• Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)


Niniejszy artykuł skierowany jest do wszystkich zainteresowanych nadchodzącym wydarzeniem oraz do tych z Was, którzy interesują się niezależnym zegarmistrzostwem, a jeszcze nie słyszeli o Festiwalu AuroChronos. Już w najbliższą sobotę i niedzielę górna przestrzeń zlokalizowanego przy al. Politechniki 4, nowoczesnego obiektu wystawienniczego Expo-Łódź zamieni się w wielonarodowe centrum nietuzinkowych zegarków, a Łódź w zegarkową stolicę Polski. Warto odwiedzić Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków AuroChronos, gdyż jest to jedyna taka inicjatywa w Polsce i jedna z nielicznych na świecie.

Festiwal ma oryginalny i niepowtarzalny profil skupiając się wyłącznie na niezależnych twórcach zegarków oraz firmach zegarkowych, a organizatorzy gościć będą podczas drugiej edycji ponad trzydziestu wystawców m.in. z Polski, Belgii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, a także Hongkongu, Singapuru i Tajwanu. Poniżej postaramy się przedstawić z jakimi firmami i ich wyrobami będzie można zapoznać się w tym roku, oraz co przygotowali wykładowcy z Polski i ze świata.

Twórcy Festiwalu zapraszają na szereg ciekawych wykładów wybitnych ekspertów.

Kalle Slaap - holenderski zegarmistrz i założyciel szkoły zegarmistrzowskiej podczas autorskiego Masterclass zabierze Was w podróż „Wewnątrz zegarka”, a podczas sesji: „Wszystko, co chciałeś wiedzieć o zegarkach, ale nigdy nie ośmieliłeś się zapytać” odpowie na wszystkie pytania publiczności.

Wśród ekspertów znalazł się także lubiany za wystąpienia publiczne Tomasz Miler, który chętnie i dużo mówi, jednak zawsze stara się wyczerpać temat, a nie audytorium. Jego wypowiedzi na temat męskiej elegancji, alkoholi starzonych, zegarków i stylu życia nowoczesnego mężczyzny obejrzano w serwisie YouTube już ponad dwa miliony razy. Prywatnie miłośnik podróży, żeglarstwa i sportów walki, a zawodowo przedsiębiorca, influencer i twórca marek Miler Menswear, Miler Spirits i Manumi oferujących odpowiednio klasyczne ubrania garniturowe, alkohole mocne oraz męskie akcesoria skórzane poprowadzi prezentację: „Jak „ubrać” nadgarstek? Łączenie marynarek, koszul i zegarków w klasycznej elegancji.

Mówiąc o prezentacjach nie sposób pominąć gościa specjalnego Festiwalu - Theodora Diehl, rzecznika prasowego i zegarmistrza marki Richard Mille, autora książki „Kari Voutilainen: „Sztuka zegarmistrzowska”. Ten znany na całym świecie specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem podzieli się swoją wiedzą podczas dwóch wykładów. W sobotę przedstawi temat: „Zegarmistrzostwo szwajcarskie: stale rozwijająca się historia - (przegląd szwajcarskiej branży zegarków od jej początków historycznych do współczesności)”, a w niedzielę zaprezentuje temat: „Sprężyna niezależnego zegarmistrzostwa - (perspektywa osoby wtajemniczonej w rynek luksusowego zegarmistrzostwa niezależnego)”.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Festiwal w nazwie zobowiązuje, więc w trakcie imprezy rozdane zostaną nagrody AuroChronos, które zostaną przyznane przez międzynarodowe Jury w składzie:

Przewodniczący jury: Władysław Meller - Magister, inżynier mechanik o specjalności Konstrukcja Przyrządów Precyzyjnych, którego zainteresowanie zegarkami i zegarmistrzostwem zrodziło się jeszcze w czasach dziecięcych (...). Od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia współtworzył przedstawicielstwo szwajcarskich firm zegarkowych na rynku w Polsce. Od 1999 kreował salon jubilerski w Warszawie, który od 2017 roku przekształcony w OdCzasu DoCzasu - Zegarki funkcjonuje w CH Złote Tarasy. W roku 2003 współtworzył Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a od momentu przekształcenia się Klubu w formalne Stowarzyszenie w roku 2009 bierze udział w jego działalności.

Kalle Slaap - zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikromarek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek - Chronoglide Horlogemaker Online.

Jonathan Kopp - założyciel i redaktor naczelny magazynu Watchisthis, wysokiej klasy publikacji pisanych z pasją o zegarkach o cenie nieprzekraczającej 2500 $. Jonathan jest również niezależnym pisarzem dla BBC News oraz doradcą biznesowym specjalizującym się w branży zegarków.

Arkadiusz Złotowski - z wykształcenia zegarmistrz i elektronik (...). Przygodę z zegarkami rozpoczął w roku 1994 pracując w serwisie lokalnej sieci sprzedaży zegarków. W roku 1995 rozpoczął pracę na własną rękę. W roku 2006 został zatrudniony w Swatch Group w Warszawie, gdzie zasmakował prawdziwego zegarmistrzostwa i brał udział w szkoleniach w Szwajcarii. Okazało się to krokiem milowym w jego karierze. W 2012 roku postanowił wrócić do Łodzi i przenieść najlepsze szwajcarskie rozwiązanie na rynek łódzki - Tempus" Zegarki i Serwis".

Marcin Kasprzak - redaktor naczelny Magazyn Logo. Wcześniej redaktor magazynów Malemen, Playboy oraz Esquire. Interesuje się pozycjonowaniem marek, brandingiem narodowym, lotnictwem pasażerskim i podróżami z możliwie jak największą liczbą przesiadek. Zainicjował badanie "Szafa Polaka", którego część poświęcona byłą zegarkom.

Maciej Kopyto - właściciel i redaktor naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja, a prywatnie miłośnik zegarków mechanicznych, niestrudzony odkrywca historii zegarmistrzostwa, miłośnik zegarków mechanicznych produkowanych szczególnie w latach 60'/70' XX wieku i kolekcjoner czasomierzy vintage oraz twórca bloga Manufaktura Czasu.

Artur Cholewski - pomysłodawca, współzałożyciel oraz administrator grupy Czasoholicy - największej i najbardziej prężnie działającej polskiej grupy Facebook poświęconej zegarkom. Zawodowo manager w banku, a prywatnie pasjonat chronografów vintage oraz kolekcjoner okularów z lat 80 XX wieku.

Należy cierpliwie czekać na wybory, których dokona Jury i ogłoszenie nagród, jednak mamy poczucie, że dobór tak różnorodnych i wybitnych ekspertów zagwarantuje trafne i sprawiedliwe rozdanie.

Druga edycja Festiwalu AuroChronos zapowiada się także ciekawie ze względu na fakt, że zaoferuje odwiedzającym szerokie spektrum wystawców oraz ich produktów: poprzez niezależne marki zegarkowe od małych, tradycyjnych manufaktur, przez mikromarki, twórców biżuterii i zegarków artystycznych, po znane i cenione firmy rodzinne. Poniżej postaramy się przedstawić większość z nich, a zaczniemy od polskich firm.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Jedną z nich jest G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej to firma znana i ceniona zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jej zegarki odwołują się silnie do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń oraz postaci historycznych. W ofercie marki znajdziemy modele zegarków inspirowane polskimi samolotami, czołgami, łodziami podwodnymi itp. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego.

Kolejna firma, to Warszawski Xicorr (czyt. sikor), który swoją nazwą odwołuje się do popularnego na warszawskiej Pradze określenia zegarka, a zegarki w ofercie odwołują się głównie do polskiej motoryzacji, a największym bestsellerem firmy jest model M20 powstały w wyniku współpracy z Fabryką Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. Zainspirowany symbolem polskiej motoryzacji - pierwszym produkowanym seryjnie samochodem w powojennej Polsce – FSO Warszawą M20. Prędkościomierz i zegar z samochodu posłużyły jako pierwowzór tarczy zegarka M20, a projekt otrzymał w 2013 roku prestiżową nagrodę must!have na łódzkim festiwalu designu. Xicorr 200 jest kontynuacją linii zegarków inspirowanych polską motoryzacją, a Festiwal będzie miejscem, gdzie będzie można zobaczyć najnowszą odsłonę tego modelu – bicolor.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Następnym z ‘weteranów’ na polskim rynku, który odwiedzi Festiwal AuroChronos jest Vratislavia Conceptum, której właściciele pochodzą i tworzą we Wrocławiu. Firma za cel postawiła sobie tworzenie zegarków opisujących i wyrażających ważne dla ludzkości momenty w historii, trendy, style w modzie i architekturze, przedmioty i wynalazki które wpłynęły na nasze życie a często zupełnie je odmieniły. W Expo-Łódź zobaczyć będzie można zegarki z serii AVANTGARDE, które według samych twórców są najdojrzalszym dziełem Vratislavia Conceptum i zwieńczeniem wieloletnich doświadczeń w kreowaniu zegarków. Seria ta liczy 4 modele które zasadniczo różnią się od siebie charakterem.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Firmą, która cieszyła się powodzeniem wśród odwiedzających, a która powraca także w tym roku jest Drobiny Czasu. Jest to unikalna biżuteria w stylu vintage, a jej niekonwencjonalna i elegancka forma nadaje każdej stylizacji wyjątkowy charakter. Najwyższa jakość wykonania Drobin Czasu i różnorodność wzorów trafia zarówno w wyrafinowane gusta koneserów oryginalności, jak i oczekiwania estetyczne zwolenników klasycznej elegancji. Każdy z produktów cechuje się unikalnym, niepowtarzalnym designem. Każdy jest na swój sposób piękny. Zegarki wzorowane są oryginalnymi modelami z całego świata - Szwajcarii, Francji, Irlandii, Japonii, a do tworzenia biżuterii wykorzystywane są oryginalne mechanizmy starych zegarków.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Nowością w tym roku będzie wizyta rodzinnej firmy Estimo.co, która projektuje i produkuje opakowania sprzedażowe dla wyrobów klasy Ultimate Luxury, opakowania dla rzemiosła artystycznego, oprawy i gablotki do prezentowania i przechowywania dzieł sztuki, a także wykonuje opakowania zbiorcze i transportowe. Ta uznana na rynku międzynarodowym firma oferuje swoim Klientom cierpliwe rozmowy i zrozumienie potrzeb.

Firma dostosowuje projekty do budżetu Klienta, koordynuje pomysły z możliwościami technologicznymi, udziela porad i konsultacji w kwestiach technicznych, a czasem dodaje odwagi, aby sięgnąć po rozwiązania, które wydawały im się nierealizowalne. Jak sami twierdzą współpracują ze wszystkimi, których potrzeb nie spełni wielki przemysł opakowań, nastawiony na masową produkcję. Właściciele firmy poprowadzą dodatkowo otwarty wykład „Jak opakowanie pomoże sprzedać Twój produkt”.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Mówiąc o nowościach, nie sposób pominąć Pracowni endiego, która powstała z zamiłowania do drewna i rzemiosła. Powstają tam zegarki, z których każdy jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju i nietuzinkowy. To miejsce, w którym twórca stara się oswoić upływający czas, ubierając go między innymi w drewno, mosiądz, miedź, stal, naturalną skórę tak, by upływał przyjemniej. Każdy egzemplarz opowiada jakąś historię, pozwalając jednocześnie na dopowiedzenie własnej. W pracowni powstaje również wiele innych wyrobów takich jak biżuteria, której bazą jest drewno, galanteria skórzana w połączeniu z drewnianymi elementami oraz szeroko pojęta sztuka użytkowa, taka jak niewielkie mebelki, patery. Łączy je jedno, indywidualne podejście do każdego z nich, dbałość o szczegóły, niepowtarzalność. W pracowni endiego dzięki włożonemu w pracę nad każdym elementem sercu, wszystkie przedmioty uzyskują wyjątkowy charakter.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Firma, która jest szerzej znana z ręcznej produkcji piór wiecznych jest Effericio. Ta niewielka i młoda łódzka manufaktura stawia też pierwsze kroki w produkcji zegarków drewnianych, więc ciekawi procesu tworzenia się nowej firmy na pewno docenią kontakt z nimi. Natomiast dla miłośników biżuterii i zegarków artystycznych na Festwialu AuroChronos będzie firma Michałowscy, która poprzez swoje dzieła pokazuje, że metal jest tworzywem, które można kształtować niemalże dowolnie uzyskując wspaniałe i niepowtarzalne efekty. Na miejscu będzie obecny lokalny serwis zegarmistrzowski Tempus, a poszukujący nowych pasków wybrać będą mogli z tradycyjnej oferty pasków Perfekta Wojnar lub ręcznie wykonane paski, które dodadzą kobiecego charakteru i modnego wyglądu spod ręki firmy Zamotana.

Dopełnieniem polskich wystawców będą niewątpliwie stoiska największej polskiej grupy Facebookowej o tematyce zegarkowej Czasoholicy oraz profesjonalnego fotografa produktowego o specjalizacji zegarkowej – Czasofoto. Czasoholicy zrzeszają już ponad 30 tysięcy członków i doczekali się trzech grupowych zegarków wykonanych specjalnie dla nich i według ich specyfikacji. Więcej o grupie będzie można dowiedzieć się podczaj niedzielnej prezentacji. Również w niedzielę Michał Wajsen poprowadzi szkolenie na temat „Sztuka fotografii produktowej w warunkach domowych”.

Niewątpliwą zaletą AuroChronos Festival 2018 jest fakt, że jest to wydarzenie międzynarodowe, a wśród wystawców znajdują się firmy z najdalszych zakątków świata. Wydarzenie w Łodzi ma szansę być świadkiem przynajmniej dwóch międzynarodowych premier i nie mówimy tu o nowych modelach w ofercie już istniejących firm, gdyż tych będzie znacznie więcej, lecz o dwóch całkowicie nowych markach zegarkowych.

Pierwszą z nich będzie Alfa Flag, azjatycka firma o motywie przewodnim związanym z nurkowaniem, którego nazwa odnosi się do sygnału flagowego oznaczającego, że pod wodą jest nurek; inne jednostki powinny trzymać się z dala i płynąć powoli.

Drugą z nowych firm będzie Millesime, której zegarki ma odznaczać elegancja i szyk. Zwiedzający zobaczyć będą mogli premierę zegarków oraz zapowiedź nowego dzieła marki, które ma być perłą w koronie i flagowym dziełem firmy.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Opisując azjatyckie firmy należy przypomnieć firmę cieszącą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem podczas pierwszej edycji Havaan Tuvali. Ta mikromarka z Tajwanu zaprezentowała w zeszłym roku swój pierwszy model Squadron One oraz prototyp divera Code Zero-6. W tym roku zobaczyć będzie można seryjne zegarki, w tym model  Code Zero-6 z funkcją pomiaru temperatury. Być może zaprezentowane zostaną także inne z nietypowych pomysłów azjatyckiego zegarmistrza.

Jeżeli jesteście fanami najwyższej jakości gumowych pasków, to nazwa Crafter Blue jest Wam zapewne dobrze znana. Jeżeli nie jest to wystarczający powód, aby odwiedzić Expo-Łódź, to może przekona Was fakt, że już 29 i 30 września zobaczyć będziecie mogli po raz pierwszy w Polsce zegarki tej marki.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Osoby, które chcą obcować z wysokiej jakości rękodziełem nie zawiodą się na stoiskach Maison Celadon oraz MING. Zegarki obu firm cechuje najwyższa jakość wykonania. MING to horologiczny kolektyw stworzony i finansowany w całości przez grupę sześciu entuzjastów z całego świata pod przewodnictwem Ming Thein, fotografa, projektanta, stratega biznesowego, a przede wszystkim miłośnika zegarków. Razem zespół MING czerpie z ponad 80-letniego doświadczenia w zbieraniu dobrych zegarków. Maison Celadon to z kolei zegarki „dumnie wykonane w Chinach”, których wszystkie komponenty pochodzą z Chin, a zawile motywy giloszowane, czy ręcznie wyszywane jedwabnymi nićmi odwołują się do ich kultury i tradycji.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Zwiedzający będą mogli także obcować z dużymi firmami o długoletnich tradycjach. Wśród nich jest szwajcarska rodzinna firma Victorinox, która od 1884 roku zajmuje się produkcją noży I scyzoryków, a od prawie trzech dekad tworzy wyjątkowe i wytrzymałe zegarki. W przestrzeni AuroChronos zobaczyć będzie można m.in. nowość firmy, czyli znany model zegarka I.N.O.X. Mechanical. 

Niewątpliwie silnym punktem będzie także niemiecka firma Junghans, która na zegarkowej mapie Europy i świata istnieje od 1861 roku. Firma, która oferuje eleganckie zegarki z klasą po wielu perypetiach została przejęta przez niemiecką rodzinę, która na nowo odbudowuje niezależność marki. Wieloletnią firmą jest także włoska Ceccacci, która została założona w 1897 roku jako sklep specjalizujący się w zegarkach i biżuterii Sir Giovanniego Ceccacciego. Ceccacci to jeden z najstarszych sklepów zegarmistrzowskich we Włoszech, przekazywany z pokolenia na pokolenie z ponad stuletnią historią, doświadczeniem i profesjonalizmem. 

Duński producent zegarków REC, który pojawi się w Łodzi ma bardzo przejrzystą koncepcję: Odzyskiwanie, odzyskiwanie i odzyskiwanie. Ich kolekcja zegarków została zaprojektowana i wyprodukowana według tej zasady, ratując klasyczne samochody i ikony motoryzacji oraz przekształcając je w elementy zegarków. Będzie to nie lada gratka nie tylko dla fanów zegarmistrzostwa, ale i motoryzacji.

Na miłośników nurkowania czekać będą także firmy Squale i Chris Benz. Squale to mała szwajcarska marka zegarków założona w 1946 roku specjalizująca się w profesjonalnych zegarkach nurkowych. Dziś jest własnością włoskiej rodziny Maggi. Historia CHRIS BENZ Watches Intl. natomiast jest opowieścią o pasji młodego mężczyzny do sportów wodnych. Chris Benz, praprawnuk fundatora Wurttemberskiej Fabryki Zegarków połączył siły z przyjaciółmi i kolegami nurkami, instruktorami nurkowania, surferami, żeglarzami i innymi profesjonalistami, którzy podzielali jego pasję i stworzył zegarki odpowiadające potrzebom entuzjastom sportów wodnych.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Silną drużynę stanowić też będzie holenderska szkoła zegarmistrzostwa, która reprezentowana będzie przez marki Dijkman Watches, Dumet Watches, i Holthinrichs watches. Pierwsza z firm jest znana osobom śledzącym historię Festiwalu. Holke Dijkman – laureat nagrody Premiera Roku w 2017, z radością przyjeżdża do Polski aby dalej pokazywać swój kunszt i wieloletnią praktykę w tworzeniu zegarków. Dwie pozostałe firmy są nowością na naszym rynku i reprezentują wspaniałą postawę, która udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jan Binnendijk – twórca Dumet Watches majsterkował od najmłodszych lat, a efektem jego pracy są ciekawe zegarki zrodzone z pasji. Jak stworzyć własny i unikalny zegarek wie także Michiel Holthinrichs, który drukuje koperty w technologii 3D w różnych metalach i tworzy zegarkowe dzieła sztuki.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Dziełami sztuki są też niewątpliwie zegarki tworzone przez Rolanda Baptiste z R.Baptiste, który ręcznie graweruje tarcze swoich zegarków sprawiając, że każdy z nich jest unikalny i niepowtarzalny. Zdecydowanie warto zainteresować się tą manufakturą z Belgii. Stąd również pochodzi Michael Happe, założyciel i twórca marki Gavox, która tworzy zegarki odpowiadające konsumentom żyjącym według motta firmy „wyżej, dalej, głębiej”. Znajdziemy tam zegarki typowo lotnicze, jak również hybrydy pomiędzy nurkami i pilotami jak Avidiver. Charyzmatyczny właściciel na pewno przekaże Wam filozofię i wyjątkowe cechy firmy.

Zwolennicy szwajcarskiego kunsztu docenią zapewne twórcę Filipe Silva i wychodzące spod jego ręki zegarki Filipe Silva Watches (dawniej CreaWatch) oraz Brellum Swiss Watchmaking, która pokazują jak ważna jest dbałość o szczegóły. Zegarki Brellum już w zeszłym roku zostały zauważone i docenione w 2017 roku, a w tym roku zdecydowanie zdobędą kolejnych zwolenników.

Na sam koniec zostawiliśmy wisienkę na torcie wystawców AuroChronos Festiwal 2018 - D. Dornblüth & Sohn. Ta niemiecka manufaktura stworzona przez ojca i syna udowadnia, że nie trzeba mieć milionów euro i skomplikowanego zaplecza technicznego, by stworzyć swój własny mechanizm. Manufaktura ta w swojej pracy hołduje tradycyjnej zegarmistrzowskiej sztuce tworzenia mechanicznych czasomierzy. Tradycyjnej w rozumieniu prawdziwego, zegarmistrzowskiego rękodzieła bez wykorzystywania współczesnych technologii i wszechobecnych w branży, elektronicznie sterowanych obrabiarek CNC.

AuroChronos Festival 2018: niezależni producenci zegarków ze świata powracają do Łodzi (29 – 30 września 2018)

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan wykładów i warsztatów Festiwalu, a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Festiwalu: www.aurochronos.pl

Plan wykładów AuroChronos Festival 2018:
 

SOBOTA 29.09.2018
11:00 – 11:30   „Jak opakowanie pomoże sprzedać Twój produkt” Tomasz Fularski & Aleksandra Fularska [PL]
11:30 – 12:15   „Zegarmistrzostwo szwajcarskie: stale rozwijająca się historia - (przegląd szwajcarskiej branży zegarków od jej początków historycznych do współczesności)” Theodore Diehl [ENG/PL]
12:20 – 13:20   „Przyszłość Polskich Producentów Zegarków. Kierunek: Klasa Premium!?” [PL/ENG]
13:25 – 14:55   Masterclass „Wewnątrz Zegarka” Kalle Slaap [ENG/PL]
15:00 – 15:30   Dirk Dornblüth [ENG/PL] „D.DORNBLÜTH & SOHN - Zegarmistrz jako rzemiosło (zamknięta prezentacja)
15:30 – 16:30   Ewa Rybak [PL] „Poznaj się na winie... mainstream kontra wina rzemieślnicze. Obiekty zbiorowego kultu a perełki z mikrobrandów"
(zamknięta prezentacja)
16:30 – 17:00   Jak „ubrać” nadgarstek? Łączenie marynarek, koszul i zegarków w klasycznej elegancji Tomasz Miler [PL]

 

NIEDZIELA 30.09.2018
11:00 – 11:45     Sprężyna niezależnego zegarmistrzostwa - (perspektywa osoby wtajemniczonej w rynek luksusowego zegarmistrzostwa niezależnego)” Theodore Diehl [ENG/PL]
12:00 – 13:00     „Wszystko, co chciałeś wiedzieć o zegarkach, ale nigdy nie ośmieliłeś się zapytać" Kalle Slaap [ENG/PL]
13:15 – 14:00     Prezentacja grupy Czasoholicy [PL]
14:15 – 15:00     „Sztuka fotografii produktowej w warunkach domowych” Michał Wajsen [PL]

Jak widać, warto odwiedzić Festiwal AuroChronos, by być częścią międzynarodowego świata niezależnego zegarmistrzostwa. 29-30 września jest Czas na Łódź!

Zapraszamy!

Redakcja Zegarki i Pasja


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Czapek Geneve - osiągnięcia i plany...
Czapek Geneve - osiągnięcia i plany...
11.09.2018
Szwajcarska marka Aerowatch partner...
Szwajcarska marka Aerowatch partner...
01.10.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco