Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

POWRÓT 08.09.2017 Zegarki
Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Specjalnie i tylko dla dobroczynnej aukcji Only Watch 2017 Maurice Lacroix wyprodukował swój pierwszy wyjątkowy zegarek z linii Aikon, którym jest model mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny.

Wszystkie dotychczasowe, katalogowe modele tej linii, łącznie z unikatowym w kopercie z brązu, posiadają mechanizmy elektroniczne.

Wśród nich są czasomierze ze stoperem, czy też tradycyjne „trójwskazówkowce”. Dla kobiet można także znaleźć egzemplarze wysadzane kamieniami szlachetnymi.

Są w pełni srebrzyste, są dwukolorowe (srebrzysto-złotawe). Są na paskach i metalowych bransoletach. Jednak wszystkie są elektroniczne.

Mechaniczny jest tylko ten jeden!!!

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Aikon Automatic Chronograph Maurice Lacroix jest typowo męskim modelem i mimo, że posiada kopertę okrągłą, to dzięki charakterystycznemu pierścieniowi sprawia wrażenie wielokątnego. Jego szaro-żółta kolorystyka dynamizuje wygląd czasomierza.

Ten jedyny egzemplarz, zgodnie z przyjętymi przez organizatorów Aukcji ONLY WATCH zasadami zostanie na niej zlicytowany. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Monaco, a aukcja odbędzie się  jedenastego listopada.

Cały dochód z niej uzyskany będzie przekazany na działalność Stowarzyszenia do walki z dystrofią mięśniową Duchenne’a . O aukcji Only Watch pisaliśmy więcej na portalu w opracowaniu ONLY WATCH 2017.

Ten przeznaczony na aukcję zegarek jest zapowiedzią, a może być przebojem nadchodzącej , nowej generacji modeli w linii Aikon firmy Maurice Lacroix.

Wyroby, które przez lata swojego funkcjonowania stały się ikonami marki , czy rodzaju produktów, są zwykle trudne do zdobycia. Nawet, jeśli pojawiają się reedycje, to często są one produkowane w limitowanych seriach.

Firma Maurice Lacroix sprawiła, że taki właśni „ikoniczny” model zegarka – jakim był Calypso, model który był podstawą zegarmistrzowskich dokonań marki w latach 90. jest ponownie dostępny.

W 2016 roku firma Maurice Lacroix zaprosiła swoich fanów do zwrócenia uwagi na jej nowy wyrób – nową ikonę tej szwajcarskiej marki. Oczywiście zmieniono jego nazwę na Aikon, a do tego został on  głęboko przemodelowany, aby stać się produktem aktualnym – zgodnym z obecnymi wymaganiami rynku.

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

Jego ostra i nowoczesna obudowa, to proste linie, wyraźnie kątowo względem siebie położone płaszczyzny powierzchni, charakterystyczne, proste linie ich krawędzi, z których wszystkie są bardzo starannie wykonane. Łącznie czynią one zegarek rzucającym się w oczy.

Luneta zegarka z parami znanych z Calypso wypustów teraz nawiązujących do równoległych, centralnych uchwytów paska, czy metalowej bransolety. Zainspirowany znakami czasu, w którym urodził się Calypso, Aikon jest dzisiaj absolutnie zegarkiem teraźniejszości. Jego niezaprzeczalna charyzmatyczny wygląd i staranne wykończenia sprawiły, że linia ta stała się najlepiej sprzedawaną z port folio Maurice Lacroix.

Bazując na tym powodzeniu modelu, linia zegarków Aikon sukcesywnie powiększa się.  Teraz to rozszerzenie zaczyna się od jednorazowego, specjalnego zegarka, ale jest on zwiastunem przyszłych modeli Aikon.

Na aukcję Only Watch 2017 firma Maurice Lacroix wyprodukowała model Aikon Automatic Chronograph. Utrzymana w czarnych i grafitowoszarych odcieniach dzięki zastosowaniu powłok PVD koperta, doskonale współgra z szarą, przeplecioną jasnożółtymi przebarwieniami tarczą.

Ta charakterystyczna żółć, to oczywiście nawiązanie do dedykacji wyrobu – aukcji Only Watch 2017.

Aikon od Maurice Lacroix na aukcję Only Watch 2017

45. milimetrowa koperta ze stali szlachetnej posiada powierzchnie polerowane, jak i matowione. Mechanizm zegarka – oznaczony jako kaliber ML157, gwarantuje 48 godzin rezerwy chodu. Poza wskazywaniem czasu posiada datownik, oraz dwa mikroliczniki i centralną wskazówkę stopera.

Serce zegarka – jego mechanizm jest dekorowany charakterystycznymi dla zegarmistrzostwa szlifami powierzchni – poprzez perłowanie, czy naniesienie pasów genewskich. Pomijając tradycje branżowe i pozycję marki, wykończenie mechanizmu jest o tyle istotne, że dekiel zegarka wyposażony w szklane okno pozwalające obserwować jego pracę.

Ten charakterystyczny, wydaje się męski i sportowy czasomierz wskazuje drogę dla nowych modeli z linii Aikon, które zgodnie z zapowiedzią producenta będą wyposażane tak jak do tej pory - w mechanizmy elektroniczne, ale także mechaniczne z automatycznym naciągiem sprężyny.

Oficjalna strona Only Watch: https://www.onlywatch.com/

Informacja na naszym portalu o Only Watch 2017: https://zegarkiipasja.pl/artykul/15353-only-watch-2017

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych firmy Maurice Lacroix


 

Polecamy także:

SEIKO Presage nowe modele „Cocktail time” – Manhattan, Martini czy może Margarita?
SEIKO Presage nowe modele „Cocktail time” – Manhattan, Martini czy może Margarita?
W 2010 r zaprezentowano serie czasomierzy mechanicznych Seiko inspirowanych…. blaskiem popularnych w Japonii cocktail barów. Zegarki te były przeznaczone tylko na rynek kraju kwitnącej wiśni. Jednak w dzisiejszych czasach, jak to niedawno mówiono – „
Olimpijska kolekcja zegarków OMEGA 2018 – sportowy Seamaster w pięciu odsłonach
Olimpijska kolekcja zegarków OMEGA 2018 – sportowy Seamaster w pięciu odsłonach
Oczekując olimpijskiej edycji zegarków marki Omega spodziewałem się wariacji na temat Speedmastera lub któregoś Seamastera w wersji z funkcją stopera. A tu zaskoczenie. Muszę przyznać, że po chwili zastanowienia, to zaskoczenie bardzo pozytywne, ale
Zegarkowa firma Invicta chronometrażystą Rajdu Harpagan
Zegarkowa firma Invicta chronometrażystą Rajdu Harpagan
Jak informuje właściciel firmy Morwa – oficjalnego przedstawiciela marki Invicta w Polsce, chronometrażystą Ekstremalnego Rajdu na Orientację HARPAGAN-54, który odbędzie się na Kaszubach - w miejscowości Szemud, w dniach 20-22 października 2017 roku
Świat książek o zegarkach, zegarach i zegarmistrzostwie – pozycje warte poznania i aktualnie dostępne
Świat książek o zegarkach, zegarach i zegarmistrzostwie – pozycje warte poznania i aktualnie dostępne
Mimo wyraźnego spadku czytelnictwa, na naszym rodzimym rynku co jakiś czas pojawiają się nowe książki o zegarkach, zegarach i zegarmistrzostwie. Co istotne, wydaje się, że jest ich teraz więcej, niż kilkadziesiąt lat temu, gdy książka była podstawowy
Przedstawiamy: Ulysse Nardin - Diver Deep Dive Hammerhead Shark (SIHH 2018 – zdjęcia live)
Przedstawiamy: Ulysse Nardin - Diver Deep Dive Hammerhead Shark (SIHH 2018 – zdjęcia live)
Opisując swój nowy model do nurkowania firma Ulysse Nardin chętnie używa słowa „bardzo”. Bardzo solidny, bardzo funkcjonalny, bardzo techniczny, bardzo sportowy. Faktycznie trudno się z tym opisem nie zgodzić, gdy zobaczymy nowego reprezentanta kulto

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
06.09.2017
TAG Heuer Connected Modular 45 - sz...
TAG Heuer Connected Modular 45 - sz...
15.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco