• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aerowatch

Portal Zegarki i Pasja w wersji 2.0 !


Określeniem, które prawdopodobnie już na stałe większości mieszkańców ziemi kojarzyć się będzie z XXI wiekiem to słowo… „zmiana”. Zmieniający się niezwykle dynamicznie na przestrzeni ostatnich niemal dwóch dekad świat wokół nas, głównie pod wpływem nowych technologii oraz cyfryzacji, wymusza naszą ciągłą adaptację. Internet połączył ludzi mieszkających w najodleglejszych zakątkach naszego globu, a świat cyfrowy oferuje nam nieprzerwany dostęp do rozrywki, wiedzy oraz informacji 24/7, czyli dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Coraz częściej z racji dużego natężenia zmian jakie zachodzą wokół nas, co owocuje chociażby koniecznością uczenie się obsługi nowych aplikacji i urządzeń, nie reagujemy już na słowo „nowe” lub „zmiana” z entuzjazmem.

Na szczęście zachodzą w XXI wieku także radosne dla nas zmiany, zmiany na lepsze, a do tego nie wymagając od nas „upgrejtowania” naszej wiedzy czy umiejętności.

Taką zmianę zastosowaliśmy właśnie w zakresie portalu Zegarki i Pasja !

Portal Zegarki i Pasja w wersji 2.0!

Pod koniec listopada, po kilku miesiącach wytężonych prac koncepcyjnych, projektowych oraz informatycznych, wdrożyliśmy nową wersję portalu – Zegarki i Pasja 2.0 !

Nasi stali Czytelnicy zapewne pamiętają jak jeszcze do niedawna wyglądała strona główna ZiP – był na niej stream prezentujący najnowsze publikacje z różnych działów portalu w formie „kafelków”.

Tę prostą formę prezentacji treści zastąpiliśmy zupełnie nowym wyglądem strony głównej, która w tej formie lepiej odpowiada światowym trendom w zakresie wizualnym, a także w kwestii wygodnej, intuicyjnej obsługi dla użytkowników. Strona główna portalu została podzielona na sekcje, które odpowiadają kluczowym działom naszego serwisu. Zmianie uległa szata graficzna portalu oraz czcionka – postawiliśmy na elegancką i „lekką” biel. Modyfikacji uległ także układu Menu.

Odwiedzając stronę główną na pierwszy plan wysuwa się teraz duży „slider” prezentujący grafiki z kilku najnowszych publikacji. Przechodząc w dół strony w łatwy sposób zapoznamy się z aktualnościami, najnowszymi autorskimi recenzjami, video recenzjami, a także z wiadomościami z branży. To część informacyjna, gdzie prezentowane są też wieści dotyczące najnowszego wydania naszego kwartalnika. Także tam pojawiać się będą wiadomości o aktualnych, ważnych kampaniach lub wydarzeniach.

W dalszej części strony głównej zaczyna się sekcja przeznaczona na prezentację materiałów pozwalających naszym Czytelnikom rozwijać swoją wiedzę w zakresie wiedzy o zegarkach i zegarmistrzostwie, czyli publikacje prezentujące rekordy z Kalendarium Ewolucji Mechanizmów, Słownika Pojęć Zegarmistrzowskich oraz z działu Wiedza. Następnie w specjalny graficzny sposób zaprezentowane są wybrane działy i kategorie portalu, co ułatwia dostęp do ich treści z tego poziomu. Poniżej znajdziemy sekcję: Podstrony Producentów w ramach której umieszczone są logotypy znanych marek zegarkowych.

Kliknięcie w dowolny z prezentowanych tam logotypów firm zegarkowych spowoduje przeniesienie się na wybraną, indywidualną podstronę marki, gdzie znajdują się chronologicznie poukładane wszystkie publikacje dotyczące wyłącznie danej firmy. W ten prosty i wygodny sposób można w każdej chwili sprawdzić i zapoznać się z artykułami na temat ulubionych producentów zegarków.

Stronę główną wieńczy sekcja prezentująca najpopularniejsze, czyli najchętniej czytane artykuły w ostatnich 30 dniach, oraz sekcja prezentująca najnowsze zdjęcia z naszego kanału na Instagramie.

Portal Zegarki i Pasja w wersji 2.0!

Prócz nowej wersji strony głównej odświeżeniu uległ także wygląd wszystkich podstron portalu.

Zwiększyliśmy czcionkę treści artykułów, dzięki czemu czytanie zarówno na desktopach, jak i urządzeniach mobilnych będzie jeszcze bardziej wygodne. Zastosowane zmiany oraz optymalizacja serwisu pod kątem informatycznym wpłynęły także korzystnie na szybkość ładowania się treści portalu.

Jest to o tyle ważna kwestia, iż poza wielką troską o ciekawą treść, 99% artykułów prezentowanych na portalu Zegarki i Pasja opatrzona jest kilkunastoma, a często nawet kilkudziesięcioma zdjęciami. To w oczywisty sposób „dociąża” stronę i powoduje wydłużenie ładowania podstron. Mając na uwadze wygodę naszych Czytelników, tworząc nową wersję portalu Zegarki i Pasja staraliśmy się zadbać także właśnie o szybkość jego działania.

Reasumując – oddajemy do Państwa dyspozycji portal Zegarki i Pasja w wersji 2.0.

Liczymy, że zmiany jakie zaszły oraz nasza codzienna praca wpłyną mobilizująco na korzystanie z zasobów portalu, a każda wizyta i spędzony z nami czas będzie na tyle przyjemny, iż zechcecie Państwo wracać do nas każdego dnia po nową dawkę „zegarkowego nakręcenia”.

Jeśli zechcecie się Państwo podzielić odczuciami lub sugestiami na temat nowej strony zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja (@) zegarkiipasja.pl


Maciej Kopyto
wraz z zespołem redakcyjnym Zegarki i Pasja


Informacje o wydawnictwie Zegarki i Pasja

Portal Zegarki i Pasja działa od początku 2014 roku.

Wraz ze zmianami właścicielskimi, które miały miejsce na początku 2015 roku, serwis pod kierownictwem nowego właściciela zaczął okres dynamicznego rozwoju. Dzięki wytężonej pracy całego zespołu redakcyjnego, niezliczonych godzin poświęconych na przygotowywanie autorskich publikacji, relacji i informacji z branży, a także zainwestowanych środków finansowych oraz prawdziwej pasji do zegarków, nasz serwis na przestrzeni ostatnich 3,5 roku działalności zapracował na miano ważnego, opiniotwórczego i profesjonalnego portalu branżowego o zegarkach i zegarmistrzostwie w Polsce.

Uczestniczymy w światowych wydarzeniach branżowych, takich jak targi Baselworld w Bazylei oraz SIHH w Genewie. Wydawnictwo współpracuje także z grupami zrzeszającymi tysiące miłośników zegarków na Facebooku, jak również współdziałamy z twórcami autorskich treści na YouTube.

Patronujemy i wspieramy wydarzenia branżowe w Polsce, takie jak targi zegarkowe i festiwale, a także kreujemy nowe kampanie mające na celu promowanie pasji do zegarków i zegarmistrzostwa w kraju.

Portal Zegarki i Pasja w wersji 2.0!

W kwietniu 2017 roku ukazał się także pierwszy numer naszego drukowanego kwartalnika o zegarkach - Magazyn Zegarki i Pasja, dzięki czemu przekształciliśmy się w pełnoprawne wydawnictwo branżowe.

Magazyn Zegarki i Pasja to pierwszy w Polsce bezpłatny drukowany kwartalnik o zegarkach i zegarmistrzostwie, obecnie wydawany w nakładzie 20 000 sztuk, dostępny w ponad 400 punktach na terenie całego kraju. Do dnia dzisiejszego ukazało się już 7 numerów tego pisma.

W ramach wydawnictwa rozwijamy od niedawna także drugi, niezależny pod względem profilu portal – Zegarki i Moda.

Ma on charakter bardziej „lifestyle’owy” i kierowany jest do osób zainteresowanych zegarkami zarówno mechanicznymi, jak i kwarcowymi, w tym także zegarkami marek „fashion”. Zegarki i Moda to idealne miejsce dla kobiet i mężczyzn szukających inspiracji nie tylko w zakresie nowości ze świata popularnych zegarków, ale także w zakresie świata mody i nowych trendów.


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Wizyta w Emile Chouriet Geneve: zak...
Wizyta w Emile Chouriet Geneve: zak...
04.12.2018
SIHH i Baselworld od 2020 roku „syn...
SIHH i Baselworld od 2020 roku „syn...
20.12.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco