• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm


W 1978 roku marka Tissot stworzyła kwarcowy model zegarka z delikatną kopertą, smukłymi indeksami i stalową bransoletą. Szerokie, poprzeczne ogniwa, typowe dla ówczesnego designu, były idealnie zintegrowane z płaską kopertą w kształcie tonneau, tworząc jednolitą całość o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Po wielu latach Tissot, odwołując się do swojego dziedzictwa, zaprezentowała nowy PRX 40 205, model oddający hołd zegarkowi z tamtej epoki. Średnica stalowej koperty Tissot PRX 40 205 wynosi 40 mm, a jej kształt ma linię delikatnie zarysowanego tonneau, tak jak pierwowzór. Premiera zegarków Tissot PRX miała miejsce w 2021 roku, była niewątpliwie sukcesem komercyjnym. 

Nowe modele zdobyły uznanie krytyków, a przede wszystkim – użytkowników. Pisaliśmy o tej nowości w marcu 2021 tu: Tissot PRX 40 205 Quartz – inspirowany modelem z 1978 roku.

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Lata 70. XX wieku kojarzą się z klimatem disco, bezkompromisową modą, oraz odważnymi trendami w designie. Fani Tissot docenili nowe wcielenie PRX właśnie za jego wygląd, wyczucie proporcji i sposób, w jaki wiernie odtwarza uwielbiany klasyk tej szwajcarskiej firmy. 

Sukces zegarków był na tyle duży, że marka Tissot jeszcze w 2021 roku przygotowała także modele PRX w wydaniu dla miłośników zegarków mechanicznych - Tissot PRX Powermatic 80.

Jednak dla niektórych potencjalnych użytkowników modele z zeszłorocznej, współczesnej kolekcji były zbyt duże. Dlatego niedawno, już w 2022 roku, do tej ciekawej rodziny czasomierzy dołączyła nowa odsłona modelu PRX z kopertą 35 mm, w wersji dla mężczyzn i kobiet, inspirowana bezpośrednio oryginałem z 1978 roku.

To odpowiedź Tissot na aktualne potrzeby i coraz bardziej wyraźne trendy na rynku.

 Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowa kolekcja pięciu modeli PRX – opisywaliśmy je tu: Tissot PRX 35mm, ma kwarcowe mechanizmy oraz koperty o średnicy 35 mm wykonane ze stali, z satynowanym wykończeniem. Wersje różnią się paletą dostępnych kolorów tarcz. W ofercie są cztery modele ze stali ze srebrną, niebieską, zieloną lub jasnoniebieską tarczą ze szlifem słonecznym, a także model ze stali z kopertą i bransoletą pokrytymi powłoką PVD z żółtego złota oraz z tarczą w kolorze złotym.

Ta właśnie kolekcja doskonale oddaje istotę i dokładne wymiary oryginału z 1978 roku, na którym wzorują się retro-modele PRX. Wpisuje się także w obecną modę na zegarki unisex.

Dokładny pomiar czasu w dobrym stylu

Do niedawna model PRX był dostępny jedynie w prostej wersji, z prezentacją czasu i funkcją dodatkową wskazania daty. W 2022 roku do tej rodziny zegarków Tissot dołączył chronograf - PRX Chronograph. Stalowy zegarek z kopertą o średnicy 42 mm z satynowanym wykończeniem zachowuje nadal elegancką, kanciastą formę typową dla serii PRX, uzupełniając ją o nieformalny styl zegarka sportowego z lat 70. XX wieku. To chronograf z mechanizmem Valjoux A05.H31 z automatycznym naciągiem sprężyny, z klasycznym układem subtarcz chronografu na godzinach: 3., 6. i 9., oraz większą, 60-godzinną rezerwą chodu. 

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Opisywaliśmy go niedawno tu: popularna kolekcja Tissot PRX poszerza się w 2022 o model PRX Chronograph. Egzemplarz tego zegarka mieliśmy okazję także gościć w naszej redakcji i recenzować, więc swoją opinią na jego temat podzielimy się już niebawem na łamach portalu, oraz kolejnego wydania drukowanego magazynu Zegarki i Pasja nr 19.

Nowa kampania zegarków Tissot PRX 35 mm

Wstęp i retrospektywa w postaci przypomnienia poszczególnych, współczesnych modeli PRX służyły za wprowadzenie do prezentacji nowej, nietypowej kampanii reklamowej marki Tissot.

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Nowoczesność i styl retro w nowej kampanii zegarków Tissot PRX 35 mm

Atrakcyjny design, retro styl i niepowtarzalny klimat późnych lat 70. – to cechy, którymi charakteryzuje się najnowsza kolekcja zegarków Tissot PRX. Zegarki inspirowane modelem z 1978 roku stały się bohaterem kampanii, która swoją estetyką i klimatem nawiązuje do stylu tamtych lat, a przede wszystkim wpisuje się w powracającą modę na retro. 

Droga, nie cel

Kampania opowiada historię pięciu aspirujących postaci, przyjaciół o odrębnych stylach i osobowościach, których łączy ich postawa, sposób życia i… wybór nowego PRX 35 mm. 

Mamy tu klasyczną popkulturową scenerię – samochód, stacja benzynowa, stylowe ubrania i nieznany cel podróży. W tle typowe akordy ścieżki dźwiękowej w stylu Americana, zbliżenie na błyszczyk, ręce pełne przekąsek, jazda do wschodu słońca i tykanie pięciu zegarków PRX z pięcioma różnymi kolorami tarczy. Totalna beztroska. 

A nazwa stacji benzynowej? 

Litery PRX na euforycznie różowym neonie.

Zobaczmy zatem wideo:


Hit z przeszłości

Wprowadzony na rynek w 1978 roku zegarek PRX symbolizował styl i wolność. Był odważny, niepokorny, a nawet buntowniczy. Ponad 40 lat później, jak widać, jest to nadal aktualne. 

Kampania uchwyciła ten graniczny moment młodzieńczego przebudzenia i poczucia wyzwolenia. Bohaterowie są pewni siebie i głodni odkrywania świata, który się przed nimi otwiera. Znajdzie się tu miejsce dla każdego. Filmowe odniesienia są znajome na tyle, aby wszyscy mogli odnaleźć w tej narracji siebie. W sercu kampanii jest oczywiście nowy Tissot PRX 35 mm. 

Szwajcarska marka stara się wyraźnie odnosić do ogromnego, wciąż narastającego, sentymentu za latami 70. XX i młodzieńczej beztroski, co robią także chociażby duże platformy VOD, takie jak Netflix i jej hit – Stranger Things. Kierunek wydaje się zatem bardzo dobry, bo to przecież uczucia, które podzielają dziś zarówno starsi zegarkomaniacy, jak również (potencjalni) młodsi użytkownicy. 

Można podsumować tak – nowy PRX i jego kampania: klasyki współczesnego vintage.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Tissot znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: TISSOT.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

It’s All About Watches – Targi Zega...
It’s All About Watches – Targi Zega...
09.09.2022
Something big is cooking. Horopedia...
Something big is cooking. Horopedia...
17.09.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco