• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Omega

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond


James Bond – filmowy bohater, którego zna pewnie niemal każdy. To postać popkultury, która dzięki ciekawym filmom i świetnemu marketingowi zyskała status kultowej, a wszystko co się wokół agenta 007 dzieje, ma zagwarantowane ogromne zainteresowanie. Ważne jest jak się James Bond ubiera, czym jeździ, co pije i oczywiście… co ma na ręku również. Nawet średnio „zaawansowani” fani przygód agenta Jej Królewskiej mości wiedzą, że jego podstawowa broń to Walther PPK, a szczególnym sentymentem darzy sportowe auta Aston Martin.

Dziś także jako zegarek agenta z licencją na zabijanie kojarzona jest głównie Omega, choć nie tylko zegarki tej marki gościły na ręku Bonda. Ciesząca się tak wielkim uznaniem i zainteresowaniem saga, to już niemal gałąź przemysłu rozrywkowego jaką są wszelkie działania związane z Jamesem Bondem i kampanie toczące się wokół niego. To idealne miejsce do stosowania różnych działań marketingowych związanych z podbijaniem zainteresowania, ale i promowaniem wszelakich zbytków powiązanych z filmowym agentem, aż do klasycznego lokowania produktu w samym filmie.

W wypadku zegarka to miejsce bardzo widoczne, bo pośród bardziej i mniej niezbędnych narzędzi i gadżetów Bonda, zegarek zajmował prawie zawsze bardzo ważne miejsce.

Zegarek jest pokazywany często i zazwyczaj pełni ważną role podczas realizacji zadań.

Zegarki Bonda potrafią wiele. Niewiele z nich „tylko” pokazywało czas.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Na początku zegarkiem agenta 007 był Rolex Submariner, ale był też Breitling z licznikiem Geigera, pojawił się Hamilton „led”, była też niemal cała era zegarków Seiko, odbierających wiadomości, przekazujących lokalizacje itp. Od chwili, gdy w rolę agenta wcielił się Pierce Brosnan, po raz pierwszy w filmie Golden Eye z 1995 roku, wraz z Bondem występują zegarki firmy Omega. Modele Seamaster, Seamaster Planet Ocean czy Aqua Terra. Dwadzieścia cztery lata współpracy to dług okres. Dla wielu dziś Bond i zegarek = Omega.

W 1969 roku widzowie mogli zobaczyć film „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”. Wcielający się tylko jeden raz w postać Jamesa Bonda, George Lazenby ma jako jedyny okazję być Bondem, który się ożenił. Ten wątek nie kończy się dobrze, bo ukochana ginie. Ważniejsza jest jednak walka ze złowrogą organizacją WIDMO. 50 lat po tym filmie marka Omega korzystając z pozycji oficjalnej zegarkowej marki Jamesa Bonda prezentuje specjalną wersję zegarka. To nowy Seamaster Diver 300M oferowany w kopercie wykonanej ze stali szlachetnej o średnicy 42 mm.

Powstanie on w limitowanej edycji 7007 egzemplarzy.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Zegarek ma cechy znane i cenione w regularnych wersjach modelu Omega Seamaster Diver 300 m. Charakterystyczny i rozpoznawalny design. Koperta o lubianym kształcie z łagodnie wyprowadzonymi, zwężającymi się uszami, wypustkami chroniącymi koronkę i zaworem helowym na godzinie 10 oraz od lat stosowanym schemacie wykończenia powierzchni poprzez polerowanie i szczotkowanie, wraz z również charakterystyczną, obrotową lunetą dają nam zegarek identyfikowalny natychmiast.

Jako zegarek marki Omega i jako zegarek Jamesa Bonda.

W najnowszych wersjach zastosowano wykonane z ceramiki wkładkę lunety oraz tarczę, o czym informuje subtelny napis „ZrO2” widoczny pod osią wskazówek, czyli bardzo trwały tlenek cyrkonu. W jubileuszowym wydaniu to połyskująca tarcza w kolorze czarnym, ze spiralnym wzorem imitującym wewnętrzny gwint lufy pistoletu i mniej rzucającym się szlifem słonecznym o łukowatych promieniach, wygląda fenomenalnie.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond
Linie będące wizerunkiem gwintu wychodzą jakby z okręgu dookoła osi wskazówek symbolizującego tylną część łuski naboju ze spłonką.

Kolejną cechą wyróżniającą jest umieszczona na boku koperty tabliczka z 18-karatowego, żółtego złota z grawerowanym indywidualnym numerem limitowanej edycji.

Zegarek zaprojektowano tak, że w ciekawy sposób podkreślane są detale związane z agentem 007. Część jest widoczna od razu, ale znajdziemy także niespodzianki.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Ten sam szlachetny metal, który posłużył do wykonania tabliczki wykorzystano do stworzenia wskazówek i indeksów zegarka, w tym indeksu godziny dwunastej inspirowanego herbem rodziny Bond. Siódmego dnia każdego miesiąca w okienku datownika pojawia się numer powielający typografię logotypu 007. To pierwsza z niespodziane, której nie widzimy od razu.

Obok indeksu godziny dziesiątej projektanci ukryli sekretną „50”. To kolejny element który pojawia się w specjalnych okolicznościach. Sygnatura z substancji luminescencyjnej SuperLumiNova pojawia się wyłącznie w ciemności, kiedy to na fosforyzującej powierzchni okrągłego indeksu widzimy liczbę 50.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Poza tym detalami, to oczywiście także wysokiej klasy zegarek typu diver od Omegi, dlatego zadbano o inne, typowo zegarkowe cechy. Seamaster Diver 300M ma klasę Master Chronometer, czyli certyfikat METAS potwierdzający parametry dokładności zegarka jak i jego odporność na działanie pola magnetycznego. Pisaliśmy o nim wielokrotnie. Jak mówi nazwa zegarka, jest on wodoodporny do 300 metrów i wyposażono go w związku z tym w zawór helowy, którego koronka umieszczona jest mniej więcej na godzinie 10.

W najnowszym wydaniu zegarka na którym bazuje model jubileuszowy zastosowano koronkę o nowym, trapezowym kształcie. Nie wszystkim przypadła ona do gustu, ale wiąże się to raczej wyłącznie z dużym przyzwyczajeniem fanów modelu do poprzedniego rozwiązania. W mojej ocenie koronka wygląda dobrze i jednocześnie podkreśla nowoczesność aktualnie oferowanego zegarka.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Zegarek otrzymujemy na czarnym, gumowym pasku. Model będzie oferowany w stylowym czarnym pudełku ozdobionym wzorami nabojów i motywu, jaki znamy z tarczy.

Jak wspomniałem, James Bond nosi zegarek Omega od filmu „GoldenEye” z 1995 roku, gdy szpieg po raz pierwszy pojawił się na ekranie z dedykowanym modelem Seamaster Diver 300M. Szef marki Omega, Raynald Aeschlimann, opisał nowy model Seamaster, jako odpowiedni hołd dla klasycznego filmu o Bondzie i zarazem jednej z najbardziej charakterystycznych postaci kina.

OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond

Ten wyjątkowy zegarek jest elegancki, pełny niespodzianek, a dzięki wielu powiązaniom z agentem 007 z pewnością będzie bardzo popularny wśród kolekcjonerów i miłośników serii.

Trudno się z nim nie zgodzić, bo zegarek bazowy cieszy się od lat niezmiennie dużą popularnością i sympatią. Edycje limitowane powiązane z Bondem to poziom wyżej w tej kwestii.

Cena modelu OMEGA Seamaster Diver 300M James Bond w zestawie wynosi 27 300 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki OMEGA znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – OMEGA.

Adrian Szewczyk


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant - Yacht Timer R...
Frederique Constant - Yacht Timer R...
28.10.2019
Prezentujemy: Atlantic Seaflight Sk...
Prezentujemy: Atlantic Seaflight Sk...
30.10.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco