TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

POWRÓT 31.08.2016 Zegarki
TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Rok 2013 to ważna data w kalendarzu marki Tissot ­– 160 urodziny!  W jubileuszowym roku firmy zaprezentowano zegarek Tissot Heritage Navigator 160th Anniversary, reedycję modelu odzwierciedlającego zamiłowanie marki do poszerzania horyzontów.

Już w pierwszych dniach swojej działalności w Le Locle, w 1853 roku, marka Tissot jawiła się jako firma, która wypłynie na szerokie wody.  W istocie tak się stało i w 1858 roku szwajcarska marka zaczęła eksportować swoje produkty do Rosji, a wkrótce potem także od Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Marka poszerzała swoje horyzonty. Dziś, jej siedziba wciąż mieści się w Le Locle, a jej produkty są sprzedawane na pięciu kontynentach, w 160 krajach. Tissot pod względem ilości sprzedawanych czasomierzy jest największą, tradycyjną, szwajcarską marką zegarmistrzowską.

Choć Tissot Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary jest już na rynku jakiś czas, nie był prezentowany do tej pory na naszym portalu, a uważam, że jest to model wart poznania.

TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Przede wszystkim dlatego, iż jest on wyposażony w wyjątkową tarczę, która wskazuje 24 strefy czasowe, co w doskonały sposób ilustruje podróżniczego ducha Tissot oraz wyraża ponadczasowy, klasyczny styl marki.

Pierwszą edycję zegarka pokazano podczas obchodów stulecia marki Tissot w 1953 roku.

Początek lat 50. XX wieku to czas, kiedy produkty marki Tissot dostępne były już niemal na całym świecie. Tissot Heritage Navigator, podobnie jak jego współczesna edycja, celebrował zjednoczenie demokratycznego świata oraz rozwój lotnictwa cywilnego i zainteresowanie dalekosiężnymi podróżami.

Tissot Heritage Navigator 160th Anniversary to nie tylko elegancki czasomierz w stylu vintage, lecz także użyteczny dodatek dla współczesnego mężczyzny.

TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Zegarek wyposażono w szwajcarski mechanizm ETA kaliber 2893-3 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, którego jakość oraz precyzję wskazań potwierdza certyfikat wydany przez niezależny instytut COSC (Contrôle Official Suisse des Chronomètres).

Mechanizm posiada 21 kamieni łożyskujących i pracuje z częstotliwością oscylacji balansu wynoszącą 28 800 wahnięć na godzinę. Można obserwować jego pracę przez transparentny dekiel, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem zegarka.

TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Dzięki charakterystycznej konstrukcji oraz specjalnej tarczy, zegarek pozwala na odczytanie aktualnej godziny w każdej z 24 stref czasowych.

Tissot Heritage Navigator 160th Anniversary posiada trzy różne skale / wskazania:

Skalę 12-godzinną, nieruchomą, wygrawerowaną na pierścieniu koperty – wskazówki godzinowa, minutowa i sekundnika umożliwiają odczyt czasu lokalnego, podobnie jak na zegarku tradycyjnym;

24-godzinną, nieruchomą tarczę, która uwzględnia podział doby na 24 godziny, umożliwiając odczyt aktualnej godziny na przykład w Nowym Jorku, Tokio lub Bombaju;

a także ruchomy dysk, który stanowi zarazem tarczę (wykonującą w ciągu 24 godzin pełen obrót) podzieloną na 24 strefy czasowe. Każdej strefie czasowej odpowiada nazwa ważnej metropolii znajdującej się w danej strefie czasowej.

Ponieważ wskazania minut są identyczne we wszystkich strefach czasowych, można je odczytywać na tarczy 24-godzinnej.

TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Choć tarcza prezentuje sporo informacji, i w pierwszym momencie może wydawać się, że odczyt wskazań nie będzie tak szybki i prosty, to wystarczy kilka chwil spoglądania na nią i dokładnego przyjrzenia się jej układowi, aby przekonać się, iż zarówno odczyt bieżącej godziny, jak i wskazań czasu lokalnego w danej  strefie czasowej jest naprawdę intuicyjny i przebiega sprawnie.

Koperta prezentowanego modelu wykonana jest oczywiście ze stali szlachetnej, jej średnica wynosi 43 mm, wysokość 9,62 mm, a waga 79 gram.

Ciekawa tarcza, która prezentuje czas światowy, chroniona jest przez szkło szafirowe odporne na zarysowania, pokryte dodatkowo powłoką antyrefleksyjną.

Czasomierz wyposażony jest w brązowy lub czarny pasek skórzany z zapięciem bransoletowym, zabezpieczonym przyciskami. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne tarczy.

Wodoszczelność do 30m (3 barów / 100 stóp)

TISSOT Heritage Navigator Automatic COSC 160th Anniversary

Tissot świętował swoją 160 rocznicę powstania poprzez prezentowany zegarek, który odzwierciedla zamiłowania marki do odkrywania nowych horyzontów. To model o wielkiej klasie, a zarazem nowoczesne narzędzie dla współczesnych biznesmenów i osób, które często podróżują. Pozwoli zdążyć na czas niezależnie od miejsca i strefy czasowej, w której się znajdujemy.

Ponadto zegarek oferuje odczyt czasu we wszystkich strefach jednocześnie oraz precyzję chronometru potwierdzoną certyfikatem COSC (Contrôle official Suisse des Chronomètres). Gdy ustawimy czas w wybranej strefie, dzięki oznaczeniom pierścienia możemy z łatwością odczytać godzinę także w 23 innych strefach.

Różnice pomiędzy strefami czasowymi przestaną być problemem, chociażby w aranżowaniu telekonferencji z osobami z innych części świata.

Praktyczne zastosowanie, ciekawy wygląd i tradycyjny mechanizm - niewątpliwie model wart uwagi.

Zegarek ten oferowany jest w cenie około 5 200 złotych.

Autor: Maciej Kopyto

*artykuł na bazie materiałów marki Tissot

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

MIDO Baroncelli Heritage – najnowsz...
MIDO Baroncelli Heritage – najnowsz...
29.08.2016
Zegarki Ochs und Junior – niezwykłe...
Zegarki Ochs und Junior – niezwykłe...
02.09.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco