• Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1


Powrót do kategorii

Choć zegarek jest znaczącym i zwykle dobrze widocznym elementem kobiecego stroju, to same kobiety używając czasomierzy praktycznie o tym rodzaju biżuterii nie rozmawiają. By takie twierdzenie udowodnić, wystarczy rzucić okiem na tematy rozważań w kobiecych pismach, czy działy portali internetowych.

Gdzie tam są zegarki?

Nigdzie!

Nieczęsto też zegarek jest przez panie traktowany jako doskonały, stylowy prezent co najmniej godny diamentowego naszyjnika. Tymczasem mało który dodatek tak wiele mówi o stylu i osobowości właścicielki.

Kobiety, szczególnie zajmujące eksponowane stanowiska, lub pojawiające się w mediach, muszą pamiętać, że zegarek jest swego rodzaju wizytówką ich stylu. Obserwacje nie tylko ze strony podwładnych są dociekliwe, a aparat czy kamera nie tylko profesjonalistów wychwytują szczegóły i utrwalają elementy stroju na dłuższy czas.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Takie utrwalenia pozwalają na dość dokładną ocenę jakości, czy rodzaju czasomierza i stopnia jego dopasowania do stylu osoby i całości stroju.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że szczególnie u nas, przy postrzeganiu nie tylko ”wystawionych na świecznik” osób, zdecydowanie łatwiej jest o „bulwarową krytykę”, niż o obronę i pochwałę dobrego smaku i stylu.

Doskonałym przykładem może być tutaj dość dawny już występ telewizyjny jednej z najlepiej rozpoznawanych Polek. Wygląd jej zegarka wyraźnie wskazywał, iż pochodzi on z wyższej półki, na co bulwarowe pisma od razu starały się ustalić dokładną wartość finansową przedmiotu, by próbować w ten sposób zdezawuować właścicielkę.

Notek o doskonale dopasowanym, prestiżowym zegarku na darmo byłoby szukać na łamach uznanych pism o stylu życia.

Zegarek jest elementem stroju

Zegarek nie od dziś pełni więcej niż tylko metrologiczną funkcją – jest on elementem stroju i podlega takim samym regułom jak inne jego części. Szczególnie od czasu upowszechnienia się zegarków elektronicznych, takie postrzeganie czasomierzy decyduje o ich egzystencji w klasie najbardziej luksusowych produktów damskich.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Wobec naturalnej konieczności różnorodności strojów i dodatków do nich, powstaje taki sam wymóg w stosunku do zegarków. Ilość posiadanych przez konkretną kobietę czasomierzy zależy oczywiście od różnorodności w rodzajach i odmianach używanych przez nią ubiorów.

Zakładany do konkretnego stroju zegarek musi być do niego dobrany. Powinien współgrać ze wszystkimi wybieranymi dodatkami, takimi jak tradycyjna biżuteria, oprawki okularów, torebka czy pasek. Czasami decydujące dla wyboru zegarka mogą być także inne rzucające się w oczy elementy kobiecego stroju.

Zasady zgodnego lub kontrastowego doboru zegarka nie różnią się od zasad doboru biżuterii.

Zegarek tworzy styl

W przypadku zegarków pewnie bardzo rzadko się zdarza, że zaglądając do swej szkatułki z biżuterią, właścicielka wygłasza znaną formułę: „ja znowu nie mam w co się ubrać”.

Ale to nie znaczy wcale, że w szkatułce jest szeroki wybór zegarków. Tymczasem powinny być tam choćby różne wzory – na doroczny bal, do codziennej pracy, czy na towarzyskie wieczorowe spotkanie i urlopowy wyjazd.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Wiadomo też, że inną stylistyką cechują się zegarki wieczorowe, wizytowe i sportowe, a do tego mają różne parametry techniczne.

W przypadku zegarków damskich ważny elementem jest także kolorystyka (nie tylko koperty, czy bransolety), ale także pasków, czy tarczy czasomierza. Finezyjne kolory w przypadku zegarków męskich przyporządkowują je jednoznacznie jako sportowe, a dla zegarków damskich wcale tak być nie musi.

Zegarek wieczorowy

Dobierając zegarek wieczorowy musimy widzieć siebie w takim właśnie stroju. Balowa suknia, biżuteria, odpowiednie obuwie, także wytworne, inne dodatki.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Jaki zegarek?

Utrzymany w stylistyce i kolorystyce pozostałej biżuterii, ozdobny – może być z kamieniami szlachetnymi, Rewelacyjnie, jeśli niesie w sobie także odrobinę sztuki mikromechaniki.

Doskonałym przykładem zegarków, które są doskonałym przykładem stylu wieczorowego tworzy marka Chopard, która ubiera najznamienitsze panie i panów występujących na czerwonym dywanie.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Dotyczy to tak festiwalu w Cannes, jak i oscarowej gali Amerykańskiej Akademii filmowej. 


Zegarek wizytowy

Damski zegarek wizytowy może być wykonany tak samo na skórzanym pasku, jak i na eleganckiej metalowej bransolecie. Powinien być stonowany kolorystycznie, ale może także charakteryzować się odrobiną zadziorności, wyrażonej przykładowo poprzez delikatne kamienie szlachetne.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Szczególnie przy wyborze zegarka wizytowego wiele zależy tak od charakteru właścicielki, jak i charakteru odbywanych wizyt.

Dobrym przykładem zegarków wizytowych są te, które ze względu na konstrukcję zupełnie nie nadają się do używania jako zegarki codzienne, czy sportowe i są zbyt mało dekoracyjne jako zegarki wieczorowe.     

Zegarek sportowy

Wyznacznikiem przynależności do grupy zegarków sportowych jest przykładowo wyposażenie go w stoper. Jednak prestiżowe zegarki sportowe wcale nie muszą, a nawet nie powinny być zakładane do zajęć sportowych. Ich najlepszym otoczeniem są towarzyskie spotkania sportowców i wszystkich inne odbywane w luźnej, sportowej atmosferze.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1Z tego powodu, mimo że wydawałoby się, że wyznacznikiem zegarków sportowych jest możliwość ich używania w trakcie zajęć z kultury fizycznej, to zegarki sportowe mogą także posiadać skórzane paski, czy zupełnie niepotrzebne w trakcie zajęć sportowych  elementy dekoracyjne.

Niezwykle cennym może być, gdy sportowy zegarek swoim wyglądem wskazuje na ulubione sportowe zajęcia właścicielki. Lub powód towarzyskiego spotkania.

Zegarek codzienny

W zależności od rodzaju codziennie wykonywanych czynności, musimy dobierać różny rodzaj czasomierza. Zawsze musi on być funkcjonalny, komfortowy i wykonany jako przeznaczony dla ciągłego używania.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Posiadający zwykle większe – agresywniejsze elementy jest z jednej strony podobny do zegarka sportowego – odporny, ale może być zbliżony do czasomierza wizytowego – z wyraźną elegancją.

Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1

Czy codzienny, czy odświętny
– życzymy by panie cieszyły się posiadaniem swojego zegarka.

Autor: Władysław Meller


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Prawo Kalego w wersji marki Certina
Prawo Kalego w wersji marki Certina
12.07.2016
Nagrody Watchstars 2015/2016 został...
Nagrody Watchstars 2015/2016 został...
27.07.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco