• Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Montblanc

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic


W ramach grupy Frederique Constant marka Alpina jest tą, która ma za zadanie przedstawić klientom ofertę zegarków o sportowym charakterze. Wywiązuje się z tej roli doskonale, oferując zegarki sportowe różnego rodzaju - od przeznaczonych dla pilotów poprzez prawie legendarne modele Alpiner 4 po solidne zegarki do nurkowania. Nie zapomniano także o zegarkach „inteligentnych”. W tej dziedzinie Alpina zaliczana jest do pionierów w branży.

Aktualnie mamy do czynienia z bardzo cieszącą mnie modą na powroty do dawnych projektów. Producenci oferują różne reedycje i zegarki inspirowane w ramach historycznych linii. Tego typu modele marka Alpina przygotowuje w ramach kolekcji Heritage, obejmującej różne linie. Dziś w obrębie inspirowanej lotnictwem kolekcji Startimer firma Alpina oferuje miłośnikom lotnictwa zegarki odpowiadające wymagającym standardom związanym z ich przeznaczeniem: solidne, czytelne i praktyczne o zdecydowanie współczesnej estetyce.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Zgodnie jednak z tym co pisałem wcześniej, pojawia się także oferta skierowana do osób, które patrzą z nostalgią w przeszłość. Opierając się na historii marki, najnowszy model Startimer Pilot Heritage Chrono został wyposażony w mechanizm zaprojektowany przez La Joux-Perret posiadający stoper z jedno przyciskowym systemem obsługi.    

Do tej pory Startimer Pilot Heritage w wersji jaka była dostępna, był modelem szczególnie cenionym przez zapalonych podróżników, osoby zmieniające strefy czasowe ze względów biznesowych, ponieważ oferował poza ważnym w takiej sytuacji datownikiem także wskazanie czasu w drugiej strefie. Nowy model to jednocześnie pierwszy wyposażony w komplikację konstrukcji mechanizmu jaką jest stoper. Jednakże nie tylko ta cecha powoduje, że jest dość wyjątkowy. Jest to bowiem „Monopusher”, czyli wspomniany wcześniej system obsługi stopera odbywa się za pomocą jednego przycisku.

Start, stop i reset pomiaru wykonujemy wyłącznie jednym przyciskiem.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Nowo zastosowana komplikacja nie wpłynęła na bardzo charakterystyczny, intrygujący i wręcz emanujący stylem retro kształt koperty.

Mięsista obudowa w kształcie poduszki jest kwintesencją sportowych zegarków z lat 70. XX wieku, w tym konkretnych modeli z oferty marki Alpina. Oczywiście występowały różne wariacje stylistyki tych masywnych kopert, ale większość z nich, te które podobały się najbardziej, miały podobne cechy. Sporo powierzchni metalu wokół szkła, szczotkowanie - często promieniste - na górnych częściach i polerowane, skośne powierzchnie koperty, a także znów szczotkowane boki. Opisywany zegarek z kolekcji Heritage właśnie taki jest i właśnie dlatego zegarek ten wygląda naprawdę dobrze.

Jak zegarek prezentuje się na ręce można zobaczyć na krótkim video:
 


Jakość wykończenia jest mocno współczesna, a stylistyka może przenieść nas oczami wyobraźni do jakiegoś wyścigu samochodowego w latach 70. ubiegłego wieku.

Nowy chronograf Startimer Pilot Heritage powraca do istoty sportowego zegarka wynalezionego przez Alpinę już w 1883 roku.

Zegarek ten mierzy krótkie odstępy czasu do 30 minut dzięki mechanizmowi kaliber AL-727. Ten nowy mechanizm z zegarku Startimer oferuje również 55-godzinną rezerwę chodu, co jest wynikiem prawie 45% lepszym niż u poprzednika.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Mechanizm zaprojektował dla marki Alpina znamienity wytwórca jakim jest wspominana już wcześniej firma La Joux-Perret. Wreszcie, nawiązując do najczystszej tradycji historycznych zegarków ze stoperem, nowy model ma pojedynczy system do obsługi stopera, podobnie jak pierwsze sportowe chronografy Alpina tworzone prawie sto lat temu.

Nowy Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic jest obecnie dostępny w trzech wersjach: srebrzysty, niebieski i połączenie tarczy niebieskiej ze srebrzystym pierścieniem dystansowym.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Zegarek ze srebrzystą tarczą ma dwie antracytowe małe tarcze w układzie bi-compax, gdzie lewa to mały sekundnik, a prawa to wyskalowany do 30 licznik minut stopera. Wersja z tarczą w kolorze niebieskim ma małe tarcze srebrzyste. Obie kompozycje są ciekawe i na swój sposób stonowane, mimo, że na tarczach dzieje się wiele.

Wersja trzecia jest nieco odważniejsza. Srebrzyste małe tarcze korespondują z pierścieniem dystansowym o tej samej barwie, a czerwone akcenty w postaci wskazówki na małej tarczy minut stopera i czerwonego sekundnika stopera ożywiają tą atrakcyjną, zegarkową „twarz”. 

Jednocześnie wskazania stopera zostały niejako wydzielone w ten sposób własnym kolorem.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Każda wersja oferuje ten sam wysoki standard wykonania.

Wykończenie z polerowanymi i szczotkowanymi powierzchniami na kopercie. Wyraźne linie oddzielające różne sposoby obróbki świadczące o wysokiej jakości wykonania. Na tarczy dodatkowe liczniki mają giloszowane powierzchnie, a główna płaszczyzna tarczy ma naniesiony subtelny szlif słoneczny, robiący świetne wrażenie szczególnie w niebieskich wariantach.

Wskazówki wyposażono w nakładane paski masy Super-LumiNova dla zapewnienia widoczności w każdych warunkach oświetleniowych.

ALPINA Startimer Pilot Heritage Chronograph Automatic

Także za każdym nakładanym indeksem umieszczono luminescencyjny punkt. Koronka jest zakręcana a dekiel wkręcany, co pozwoliło na zagwarantowanie wodoodporności do 100 metrów.

Styl retro podkreśla mocno wypukłe szkło szafirowe oraz gładki pasek wykonany ze skóry w kolorze jasno brązowym do srebrzystej wersji lub w kolorze ciemno brązowym i czarnym do niebieskich tarcz.

Cena Alpina Startimer Chronograph Heritage wynosi 12 490 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Alpina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: ALPINA.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

PERRELET kolekcja Weekend i nowy mo...
PERRELET kolekcja Weekend i nowy mo...
31.10.2019
Prezentujemy: MONTBLANC Star Legacy...
Prezentujemy: MONTBLANC Star Legacy...
05.11.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco