Baselworld 2015. Power of Love od Maurice Lacroix

POWRÓT 29.03.2015 Zegarki
Baselworld 2015. Power of Love od Maurice Lacroix

W gronie męskiej części miłośników zegarków, dość często można usłyszeć narzekania, że prestiżowi producenci mają stosunkowo małą ofertę mechanicznych zegarków przeznaczonych dla pań. Na tegoroczne zegarkowe targi Baselworld w szwajcarskiej Bazylei, taki właśnie kierowany do płci pięknej zegarek o szeroko rozpoznawalnej, choć wcale nie z branży zegarkowej nazwie „Power of Love” przedstawiła doskonale znana marka – Maurice Lacroix.

Poruszając kwestię czasomierzy kierowanych do kobiet, należałoby przeprowadzić dość głęboką analizę, czy taki zegarek ma być modelem mechanicznym, czy elektronicznym?, i czy zegarek mechaniczny może być małych rozmiarów? Dla rozwiązań mechanicznych pojawiają się dalsze pytania: czy musi mieć automatyczny naciąg sprężyny, lub inne dodatkowe wskazania i specjalne konstrukcje mechanizmu, które to rozwiązania zawsze powodują wzrost jego rozmiarów tak w średnicy, jak i grubości. Abstrahując od szczegółowych rozważań w tak zarysowanym aspekcie, w dalszej części tekstu chciałbym przedstawić ten wskazany we wstępie zegarek Power of Love marki Maurice Lacroix, który tak jak było zaanonsowane jest typowym modelem czasomierza przeznaczonym dla kobiet.

Maurice Lacroix, zegarek Masterpiece Power of Love

W zakresie rozważań ogólnych, warto tylko zauważyć, że modele zegarków mechanicznych, manualnie nakręcanych są o tyle lepsze, że mechanizm nie jest zbyt gruby, a jego właścicielka może być pewna, że po nakręceniu zegarek będzie pracował prawidłowo. Model Masterpiece Power of Love, jest właśnie takim mechanicznym zegarkiem, nakręcanym ręcznie, a ze względu na swoją ogólną stylistykę na pewno nie jest czasomierzem do codziennego użytkowania, więc w tym wypadku manualny naciąg może być na uznany jako jego zaleta.
Prezentując zegarek, już na wstępie należy podkreślić, że kierowana ku paniom stylistyka zegarka, w aspekcie technicznym, jest rozwinięciem koncepcji przedstawionej po raz pierwszy modelem Masterpiece Régulateur Roue Carrée i rozpowszechnionej wzorem Roue Carree, w których zębate elementy prezentowane na tarczy zegarka, jeden w kształcie kwadratu, a drugi przypominający liść koniczyny, obracając się, perfekcyjnie ze sobą współpracują.

Maurice Lacroix, zegarek Masterpiece Power of Love

W nowym opisywanym tutaj modelu zegarka, w którym zastosowano manufakturowy mechanizm firmy Maurice Lacroix, zazębiają się ze sobą aż trzy elementy zębate i każdy z nich jest uformowany w kształt serca. Nie dość, że doskonale prezentująca się współpraca elementów, daje zaskakująco pozytywny efekt wizualny, to jeszcze raz na minutę serca układają się w sposób pozwalający odczytać naniesiony na nich napis „LOVE”. Tak, jak to często się zdarza w prestiżowych zegarkach damskich, także i tutaj możemy znaleźć inkrustacje wykonane z najbardziej prestiżowych kamieni szlachetnych – diamentów. Umieszczono je na pierścieniu koperty, indeksach godzinowych tarczy i wskazaniu rezerwy chodu. W tym ostatnim z wymienionych miejsc, w którym napis „POWER OF LOVE” i inkrustacja z kamieni szlachetnych dzielą się po połowie okręgiem podziałki, dla oznaczenia końca skali użyto wyróżniającego się czerwonego kamienia – rubinu. Napis umieszczony w łuku okręgu, w którym pracuje wskaźnik rezerwy chodu, jest rewelacyjnym zestawieniem nazwy modelu, z funkcjonalnością elementu zegarka w którym napis się znajduje, a może być także świetną formą ujawnienia stosunku darczyńcy, w przypadku darowania zegarka ukochanej osobie.

Maurice Lacroix, zegarek Masterpiece Power of Love

Wracając jeszcze raz do rozważań o damskich zegarkach, warto zauważyć, że finezyjne kształty poruszających się elementów, nietypowo umieszczone miłosne wyznanie, inkrustacje z kamieni szlachetnych na tarczy i kopercie zegarka, zostaną na pewno bardzo wysoko ocenione przez kobiety. Trzeba także przyznać, że tego rodzaju unikatowa dekoracja, może być przez nie wyżej ceniona, niż skomplikowane w nazwie, konstrukcji i działaniu, a często zupełnie niepotrzebne właścicielce dodatkowe wyposażenie zegarka.

Maurice Lacroix, zegarek Masterpiece Power of Love

Na koniec, dla pełnej informacji o zegarku, należy jeszcze podać kilka danych natury technicznej. W zegarku o średnicy 43 mm zastosowano własny, manualnie nakręcany, manufakturowy mechanizm marki Maurice Lacroix oznaczony jako kaliber ML256. Posiada on pięćdziesięcio godzinną rezerwą chodu, a w jego dekoracyjnym wykonaniu na pierwszy plan wysuwają się ślimakowe szlify kół naciągowych, kontrastujące z matowymi powierzchniami mostka napędu i przekładni chodu, oraz półmostka balansu. Dla inkrustacji koperty użyto 72 brylantów, a na tarczy 12 brylantów odpowiada znacznikom godzinowym, 14 - realizacji okręgu rezerwy chodu. W tym ostatnim elemencie użyto także czerwonego rubinu. Zegarek posiada srebrzyste – palladowane wskazówki oraz pasek z naturalnej skóry szlachetnej (krokodyl) ze skuwką bransoletkową,

Zegarek jest wykonany w edycji limitowanej do 88 sztuk. Przyjęta wielkość limitacji wskazuje jego ukierunkowanie na rynek azjatycki, dla którego cyfra osiem ma specjalne znaczenie symboliczne – odpowiada szczęściu.
 

Władysław Meller
www.e-zegarki.info.pl 

 

Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

OMEGA Speedmaster Apollo 13 Silver ...
OMEGA Speedmaster Apollo 13 Silver ...
20.03.2015
Xicorr i samochody. F125p Akropolis
Xicorr i samochody. F125p Akropolis
09.04.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco