• Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Squale

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!


Powrót do kategorii

Pasja zegarkowa ma wiele twarzy. Znam bardzo wielu „pozytywnie zakręconych” miłośników zegarków radzieckich, zegarków vintage, ale także kolekcjonerów G-SHOCKów, czy też tych, którzy skupiają się wyłącznie na zegarkach jednej marki. Wielu kolegów zegarkomaniaków kolekcjonuje zegarki popularne, natomiast inni gustują tylko w modelach dość drogich. Niektórzy koncentrują się na technice i kunszcie zegarmistrzowskim, a inni przykładają wagę do stylu i wyglądu. Są również tacy, którzy patrzą na zegarki przez pryzmat opłacalności zakupu jako inwestycji, lub też potencjalnej utraty wartości. Jeszcze inni oceniają zegarki przez pryzmat historii danej marki i jej osiągnięć.

Maurice Lacroix - relatywnie młoda firma jak na branżę zegarmistrzowską, od lat potrafi pogodzić kilka z wymienionych wyżej kwestii. Firma ma w ofercie zegarki wyposażone w mechanizmy własnej konstrukcji, w tym również te bardzo skomplikowane technicznie. Jej produkty są wysokiej jakości, a styl prezentowany w różnych kolekcjach od eleganckich po typowo sportowe także może znaleźć szerokie grono zwolenników.

I właśnie styl staje się jednym z flagowych atrybutów tej firmy.

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!

Bardzo ważną nagrodą w tej dziedzinie jest Red Dot Design Award. Nagroda doceniana na całym świecie, która przyznawana jest w różnych dziedzinach dotyczących wzornictwa przemysłowego. Obcowanie z produktem który został uhonorowany tą nagrodą daje pewność, że jego styl jest na najwyższym poziomie, bo doceniło go grono wybitnych fachowców w tej dziedzinie. To nagroda nazywana często „Oskarem wzornictwa”.

Taką nagrodę od kilku lat otrzymuje właśnie marka Maurice Lacroix za swoje zegarki, a rok 2019 nie mógł być wyjątkiem. Tym razem członkowie jury zostali oczarowani i docenili nowy model - Aikon Automatic Skeleton, któremu przyznali nagrodę.

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!

RED DOT DESIGN AWARD stawia na wyjątkowość samego produktu, ale także na jego komunikację i koncepcje projektowe. Nagrody są przyznawane przez wiodących ekspertów, którzy doceniają przede wszystkim innowacyjność i know-how w branżach kreatywnych.

„Zwycięskie produkty w każdej kategorii są przedmiotem analizy porównawczej z ogromną konkurencją – muszą usatysfakcjonować krytyczne oko członków jury i demonstrować nie tylko niezwykłą kreatywność, ale również udowadniać, że projekt i wygląd jest integralną częścią innowacyjnego rozwiązania produktowego” - wyjaśnia Peter Zec, współtwórca koncepcji Red Dot Design Award.

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!

W 2018 roku w konkursie udział wzięło prawie 6 300 projektów z 59 krajów.

Nagroda Red Dot Award stała się jedną z najbardziej prestiżowych - etykietą marek, słynących z doskonałości wzornictwa. Nietrudno zauważyć, choćby podczas poszukiwań różnych produktów czy to branży IT, czy AGD-RTV, że producenci, którzy mieli okazję taką nagrodę otrzymać, bardzo chętnie się nią szczycą, a same nagrodzone produkty należą do wzorniczej elity łącząc funkcjonalność ze stylem właśnie.

W styczniu tego roku szwajcarska manufaktura zaprezentowała światu model AIKON Automatic Skeleton w przepięknych okolicznościach miasta Genewa.

Szkieletowa budowa tarczy tego zegarka nawiązuje do tradycji marki w tworzeniu zegarków ażurowanych, nasyconych wizualną lekkością i wytrzymałością – tak jak w przypadku kultowego modelu Calypso Skeleton z 1993 roku oraz kolekcji Masterpiece Skeleton z 2007 roku, a także modelu Masterpiece Squelette, który gościł w naszej redakcji nieco ponad dwa lata temu.

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!

Aikon Automatic Skeleton posiada kopertę o średnicy 45 mm wykonaną ze stali szlachetnej. Koperta ma polerowane krawędzie oraz charakterystyczny, sześcioramienny pierścień – taki sam, jak wszystkie modele Aikon, który mocno wpływa na wrażenie obcowania z nowoczesnym zegarkiem w technicznym stylu. Podwójne wypustki na lunecie i na górnej oraz dolnej części koperty potęgują to wrażenie, tak samo, jak zastosowana czarna powłoka PVD, którą pokryta jest ta masywna koperta.

Mechanizm kaliber ML234 czyni ten model precyzyjnym w zakresie odmierzania czasu. Ten właśnie mechanizm, charakteryzujący się wyjątkową estetyką, gra główną rolę w spektaklu jaki odbywa się na ażurowanej tarczy. Mechanizm jest doskonale widoczny tak od frontu, jak i od spodu zegarka. ML234 to własna konstrukcja marki Maurice Lacroix.  Mechanizm ten łożyskowany jest na 34 kamieniach, pracuje z częstotliwością 18 000 wahnięć balansu na godzinę i oferuje 52 godziny rezerwy chodu.

Efekt wizualny jaki prezentuje mechanizm, jest bardzo spójny z ogólnym, nowoczesnym charakterem zegarka.

Nagroda Red Dot Design Award 2019 dla Maurice Lacroix Aikon Skeleton!

W Aikon Automatic Skeleton struktura mechanizmu i stylistyka koperty współgrają ze sobą idealnie.

Każdy dopieszczony element mechanizmu jest świetnie widoczny w otoczeniu ażurowanych mostków i płyt, które także dopracowano do perfekcji nadając im szlifowane krawędzie i nieco zagłębione powierzchnie o chropowatej strukturze. Wszystkie elementy także w kolorze czerni, odcieni szarości i koloru stali, z którymi ożywiająco kontrastuje barwa kamieni łożyskujących i złocisty kolor kół zębatych widocznych przekładni. Kiedy zegarek wskazuje godzinę 1:00, na tarczy ukazuje się pięć okręgów utworzonych dzięki serii zapadek i „mostków”. Daje to niezwykły efekt promieniowania od środka tarczy. Powierzchnia każdego fragmentu tworzącego okręgi jest pokryta odcieniem czerni, dzięki zastosowaniu powłoki DLC. Dodatkowo, wszystkie komponenty tego niezwykle precyzyjnego, ażurowego mechanizmu są mikro-piaskowane – od centralnych elementów widocznych dla oka, po te, których nie widzimy, wewnątrz konstrukcji.

Zegarek otrzymujemy na skórzanym pasku o ciekawej strukturze z zabarwioną na czarno klamrą motylkową. Pomimo połączenia dokładności wykonania, estetyki projektu i wysokiej jakości, zegarek mieści się w przystępnym przedziale cenowym poniżej 10 000 franków szwajcarskich.

Zegarek ten jest objęty limitacją do 250 sztuk na cały świat. Cena: 26 900 PLN„Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna, gdyż jest to pierwsze wyróżnienie kolekcji AIKON. Dowodzi ona, że nasza strategia została zrozumiana i uznana przez wiodących prym na świecie profesjonalistów” - twierdzi Stéphane Waser, Dyrektor Zarządzający Maurice Lacroix.

Marka Maurice Lacroix jest bardzo dumna z przyznanego wyróżnienia, które otrzymał zegarek Aikon Skeleton z powodu jego innowacyjności oraz pomysłowości wykonania, co ma szczególne znaczenie w branży zegarmistrzowskiej.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Maurice Lacroix znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: MAURICE LACROIX

Adrian Szewczyk

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

BALL i Maewan - wyprawa, która jest...
BALL i Maewan - wyprawa, która jest...
14.05.2019
QLOCKTWO – innowacyjny zegar słowny...
QLOCKTWO – innowacyjny zegar słowny...
21.05.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco