• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Citizen

Wieczór w butiku. Montblanc zegarkowy


Powrót do kategorii

Na dzień 18 maja, na godzinę 18.30 firma Montblanc zaprosiła do swojego butiku klubowiczów z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na specjalne spotkanie w Warszawie, które odbywając się w cyklu międzynarodowym nosi nazwę: „Black & White Watch Collectors Evening”.


Przybywający goście zostali powitani przez gospodarzy miejsca lampką szampana i zimnymi napojami, a każdy przekraczający próg butiku od razu zachęcony został do zapoznania się za specjalnie sprowadzonymi do Warszawy i wyeksponowanymi w centralnym miejscu lokalu wyjątkowymi zegarkami.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków

Tak jak wspomniano, prezentacja wpisywała się w organizowany przez markę Montblanc specjalny, szeroko prowadzony sposób promocji ich zegarkowych nowości, ale jak się okazało z pewnego względu była ona także wyjątkowa.
 

Wracając jednak do początku spotkania, miłośników czasomierzy oczywiście nie trzeba było długo zapraszać by obstąpili gabloty, a oglądając zegarki wymieniali swoje opinie na temat zgromadzonych w nich unikatowych egzemplarzy, oraz prosili osoby z obsługi o podanie konkretnych z nich.
 

To był jednak dopiero początek, bo mimo że laikom może się wydawać, że wszystkie zegarki są podobne, to każda z linii wzorniczych i oczywiście każdy z modeli wymagają indywidualnego przedstawienia. Przekazania takiej informacji zgromadzeni oczekiwali od organizatorów, a w szczególności od zapowiedzianego z prezentacją pana Camilo Daza Tapia odpowiedzialnego za rynek polski managera w firmie Montblanc.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków
 

Po zajęciu miejsc, Izabela Gałęza – doskonale znana w branżowym polskim światku osoba związana z marką Montblanc w firmie Legic – dystrybutora marki w Polsce, wszystkich gości w imieniu gospodarzy przywitała, po czym przedstawiła przybyłego z siedziby marki w Hamburgu Pana Camilo Daza Tapia, oraz osobę obecnie odpowiedzialną na naszym rynku za markę Montblanc w firmie Legic i w Polsce – pana Tomasza Jóźwiaka.
 

Podkreślając unikatowość zgromadzonych modeli wynikającą z ich premierowej prezentacji, zastrzegła by nie publikować żadnych zdjęć przedstawiających te przedstawione w gablotach czasomierze. Tyle co rozpoczęty rok fiskalny Grupy Richemont do której należy marka Montblanc spowodował wymianę modeli w kolekcji objeżdżającej świat i z tego powodu prezentowane na wystawie zegarki są jeszcze ciągle objęte embargiem informacyjnym.
 

Kilka grzecznościowych słów przekazał także „wywołany do tablicy” przedstawiony powyżej, a stojący w gronie gospodarzy Pan Tomasz Jóźwiak – opiekun marki Montblanc.


Camilo Daza Tapia, Monblanc i Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Po tym oficjalnym wstępie głos zabrał Pan Camilo Daza Tapia rozpoczynając tym samym… „show jednego aktora”.
 

Ekspresyjny, pochodzący z Wenezueli pan Camilo Camilo Daza Tapia posługując się przygotowaną prezentacją pokrótce przedstawił historię powstania marki Montblanc, oraz zegarków w jej portfolio, zaznaczając także, że marka jest wyjątkową, bo wszystkie podstawowe działy produkcji: artykuły piśmiennicze, zegarki i artykuły skórzane produkuje we własnych zakładach wytwórczych.

Jubileusz firmy Montblanc
 

Już na jej wstępie prelegent zaznaczył, że w tym roku marka Montblanc obchodzi jubileusz 110 lat swego istnienia i choćby z tego powodu tegoroczna oferta jest wyjątkowa.

Film o Montblanc
 

Na okazję jubileuszu powstał nawet specjalny film, który na służącym do prezentacji monitorze został odtworzony zgromadzonym.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Prezentacja była prowadzona na tyle ekspresyjnie, że energicznie potrząsany w ręku prelegenta pilot kilkukrotnie, ku zdziwieniu prowadzącego, gwałtownie przyśpieszył prezentację slajdów.

Goście butiku Montblanc i-Klub Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Z tematów zegarkowych, prowadzący podkreślił, że mimo iż firma Montblanc zegarki produkuje od dwudziestu lat, to dzięki przejęciu firmy Minerwa ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

By nie łamać zasad prezentacji zegarkowych nowości, a równocześnie by choć krótko zaprezentować ofertę marki Montblanc poniżej znajdziecie Państwo kilka zdjęć i krótkich opisów modeli zawartych w przekazanym materiale prasowym.

Exotourbillon Montblanc 4810 Slim
 

Zaczynamy oczywiście od chluby marki Montblanc – zegarka z obiegowym systemem wychwytu – tourbillonem, który ma jednak wyjątkową, opatentowaną konstrukcję.

W rozwiązaniu marki Montblanc komplet balansowy znajduje się poza klatką tourbillona, co poza niezwykłym wyglądem jest także istotne z punktu widzenia zapotrzebowania energetycznego czasomierza. Dzięki jego zmniejszeniu, uzyskuje się dłuższą rezerwę chodu.

W dostępnym materiałach prasowych, Exotourbillon prezentowany jest w modelu z linii Montblanc 4810 Slim


Montblanc 4810 Orbis Terrarum

Bardzo ciekawym i chętnie oglądanym zegarkiem był model Worldtimer, z niezwykle efektownym, ale i czytelnym sposobem prezentacji czasu w różnych strefach, do tego z kolorystycznym rozróżnieniem pory dnia. Wygłaszając prezentację prelegent dedykował ten zegarek wszystkim globtroterom, ale w trakcie indywidualnych rozmów zgodził się, a nawet podziękował za sugestię jednego z zegarkomaniaków, że zegarek ten może być tak samo poszukiwanym przez tych, których najbliżsi podróżują po całym świecie.

W udostępnionych materiałach zegarek worldtimer jest prezentowany w linii Montblanc 4810 Orbis Terrarum.

Montblanc Timewalker


Bardzo ciekawe modele Montblanc przedstawił także w szeroko rozpoznawalnej kolekcji Timewalker, oraz Heritage Chronometrie.

Montblanc Heritage Chronometrie
 

Po prelekcji goście zostali ponownie zaproszeni do zapoznania się ze zgromadzonymi zegarkami, a jako, że dzięki niej ich wiedza znacząco się pogłębiła, to też rozmowy były bardzo ciekawe, a przeglądanie modeli bardzo dokładne.

Firmie Montblanc należy na pewno pogratulować niecodziennego, doskonale przygotowanego spotkania.

Władysław Meller

P.S.
Jako, że prezentacja klubowa była jedną z kilku przygotowanych przez firmę Montblanc, to informacja o niej znalazła się w dziale Wiadomości naszego portalu, jednak po jakimś czasie powędruje do Kącika Klubowicza


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
21.05.2016
Citizen kupuje Frederique Constant ...
Citizen kupuje Frederique Constant ...
26.05.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco