• Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018


Powrót do kategorii

Aerowatch to firma rodzinna, niezależna, która funkcjonuje już od 1910 roku. Przybliżaliśmy już jej historię w licznych publikacjach znajdujących się na portalu, a nawet mieliśmy niewątpliwą przyjemność zaprezentować naszym Czytelnikom wywiad z Jean Sebastien Bolzli, prezesem firmy – wywiad z Jean Sebastien Bolzli. Aerowatch ma w swojej ofercie ponadprzeciętny zbiór zegarków kieszonkowych, a także bardzo charakterystyczne linie zegarków męskich. Nie zapomniano jednakże o paniach. Oferta Aerowatch dla płci pięknej jest całkiem urozmaicona.

W niniejszym artykule zaprezentuję nową, unikalną damską kolekcję.

Co ciekawe, to zegarki, które są wyposażone w misternie szkieletowany mechanizm z naciągiem ręcznym, wykonany na bazie Eta Unitas 6498-1, czyli dużego mechanizmu, a co za tym idzie, także koperty zegarków są całkiem spore.

Średnica modeli z linii Renaissance Ladies Skeleton wynosi 43 mm.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

To niewątpliwie sporo, szczególnie jeśli chodzi o modele damskie, ale z drugiej strony moda na duże zegarki nadal obowiązuje. Nikogo też nie dziwi już często spotykany widok pań z typowo męskimi zegarkami na swoich przegubach. Dlatego propozycja Aerowatch może okazać się strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że od strony technicznej oraz jakościowej, jak również wzorniczej, zegarki tej kolekcji prezentują się lepiej niż dobrze.

Linia Renaissance to czasomierze o klasycznej budowie i wyglądzie. To stylistyka, która była modna i na czasie kilkadziesiąt lat temu, jest nadal modna, i na pewno będzie za wiele lat. To okrągłe koperty z łagodnie wypuszczonymi uszami. Tutaj uzupełniono ten kanon uniwersalnej elegancji o wąską lunetę i średniej wielkości, dobrze dopasowaną koronkę.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Ma ona odpowiednio dużą średnicę, co zapewnia wygodne nakręcanie zegarka.

Materiał z jakiego wykonano kopertę to stal szlachetna. Jest także dostępna wersja z kopertą pokrytą w kolorze różowego złota. Tu kolejna, poza rozmiarem kopert, odmiana od standardowych, najczęściej dziś spotykanych rozwiązań. Zazwyczaj jeśli materiałem stosowanym do wykonania koperty nie jest złoto, a taki kolor chce osiągnąć producent, to stosuje powłokę PVD. Powłoka jest trwała, ale bardzo oszczędną, jeśli chodzi o ilość złota.

W wypadku prezentowanych modeli, Aerowatch zdecydował się na dość grube galwaniczne pozłacanie, dające powłokę o grubości 10 mikronów. To metoda bardziej kosztowna, tym samym różnica w cenie zegarka tak wykończonego jest spora wobec standardowej stali szlachetnej pokrytej powłoką PVD, ale wydaje się, że tak uzyskany kolor jest bardziej bliski prawdziwej barwie złota, bo to jego odpowiednia warstwa została nałożona na kopertę.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Dekiel jest polerowany, jak cała koperta, choć właściwie to tylko dość wąski pierścień, bardzo obficie przeszklony. To domena zegarków typu skeleton. Celem jest przecież, by było jak najwięcej widać z obu stron, by móc podziwiać poszczególne elementy mechanizmu.

W tym wypadku rodowany mechanizm jest bardzo mocno szkieletowany, a to, co pozostało z mostków i płyt jest atrakcyjnie zdobione w tradycyjny sposób poprzez grawerowane wzory. Osoby lubiące tak budowane zegarki będą zachwycone widokiem zarówno od strony tarczy, jak i transparentnego dekla. Widoczne śrubki są niebieskie, w wersjach z kopertą pozłacaną także mechanizm jest w odpowiednim kolorze.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Mechamnizm Eta Unitas to bardzo wdzięczna baza do takich zabiegów, a zegarmistrzowie Aerowatch podeszli do sprawy bardzo właściwie - efekt jest jak widać, naprawdę dobry.

Od strony tarczy… – no właśnie, tarczy najzwyczajniej nie ma.

Jest tylko pierścień dystansujący na którym nadrukowano podziałkę minutową i zastosowano bardzo małe indeksy godzinowe w postaci cyfr arabskich. Górna część pierścienia, na przestrzeni od godziny 11-tej do 1-wszej, zajmuje nadrukowana nazwa firmy. Wskazanie czasu odczytujemy za pomocą wskazówek w stylu breguetowskim. We wszystkich wersjach są one barwione na niebiesko, co o dziwo do każdej pasuje doskonale i dodaje sporo „szyku”.

Wspomniane pierścienie będące pozostałością tarcz występują w kolorach: białym, jasno fioletowym, pudrowo różowym i wyrazistym turkusowym dla kopert klasycznie stalowych.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Wersje złocone mogą mieć ów pierścień biały lub różowy. Każda z wersji ma pasek dobrany w kolorze niemal identycznym jak pierścienie, co daje bardzo ciekawe kompozycje i jednocześnie pozbawia wszelkich wątpliwości, że pomimo sporego rozmiaru koperty mamy do czynienia z zegarkami damskimi. Pasek ma szerokość przy uszach 22 mm i jest zapinany na motylkową składaną klamrę. Modele z kolekcji Renaissance Lady posiadają szafirowe szkła odporne na zarysowania.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Dane techniczne Renaissance Lady Skeleton:

Nr ref.  A 50981 - R113, R114, AA13, AA14, AA15, AA16
Mechanizm: z naciągiem ręcznym Eta Unitas 6498-1, rodowany
Łożyskowanie: 17 kamieni
Częstotliwość pracy: 18 000 wahnięć na godzinę
Funkcje: godziny i minuty
Koperta: stal nierdzewna, polerowana, stal pokryta warstwą 10 mikronów różowego złota
Średnica: 43,00 mm
Wskazówki: barwione na niebiesko w stylu „breguetowskim”
Szkło: szafirowe
Dekiel: przeszklony
Wodoodporność: do 50 metrów
Pasek skórzany, ze składaną klamrą

Cena wersji z kopertami wykonanymi ze stali szlachetnej wynosi 7 820 złotych, natomiast za wersje posiadające koperty pozłacane cena wynosi 10 160 złotych.

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Aerowatch: Renaissance Lady Skeleton - nowość 2018

Nowe modele damskie z linii Renaissance Lady Skeleton stanowią dość odważny krok ze strony marki Aerowatch ze względu na rozmiar kopert. Z drugiej strony, jak pisałam, takie podejście może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Styl i wygląd zegarków jest bardzo charakterystyczny i odważne panie jako atut mogą potraktować ponadstandardowy rozmiar.

Można powiedzieć, że to model specjalnie stworzony dla dynamicznych, współczesnych kobiet z zamiłowaniem do zegarków mechanicznych, które chcą, by to, co zdobi ich nadgarstek nie było skromne i subtelne, a wręcz odwrotnie – ma być widoczne i podkreślać ich zainteresowanie wyjątkowymi czasomierzami.

Renaissance Lady Skeleton jednocześnie odzwierciedla ogromne doświadczenie rodzinnej szwajcarskiej firmy zegarkowej, a także pokazuje, jak połączyć to doświadczenie z klasycznym stylem i nowoczesnością oraz wizerunkiem dynamicznej, odważnej kobiety.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Aerowatch znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – AEROWATCH.

Marzena Kondera


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Rado 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger Lunascope - księżycow...
MeisterSinger Lunascope - księżycow...
14.06.2018
TISSOT Chemin des Tourelles Powerma...
TISSOT Chemin des Tourelles Powerma...
22.06.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco