Niezwykłe zegarki niezwykłych piłkarzy. Maurice Lacroix i FC Barcelona

POWRÓT 01.06.2015 Wiadomości
Niezwykłe zegarki niezwykłych piłkarzy. Maurice Lacroix i FC Barcelona

Marka Maurice Lacroix - oficjalny partner FC Barcelona otworzyła kolejny rozdział we współpracy z tym prestiżowym klubem piłkarskim. Wszystko za sprawą nowej, wyjątkowej kolekcji 24 czasomierzy, z których każdy został zaprojektowany indywidualnie przez poszczególnych zawodników Barcy.
Każdy z 24 czasomierzy wspomnianej specjalnej kolekcji jest wynikiem kreatywnej współpracy wybitnych zawodników z uznaną szwajcarską manufakturą. Każdy model tak wyjątkowy jak piłkarz, który go zaprojektował, każdy jest wizytówką mocnej osobowości.

Zegarki Maurice Lacroix i FC Barcelona

Zegarki Maurice Lacroix i FC Barcelona

Personalizacja na najwyższym poziomie
Marka Maurice Lacroix ma już na swoim koncie udane kampanie reklamowe stworzone we współpracy z FC Barceloną. Zawodnicy klubu zachwycają swoją fenomenalną grą na boisku, sprytem i kreatywnością. Ich pasja i zaangażowanie podczas meczu przekłada się również na inne dziedziny życia. Dlatego piłkarze z chęcią podjęli się nowego wyzwania biorąc udział w dwudziestu czterech indywidualnych spotkaniach pod okiem ekspertów z manufaktury Maurice Lacroix. Owocem każdej sesji był projekt oryginalnego czasomierza bazujący na flagowym modelu marki – zegarku Pontos S.

Zegarki Maurice Lacroix i FC Barcelona

Kreatywność poparta doświadczeniem
Nigdy wcześniej w historii nie powstała tak unikalna kolekcja czasomierzy. Na potrzeby projektu czasowo zmieniono ośrodek treningowy FC Barcelona we w pełni wyposażone, profesjonalne studio projektowe.
Dzięki temu przedsięwzięciu, najwspanialsi zawodnicy klubu (wśród nich Messi, Neymar, Suarez, Iniesta, Piqué, Rakitic i Busquets) mogli zagłębić się w świat Maurice Lacroix i uwolnić kreatywność tworząc jedyne w swoim rodzaju dzieła. Do dyspozycji mieli szeroką gamę materiałów: tarcz, pasków, ręcznie wykonanych szkiców i mechanizmów. Każdy z elementów był szczegółowo omówiony ale największe emocje wzbudził POWERLITE®.
Ten wysokiej jakości stop jest trzy razy mocniejszy i dwa razy lżejszy od używanej powszechnie stali szlachetnej. Co więcej, można go nasycić kolorem dzięki technice anodowania. Pigment wnika w strukturę stopu. Oprócz różnych wersji kolorystycznych, zawodnicy mogli również wybrać między matowym i polerowanym wykończeniem koperty jak również zadecydować o ewentualnym grawerze umieszczonym na jej boku. Dzięki specjalnej aplikacji, na bieżąco można było śledzić zmiany wprowadzane w projekcie. Wydarzenie okazało się być nie tylko ekscytującym, nowym doświadczeniem ale również fantastyczną zabawą.

Zegarki Maurice Lacroix i FC Barcelona

„Zapamiętaj, to właśnie jest mój zegarek!”
Sesje projektowe okazały się być świetną okazją do wyrażenia siebie w kreatywny, pełen emocji sposób. Podczas gdy część piłkarzy (Suarez, Adriano, Ter Stegen, Bartra) ujawnili swoją spokojniejszą stronę poprzez stonowane wzornictwo, inni (Mascherano, Xavi, Busquets) puścili wodze fantazji ukazując wyrazistą osobowość.
„Popatrz tylko na niego, zapisz i zapamiętaj. To właśnie jest mój zegarek!” – tak skwitował swój projekt Dani Alves, dumny z osiągniętego efektu. W ten sposób, w jednym zdaniu zamknął ideę całego przedsięwzięcia.

Zegarki Maurice Lacroix i FC Barcelona

Światowa wystawa
Już niebawem unikalne czasomierze trafią w ręce piłkarzy. Manufaktura Maurice Lacroix będąc pod wrażeniem nowej kolekcji postanowiła wyprodukować drugi, identyczny komplet zegarków odpowiadający zaprojektowanym przez zawodników (w sumie 24). Żaden z dodatkowych zegarków nie będzie jednak przeznaczony na sprzedaż. Niebawem wszystkie modele wyruszą w trasę po całym świecie. Wystawa zawita do krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, a także na Bliski Wschód i do Azji.
Do zobaczenia w Polsce!

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych marki Maurice Lacroix
Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Bremont mianowany Oficjalnym Partne...
Bremont mianowany Oficjalnym Partne...
27.05.2015
Longines i młodzi tenisiści na Rola...
Longines i młodzi tenisiści na Rola...
04.06.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco