Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

POWRÓT 08.09.2017 Zegarki
Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Specjalnie i tylko dla dobroczynnej aukcji Only Watch 2017 Maurice Lacroix wyprodukował swój pierwszy wyjątkowy zegarek z linii Aikon, którym jest model mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny.

Wszystkie dotychczasowe, katalogowe modele tej linii, łącznie z unikatowym w kopercie z brązu, posiadają mechanizmy elektroniczne.

Wśród nich są czasomierze ze stoperem, czy też tradycyjne „trójwskazówkowce”. Dla kobiet można także znaleźć egzemplarze wysadzane kamieniami szlachetnymi.

Są w pełni srebrzyste, są dwukolorowe (srebrzysto-złotawe). Są na paskach i metalowych bransoletach. Jednak wszystkie są elektroniczne.

Mechaniczny jest tylko ten jeden!!!

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Aikon Automatic Chronograph Maurice Lacroix jest typowo męskim modelem i mimo, że posiada kopertę okrągłą, to dzięki charakterystycznemu pierścieniowi sprawia wrażenie wielokątnego. Jego szaro-żółta kolorystyka dynamizuje wygląd czasomierza.

Ten jedyny egzemplarz, zgodnie z przyjętymi przez organizatorów Aukcji ONLY WATCH zasadami zostanie na niej zlicytowany. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Monaco, a aukcja odbędzie się  jedenastego listopada.

Cały dochód z niej uzyskany będzie przekazany na działalność Stowarzyszenia do walki z dystrofią mięśniową Duchenne’a . O aukcji Only Watch pisaliśmy więcej na portalu w opracowaniu ONLY WATCH 2017.

Ten przeznaczony na aukcję zegarek jest zapowiedzią, a może być przebojem nadchodzącej , nowej generacji modeli w linii Aikon firmy Maurice Lacroix.

Wyroby, które przez lata swojego funkcjonowania stały się ikonami marki , czy rodzaju produktów, są zwykle trudne do zdobycia. Nawet, jeśli pojawiają się reedycje, to często są one produkowane w limitowanych seriach.

Firma Maurice Lacroix sprawiła, że taki właśni „ikoniczny” model zegarka – jakim był Calypso, model który był podstawą zegarmistrzowskich dokonań marki w latach 90. jest ponownie dostępny.

W 2016 roku firma Maurice Lacroix zaprosiła swoich fanów do zwrócenia uwagi na jej nowy wyrób – nową ikonę tej szwajcarskiej marki. Oczywiście zmieniono jego nazwę na Aikon, a do tego został on  głęboko przemodelowany, aby stać się produktem aktualnym – zgodnym z obecnymi wymaganiami rynku.

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Jego ostra i nowoczesna obudowa, to proste linie, wyraźnie kątowo względem siebie położone płaszczyzny powierzchni, charakterystyczne, proste linie ich krawędzi, z których wszystkie są bardzo starannie wykonane. Łącznie czynią one zegarek rzucającym się w oczy.

Luneta zegarka z parami znanych z Calypso wypustów teraz nawiązujących do równoległych, centralnych uchwytów paska, czy metalowej bransolety. Zainspirowany znakami czasu, w którym urodził się Calypso, Aikon jest dzisiaj absolutnie zegarkiem teraźniejszości. Jego niezaprzeczalna charyzmatyczny wygląd i staranne wykończenia sprawiły, że linia ta stała się najlepiej sprzedawaną z port folio Maurice Lacroix.

Bazując na tym powodzeniu modelu, linia zegarków Aikon sukcesywnie powiększa się.  Teraz to rozszerzenie zaczyna się od jednorazowego, specjalnego zegarka, ale jest on zwiastunem przyszłych modeli Aikon.

Na aukcję Only Watch 2017 firma Maurice Lacroix wyprodukowała model Aikon Automatic Chronograph. Utrzymana w czarnych i grafitowoszarych odcieniach dzięki zastosowaniu powłok PVD koperta, doskonale współgra z szarą, przeplecioną jasnożółtymi przebarwieniami tarczą.

Ta charakterystyczna żółć, to oczywiście nawiązanie do dedykacji wyrobu – aukcji Only Watch 2017.

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

45. milimetrowa koperta ze stali szlachetnej posiada powierzchnie polerowane, jak i matowione. Mechanizm zegarka – oznaczony jako kaliber ML157, gwarantuje 48 godzin rezerwy chodu. Poza wskazywaniem czasu posiada datownik, oraz dwa mikroliczniki i centralną wskazówkę stopera.

Serce zegarka – jego mechanizm jest dekorowany charakterystycznymi dla zegarmistrzostwa szlifami powierzchni – poprzez perłowanie, czy naniesienie pasów genewskich. Pomijając tradycje branżowe i pozycję marki, wykończenie mechanizmu jest o tyle istotne, że dekiel zegarka wyposażony w szklane okno pozwalające obserwować jego pracę.

Ten charakterystyczny, wydaje się męski i sportowy czasomierz wskazuje drogę dla nowych modeli z linii Aikon, które zgodnie z zapowiedzią producenta będą wyposażane tak jak do tej pory - w mechanizmy elektroniczne, ale także mechaniczne z automatycznym naciągiem sprężyny.

Oficjalna strona Only Watch: https://www.onlywatch.com/

Informacja na naszym portalu o Only Watch 2017: https://zegarkiipasja.pl/artykul/15353-only-watch-2017

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych firmy Maurice Lacroix


 

Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
06.09.2017
TAG Heuer Connected Modular 45 - sz...
TAG Heuer Connected Modular 45 - sz...
15.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco