywotność i odporność jej produktów jest wynikiem szeregu testów (około 130!), również tych niezwykle ekstremalnych, które każdy model musi zaliczyć.  

W celu sprawdzenia najistotniejszych parametrów zwrócono szczególną uwagę na próby nurkowe. Testy bezpieczeństwa objęły przykładowo oddziaływanie pól magnetycznych czy też czytelność w całkowitych ciemnościach.

Szereg udogodnień sprawia, że nowym zegarkom ze stajni Professional Diver niestraszne będzie survivalowe środowisko. Nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo mechanizmu (w środku pracuje kwarcowa Ronda 715) w takich warunkach.

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Wodoszczelność do 200 metrów głębokości zanurzenia to dwukrotnie więcej, niż przewiduje norma ISO 6425. Zaawansowaną ochronę pod wodą wspiera również zakręcana koronka. Nakładany protektor zabezpiecza tarczę i ma efekt szkła powiększającego, co pozwala zachować pełną funkcjonalność oraz podkreśla jego charakterystyczny styl.

Postawiono na mocną kolorystykę. Chodzi o widoczność zarówno na powierzchni wody, jak i pod nią. Intensywne odcienie natychmiast przyciągają uwagę. Klienci mają do wyboru dwie opcje - wersję na pasku wykonanym z lin paracord w pomarańczowym i niebieskim kolorze oraz wersję na kauczkowym żółtym pasku (cyferblat czarny, niebieski bądź szary).

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Prezentujemy: Victorinox I.N.O.X Professional Diver (zdjęcia live)

Wskazówki sekundowe w pomarańczowej i żółtej wersji są dopasowane kolorystycznie, natomiast czerwono-biały wzór sekundnika w niebieskiej odsłonie nawiązuje zarówno do regat, stanowiących symbol świata żeglugi, a także do barw szwajcarskiej marki.

Odblaskowe znaczniki na paracordzie dodatkowo zwiększają widoczność. W zestawie znajduje się również przedłużany kauczukowy pasek, pozwalający na założenie zegarka na skafander do nurkowania. Przedstawione warianty Victorinox I.N.O.X  Professional Diver są dostępne na polskim rynku od czerwca bieżącego roku.

Cena Victorinox I.N.O.X  Professional Diver sugerowana przez producenta to 2 850 PLN.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Victorinox znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: VICTORINOX.

Marzena Kondera - Giergiel

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 13 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Alpina 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

POLPORA model 1918 Automatic (zdjęc...
POLPORA model 1918 Automatic (zdjęc...
28.08.2019
Maurice Lacroix - Masterpiece Squar...
Maurice Lacroix - Masterpiece Squar...
29.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco