• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Seiko

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500


Model Ocean 39 GMT Premium 500  to nowość niemieckiej marki Steinhart, producenta oferującego… szwajcarskie zegarki. Tak, to nie pomyłka, już pisaliśmy o tym, że zegarki Steinhart mogą nosić i noszą oznaczenie Swiss Made, choć  firma pochodzi z Niemiec.

Marka ta oferuje głównie zegarki sportowe, ale także proponuje różne wariacje na temat klasycznego zegarka typu „pilot”, czy też lubiane modele w stylu chronometrów morskich. Ważną pozycję w portfolio zajmują zegarki typu diver, z których wiele jest interpretacją klasycznego wzoru zegarka do nurkowania, z których najbardziej rozpoznawalnym i ikonicznym wręcz przedstawicielem jest Rolex Submariner. Marka Steinhart „zadbała” jednocześnie o podobieństwa i różnice w każdym niemal detalu.

Prezentowana w niniejszym artykule nowość Steinhart to krok, a może nawet kilka kroków dalej na drodze nadawania swoim zegarkom wyraźnych różnic.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Model Ocean 39 GMT Premium 500 to bardzo nowoczesna interpretacja wzoru o którym piszę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tą propozycją producent chce zachęcić osoby poszukujące zegarków o nieco mniejszych wymiarach koperty. Jak zawarto w nazwie, jego stalowa koperta ma 39 mm średnicy. Grubość jest na poziomie 13 mm.

To oznacza, że posiadacze szczuplejszych nadgarstków będą czuć się z tym zegarkiem komfortowo mimo, że uszy są ustawione raczej poziomo, tylko minimalnie kierując się ku dołowi. Takie ułożenie uszu współtworzy łagodny łuk, w jaki układa się boczny profil koperty, która jest wykończona tak, jak inni przedstawiciele linii Ocean.

Górna powierzchnia uszu jest szczotkowana, a boki koperty są polerowane. To wykończenie na wysokim poziomie pod względem jakości, co warto dodać.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Okalające koronkę wypustki dość szczelnie do niej przylegają, a zakręcana koronka jest dość duża, przez co powinna być wygodna w użytkowaniu. Na jej czole wygrawerowano logo firmy.

Ale co marka oferuje jeszcze, poza ukłonem firmy w kierunku osób „zmęczonych” ciągłym trendem w zakresie zwiększania wymiarów zegarków? Otóż sporo.

Matowo czarna tarcza z klasycznymi indeksami nałożonymi jako gruba warstwa masy luminescencyjnej SuperLuminova BGC 9 prezentuje się czytelnie, ale i nowocześnie.

Indeksy 3 i 9 wykonano jako wydłużone prostokąty, indeks 12 jako trójkąt z grotem skierowanym do wewnątrz, a pozostałe znaczniki jako duże okrągłe punkty.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Nie znajdziemy na tarczy indeksu na godzinie 6, gdyż przestrzeń ta została wykorzystana na umieszczenie okienka datownika. Na skośnej powierzchni pierścienia dystansującego, który jest także w kolorze czarnym, nadrukowano podziałkę minutową w postaci wąskich kresek i liczbowych oznaczeń co 5. Główną rolę grają jednak ciekawie zaprojektowane wskazówki.

Wskazówkę godzinową i minutową zaprojektowano jako masywny, lakierowany na biało szkielet wypełniony wewnątrz masą świecącą, podobnie jak na indeksach. Tak osiągnięta wyrazistość daje świetną czytelność tak w dzień, jak i po naświetleniu, kiedy odczytujemy czas w słabych warunkach oświetlenia. Również sekundnik jest w większej części pokryty masą SuperLuminova BGW 9.

Model Steinhart Ocean 39 GMT ma jeszcze jedną wskazówkę. To oczywiście ta, która zapewnia wskazania i odczyt funkcji GMT, sugerowanej w nazwie modelu. Wskazówka jest niebieska, z początku wąska, ale zakończona sporym trójkątnym grotem, znów z wypełnieniem masą świecącą. Odczyt czasu wskazywany nią odbywa się na skali grawerowanej na obrotowej lunecie, o której więcej napiszę w dalszej części artykułu.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Cały zestaw wskazówek w części centralnej, przy osi jest matowo czarny. Pod indeksem godziny 12-tej nadrukowano nazwę firmy i logo, czyli literę „S” w koronie.

Poniżej, pomiędzy środkiem tarczy a indeksem godziny 6-tej jest nieco więcej informacji. W najwyższym położeniu jest nazwa modelu, czyli „Ocean”, następnie niżej, w prostokącie z niebieskim tłem napis „Thirty Nine”, czyli 39, a w trzecim rzędzie napis „GMT i 500 m” odnoszący się do imponującej - jak na wielkość zegarka - klasy wodoodporności.

Tarczę chroni grube szkło szafirowe z wyraźnym fazowaniem zewnętrznej krawędzi. Ma ono także naniesioną od wewnątrz podwójną powłokę antyrefleksyjną. Szkło okala luneta. Jest ona stalowa, ząbkowana dla zapewnienia stabilnego chwytu, a zastosowana wkładka jest ceramiczna i dwukolorowa.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Część górna lunety jest czarna, a dolna niebieska, w odcieniu zgodnym z akcentami na tarczy. Wygrawerowano też na niej podziałkę godzinową w trybie 24 godzinnym. Co druga godzina jest punktem by uprościć formę. To właśnie za pomocą tej skali i wskazówki GMT odczytujemy czas w drugiej strefie. W ciemności odczyt ułatwia wypełnienie grawerów masą świecąca.

Trzeba przyznać, że gdy jest ciemno ta spora liczba fluorescencyjnych oznaczeń robi wrażenie, tym bardziej, że zastosowana masa daje ciekawy, atrakcyjne niebieskie światło.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Po drugiej stronie zegarka, do polerowanego spodu koperty wkręcany jest dekiel, dookólnie szczotkowany z wygrawerowanymi podstawowymi informacjami. Nietypowo dla tej linii ma on też przeszklenie szafirowym szkłem.

Możemy dzięki niemu obserwować całkiem atrakcyjnie wyglądający mechanizm. W tym wypadku to Eta 2893-2 w wykończeniu Premium, czyli atrakcyjnym dla oka. Dostrzec możemy ryflowany na kształt łopatek turbiny pierścień dookoła mechanizmu, perełkowane powierzchnie płyt i mostków  oraz wahnik z charakterystycznym wycięciem na kształt korony Steinharta. Poza tym cała widoczna część mechanizmu zabarwiona jest na złoty kolor.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Prócz atrakcyjnego wyglądu mechanizm ten ma bardzo dobrą opinię. To sprawdzone zegarkowe „serce” o wysokim poziomie bezawaryjności i dobrej precyzji chodu. Łożyskowanie odbywa się a  21 kamieniach. Paca w 4 hercowym rytmie, czyli 28 800 wahnięć balansu na godzinę, a rezerwa chodu przy pełnym naciągu sprężyny to nie mniej niż 42 godziny. Oczywiście jest możliwość ręcznego dokręcania a dokładne ustawienie zegarka wspomaga funkcja stop sekundy.

Steinhart Ocean 39 GMT premium 500 oferowany jest wraz ze trójrzędową bransoletą wykonana ze stali szlachetnej, oczywiście z  pełnych ogniw i z pełnymi maskownicami. Szerokość przy uszach to 20 mm, a przy klamrze 16 mm.

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500

Zastosowana klamra to standardowe, bransoletowe zapięcie, składane, zwalniane przyciskami z dodatkowym zabezpieczeniem.

Nowa propozycja Steinharta wydaje się być ciekawą ofertą dla osób, które szukają „wspomagającego” narzędzia do nurkowania. Co więcej, (zapewne o wiele, wiele częściej) jest to wygodny, wytrzymały zegarek do codziennego użytkowania.

Zegarek nie tylko dobrze prezentuje się na fabrycznej bransolecie, lecz także daje pole do popisu i zmiany charakteru za pomocą pasków. Model wyceniony został na kwotę 2 870 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki STEINHART znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – STEINHART.

Adrian Szewczyk


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

BALL Engineer Hydrocarbon Moon Navi...
BALL Engineer Hydrocarbon Moon Navi...
19.03.2019
MeisterSinger Metris Automatic - je...
MeisterSinger Metris Automatic - je...
22.03.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco