MeisterSinger Salthora Meta Transparent

POWRÓT 19.05.2016 Zegarki
MeisterSinger Salthora Meta Transparent

Doskonale znana fanom marki MeisterSinger linia Salthora Meta rozrosła się o kolejny model. Jak można było się spodziewać, tak jak cała rodzina MeisterSingera, tak również ten czasomierz będzie wyjątkowy w swojej stylistyce.


W przypadku nowej wersji modelu Saltora Meta Transparent wskazanie czasu jest realizowane w sposób charakterystyczny dla tej marki, ale wygląd i prezentacja upływu czasu znacząco różni się od reszty zegarków z tej kolekcji.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Nowa Salthora Meta czyni zmianę czasu jeszcze bardziej przejrzystą .


Różnica w stosunku do poprzednich modeli jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Wskazanie godzin w tym modelu stało się wzrokową ucztą.


Jednowskazówkowe zegarki są wizytówką marki MeisterSinger.

Pisaliśmy już na ten temat w ubiegłym roku, w osobnym artykule: Meistersinger - jednowskazówkowe spojrzenie na świat


Czas wskazywany za pomocą tego rozwiązania jest pokazywany w przybliżeniu do 5 minut, co dla osób mających pierwszy raz do czynienia z czasomierzami MeisterSinger może być dość trudne do odczytania, ale jeśli już się przyzwyczaimy, to sprawdzenie czasu staje się coraz prostsze i nie stanowi problememu.

Nowy model również został wyposażony w jedną wskazówkę - minutową. Godzina eksponowana jest w okienku umieszczonym w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się indeks godziny „12”.  


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Precyzyjnie i punktualnie


Wskazanie godzin w oparciu o dysk, na którym zostały umieszczone cyfry, jest relatywnie popularne w świecie zegarmistrzostwa.

Często, w mniej zaawansowanych technicznie modelach, pokaz upływu godzin za pomocą takiego dysku odbywa się w następujący sposób: dysk z cyframi godzin powoli porusza się pod tarczą i stopniowo, w ramach upływu czasu, jego fragmenty pokazują się w specjalnych otworach lub okienkach.


Salthora Meta ma w swoim rozwiązaniu dużo więcej fantazji.


Modele ten prezentuje czas w formie nazywanej popularnie: Jumping hour.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


W miarę upływu minut tarcza godzinowa pozostaje w bezruchu, dopiero gdy zbliża się pełne 60 minut, wówczas - w mgnieniu oka - z ogromną prędkością i dokładnością, dysk wykonuje „skok”, i następuje zmiana cyfry w okienku.  


MeisterSinger stworzył moduł, który dzięki swojemu precyzyjnemu wyważeniu zapewnia niezwykle precyzyjny przeskok. Energia potrzebna do napędzenia dźwigni zmieniającej wskazanie godziny jest gromadzona poprzez dźwignię ślimakową połączoną z kołem minutowym. Rozwiązanie to jest istotne pod względem zdolności gromadzenia energii przez sprężynę w bębnie.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Gdyby taki zabieg nie został zastosowany, to cała energia potrzebna do wykonania „skoku” dysku sprawiłaby, że sprężyna straciłaby całkowitą moc niezbędną do dalszego napędzania pracy mechanizmu. Dźwignia ślimakowa sprawia, że energia ta jest w minimalnym stopniu zużywana.


Tajemnica skoku czasu... odkryta


Salthora Meta Transparent to zegarek, który odkrywa swoje tajemnice, pozwala spojrzeć na upływ czasu oraz podziwiać tak piękne rozwiązanie, jakim jest funkcja Jumping Hour.


Tarcza zegarka wykonana jest w bardzo intrygujący sposób.


Przezroczysta powierzchnia, dysk z namalowanymi cyframi godzinowymi, porusza się poniżej niebieskiego pierścienia z indeksami minutowymi, w którym na godzinie 12 umieszczono okienko wskazania godzinowego. Dzięki temu rozwiązaniu odczyt czasu staje się niezwykle czytelny i intuicyjny.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Poprzez tarczę możemy spojrzeć w głąb zegarka i podziwiać pięknie wypolerowany mostek mechanizmu wraz z dźwignią i kołem gwiazdowym, do którego przymocowana jest tarcza godzinowa.


Z pewnością jest to technicznie bardzo zaawansowany zabieg, ale dla osób, które nie przywiązują wagi do zaawansowania zegarmistrzowskiego, istotnym elementem będą jego  walory estetyczne.


Wnętrze równie istotne, jak wygląd


W zegarku pracuje doskonale znany już z innych modeli MeisterSingera szwajcarski mechanizm Sellita SW200-1, lub zamiennie ETA 2828-2, z modułem Jumping Hour.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Koperta zegarka, o średnicy 43 mm i wysokości 13mm, została wykonana ze stali szlachetnej i posiada wodoszczelność na poziomie 5ATM.


Zegarek może być oferowany z paskami w kilkunastu kolorach oraz wykonanych z różnych rodzajach skór: cielęcej, aligatora czy też z Cordovanu. Zegarek ten może być również oferowany z dwoma rodzajami bransolet stalowych.


MeisterSinger Salthora Meta Transparent


Zegarek ten jest już dostępny w polskich sklepach.


Cena wynosi 12 750 złotych.

Naszym zdaniem, dzięki zastosowaniu opisywanego rodzaju tarczy, czasomierz ten jest doskonałym przykładem na to, jak pięknie można ukazać pracę mechanizmu.
Autor: Jakub Wojdat
  

Polecamy także:

POLPORA 1918 - z miłości do wolności (zapowiedź pierwszego zegarka Polpora z kolekcji 2018/2019)
POLPORA 1918 - z miłości do wolności (zapowiedź pierwszego zegarka Polpora z kolekcji 2018/2019)
Polska jest krajem, którego historia - delikatnie rzecz ujmując - jest zawiła i pełna trudnych okresów i momentów. Odniesienia narodowe oraz patriotyczne są u nas eksploatowane dość często, zapewne w wielu przypadkach zasadnie. Ja takie odniesienia l
Steinhart Timepieces – 5 nowych wersji modelu Ocean One 39 mm
Steinhart Timepieces – 5 nowych wersji modelu Ocean One 39 mm
Znana i lubiana na naszym rynku niemiecka marka Steinhart przygotowała kilka nowych modeli popularnej serii Ocean w mniejszym niż zazwyczaj rozmiarze. Przypomnę – modele Ocean One wyposażone były do tej pory w koperty o średnicy 42 mm, a Ocean 44 to
Video recenzja: Emile Chouriet - Soleos Automatic
Video recenzja: Emile Chouriet - Soleos Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Soleos Automatic szwajcarskiej marki Emile Chouriet. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Emile Chouriet - marka młod
IWC Schaffhausen – damskie modele Automatic 36 i Moon Phase 36 z kolekcji Da Vinci 2017
IWC Schaffhausen – damskie modele Automatic 36 i Moon Phase 36 z kolekcji Da Vinci 2017
Jeden z najbardziej znanych na świecie szwajcarskich producentów zegarków luksusowych, IWC Schaffhausen, wraca do kultowego wzornictwa lat 80. XX wieku.  Wszystko za sprawą zaprezentowanej reedycji kolekcji Da Vinci, która do swojej pierwotnej nazwy
2017 - Cyfrowe wskazanie skaczących sekund
2017 - Cyfrowe wskazanie skaczących sekund
Przeskakujące wskazania tzw. (Jumping indications), czy to za pomocą obrotowych dysków czy sekwencyjnie zmieniających położenie wskazówek, są jednymi z bardziej problematycznych w implementacji, gdyż wymagają użycia stosunkowo dużej ilości energii, t

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

RADO True Open Heart
RADO True Open Heart
17.05.2016
TUDOR Heritage Black Bay – tańszy, ...
TUDOR Heritage Black Bay – tańszy, ...
22.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco