Junghans - premiera modelu Meister Pilot

POWRÓT 20.10.2015 Zegarki
Junghans  -  premiera modelu Meister Pilot

Dążenie do bezgranicznej swobody i fascynacja przygodą były decydującymi czynnikami do zdobycia nieba. Marzenie o lataniu doprowadziło do fascynującego rozwoju technicznego, który rozpoczął się dzięki pionierom lotnictwa, takim jak bracia Wright przed ponad 100 laty, oraz pierwszego udanego lotu silnikowego.

Również Fabryka Zegarków Junghans wniosła do tej historii swój wkład. Już w latach 30-tych ubiegłego wieku tradycyjne przedsiębiorstwo ze Schrambergu produkowało samolotowe zegarki pokładowe. Były one konstruowane na 7-mym tarasie budynku tarasowego, chronionego obecnie jako zabytek, który dzięki swojej konstrukcji oferował zegarmistrzom optymalne warunki oświetleniowe, niezbędne dla tak precyzyjnej pracy.

W tej tradycji zegarków dla przemysłu lotniczego znajduje się również skonstruowany przez firmę Junghans, legendarny chronograf dla Bundeswehry z roku 1955.

Niedawno, podczas okolicznościowej imprezy, firma Junghans ponownie ożywiła legendę zegarka dla pilotów: Nowy model Meister Pilot jest gotowy do startu !

W dniach od 25 do 27 września w siedzibie marki Junghans odbyła się specjalna premiera nowego, zaplanowanego na rok 2016 modelu Meister Pilot. W trakcie tej imprezy, przybyli Goście mogli dokładnie przyjrzeć się przedsiębiorstwu podczas ekskluzywnej wycieczki po zakładzie, jak również odwiedzić historyczne budynki, które normalnie nie są dostępne dla publiczności.

Goście przejechali na lotnisko historycznymi samochodami z kolekcji samochodów Steim, a udali się tam w celu odbycia przelotu nad miastem Schramberg w historycznych samolotach śmigłowych; podczas przejazdu na lotnisko już z daleka było słychać warkot silników. Tarasowa budowla fabryki zegarków w idyllicznym Schwarzwaldzie ukazała się z lotu ptaka z całkiem nowej perspektywy. Wieczorem goście i partnerzy biznesowi z całego świata mieli możliwość podziwiania limitowanego modelu Meister Pilot.

Szczególne spotkanie w Schrambergu jest dla nas kolejnym krokiem milowym rozwoju i globalizacji marki”, powiedział Matthias Stolz, prezes Uhrenfabrik Junghans.

W tym roku firma rozpoczyna wysokie loty z ekskluzywnym, limitowanym modelem Meister Pilot Fabryki Zegarków Junghans: Jedyny w swoim rodzaju design i mechaniczna dokładność sprawiają, że czasomierz jest doskonałym "drugim pilotem" na nadgarstku.

Limitowana edycja nowego Meister Pilot sięga po charakterystyczne elementy kształtu legendarnego zegarka dla pilotów Junghans z lat 50-tych ubiegłego wieku i łączy je z miękkim, stylowym językiem formy charakterystycznej dla obecnej linii Meister.

Elegancki kształt koperty, która posiada 43,3 mm średnicy, jak również płynne kształty narożników skupiają konsekwentnie uwagę na dużej tarczy. Obustronnie wygięte szafirowe szkło umożliwia bardzo dobry widok na wyraźne, wypełnione masą fluorescencyjną indeksy i wyraziste wskazówki.

Dzięki temu czasomierz także oferuje pełną czytelność przy złych warunkach oświetleniowych i w nocy. Na samej tarczy znajdują się chronoskopy Bicompax, których dwa totalizatory są umieszczone na osi 3-9. Dwanaście charakterystycznych nacięć w formie soczewki na obustronnie obrotowej lunecie gwarantuje dobry chwyt, a przy okazji tworzą one ciekawy, jedyny w swoim rodzaju wygląd czasomierza, który przypomina swojego historycznego przodka.

Dla rozmiłowanych w szczegółach gości biorących udział w podniosłym zdarzeniu, na siedmiokrotnie przykręcanym, kopułowym denku obudowy umieszczona została grafika zabytkowego tarasowego budynku - z perspektywy, z jakiej mogą go podziwiać tylko lotnicy i piloci.

Specjalna zasada konstrukcji montażu z przodu zapewnia zegarkowi dość niezwykłą, jak na zegarek dla pilota, elegancję – oraz lekkość niezbędną do startu.

Te elementy sprawiają, że Meister Pilot jest klasycznym zegarkiem, który zapewne przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom awiacji. Model widoczny na zdjęciach powyżej, czyli zaprezentowany we wrześniu, jest dostępny i zastrzeżony wyłącznie dla uczestników imprezy.

Model seryjny pojawi się w 2016 roku i dopiero wtedy będzie dostępny dla szerszej klienteli.Autor: Maciej Kopyto

*artykuł przygotowany na bazie materiałów dostarczonych przez markę Junghans


Polecamy także:

Video recenzja: SEIKO Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition
Video recenzja: SEIKO Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition marki Seiko. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Każd
CZAPEK Geneve - Place Vendôme, powrót do epoki oświecenia (Baselworld 2017)
CZAPEK Geneve - Place Vendôme, powrót do epoki oświecenia (Baselworld 2017)
Po sukcesie pierwszej kolekcji Quai des Berques marka Czapek & Cie kontynuuje swój rozwój. Już pierwsza kolekcja cechowała się kunsztem zegarmistrzowskim, natomiast druga linia to już prawdziwy majstersztyk, której z pewnością wiele firm może pozazdr
Pora, by przedstawić współczesną Manufakturę Polpora – wywiad z Tomaszem Cerbińskim
Pora, by przedstawić współczesną Manufakturę Polpora – wywiad z Tomaszem Cerbińskim
Polpora – to pierwsza we współczesnej historii naszego krajowego zegarmistrzostwa polska marka zegarkowa, szczycąca się nazwą Polpora Manufaktura.  Wiadomo, że Ty – jako Jubiler Tomasz Cerbiński stałeś się właścicielem tejże marki nie tak dawno temu,
Jaeger-LeCoultre Polaris Chronograph oraz Chronograph WT (SIHH 2018, zdjęcia live)
Jaeger-LeCoultre Polaris Chronograph oraz Chronograph WT (SIHH 2018, zdjęcia live)
Mimo, że niedawno odbyła się największa impreza zegarkowa roku, czyli Baselworld 2018, to nie milkną jeszcze echa wcześniejszego, prestiżowego eventu, czyli SIHH 2018, odbywającego się w Genewie. Dzięki obecności przedstawicieli redakcji wydawnictwa
Steinhart - Ocean One Titanium 500 GMT Premium
Steinhart - Ocean One Titanium 500 GMT Premium
Steinhart w ofercie nazywanej „premium” stara się dopieścić swoich klientów. Czasomierze tej niemieckiej marki wypracowały już sobie opinię zegarków o dobrej relacji jakości do ceny, przez co mają sporą rzeszę miłośników – także w Polsce, ale wspomni

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Hautlence - Tourbillon 01
Hautlence - Tourbillon 01
16.10.2015
Alpina - Alpiner Manufacture
Alpina - Alpiner Manufacture
23.10.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco