• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Bulova

TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej formie (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

Marka Tissot od początku swej działalności w 1853 roku znana jest z wytwarzania niezawodnych zegarków wysokiej jakości. Wśród nich znaleźć można zegarki kwarcowe i mechaniczne, modele klasyczne, eleganckie oraz sportowe, nieskomplikowane pod względem technicznym, jak również wyposażone w dodatkowe komplikacje konstrukcji mechanizmów. Można zaryzykować stwierdzenie, że w tak bogatej i zróżnicowanej ofercie tego szwajcarskiego producenta niemal każdy miłośnik zegarków powinien znaleźć coś dla siebie.

Obecnie marka Tissot silnie związana jest ze sportem, będąc głównym chronometrażystą m. in. podczas imprez kolarskich, w tym Tour de France i Tour de Pologne, zawodów motocyklowych MotoGP i FIM World Superbike oraz najlepszej lidze koszykarskiej – NBA. W tym artykule chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na kolekcję nie związaną ze sportem, a reprezentującą tradycyjne podejście do zegarmistrzostwa i jednocześnie bardzo przystępną cenowo.

Zapraszamy do zapoznania się z zegarkami z linii Everytime Swissmatic.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

Kolekcja Tissot Everytime Swissmatic charakteryzuje się niezwykle ascetyczną stylistyką. Jest ona zachowana w klasycznym kanonie wzornictwa zegarkowego. Na próżno szukać w niej spektakularnych i krzykliwych elementów, rozwiązań, czy dodatkowych funkcji – nie taki był zamiar producenta.

Czasomierze tej linii to po prostu doskonałe zegarki mechaniczne na co dzień, które dopasować można do wielu rodzajów garderoby oraz różnych okazji.

Tarcze modeli Tissot Everytime Swissmatic zostały zaprojektowane bardzo starannie. Układ umieszczonych na nich elementów jest spójny i niczym niezakłócony. W samym centrum znajdują się trzy proste wskazówki w kolorze przeciwnym do barwy cyferblatu, co jest gwarancją doskonałej czytelności.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)
Nad ich wspólną osią umieszczono logo producenta oraz rok powstania marki. Po przeciwnej stronie znalazła się nazwa kolekcji pisana prostą czcionką. Z prawej strony zlokalizowano okno datownika. Wśród wszystkich modeli kolekcji Everytime Swissmatic znaleźć można łącznie trzy rodzaje indeksów.

Do wyboru są znaczniki w postaci nakładanych ręcznie, stalowych prostokątów oraz dwie wersje indeksów arabskich, nanoszonych przy użyciu metody tampondruku – proste w formacie dwucyfrowym lub pisane stylizowaną kursywą.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)
Na uwagę zasługuje sam mechanizm Swissmatic, który został opracowany na potrzeby tej kolekcji. Jest to jeden z najtańszych na rynku szwajcarskich werków z naciągiem automatycznym. Nie oznacza to oczywiście, że odbyło się to kosztem jakości – nic bardziej mylnego. Stosunkowo niską cenę udało się uzyskać dzięki usprawnieniom procesu produkcji i automatyzacji linii produkcyjnej. Dzięki tym rozwiązaniom znacząco obniżono koszty pracy.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)
 
Zegarki z kolekcji Swissmatic wyposażone są w mechanizm ETA C15.111, który stosowany jest zarówno w opisywanej linii Everytime Swissmatic, jak i Gentleman Swissmatic. Bazą do jego powstania był kaliber C10.111, czyli System 51 znany z zegarków marki Swatch. Werk ten posiada naciąg automatyczny z możliwością dokręcania przy użyciu koronki. Jego rezerwa chodu sięga 72 godzin.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

Mechanizm pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę, czyli 3Hz. Ruch najważniejszych jego elementów łożyskowany jest za pośrednictwem 19-stu kamieni syntetycznych. Werk ETA C15.111 pozbawiony jest funkcji stop sekundy, co oznacza, że po wysunięciu koronki będzie on nadal działał, a wskazówki pozostaną w ruchu. Jego prosta i wydajna konstrukcja pozwala na wskazywanie czasu za pośrednictwem trzech wskazówek – godzinowej, minutowej oraz sekundnika.

Wskazówki zostały umieszczone centralnie na jednej osi. Dodatkowo mechanizm oferuje również funkcję wskazań dnia miesiąca.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

Zegarki wchodzące w skład linii Tissot Everytime Swissmatic posiadają kopertę o średnicy 40 mm wykonaną ze stali szlachetnej. Modele w kolorze różowego złota pokryte są dodatkowo odporną na wycieranie powłokę nanoszoną w technologii PVD. Konstrukcja zegarka jest niezwykle prosta i pozbawiona jakichkolwiek ozdobników.

Smukłe uszy rozstawione między sobą w odległości 21 mm doskonale komponują się z cienką lunetą okalającą odporne na zarysowania szkło szafirowe. Na godzinie 3 zlokalizowano klasyczną koronkę z frezowaniami na krawędzi ułatwiającymi obracanie ją w palcach. Na jej czole umieszczono sygnaturę w formie litery „T”.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

Modele z kolekcji Everytime Swissmatic posiadają klasę wodoszczelności na poziomie 3 atmosfer, co chroni je przed zachlapaniami powstałymi na przykład w trakcie mycia rąk lub samochodu, albo podczas ulewnego deszczu.

Zegarki oferowane są wraz z kilkoma rodzajami pasków wykonanych ze skóry naturalnej. Dostępne są także modele z paskami nylonowymi typu NATO oraz bransoletą z delikatnymi ogniwami i zapięciem biżuteryjnym.

 TISSOT Everytime Swissmatic – minimalizm w czystej postaci (zdjęcia live)

Tissot Everytime Swissmatic to linia reprezentująca klasyczne i minimalistyczne wzornictwo. Każdy pasjonat zegarków i zegarmistrzostwa z pewnością wie, że wśród wszystkich zegarków w kolekcji, przynajmniej jeden powinien reprezentować podobny nurt – być dobrym dodatkiem do koszuli, czy garnituru, ale też dobrze wpasowywać się w mniej wyszukane stylizacje – prawdziwy „Must Have”.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, użyte podzespoły, materiały oraz cenę mieszczącą się w przedziale 1 450 – 1 900 złotych w zależności od wersji, to kolekcja Tissot Everytime Swissmatic z pewnością warta jest uwagi.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TISSOT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - TISSOT.

Paweł Zgiep

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 13 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Matura z wiedzy o zegarkach - Edycja 2
Alpina 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

CERTINA DS Action GMT Powermatic 80...
CERTINA DS Action GMT Powermatic 80...
29.11.2018
Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Cal...
Prezentujemy: TAG Heuer Carrera Cal...
07.12.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco