• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Fiyta

Carl F. Bucherer - dwa nowe modele w kolekcji Manero PowerReserve


Carl F. Bucherer  wzbogacił jedną ze swoich flagowych kolekcji -  Manero PowerReserve o dwa zupełnie nowe modele, każdy z nich w limitowanej edycji. Zaprezentowane na ubiegłorocznych targach Baselworld wzbudziły zainteresowanie nie tylko finezyjną kolorystyką (granatowo-niebieską oraz zieloną) ale przede wszystkim ciekawie wyglądającym na tym tle rozwiązaniem wskaźnika rezerwy chodu. Dotychczas oferowano linię Manero PowerReserve wyłącznie z klasycznymi – srebrzysto-białymi i czarnymi tarczami. Odwaga projektantów zaprocentowała i można śmiało powiedzieć, że fani bardziej śmiałego, współczesnego wzornictwa na pewno będą zadowoleni. 

Historia marki Carl F. Bucherer sięga, podobnie jak w wielu szwajcarskich przypadkach roku 1888, kiedy to Carl F. Bucherer otworzył swój pierwszy sklep detaliczny. Było to w Lucernie, a sklep działający pod szyldem Bucherer, oferował zegarki oraz biżuterię. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Odnosząc sukces w handlu, ów młody i ambitny człowiek zdecydował się, by założyć własną zegarmistrzowską firmę producencką Bucherer Watches. Produkty zegarmistrzowskie Bucherer były sprzedawane wyłącznie w sklepach własnych przez cały miniony wiek, co poniekąd miało wpływ na mniejszą rozpoznawalność marki.  

Rodzinny biznes zmienił nazwę z Bucherer Watches na Carl F. Bucherer dopiero w 2001 roku, a nazwa ta oczywiście jest formą oddania hołdu założycielowi firmy. Warto podkreślić, że cały czas działające sklepy zachowały pierwotną nazwę. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Obecne kierownictwo Carl F. Bucherer  zapewnia, że podstawą sukcesu manufaktury jest jej rodzinny charakter, a tym samym długoterminowe planowanie rozwoju, oraz racjonalne zaciąganie zobowiązań. Roczna produkcja czasomierzy oscyluje wokół 25 tysięcy zegarków i są one dystrybuowane we własnej sieci detalicznej, oraz we współpracujących z firmą sklepach zlokalizowanych w całym świecie (także w Polsce). Dodatkowo filie producenta mieszczą się w takich krajach jak: Niemcy, USA czy Hongkong. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Carl F. Bucherer niemal od samego początku zabiega, by być pozycjonowaną jako marka premium, co w pewien sposób gwarantują ceny rzędu niemal 500 tysięcy franków szwajcarskich za topowe modele. Drugim biegunem jest grupa wyrobów w klasie określonej przez producenta jako B-SWISS – tańsza opcja zegarków, którą jednak nadal trudno nazwać budżetową. Bardzo duży nacisk firma kładzie na jakość produkcji, czego potwierdzeniem są specjalne, oddzielne centra produkcyjne - w St. Croix, oraz Biel dla mechanizmów, oraz dla kopert i tarcz w Lengnau. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Linia Manero PowerReserve  została wprowadzona do oferty Carl F.Bucherer już 5 lat temu - w 2013 roku. Znakiem rozpoznawczym należących do niej zegarków  był własny manufakturowy mechanizm CFB A1011, opierający się na znanym z wysokiej  dokładności działania jego przodku – oznaczonym jako kaliber CFB A1000. Jest to mechanizm z naciągiem automatycznym z peryferyjnym wahnikiem. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve jest niezwykle stylowym zegarkiem z perfekcyjnie (a przy tym oryginalnie!) zaprojektowaną tarczą. Jego nazwa wynika z najbardziej interesującej wizualnie funkcji - wskaźnikowi rezerwy chodu usytuowanego na godzinie trzeciej. Sama tarcza posiada dodatkowe użyteczne i przyjemne dla oka elementy: duża data w podwójnym oknie na godzinie 11.  dzień tygodnia na wysokości godziny 9. Wskazówki godzinowa i minutowe są usytuowane centralnie, a subtarcza z małą sekundą tradycyjnie na godzinie 6. Cyferblaty zostały stworzone z zamierzeniem osiągnięcia efektu gradientu, w którym głęboki, żywy odcień na zewnętrznych krawędziach tarczy delikatnie blaknie, aż do zdecydowanie jaśniejszego odcienia w centrum tarczy. 

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Wydaje się, że prace projektantów przebiegały nad wyraz ostrożnie. Wykonawcy chcieli być pewni, że wszystkie wskazówki (zwłaszcza te w stylu dauphine) perfekcyjnie współgrają z kolorami tarczy, białymi elementami, fasetowanymi indeksami godzinowymi, kropkowanymi indeksami pokrytymi białą substancją luminescencyjną, a także półkolistą podziałką wskazania rezerwy chodu. 

Zachowanie czytelności ułatwiła stosunkowo duża średnica koperty - 42,5 mm. To całkiem spore pole do popisu. Wykonana ze stali nierdzewnej, posiadająca interesujący kształt, świetnie układa się na nadgarstku. Smaku dodaje ciekawe zestawienie wykończenia powierzchni uzyskane poprzez polerowane na błysk i szczotkowanie.

Tarczą i elementy wskazań - małe arcydzieło wzornicze dopełnia i chroni wypukłe szafirowe szkło z obustronną powłoką antyrefleksyjną. Trudno mieć za złe symboliczną wodoodporność – 30 m. Carl F. Bucherer Manero PowerReserve to zegarek na biznesowe spotkanie a nie do eksplorowania terenu.

Przezroczysty dekiel prezentuje wspomniany i już szeroko znany mechanizm oznaczony jako kaliber CFB A1011. Jest on zupełnie unikatowy, zarówno pod względem stylistycznym, jak i technicznym i z tego powodu zdecydowanie zasługuje na bliższe poznanie.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Mechanizm manufakturowy (in-house), jak nomenklatura podpowiada, jest całkowicie zaprojektowany i wyprodukowany we własnym zakładzie firmy Carl F. Bucherer w Lengnau. Mechanizm kaliber CFB A1011 to potomek pierwszego manufakturowego wyrobu firmy -  oznaczonego jako kaliber CFB A1000, którego premiera miała miejsce w 2008 roku. 

Kryje on kilka interesujących innowacji. Przede wszystkim CFB A1011 jest mechanizmem z automatycznym naciągiem i wahnikiem peryferyjnym. Ta inteligentna konstrukcja zapewnia płynny ruch wahnika, pozycjonowanego na trzech rolkach prowadzących. Przy naciągu sprężyny w dwóch kierunkach zespół ten umożliwia uzyskanie imponującej rezerwy chodu – 55 godziny.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Najważniejszym elementem tegoż zespołu jest opatentowany system DSA (Dynamic Shock Absorption – amortyzacji wstrząsów.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Wstrząsy, które powodują promieniowe przemieszczanie się wahnika, dzięki sprężystemu zamocowaniu rolek są amortyzowane i zabezpieczają wahnik przed deformacją.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Koło przekładni naciągowej współpracujące z uzębieniem wahnika że jest zamontowane w łożyskach amortyzujących drgania – klasycznym zegarkowym Incablocu.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Drugim technicznym wyczynem jest system ustawiania położenia balansu nazwany CDAS (Central Dual Adjustment System). Regulacja częstotliwości pracy opiera się na systemie bezwładnościowym (obciążniki na ramionach balansu), a powyżej wskazany system poprzez pozycjonowanie końca sprężyny włosowej służy ustawienia balansu w położeniu „zero”. Odkręcenie śruby CDAS pozwala na łatwe ustawienie balansu poprzez zmianę położenia siedmiokątnej śruby. System zapewnia idealne ustawienie, a dodatkowo jest zabezpieczony w przypadku ewentualnych wstrząsów. 

Mechanizm kaliber CFB A1011 pracuje z częstotliwością  21 600 wahnięć na godzinę. Ma 32 mm średnicy i 6,3 mm wysokości. Do jego wykonania użyto 33 kamienie syntetyczne i składa się on z ponad 200 części.

Carl F. Bucherer Manero PowerReserve

Edycja limitowana Carl F. Bucherer Manero PowerReserve jest wyposażona w miękki skórzany pasek ze skóry cielęcej, który łącznie z przeszyciami jest dopasowany kolorystycznie do tarczy. Pasek jest regulowany, oraz wykończony z wyjątkową dbałością o detale. Tak model zielony, jak i granatowy jest limitowany do 188 sztuk, zaś koszt zegarka to około 9 400 CHF.

Marzena Kondera


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

XICORR Garfish Diver – prezentacja ...
XICORR Garfish Diver – prezentacja ...
11.01.2018
TAG Heuer i specjalny model Connect...
TAG Heuer i specjalny model Connect...
17.01.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco