Warsztaty klubowe. Znakowanie czasem i... skóry - miks tematyczny

POWRÓT 19.05.2016 Kącik klubowicza
Warsztaty klubowe. Znakowanie czasem i... skóry - miks tematyczny

Warsztaty zegarmistrzowskie już na stałe usadowiły się w zakresie aktywności Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, a relacje z nich są chętnie przyjmowane przez samych klubowiczów, jak i czytelników portalu Zegarki i Pasja.


Ostatnie spotkanie - oznaczone jako Warsztaty 3/2016 odbyły się w sobotę 7 maja w siedzibie firmy Victorinox. Ich tematyka była wybitnym miksem dwóch tematów.

 Piotr Chmiel - znakowanie czasem
Znakowanie czasem
Temat pierwszy to "znakowanie czasem", który zaprezentował Piotr Chmiel dotyczył urządzeń elektronicznych, dla których dokładność wskazań i synchronizacja czasu jest zasadą działania, a w sytuacjach spornych wręcz zasadnicza i decydująca o obiektywnej ocenie zdarzeń. Wśród tych, z którymi spotykamy się my wszyscy i na co dzień są choćby: komputery, sieci komputerowe, internet, system lokalizacji GPS.

 Piotr Chmiel - znakowanie czasem

Jak przekazywał Piotr, często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak bardzo wszyscy na co dzień jesteśmy "zamotani" w czasowe zależności, będące podstawą działania sieci komputerowych, systemów bankowych, monitoringu, a nawet zwykłych płatności kartami kredytowymi. Z jednej strony jest to swego rodzaju inwigilacja, a z drugiej bezpieczeństwo nasze i naszych transakcji. Piotr przygotował fantastyczną prezentację i porwał nas w świat gdzie zdarzenia są identyfikowane dzięki znacznikom czasu. To było bardzo pouczające. Teraz już wiemy do czego, poza naszymi kochanymi zegarami i zegarkami oczywiście służy nam czasami "czas".

Jako, że wykład był bardzo pouczający i ważny, to zajęcia jeszcze w przyszłości powtórzymy. To może być ciekawe tak dla tych, którzy zapoznani z wiedzą będą chcieli przedstawić swoje własne obserwacje i podyskutować, jak i tych, którzy chcą temat poznać.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Wszystko o skórach i wytwarzaniu zegarkowych pasków
Po krótkiej przerwie ze swoją prelekcją wystąpił Filip. To nasz klubowy, już wieloletni kolega, który dzięki forum poznał i „zaraził się” kaletnictwem i dziś jest niekwestionowanym autorytetem we wszystkim co dotyczy zegarkowych pasków. Oczywiście poza kaletnictwem Filip ma także typowe dla klubowiczów zainteresowania, a z wszystkich zegarkowych firm najbliższą jego sercu jest pewnie marka Seiko.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Wracając do tematu referatu, to trzeba zauważyć, że detale dotyczące skór cielęcych, kozich, czy ze zwierząt egzotycznych takich jak krokodyl, aligator, a także płaszczka, czy strusia nie maja przed Filipem żadnych tajemnic. Szycie pasków, klejenie, barwienie, to ogrom praktycznej wiedzy dotyczącej skór, ale też niezwykłe umiejętności manualne.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Tej praktyki i umiejętności nie można nabyć z książek. Tu trzeba sobie pobrudzić, pewnie także czasami pokaleczyć ręce, żeby dojść do efektów jakie mogliśmy zobaczyć w przypadku pasków stworzonych przez Filipa. To była piękna opowieść urozmaicona zdjęciami i paskami które krążyły po sali.

Także te zajęcia, ze względu na niezwykle interesującą dla klubowiczów materię, też w przyszłości powtórzymy.

Warsztaty zegarmistrzowskie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Wszystkim przybyłym Klubowiczom dziękuję za udział w spotkaniu. Tomkowi za zrobienie pamiątkowych zdjęć całej grupy. Piotrowi i Filipowi szczególnie należą się wielkie brawa za przygotowanie tematów i przedstawienie ich w ciekawy sposób. Nie było nudno i gdyby nie to, że nie wiadomo kiedy zrobiła się godzina 15:00 czyli zaczął nam doskwierać głód, to pewnie jeszcze z godzinę byśmy tak dyskutowali.
Eugeniusz Szwed
Wiceprezes Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, organizator WarsztatówP.S.
Zdjęcia w oryginalnej wielkości pobrano z przedstawionych na forum dyskusyjnym w temacie warsztatów.


Polecamy także:

Cuervo y Sobrinos - szwajcarska manufaktura, latynoskie dziedzictwo
Cuervo y Sobrinos - szwajcarska manufaktura, latynoskie dziedzictwo
Kuba jako kraj, kojarzy nam się przede wszystkim z tytoniem, cygarami, oraz zmysłowym tańcem. Mało kto wie jednak, że zanim zmiany polityczne dotknęły ten środkowoamerykański kraj, ta wyspa znana była z produkcji najwyższej jakości zegarków. Warto wi
Alpina Smartwatch. Monitorowanie nie tylko alpejskich aktywności
Alpina Smartwatch. Monitorowanie nie tylko alpejskich aktywności
Linia Comtesse zegarkowej marki Alpina została zaprezentowana po raz pierwszy już ponad pół wieku temu. Manufaktura projektująca zegarki od niemal 140 lat w ten szczególny sposób wykazała swoje zainteresowanie płcią piękną, jako potencjalnym klientem
Polska premiera modelu TAG Heuer Connected Modular 41 – relacja i zdjęcia zegarka!
Polska premiera modelu TAG Heuer Connected Modular 41 – relacja i zdjęcia zegarka!
Podczas, gdy świat zegarmistrzostwa przygotowuje się do targów Baselworld 2018, to na naszym rodzimym „podwórku” miała miejsce interesująca premiera. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niepowtarzalnym wydarzeniu, które odbyło się 14 marca w Warszawi
Video recenzja: ORIENT Classic Automatic z dolną sekundą
Video recenzja: ORIENT Classic Automatic z dolną sekundą
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Classic Automatic z dolną sekundą japońskiej marki ORIENT. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Orient ponownie udowo
Zaproszenie do podróży w czasie. Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic
Zaproszenie do podróży w czasie. Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w zegarową podróż - niecodzienną, niezwykłą i pełną tajemnic, a rozciągającą się od średniowiecza do dziś, od Wirtembergii po Śląsk, od Bawarii po Wielkopolskę. Mamy zaszczyt, w imieniu autora zaprosić na premierę książ

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

"Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie.....
"Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie.....
06.05.2016
Zakręcona zegarowa wiosna… Antona H...
Zakręcona zegarowa wiosna… Antona H...
29.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco