• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki


Powrót do kategorii

Niemal każdy, kto interesuje się zegarkami w naszym kraju, w mniejszym lub większym stopniu, kibicuje rodzimym markom zegarkowym (poza tak zwanymi „hejterami” oczywiście). Niejednokrotnie pisaliśmy o firmie Xicorr oraz o zegarkach z logo tej marki. To bardzo fajna, niewielka polska firma, której jedną z podstawowych zalet jest bliski kontakt z klientami. Okazuje się, że rozwój firmy to nie tylko tworzenie nowych modeli, ale właśnie wejście na kolejny poziom w relacjach z klientami. A teraz to już nawet fanami.

Właśnie w tym celu powstał fanklub marki Xicorr.

Jeszcze nie raz Was zaskoczymy

Klub ten działa już od pół roku, więc pozwolę sobie zaprezentować firmowo-klubowe podsumowanie. Bo w Xicorr niemal z każdym wydarzeniem wiąże się jakaś opowieść, historia. Czasem to legenda, jak w przypadku Czarnych Mańki i Kaśki, a czasem prawdziwe zdarzenia. Poniżej prezentujemy „kulisy” powstania fanklubu, które przedstawił nam właściciel marki Xicorr – Adam Tomaszewski.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

„Minęło pół roku, czas na krótkie podsumowanie.

Jakiś czas temu naszą biurofabrykę odwiedził Artur. Rozmawiając o różnych rzeczach związanych z Xicorrem stwierdziliśmy, że fajnie byłoby mieć takie miejsce, które zrzeszałoby fanów marki i już po kwadransie, dokładnie dnia 03.11.2020, powstał Xicorr fanpage na Facebooku.

Na początku była to garstka osób, która miała ambicje zostać poważną grupą fejsbukową. Jakie były nasze początki, zapewne pamiętają pierwsi członkowie grupy. Nie było idealnie, nie mieliśmy doświadczenia, jednak mieliśmy plan, którego realizacja do dziś sprawia nam ogromną radość ! Mamy nadzieję, że już za nami jest okres błędów i wypaczeń. Były konkursy z kalendarzami, promocje Mikołajkowe i świąteczne. Powitaliśmy ambasadora, który dzielnie wspiera nasze działania (Pendofsky Music, pozdrawiamy).


06.01.2021 to data, w której Xicorr fanpage zmienił nazwę, na Xicorr Fanklub. Było nas wtedy nieco ponad 150 osób. Pomału wchodził nowy model Spark, a pod koniec stycznia Xicorr wsparł WOŚP, przekazując poprzez aukcje ostatnią, seryjną sztukę Czarnej Kaśki.

W okolicach lutego (przy kolejnej kawie, a jakże) powstała koncepcja stworzenia czegoś wyjątkowego dla naszego fanklubu, co dałoby nowe światło na powagę z jaką podchodzimy do naszego Fankubu na FB. Narodziła się M20 FE, oparta na kultowym modelu M20, który do dziś podbija serca wszystkich zegarkowych maniaków. Nie inaczej będzie i tym razem, choć model ten jest dostępny wyłącznie dla członków naszego fanklubu.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Z inicjatywy marki Xicorr (w postaci Adama) osoby, które biorą czynny udział w rozwoju fanklubu i wspierają go postami, zdjęciami, lajkami i swoimi opiniami, dostawały miłą niespodziankę w postaci firmowego gadżetu. Pisząc te słowa, jesteśmy już dość dużą grupą, liczącą 457 członków. Co dalej?

W planach są nowe projekty, poprawa starszych modeli, jakieś niespodzianki, specjalne serie i co najważniejsze, powiększenie naszego grona.

Dziękujemy Wszystkim, którzy są tu z nami, którzy nas wspierają i starają się dbać o nasz rozwój. To dla nas bardzo ważne i my również staramy się doceniać wasze wysiłki. Warto z nami być, bo plany są ambitne i jeszcze nie raz Was zaskoczymy!”

Xicorr M20 FE – zegarek dla członków fanklubu

Ciepło i miło się robi, kiedy okazuje się, jak kolejny raz zegarki i pasja do nich potrafią ludzi jednoczyć, skłaniać do wspólnych działań. No i nie mniej ważne jest, że pojawił się dzięki temu zegarek. Wspomniany model Xicorr M20 FE. Nie może więc zabraknąć kilku słów o nim.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Zacznę od tego, że poza szkłem do dekla, wszelkie zmiany w wersji limitowanej dla klubu wobec bazowego zegarka są, co oczywiste, zaprojektowane i przeprowadzone w Polsce.

Jak wspomniano w klubowym tekście, bazą do wykonania edycji klubowej jest model Xicorr M20, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i najczęściej kupowanych polskich zegarków. Wybranie go jako podstawę do modyfikacji wydaje się więc być całkiem naturalne, tym bardziej, że bardzo mocno kojarzy się z Xicorrem - jest oryginalny, charakterystyczny i zwyczajnie… fajny. W wielu miejscach, w tym oczywiście i na  naszym portalu, napisano o nim wiele. Może już niemal wszystko.

Wersja Fanklubowa jest oczywiście przygotowana w specjalny sposób, by się odróżnić.

Nietypowo zacznę od paska. Jest solidny, mięsisty i oczywiście skórzany. Ma szary kolor doskonale korespondujący z wiodącą, jasną barwą tarczy. Jest zapinany na klamrę z pinem i ma niebieskie przeszycia. Na części dłuższej, w miejscu, w którym jest długa przerwa zamiast niebieskiego przeszycia, wytłoczono napis Warszawa. Ale to nie wszystko, bo możemy jeszcze wybrać szary pasek z dużymi dziurami w stylu rally, także komponujący się gładko z zegarkiem o motoryzacyjnej przecież inspiracji.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

I na koniec wersja paska pełna, ale przy uszach wyposażona w dodatkowe, stalowe okucia. Pasy zagiętej, szczotkowanej blachy otulają niejako z obu stron zakończenie paska przy teleskopach. Na części z klamrą wygrawerowano wizerunek samochodu Warszawa, a na tej dłuższej, bez klamry, jest widoczny napis FSO M20 FE.

Zmiany i specjalne przygotowanie

Zmiany i specjalne przygotowanie to oczywiście nie tylko pasek, a przede wszystkim modyfikacje w obrębie samego zegarka. Na tarczy pojawił się niebieski pierścień o dwóch płaszczyznach. Ta położona wyżej część skierowana ku środowi ma ukształtowaną na wzór koła zębatego. Cyfry arabskie będące indeksami godzinowymi mają kształt znany z „zegarów” samochodu Warszawa i zostały umieszczone nie na tarczy a na wewnętrznej stronie szkła.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Tak było w pierwszych zegarkach montowanych w Warszawie.

Wspomniany, niebieski pierścień poza tym, że ma jakby dwie wysokości, to także rozróżniamy je dodatkowo wykończeniem. Dolna ma strukturę ziarnistą, a górna jest matowa, gładka i umieszczono na niej dookoła informację o limitacji dla Fanklubu oraz oznaczenie indywidualnego numeru danego egzemplarza w serii.

Lekko złamana biel tarczy, niebieski pierścień, szczotkowana szarość stalowej lunety okalającej szafirowe szkło i szary pasek tworzą bardzo atrakcyjną wizualnie kompozycję.

Zachowano oczywiście sztandarowe cechy bestsellera marki. Są więc wskazówki stylizowane na te z licznika samochodu Warszawa, skala minutowa, ozdobne śrubki i oczywiście datownik wkomponowany w imitację licznika przebiegu samochodu. No i oczywiści koronka na godzinie 3.30., z boczną powierzchnią z wygrawerowanym wzorem bieżnika opony.

Dekiel jak wspomniałem, jest tym razem przeszklony.

Na jego stalowej części znalazła się informacja o limitacji dla fanklubu, miejscu produkcji i solidnej klasie wodoszczelności do 100m, oraz ponownie indywidualny numer.

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Xicorr FSO M20 FE – limitowany zegarek dla fanklubu polskiej marki

Koperta ma niezmieniony wzór: 42 mm średnicy, 12 mm grubości i bardzo rozpoznawalne wzornictwo, z jedynymi w swoim rodzaju „Xicorrowymi” uszami.

A co w środku koperty?

W modelu Xicorr M20 FE pracuje całkiem ładnie wykończony mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Najbardziej w oczy rzuca się niebieski wahnik z wyciętym logo Xicorra. Ma on pasy genewskie, a na widocznych mostkach jest wykończenie w postaci perłowania. A samo zegarkowe serce to pochodzący od firmy Seagull odpowiednik mechanizmu Eta 2834 o oznaczeniu TY2130. Co warte podkreślenia, istnieje również możliwość zamówienia opcjonalnie zegarka z limitowanej serii ze szwajcarskim mechanizmem ETA 2824-2.

Xicorr FSO M20 FE – dostępność

Model Xicorra dla fanklubu został przygotowany w limitowanej serii 69 egzemplarzy.

Jak kupić jeden z nich?

Trzeba być fanem i klubowiczem, co samo w sobie jest zapewne przyjemnością. Więc wystarczy wejść na facebooka i znaleźć fanklub marki Xicorr, a potem do niego dołączyć.

Właśnie kliknąłem w przycisk z prośbą o przyjęcie do grona klubowiczów.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki XICORR znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – XICORR.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

MeisterSinger 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Sezon na nurkowanie. Zegarki Citize...
Sezon na nurkowanie. Zegarki Citize...
02.08.2021
Doxa SUB 200 Whitepearl – biel wyty...
Doxa SUB 200 Whitepearl – biel wyty...
05.08.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco