Oris Williams Engine – na kolejny sezon Formuły 1

POWRÓT 04.05.2016 Zegarki
Oris Williams Engine – na kolejny sezon Formuły 1

Mimo, że na bolidach Williams Martini Racing oznaczenia marki Oris nie są z daleka widoczne, to fani zegarków doskonale o tej współpracy wiedzą. Przypominają o niej specjalne edycje zegarków marki Oris dedykowane tejże współpracy.


Już w dniach 17-19 czerwca 2016r. na torze ulicznym w Baku - stolicy Azerbejdżanu, odbędzie się wyścig Grand Prix Europy. Zawody w ramach Formuły1 to prawdziwa gratka dla mężczyzn lubiących prędkość, precyzję i najnowocześniejszą technologię. Zegarek Oris Williams Engine swoim wyglądem manifestuje wszystkie te wskazane powyżej cechy.

Na tegorocznych targach BaselWorld 2016 marka Oris zaprezentowała zegarek, który jest odzwierciedleniem jej zegarmistrzowskiego kunsztu. Czasomierz ten powstał we współpracy z wieloletnim partnerem marki - drużyną Formuły1 - Williams Martini Racing. Cechami szczególnymi wszystkich modeli z kolekcji Oris Williams są: sportowy charakter, oraz dynamiczny - nawiązujący do rozwijanych prędkości i mocy bolidów wygląd czasomierza.

Oris Williams Engine

Choć zegarek na pierwszy rzut oka wydaje się dość masywny, to mimo to idealnie układa się na męskim nadgarstku. Ten niezwykły czasomierz o średnicy 42 mm, posiada szczotkowaną stalową kopertę do której przymocowany jest solidny gumowy pasek.

Dla tych, którzy preferują metalowe bransolety producent przewidział także takie rozwiązanie i wydaje się, że w obydwu wariantach zegarek prezentuje się bardzo ciekawie.

Oris Williams Engine

Kluczowym, wyróżniającym elementem tego modelu jest kilkupłaszczyznowa tarcza, która ma potęgować odczucia wizualne. Projektanci marki Oris w ten sposób doprowadzili, by zegarek posiadał jeszcze bardziej sportowy i techniczny charakter. Dodatkowym atutem jest nietypowy otwór w utrzymanej w kolorze antracytu tarczy, przez który widać płytę główną i złotawe, oraz srebrzyste elementy mechanizmu.Doskonałą możliwość obserwacji "serca" zegarka – mechanizmu Sellita SW 200-1 uzyskano dzięki zastosowaniu transparentnego dekla koperty.

Oris Williams Engine, tarcza zegarka

W szczególny sposób Oris zadbał o ułożenie elementów na tarczy. Na zewnętrznym pierścieniu znajdują się oznaczenia podziałki minutowej, głębiej cyfry odpowiadające godzinom 3 i 9, a na wewnętrznym pierścieniu znajdują się dziesiątki minut. Takie ułożenie oznaczeń idealnie nawiązuje do kierownicy bolidu Formuły1.

Centralna wskazówka sekundowa, podobnie jak specjalny znacznik pod okienkiem datownika na godzinie 6 są w kolorze niebieskim. Dzięki takiemu rozwiązaniu godziny i minuty wskazują nam elementy utrzymane w kolorze białym, co zapewnia łatwiejszy ich odczyt. Dodatkowym plusem tego zegarka jest substancja fluorescencyjna na wskazówkach: godzinowej i minutowej.

Szafirowe szkło zegarka posiada powłokę antyrefleksyjną. Konstrukcja koperty zapewnia wodoszczelność zegarka na poziomie 100 metrów.

Oris Williams Engine

W świecie zegarmistrzowskim można usłyszeć jednoznaczne stwierdzenia, że rozpoczęcie w 2003 roku współpracy firmy Oris z zespołem Williams Martini Racing było kluczem do stworzenia serii wyjątkowych zegarków tej marki. Czysta i prosta forma, nowoczesna technologia i sportowy charakter to idealne połączenie cech dla czasomierza nawiązującego do sportów motorowych.Można śmiało powiedzieć że Oris Williams Engine to zegarek dla każdego fana motoryzacji.


Aneta Biernat
www.e-zegarki.info.pl
Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Victorinox - I.N.O.X. Professional ...
Victorinox - I.N.O.X. Professional ...
03.05.2016
Revue Thommen AirSpeed Pioneer Chro...
Revue Thommen AirSpeed Pioneer Chro...
07.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco