TAG Heuer. Niezawodny partner sportowców

POWRÓT 13.09.2014 Zegarki
TAG Heuer. Niezawodny partner sportowców

Związki TAG Heuera ze sportami wyczynowymi mają swój początek jeszcze w XIX wieku, kiedy pomiary czasu nierozerwalnie związały się z wyścigami samochodowymi. Do tej pory marka kultywuje te tradycje, wspierając nowe inicjatywy, jak Formuła E, czy zespoły zawodników bardziej popularnych konkurencji. Manufaktura Heuera stworzyła również czasomierz dla golfistów. Historycznie w kolekcjach pojawiały się także modele niezbędne w trakcie prestiżowych regat. TAG Heuer wspiera Tilt Team i Oracle Team USA. Niezawodne na wodzie i lądzie modele, wyposażono we wskazania dostosowane do specyfiki wymienionych dziedzin.

 


TAG Heuer Zegarki i golf

Zegarek doskonały dla profesjonalistów i miłośników tego szlachetnego sportu, którzy cenią sobie najwyższy komfort gry. Model WAE1113.FT6004 Jest tak lekki i cienki, że niemal trudny do wyczucia na nadgarstku. Jego waga to jedyne 30 proc. standardowego czasomierza wykonanego ze stali. Kwadratowa koperta charakteryzuje się jednak tą samą wytrzymałością - stworzona została ze stali dekoracyjnie szczotkowanej i polerowanej oraz tytanu. Za wygodę odpowiada również giętki silikonowy pasek z wytłoczoną nazwą marki. We wnętrzu pracuje mechanizm kwarcowy – Calibre 1005 Swiss Made. Urok zegarka podkreśla subtelne wykończenie: gładka czarna tarcza, monochromatyczne indeksy i srebrne wskazówki, które uzupełnia okno daty umieszczone na godzinie 3. Golf watch jest wodoodporny do 50 m.


TAG Heuer CARRERA CALIBRE S 1/100TH SEC ELECTRO-MECHANICAL CHRONOGRAPH 43 MM

Absolutnie wyjątkowy model legendarnej serii Carrera wyróżnia się przede wszystkim przełomowym podejściem do tego, co odczytać można z tarczy zegarka. Opatentowany mechanizm Calibre S rejestruje czas ze zdumiewającą dokładnością do 1/100 sekundy. Obok siebie umieszczone zostały półkoliste liczniki ze wskazaniami 1/10 i 1/100 sekundy lub wieczny kalendarz do 2099 roku. Tradycje tej linii, ukorzenione w pierwszych, ikonicznych już wyścigach samochodowych, dają się zauważyć nie tylko w mechanizmie pozwalającym na superdokładny pomiar czasu, ale i detalach poprawiających czytelność. Eleganckie wykończenie wykorzystuje kontrasty i luminescencję w ręcznie nakładanych indeksach i wskazówkach.

 TAG Heuer AQUARACER 500M CALIBRE 72 COUNTDOWN AUTOMATIC CHRONOGRAPH 43 MM

Model wyposażony jest przez mechanizm Calibre 72. Kluczowa w tym modelu jest, niezbędna przy regatach w formule Match Race, funkcja odliczania do tyłu (Countdown). Wskazania widoczne są w centralnej części czarnej tarczy, na godzinie 12 i umożliwiają ustawienie licznika na 15, 10 lub 5 minut tak, aby skiper jachtu mógł sam kontrolować upływające minuty. TAG Heuer tak zaprojektował mechanizm, by po zakończonych manewrach łodzi automatycznie przełącza się on na tryb stopera. To nie jedyna cecha decydująca o tym, że ten czasomierz najchętniej wybierają amatorzy sportów wodnych. Jest wodoodporny aż do 500 metrów, dzięki czemu sprawdza się doskonale zarówno na łódce, jak i pod wodą. Licznik małej sekundy znajduje się na godzinie 3, a stopera na 9. Okno datownika umieszczono nad oknami  odliczania regatowego. Koperta wykonana jest ze stali, dekoracyjnie szczotkowanej i polerowanej.

Autor: Władysław Meller
*na podstawie materiałów prasowych marki TAG Heuer

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

HERMES – kolekcja Arceau Cheval d’O...
HERMES – kolekcja Arceau Cheval d’O...
12.09.2014
Mercedes i IWC - nie po raz pierwsz...
Mercedes i IWC - nie po raz pierwsz...
21.09.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco