Już po raz drugi w trakcie Nocy Muzeów, zwiedzającym zostanie udostępnione także Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych w Warszawie. Po wielu latach zupełnego zapomnienia, muzeum rzemieślników powoli wraca do świadomości warszawiaków.
Już po raz drugi w trakcie Nocy Muzeów, zwiedzającym zostanie udostępnione także Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych w Warszawie. Po wielu latach zupełnego zapomnienia, muzeum rzemieślników powoli wraca do świadomości warszawiaków.Cech Zegarmistrzów, Złotników, Optyków, Grawerów i Brązowników miasta stołecznego Warszawy zaprasza 17-go maja od godziny 18-tej do zwiedzania Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych.
W promocję tego konkretnego wydarzania, włącza się Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, który z Cechem coraz częściej współpracuje, oraz oczywiście Zegarki i pasja. Dzięki Klubowi, przykładowo na portalu społecznościowym Facebook kilkanaście dni temu, pojawiła się strona poświęcona temu właśnie wydarzeniu: Noc Muzeów 2014 - Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych.
Muzeum Cechowe – jak często określa się tę instytucję zlokalizowane na ulicy Piekarskiej 20, w czasie ubiegłorocznej Nocy Muzeów cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku, jako, że po raz kolejny, oraz dzięki zaangażowaniu się Klubu, gospodarze na pewno powinni spodziewać się jeszcze więcej gości.
Wydaje się, że praktycznie wszystkie tegoroczne spotkania cechowe, powinny być ukierunkowane na promocję czterdziestej rocznicy istnienia zegara na Zamku Królewskim w Warszawie.
To niezwykle dzieło rzemieślników warszawskich działających jak Zespół Odbudowy Zegara Zamkowego - wyłoniony z grona cechowych zegarmistrzów i wsparty przez Profesora Zdzisława Mrugalskiego i Marka Górskiego, jest dokonaniem ponadczasowym i jak doceniają wszyscy branżowcy unikatowym na skalę światową. Właśnie zegarowi z okazji tejże rocznicy były poświęcone ostatnie Warsztaty Zegarmistrzowskie zorganizowane przez Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.
W ubiegłym roku zdecydowanie brakowało pisanej informacji o zbiorze eksponatów Muzeum Cechowego.
Pewnie nie udało się tego zrobić do dzisiaj, bo prac organizacyjnych sporo, a Cech nie ma rzeszy członków. Jeśli ktoś z fascynatów zegarków, odwiedzających muzeum może w tym aspekcie wesprzeć Cech zachęcamy do zaoferowania na miejscu swojej pomocy.
Redakcja Zegarki i Pasja