• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos

Chopard Mille Miglia 2016 XL Race Edition


Zegarek wytworzony w uznaniu dla “najpiękniejszego wyścigu samochodowego w świecie”.

Wyprodukowany w limitowanej serii 1000 sztuk zegarek Mille Miglia 2016 XL Race Edition tyka w rytm narzucony mu przez swój unikatowy „silnik” – mechanizm, który jest zupełnie nawą konstrukcją firmy Chopard, oznaczony jako kaliber 03.05-C. Ten wyposażony w stoper i automatyczny naciąg sprężyny mechanizm posiada także certyfikat dokładności działania COSC.


Otoczona skalą tachometru, ożywiona nawiązaniem stylistycznym do desek rozdzielczych oldtimerów tarcza zegarka zapewnia doskonałą czytelność wskazań dzięki dużym oznaczeniom cyfrowym godzin, oraz szerokim wskazówkom, zawierającym w środkowej części przestrzeń z białą substancją luminescencyjną.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition
Inspirowany skórzanymi pasami, spinającymi maski starych wyścigowych samochodów biorących udział w rajdach, jest pasek czasomierza Mille Miglia 2016 XL Race Edition.
Ten lekko wyblakły element wykonany ze skóry cielęcej i utrzymany w stylu “Suportlo®” niejako przenosi użytkownika zegarka w klimat legendarnego wyścigu, którego od roku 1988 patronem i chronometrażystą jest firma Chopard.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition

Silne więzy historyczne wiążące firmę Chopard z Rajdem Mille Miglia


Historia tej współpracy rozpoczyna się w roku 1988, kiedy to firma Chopard została partnerem i chronometrażystą słynnego, klasycznego, samochodowego Rajdu Mille Miglia. Trwające do dnia dzisiejszego więzi łączące historyczny rajd i biżuteryjną markę narodziły się z osobistej pasji do kolekcjonowania starych samochodów i całego świata automobilizmu współprezydenta firmy Chopard pana Karl-Friedrich Scheufele.

Ta, dzielona między samochody i zegarki fascynacja jest siłą napędową dla tworzenia unikatowych, poszukiwanych przez miłośników czasomierzy modeli z linii Mille Miglia marki Chopard. Typowo męskie zegarki, ze z daleka rozpoznawalnymi kształtami kopert i bardzo precyzyjnymi mechanizmami ucieleśniają ducha legendarnej włoskiej rywalizacji wnosząc z niej odrobinę elegancji, sportowej sprawności i dążenia do doskonałości są doskonale rozpoznawalnymi na rynku.
Każdej wiosny ten prestiżowy rajd, nazwany przez Enzo Ferrari także „najpiękniejszym rajdem na świecie” skupia 430 zespoły rywalizujące na trasie o długości 1000 mil (1600 km) wiodącej krętymi, przepięknie położonymi drogami między Brestią i Rzymem.

Każdego roku, dla kolejnych edycji tegoż rajdu, w którym wziąć mogą udział tylko takie samochody, jakie rywalizowały w historycznych jego edycjach, Chopard produkuje dedykowany, limitowany w ilości produkcji, specjalny zegarek.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition

Duch wiekowego wyścigu w zegarku Chopard classic


Stosunkowo duży, utrzymany w stylu retro i wyprodukowany w liczbie 1000 sztuk zegarek Mille Miglia 2016 XL Race Edition jest inspirowany stylistyką samochodów które brały udział w historycznych zawodach w latach 1927 – 1940. Wodoszczelna do 50 metrów, 46 milimetrowej średnicy koperta sprawia, że zegarek tegorocznej edycji, jest największym z wszystkich modeli Mille Miglia ze stoperem, jakie stworzyła marka Chopard. Jego klasyczne, wyrafinowane linie są wzmocnione przez dwa tradycyjne przyciski stopera i karbowaną koronkę. Doskonale czytelna, czarna tarcza jest ożywiona mini tarczami stopera, szerokimi arabskimi cyframi i luminescencyjnymi wskazówkami. Do tego wyraźnie wyróżnia się jasno czerwona, cienka, centralna wskazówka która jest elementem wskazań stopera i odlicza cenne sekundy rywalizacji. Te atrybuty, z jednej strony zwiększające czytelność, są równocześnie niezbędne dla prowadzenia pomiarów w trakcie rywalizacji.


Skala tachometru zwieńczająca zegarkową tarczę jest niezbędna przy obliczaniu średniej prędkości pokonywania kilometrowych odcinków trasy, a właśnie stabilna, wcale nie największa prędkość jest czynnikiem decydującym w rywalizacji w rajdzie Mille Miglia. Satynowane mini wskaźniki umieszczone na tarczy są ewidentnym odwołaniem do stylistyki starszych kokpitów samochodowych. Wspomniany już powyżej czerwony kolor wskazówki sekundowej pojawia sie także w logotypie wyścigu umieszczonym poniżej wskazania godziny dwunastej na tarczy, oraz na pierścieniu będącym elementem dekla zegarka. Dodatkowym odwołaniem do świata klasycznych wyścigów samochodowych jest robiący wrażenie lekko wyblakłego, wykonany ze skóry cielęcej pasek Suportlo®. Jego wodoodporność i elastyczność przypomina skórzane pasy spinające maski starych wyścigowych samochodów.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - mechanizm
Nowy mechanizm od Chopard’a


Ważnym elementem czasomierza Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition jest jego mechanizm. Charakteryzujący się wysoką dokładnością „silnik zegarka”, posiada certyfikat chronometru wydany przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (COSC). Opracowany, zaprojektowany, wykonany i zmontowany w zakładach marki Chopard mechanizm oznaczony jako Calibre 03.05-C jest zupełnie nowym wyrobem wyposażonym w automatyczny naciąg i stoper z kołem kolumnowym.
Pozwalając na prezentację sekund, minut, godzin, realizację funkcji stopera, oraz wskazanie dnia miesiąca w formie okna na tarczy, zapewnia równocześnie komfortową 60 godzinną rezerwę chodu.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - mechanizm

Realizując doskonałe połączenie precyzji, komfortu użytkowania i elegancji, ten zegarek może być idealnym wyposażeniem zapalonych kierowców, nie tylko tych pędzących w poprzek Włoch z malowniczej Brestii, przez Lombardię do miasta siedmiu wzgórz – Rzymu.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Bardzo ciekawym elementem materiału prasowego przekazanego przez markę Chopard są szkice projektanta zegarka. Widać na nich doskonale niektóre elementy czasomierza, oraz inspiracje jakie decydowały o wybranej stylistyce.


Władysław Meller
Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bremont – zegarki niezwykłe!
Bremont – zegarki niezwykłe!
27.04.2016
BALTICUS Grey Seal – recenzja
BALTICUS Grey Seal – recenzja
02.05.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco