• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Zmiana na stanowisku Redaktora Naczelnego portalu internetowego Zegarki i Pasja


Powrót do kategorii

Jak w życiu, tak i w branży zegarmistrzowskiej, wszystko ma… swój czas. Pragniemy poinformować naszych Czytelników oraz Partnerów biznesowych i przyjaciół ze środowiska zegarmistrzowskiego, iż z dniem 1 czerwca br. następuje zmiana na stanowisku Redaktora Naczelnego branżowego portalu internetowego Zegarki i Pasja.

Funkcję tę dotychczas pełnił Władysław Meller – zegarmistrz z zawodu i zamiłowania, autor książek i licznych publikacji branżowych, pomysłodawca i współtwórca Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, oraz osoba od lat aktywnie związana z branżą zegarkową w Polsce.

Stanowisko Redaktora Naczelnego portalu internetowego Zegarki i Pasja obejmuje z dniem 1 czerwca Maciej Kopyto – właściciel zarządzający wydawnictwa Zegarki i Pasja, redaktor portalu oraz osoba odpowiedzialna dotychczas za jego rozwój, redaktor naczelny Magazynu Zegarki i Pasja, autor bloga Manufaktura Czasu, a prywatnie miłośnik zegarków mechanicznych i kolekcjoner zegarków vintage.

Redakcja portalu Zegarki i Pasja


Część oficjalna za nami, więc teraz możemy nieco mniej formalnie 😊

Zmiana na stanowisku Naczelnego to w historii każdego, także naszego portalu i wydawnictwa, duże wydarzenie, które jest dobrą okazją, by nieco powspominać, sięgnąć pamięcią wstecz… cofnąć nieco czas.

Osobom mniej związanym z branżą zegarkową w Polsce oraz Czytelnikom, którzy dołączyli do nas na przestrzeni ostatnich miesięcy poniższa informacja przybliży w bardzo dużym skrócie dzieje portalu i osobę Władka, natomiast stałym bywalcom www.zegarkiipasja.pl, którzy towarzyszą nam i znają nasz zespół redakcyjny od lat, przypomni pokrótce naszą wspólną drogę rozwoju portalu i jej dotychczas najważniejsze momenty.

Władek związany jest z portalem od chwili jego powstania na początku 2014 roku, kiedy to objął wspomnianą funkcję Naczelnego i wspierał ówczesny zespół redakcyjny swoim doświadczeniem, znajomością meandrów branży, oraz wiedzą z zakresu zegarmistrzostwa. Portal wówczas wyglądał zupełnie inaczej niż dziś, swoją pozycję budował głównie poprzez współpracę i obecność na forum KMZiZ, a liczba odwiedzin po nieco ponad roku funkcjonowania wynosiła ok. 5 000 wizyt miesięcznie według danych Google Analytics.

Od końca 2014 roku do zespołu redakcyjnego ZiP dołączył Maciej Kopyto, który następnie w maju 2015 roku w drodze zakupu stał się właścicielem i osobą kierującą wtedy nadal młodym i nieznanym szerzej portalem Zegarki i Pasja. Przejmując stery nad portalem, Maciej rozpoczął okres bardzo intensywnej pracy w celu rozwinięcia działalności serwisu i wykorzystania jego potencjału. W procesie tym, szczególnie na jego początkowym etapie, dużym wsparciem okazał się właśnie Władek Meller i Jego cenne uwagi w zakresie niuansów świata mikromechaniki oraz polskiej i światowej branży zegarmistrzowskiej.

Po niemal roku bardzo intensywnej pracy i pełnej koncentracji na realizacji założonych celów, do zespołu redakcyjnego portalu zaczęły dołączać nowe osoby (nasz obecny zespół redakcyjny możecie poznać tu – O nas), zacieśniliśmy współpracę z KMZiZ, pozyskaliśmy nowych, wspaniałych partnerów, jak chociażby grupy zegarkowe na Facebooku (Czasoholicy, Kolekcjonerzy Zegarków i Stare Zegarki/Vintage Watches), a serwis w maju 2016 roku odnotował już ponad 17 500 wizyt miesięcznie wg GA.

W bardzo dużym skrócie: kolejne 12 miesięcy było okresem realizacji wielu nowych projektów, patronatów medialnych, działań branżowych i dalszego budowania zespołu redakcyjnego oraz premiery w kwietniu 2017 roku naszego drukowanego Magazynu Zegarki i Pasja – pierwszego bezpłatnego kwartalnika o zegarkach w Polsce. W maju 2017 roku portal niemal podwoił liczbę odwiedzin, gdyż odnotowaliśmy już ponad 33 600 wizyt!

Od maja 2015 roku mijają właśnie trzy lata. Bardzo intensywne, bardzo angażujące, momentami bardzo trudne trzy lata, ale zarazem obfitujące w codzienne małe, a także różne duże sukcesy, oraz momenty wielkiej satysfakcji.

Na przełomie 2017 i 2018 roku portal odnotował już ponad 50 000 wizyt miesięcznie, co stanowi 10-krotnie więcej Czytelników niż w maju 2015.

Na przestrzeni tych 36 miesięcy Władek w roli Redaktora Naczelnego portalu wielokrotnie wspierał nasz zespół redakcyjny cennymi poradami, szczególnie w zakresie merytorycznym, gdy w grę wchodziły opisywane przez nasz zespół redakcyjny skomplikowane zegarmistrzowskie konstrukcje i nazewnictwo, oraz trudne kwestie techniczne. Jego wiedza zegarmistrzowska oraz lekkie pióro owocowały także świetnymi publikacjami z zakresu komplikacji konstrukcji mechanizmów, oraz poradnika jak dbać o zegarek, który cyklicznie ukazuje się w kwartalniku.

Warto wspomnieć również o roli Władka w procesie powstania Kalendarium Ewolucji Mechanizmów – unikatowego, autorskiego projektu naszego portalu prowadzonego przez Tomka Jakubasa, dostępnego w wersji po polsku oraz w wersji angielskojęzycznej.

Wracając do dziejów portalu, trzeba zauważyć, że  od maja 2015, kiedy to nastąpiła zmiana właścicielska portalu, wszelkie decyzje i kwestie związane z kształtowaniem strategii rozwoju serwisu, a następnie wydawnictwa, oraz realizacji wytyczonych celów leżą wyłącznie w gestii Maćka Kopyto. Tym samym rola Władka, jako Redaktora Naczelnego, była coraz bardziej „tytularna”, a niżeli faktycznie wiązała się z obowiązkami, jakie przypisane są tej funkcji.

Mając to wszystko na uwadze, wspólnie podjęliśmy decyzję, iż by odzwierciedlić rzeczywisty podział ról, odpowiedzialności i funkcji pełnionych w zakresie całego wydawnictwa Zegarki i Pasja, czyli zarówno portalu internetowego jak i drukowanego kwartalnika, nastąpi zmiana na stanowisku Redaktora Naczelnego.

...
 

Na koniec pragnę serdecznie podziękować Władkowi Mellerowi za Jego bezcenne wsparcie, cierpliwość oraz pracę włożoną w proces tworzenia Zegarki i Pasja. Natomiast wszystkich Czytelników oraz fanów publikacji Władka Mellera pragnę uspokoić – wprawdzie rozstaje się On z pełnioną dotychczas funkcją, jednakże nie rozstaje się z portalem, gdyż zgodził się pełnić funkcję konsultanta dla portalu i wydawnictwa Zegarki i Pasja w zakresie zegarmistrzostwa, czyli jak sam mówi z uśmiechem – funkcję „Portalowego Zegarmistrza” 😊

Zmiana ta nie wpłynie w jakikolwiek sposób na aspekt zegarmistrzowskiego profesjonalizmu portalu, tak w zakresie pojedynczych opracowań, jak i kontynuacji wskazanych powyżej działów o technice zegarkowej, które się u nas znajdują.

Podsumowując, mając na uwadze obecną pozycję portalu w Polsce i rosnącą liczbę miłośników zegarków, możemy tylko życzyć sobie i wszystkim, by kolejne miesiące i lata były również pozytywne zarówno dla branży zegarmistrzowskiej, jak i dla naszych partnerów oraz naszego wydawnictwa.

P.S - o członkach naszego zespołu redakcyjnego możecie dowiedzieć się więcej tu - O NAS

Maciej Kopyto - Redaktor Naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja

W imieniu redakcji Zegarki i Pasja

Maciej Kopyto


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Rozmowa z Franciszkiem Wiegandem – ...
Rozmowa z Franciszkiem Wiegandem – ...
30.05.2018
Pomorskie Rendez – Vous 2018: jacht...
Pomorskie Rendez – Vous 2018: jacht...
26.06.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco