• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tag Hauer
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Maurice Lacroix
 • Zegarki marki Emile Chouriet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Eterna
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Epos

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)


Powrót do kategorii

Wśród zegarkowych nowości przygotowanych przez markę Aerowatch na 2018 rok znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Zaprezentujemy jedną z nich. Ten szwajcarski, niewielki, ale charakterystyczny producent to nadal rodzinna firma starająca trzymać się korzeni marki, na ile to oczywiście możliwe. Linia 1942, poza bogatą ofertą zegarków kieszonkowych, jest najlepszym tego przykładem.

Nowością reprezentującą tę właśnie kolekcję jest model 1942 Petite Seconde Automatic.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Jak dla mnie, stanowi on kwintesencję stylu tej marki, który jest znany i charakterystyczny od wielu już lat. Przy bardzo szerokiej ofercie zegarków różnych marek i w rozmaitych stylach dostępnych obecnie na rynku, Aerowatch wyróżnia się, będąc doskonałym wyborem dla ludzi szukających czegoś nieco innego, niż standard, sztampa – nawet najelegantsza.

Aerowatch właśnie to oferuje, coś więcej.

Oczywiście, zawsze w takich przypadkach jest ryzyko budzenia pewnych kontrowersji, ale to po prostu nie jest styl dla każdego. Podoba się lub nie. Jeśli tak, to ten model i marka oferują także wiele innych cech, które oczekujemy.
Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)
Opisując model Petite Seconde Automatic zacznę od tego, co Aerowatch oferuje nam „w pakiecie” od strony zegarmistrzowskiej. Miałem prywatnie już do czynienia z wieloma zegarkami Aerowatch, mieliśmy też przyjemność w ramach redakcji robić recenzje kilku modeli marki. Na tej podstawie mogę z całą pewnością stwierdzić, że jakość wykonania, dbałość o detale i ogólne poczucie obcowania z precyzyjnym urządzeniem do pomiaru czasu jest w wypadku zegarków Aerowatch na wysokim poziomie.

W hołdzie Maximowi Crevoisier, który przejął firmę w 1942 roku, Aerowatch zaprezentował kolekcję zegarków naręcznych zainspirowanych zabytkowymi modelami kieszonkowymi, czemu zawdzięcza właśnie swoją nazwę cała linia 1942.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Sukces tej nowej kolekcji pozwolił w 2008 roku przenieść firmę Aerowatch S.A. do nowej siedziby w Saignelegier, znajdującej się w luksusowym domu wybudowanym w 1896 roku. Jest to punkt zwrotny w historii firmy, który ugruntował jej aktualny profil i tożsamość.

Zegarki kolekcji 1942 są nowoczesne, ale stylizowane właśnie na kieszonki z dolutowanymi uszami. To niemal ich znak rozpoznawczy. Mimo, że ja gustuję zdecydowanie bardziej w kopertach, które są przyozdobione szlifami, to w tym wypadku pełna „polerka” pasuje doskonale, ponadto dużą przyjemność sprawia mi oglądanie przedstawicieli tej linii.

1942 Petite Second Automatic ma okrągłą kopertę, która wraz z lunetą wydaje się być dwustopniowa. Ma ona 42 mm średnicy i jest wykonana oczywiście ze stali szlachetnej.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Patrząc od przodu widzimy obłą lunetę średniej szerokości i jako drugą warstwę także zaobloną kopertę właściwą, równo, dookoła wystającą spod lunety. To atrakcyjny widok, który łatwo przywodzi na myśl właśnie zegarki kieszonkowe.

Utrzymując styl, ciekawie dobrano uszy. Są one zaprojektowane na wzór dolutowywanych drucianych uszu stosowanych w dawnych zegarkach kieszonkowych przerabianych na naręczne. Jednak we współczesnym wydaniu są one oczywiście zintegrowane z kopertą, dodatkowo są dużo grubsze, okrągłe i w całości polerowane doskonale pasując do stylu i obłości koperty. W uszach mocowany jest w standardowy sposób, czyli za pomocą teleskopów, skórzany pasek.

Ale znowu mamy coś nietypowego.

Pasek ma dość obfite wykończenie na końcu mocowanym do zegarka, a profil jest zagięty dostosowany do łuku koperty pomiędzy uszami. Takie ukształtowanie ma stwarzać wrażenie, że grube uszy przechodzą przez cały pasek wypełniając mocno jego miejsce na teleskopy. Uzyskany efekt doskonale komponuje się z koncepcją całości.

Tak, jak cebulkowata koronka na godzinie 3-ciej

Także wizytówka zegarka, którą zwykle jest tarcza, została zbudowana tak, by pasować do całości jak najbardziej. Odniesienia do klasyki są widoczne niemal na każdym kroku.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Na zewnętrznej krawędzi nadrukowano skalę minutową z podziałką sekund na części, nieco krótszymi znacznikami. Następnie na wydzielonej poprzez zastosowanie innej faktury przestrzeni, w  postaci dość szerokiego okręgu, nadrukowano indeksy godzinowe jako cyfry rzymskie, doskonale pasujące do założeń tego zegarka.

Indeks godziny trzeciej jest częściowo skrócony, ponieważ umieszczono tam okienko datownika. Symetrycznie, z drugiej strony cześć indeksu zasłania tarcza małego sekundnika. Ma ona dookólne giloszowanie. A upływające sekundy pokazuje na nadrukowanej skali subtelna, barwiona na niebiesko wskazówka.

Przestrzeń centralna na tarczy wypełnia pole o misternym giloszowanym wzorze, w klasycznym stylu. W górnej części tej przestrzeni mamy nadrukowaną nazwę firmy, a poniżej osi wskazówek informację o rodzaju naciągu.

Czas wskazują urodziwe wskazówki w stylu gruszki (poire) zabarwione na niebiesko. Godzinowa sięga do granicy przestrzeni z indeksami godzinowymi, a minutowa aż do samej podziałki minutowej właśnie. To bardzo elegancki i czytelny układ.

Sercem zegarka jest mechanizm Sellita SW 290-1 który jest łożyskowany na 31 kamieniach, pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę, ma wahnik ozdobiony pasami genewskimi oraz grawerem z nazwą firmy.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Model Petite Seconde Automatic ten można wybrać w wersji ze srebrzystą tarczą oferowaną wraz z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej oraz granatowym pasku, lub z bransoletą z ogniwami w stylu ziaren ryżu, a także w wersji z  kopertą o złotym kolorze z powłoką PVD wraz z brązowym paskiem.

Aerowatch 1942 Collection - Petite Seconde Automatic (Baselworld 2018)

Taki zestaw – w zasadzie w każdej z dostępnych wersji - to dość uniwersalny zegarek, do codziennego użytkowania, ale także do stroju formalnego. Wodoodporność zapewniono na poziomie 50 m, co jest wystarczające wobec przeznaczenia zegarka.

Na pewno będzie się on wyróżniał na nadgarstku na tle innych zegarków. Także niszowość marki, jej niezależność i utrzymywanie charakterystycznego stylu będą dla wielu niewątpliwymi zaletami.

Nowy czasomierz zaprezentowany podczas targów Baselworld 2018 ukazuje krótki film:
 


Cena modelu w kopertą wykonaną ze stali, oferowanego na pasku to około 6 000 złotych, a wersji z kopertą wykonaną ze stali i pozłacaną, na bransolecie to około 6 500 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Aerowatch znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – AEROWATCH.

Adrian Szewczyk

Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 9

MAGAZYN ZIP NR 9 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Glycine 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Partner Wydarzenie Matura Czasocholicy

WYDARZENIE

SEIKO 420

REKLAMA

Oris 420

REKLAMA

Eterna 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

OMEGA Seamaster Professional Diver ...
OMEGA Seamaster Professional Diver ...
09.04.2018
Przedstawiamy: Junghans Meister Chr...
Przedstawiamy: Junghans Meister Chr...
12.04.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco