Zenith El Primero Chronomaster 1969 – The Rolling Stones

POWRÓT 25.05.2015 Zegarki
Zenith El Primero Chronomaster 1969 – The Rolling Stones

Każda branża ma swoje legendy – w branży zegarkowej jest to bez wątpienia model El Primero, czyli flagowy produkt marki Zenith, natomiast w branży muzycznej jest to fenomenalny, ponadczasowy zespół The Rolling Stones. Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jak może wyglądać czasomierz będący efektem połączenia legendy Rock 'n' Roll'a oraz wspaniałego zegarka wyposażonego w komplikację chronografu, to dziś macie okazję się przekonać.
Nowy model, który dołączył do kolekcji El Primero, stanowi hołd dla jednego z najlepiej rozpoznawalnych i znanych zespołów rockowych na całym świecie - The Rolling Stones. Ta Brytyjska formacja podbija serca fanów już przeszło 50 lat, a właśnie wczoraj rozpoczęła się ich najnowsza trasa koncertowa, którą odbywają po północnej Ameryce - North American Tour. Obejmujące 15 koncertów tournée rozpoczęło się 24 maja i potrwa do 15 lipca.

Właśnie po to, aby uczcić osiągnięcia oraz zasłużoną renomę brytyjskich gwiazd rocka, manufaktura Zenith zaprezentowała nowy model El Primero Chronomaster Tribute to The Rolling Stones.
Czasomierze wykonane w limitowanej edycji obejmującej 1000 sztuk wyróżniają się ciemnym, zdecydowanie mrocznym wyglądem, który na swój sposób jest dość prowokujący i niepoprawny, przez co zapewne miał nawiązywać do stylu rock 'n' roll'a. Równocześnie jest to zegarek bardzo nowoczesny, którego poszczególne elementy świadczą o wysokiej jakości oraz precyzji wykonania.

Ten dość subtelny, a zarazem bardzo męski czasomierz wyposażony został w doskonale znany mechanizm Zenith kaliber El Primero 4061. Składający się z 282 części mechanizm łożyskowany jest na 31 kamieniach i posiada oczywiście automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Jak każdy z rodziny El Primero pracuje z częstotliwością balansu wynoszącą 36 000 wahnięć na godzinę, a przy pełnym naciągu sprężyny napędowej może pracować nieprzerwanie przez 50 godzin.

Warto wspomnieć jeszcze, iż włos balansu wykonany został z krzemu, przez co jest lżejszy i twardszy niż stal, a dodatkowo jego żywotność jest dłuższa.

Przechodząc do aspektów wizualnych prezentowanego czasomierza, charakterystycznym detalem, który wyróżnia model dedykowany zespołowi The Rolling Stones, są czerwone usta z wysuniętym językiem umieszczone na rotorze mechanizmu.

Limitowana edycja posiada ponadto wskazówki, które wyglądem przypominają gitarę na której gra Keith Richards. Czasomierz posiada dość masywną, dużą kopertę o średnicy 45 mm, która wykona została z tytanu i pokryta czarną warstwą PVD. W modelu tym zdecydowanie dominuje ciemna kolorystyka, a jedynymi kolorowymi elementami są delikatne, aczkolwiek dobrze widoczne, czerwone zakończenia wskazówek prezentujących pomiar stopera.Całość kreacji dopełnia ciekawy, nietypowy pasek wykonany z kauczuku i ozdobiony wzorami również nawiązującymi do zespołu The Rolling Stones oraz rodzinnego kraju jego pochodzenia. Przyglądając się modelowi zainspirowanemu przez formację, której liderem jest Mick Jagger, ma się nieodparte wrażenie, iż faktycznie ma on w sobie coś lekko niepoprawnego, przyciągającego, łamiącego zasady i ustalone normy – czyli doskonale oddaje styl i urok Rock 'n' Rolla.

Autor: Maciej Kopyto

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Vacheron Constantin - kolekcja Méti...
Vacheron Constantin - kolekcja Méti...
20.05.2015
Arnold & Son Instrument Collection ...
Arnold & Son Instrument Collection ...
02.06.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco