Limitowane modele zegarków, nawet te, wywodzące się z regularnych kolekcji danego producenta, cieszą się z reguły większym powodzeniem wśród klientów właśnie ze względu na ich ograniczoną dostępność, a tym samym wyjątkowość. Często modele te są oczywiście modyfikowane oraz uatrakcyjniane w stosunku do „standardowych” wersji. Nie inaczej jest w przypadku zegarków Victorinox, gdzie dodatkową, ważną cechą tego typu produktów jest ich bardzo dobra relacja jakości i atrakcyjności limitowanego zegarka, czy zestawu, do ceny.
Dziś zaprezentujemy właśnie taki zestaw.
Zegarek stanowiący jego część jest sam w sobie bardzo udanym modelem, natomiast wersja limitowana jest ciekawsza stylistycznie, oraz ma o wiele więcej do zaoferowania.
Nieprzeciętna wytrzymałość, nieszablonowe wzornictwo
Nowy Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition już od pierwszego spojrzenia wyróżnia się ciekawą kolorystyką, dla której inspirację stanowią morskie głębiny.
To także kolory odmienne od tych, do jakich dotychczas firma nas przyzwyczaiła.
Model ten jest kierowany do osób nurkujących, a należy do bestsellerowej serii I.N.O.X. Do wykonania jego koperty wybrano tytan. Zegarek cechuje nieszablonowe, choć charakterystyczne dla marki Victorinox wzornictwo. Po latach obecności na rynku zyskało ono już rzeszę fanów, stając się dobrym fundamentem pod stale rozwijaną kolekcję, będącą dziś mocnym filarem oferty tego szwajcarskiego producenta. To właśnie duża koperta, masywne elementy i potwierdzona ekstremalnymi testami wytrzymałość, czyli cechy będące niejako motywem przewodnim dla serii I.N.O.X, sprawiły, że ten model to wybór wielu użytkowników, jako ten zegarek w ich kolekcji, który „zniesie wszystko”.
Można powiedzieć, że to taki szwajcarski G-SHOCK. Możliwość bezpiecznego użytkowania tego czasomierza podczas nurkowania potwierdza certyfikat ISO 6425, co czyni go wręcz narzędziem do nurkowania, ponieważ uzyskanie tego certyfikatu wiąże się z szeregiem rygorystycznych norm i warunków jakie trzeba spełnić, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.
Spartan PS
Dodatkowymi atrybutami Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition są: limitacja liczby wyprodukowanych sztuk do 1200, specjalne, zaprojektowane na nowo pudełko, które skrywa dodatkowe akcesoria oraz kolekcjonerską gratkę – scyzoryk.
Przecież Victorinox to najsłynniejszy na świecie producent właśnie scyzoryków. Na potrzeby tego projektu ceniony i imponujący model Spartan PS zyskał niespotykane okładziny wykonane w kolorze tarczy zegarka tworząc atrakcyjny komplet i jednocześnie samodzielne stając się wyjątkowym, kolekcjonerskim egzemplarzem.
Koperta zegarka, której średnica wynosi 45 mm, dzięki materiałowi – tytanowi – jest bardzo lekka, mimo, że jej kształt sugeruje masywność, a przez to sporą wagę. Jej piaskowana powierzchnia pokryta została powłoką PVD i jest czarnej barwy, co doskonale komponuje się z pozostałymi wyborami kolorystycznymi jakie poczyniono dla stworzenia tego zegarka.
Kształt koperty pozostał charakterystyczny dla marki Victorinox.
Wyróżniają go masywne uszy i równie masywne osłony koronki umieszczonej na godzinie 3. Obowiązkowym atrybutem zegarka typu diver jest obecność obrotowej lunety ze skalą minutową i dokładną podziałką dla pierwszych 20 minut. Oczywiście w przypadku nowego Victorinoxa nie mogło być inaczej - nadano jej zewnętrznym krawędziom kształt typowy dla innych modeli I.N.O.X, czyli sześciokątny, dając skojarzenia z solidnymi śrubami, co wzmacnia techniczny, „toolwatchowy” charakter tego zegarka. Podkreślenie 20 minut na skali nurkowej lunety powtórzone jest żółtym łukiem na pierścieniu dystansowym znajdującym się pod szafirowym szkłem o potrójnej powłoce antyrefleksyjnej, które chroni tarczę i jest jednym z elementów zapewniających ponadstandardową wytrzymałość zegarka.
Nawiązanie do morskich głębin i wraków statków
No właśnie, tarcza. W opisywanym zegarku jest ona bardzo ciekawie zaprojektowana. Stworzono wizualnie efekt 3D, dzięki jej warstwowości, co wraz z kolorami oddaje charakter głębin morskich, czyli inspiracji dla stylu tego modelu.
Czytelność zapewniają znaczniki, które wykonano w mieszanym zestawieniu – cyfr, indeksów trapezoidalnych i logotypu marki Victorinox. Ten ostatni, na godzinie 12., łączy logo marki ze szwajcarskim krzyżem co jest elementem charakterystycznym. Indeksy 3., 6. i 9. prezentowane są w postaci dużych cyfr arabskich, a pozostałe to wyraziste elementy o kształcie zbliżonym, jak wspomniałem, do wydłużonych trapezów. Są one duże i doskonale widoczne w dzień, a dzięki znacznej ilości białej masy Super-LumiNova® także w nocy zapewniają dobrą widoczność. Oczywiście w racji przeznaczenia także ciemność głębin nie przeszkodzi w bezpiecznym odczycie wskazań zegarka, będącego w dzisiejszych czasach niejako zabezpieczeniem przy korzystaniu ze specjalnych nurkowych komputerów.
Substancja luminescencyjna po naświetleniu emituje atrakcyjnie prezentujące się światło niebieskie. Oznaczenia z warstwą świecącą w zegarkach I.N.O.X z jakimi miałem do czynienia świecą odpowiednio mocno i długo. Indeksy są umieszczone w „czarnej” strefie tarczy utworzonej z pierścienia dystansowego i położonego niżej zewnętrznego jej okręgu. Centralną część tarczy wypełnia obszar o szmaragdowo zielonej kolorystyce w różnej intensywności, nawiązując do koloru utleniającego się mosiądzu. Użyte kolory nawiązują do barw i tekstur morskich głębin oraz wraków statków eksplorowanych podczas nurkowania na dużych głębokościach. To rzeczywiście swego rodzaju trójwymiarowy motyw inspirowany właśnie elementami mosiężnymi z wraków, które po dziesięcioleciach leżenia w morskich głębinach pokrywają się charakterystyczną patyną o różnych odcieniach zieleni. Takie elementy jak żółta wskazówka sekundowa czy wspomniane podkreślenie odcinka pierwszych 20 minut na lunecie nawiązują do tradycyjnej kolorystyki stosowanej do oznaczania sprzętu do nurkowania i jednocześnie stanowią atrakcyjne, kontrastowe elementy na tarczy.
DNA kolekcji I.N.O.X.
Także parametry potwierdzają przeznaczenie tego zegarka.
Wodoszczelność do 200 m czy zabezpieczenie przed oddziaływaniem pól magnetycznych to cechy podnoszące wytrzymałość, a to z kolei motyw przewodni, element DNA kolekcji I.N.O.X. Precyzję pracy zapewnia sprawdzony i ceniony kwarcowy mechanizm Ronda 715. Jest on łożyskowany na 5 kamieniach a bateria wystarcza na nawet 60 miesięcy pacy. To także element wpływający na niemal bezobsługowość zegarka i pewność, że będzie zawsze działał w każdych warunkach.
Zawartość zestawu w limitowanej edycji
Jeśli chodzi o zawartość zestawu, w jakim limitowany model Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition jest oferowany, to poza wcześniej wspomnianym scyzorykiem Spartan, mamy jeszcze dwa regulowane paski z naturalnego kauczuku, czarny i żółty, dzięki którym zegarek dopasujemy do nadgarstka i jednocześnie łatwo zmienimy jego odbiór przez otoczenia czy choćby nawet dopasujemy do nastroju.
Paski pozwalają na zamocowania zegarka na nadgarstku nawet z uwzględnieniem nurkowego skafandra, a system szybkiego wypięcia umożliwia łatwą wymianę. To paski dodatkowe.
Sam zegarek na starcie ma zamocowany pasek w kolorze ciemnozielonym. Jest także osłona, specjalny protektor nakładany na kopertę ze szkłem powiększającym i certyfikat z indywidualnym numerem danego egzemplarza zegarka oraz scyzoryka z edycji limitowanej obejmującej 1200 sztuk. Zwieńczeniem jest eleganckie opakowanie, zainspirowane estetycznie światem eksploracji morskich głębin i ozdobione na wierzchu imitacją pasa do nurkowania. 5-letnia gwarancja jest dodatkowym plusem.
Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition – dostępność i cena
Całość to atrakcyjny i praktyczny, bardzo bogaty zestaw, nie tylko do kolekcjonowania, ale po prostu do użytkowania. Zegarek Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition to sportowy model o jasno sprecyzowanym charakterze, dla wielu doskonały na co dzień.
Cena zestawu Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition to 5700 złotych.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Victorinox znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Victorinox
Adrian Szewczyk
11:15 06.05.2022Zegarki
Nieprzeciętna wytrzymałość, nieszablonowe wzornictwo. Victorinox I.N.O.X Professional Diver Titanium Limited Edition
Powrót do kategorii
Tagi:
zegarki kwarcowezegarek survivalowyzegarek do bieganiazegarek nurkowynietypowe zegarkizegarki sportowezegarek do pływaniazegarki szwajcarskie

REKLAMA

Historia zegarów wieżowych i zegary w przestrzeni publicznej w Polsce
Niniejszym opracowaniem chcemy powiadomić wszystkich zainteresowanych narodowym dziedzictwem i historią techniki, o niezwykłej wartości zegarów mechanicznych znajdujących ...

SIHH 2018: Carre des Horlogers, czyli niezależni producenci zegarków - fotorelacja
SIHH, czyli Salon International de la Haute Horlogerie w Genewie, odbywał się w tym roku w dniach od 15-go do 19-go stycznia 2018. Podczas pięciu dni trwania Salonu (z cz ...

Zegarki Vintage: OMEGA Flightmaster – władca przestworzy
Manufaktura Omega stworzyła na przestrzeni swojej 167-letniej historii wiele wspaniałych zegarków, jednakże uważam, iż lata 60′ i 70′ XX wieku były pod tym względem wyjąt ...

Oszałamiający zegarek z mafijną historią w tle. Jacob & Co Godfather 50th Anniversary
Jacob Arabo to amerykański jubiler. Firmę założył w 1986 roku w Nowym Jorku, a jej rozwój wiąże się ze współpracą najpierw ze światem gwiazd Hip-Hopu, a później także z i ...

Certina DS Super PH1000M. Podwodne dziedzictwo Certiny w nowym wydaniu
Marka Certina ma bardzo długą i ciekawą historię, także jeśli chodzi o zegarki nurkowe, począwszy od modelu PH200M, pokazanego w 1967 roku, którego reedycję z roku 2018 o ...

Grand Seiko 'Tentagraph' Hi Beat Automatic Chronograph. Ten pierwszy!
Seiko to marka, która jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek chronografy z mechanizmami z naciągiem automatycznym. Wróciła do nich relatywnie niedawno, na fali gen ...

Nowe zegarki sportowe Certina DS-7: Powermatic 80 i Precidrive Chronograph
Aktualna moda w branży zegarmistrzowskiej, niejako wskrzeszająca stylistykę sportowych zegarków z lat 70. XX wieku, stylu, który charakteryzował się między innymi nieduży ...

W końcu jest! Długo wyczekiwany Tissot PRX 35mm Automatic
Model PRX szwajcarskiej marki Tissot we współczesnym wydaniu okazał się hitem sprzedażowym, jak i bohaterem wielu zegarkowych dyskusji. Ja dodam od siebie, że zegarek ten ...

Unikatowe zegarki na aukcji Christie’s, w tym Patek Philippe Andy’ego Warhola
Pod koniec listopada 2023 nasza redakcja otrzymała wiadomość dotyczącą zbliżającej się aukcji zegarków organizowanej przez renomowany Dom Aukcyjny Christie's Watches NYC. ...

GPHG 2023 - prezentujemy wybrane, nagrodzone zegarki
Jak co roku, także w 2023 byliśmy świadkami najważniejszego wydarzenia w świecie zegarmistrzostwa, jakim jest gala “Grand Prix d'Horlogerie de Genève”. GPHG odbywa się na ...

Hautlence Sphere Series 1. Manualne arcydzieło – trójwymiarowy jumping hour
Hautlence to nie jest marka, której produkty spotkacie w każdym zegarkowym butiku na świecie, ba, nie jest też łatwo zobaczyć zegarek tej firmy na czyimkolwiek nadgarstku ...

Citizen Series 8 GMT Automatic. Panorama Tokio nocą i jesienne słońce w Japonii
Citizen Watch to prawdziwa manufaktura zegarmistrzowska – firma ta ma możliwości, aby przeprowadzić cały proces produkcji zegarków we własnym zakresie, od stworzenia posz ...