• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina

Eberhard & Co. - Tazio Nuvolari 336 EDITION LIMITEE


Cofnijmy się nieco w czasie:

15 czerwca 1935 roku - autostrada Firenze-Mare, Tazio Nuvolari jest zdeterminowany, aby pokonać światowy rekord prędkości prowadząc niezrównany wówczas pojazd Alfa Romeo 16C TwinEngine, samochód wyścigowy zaprojektowany przez Enzo Ferrari (ówczesnego dyrektora Racing Alfa Romeo Division). Jest to jeden z najbardziej znanych pojazdów w historii wyścigów samochodowych świata, który posiada dwa silniki turbodoładowane - jeden z przodu i jeden z tyłu - każdy o pojemności 3165, co daje łącznie pojemność 6330, przy mocy 540 KM (270 KM każdy).

Samochód ten był trudny w obsłudze, nawet przy niskich prędkościach i tylko wykwalifikowani kierowcy byli w stanie go prowadzić, a tym bardziej starać się dokonać tak niezwykłego wyczynu.

Mimo, iż warunki pogodowe są bardzo niekorzystne ze względu na silne wiatry, Nuvolari nie chce zrezygnować z podjętego wyzwania. Decyzja ta niemalże kosztuje go życie, gdy szczególnie silny podmuch wiatru uderza pojazd jadący z prędkością ponad 300 km / h.

Silny podmuch powoduje, że wóz wyścigowy wpada w gwałtowny poślizg i jedynie nadludzkie umiejętności mistrza kierownicy pozwalają mu ponownie odzyskać panowanie oraz kontrolę nad sportowym Alfa Romeo. Z typową dla siebie determinacją i uporem Tazio przetrwał niebezpieczne momenty i zrealizował swoje śmiałe przedsięwzięcie stając się tego dnia najszybszym człowiekiem na świecie.

Ustanowił wówczas nowy rekord świata pokonując odcinek kilometra w czasie 11 sekund i mili w 17 sekund, osiągając maksymalną prędkość 336 km / h. Po raz kolejny Tazio Nuvolari dokonał niemożliwego – przekroczył kolejne granice, co niewątpliwie pomogło w tym, aby stał się legendą wyścigów samochodowych i na stałe zapisał się na kartach historii.

Wracamy do czasów współczesnych:

Marzec 2015 roku – Baselworld: czerpiąc inspirację ze słynnego epizodu opisanego powyżej, Eberhard & Co. otwiera nowy rozdział w historii jednej z najbardziej lubianych kolekcji czasomierzy tej marki prezentując model - Tazio Nuvolari 336 Limited Edition.

Po raz pierwszy kolekcja zegarków Tazio Nuvolari obejmuje model, który oferuje odczyt czasu w dwóch różnych strefach czasowych, czyli jedną z bardziej użytecznych i praktycznych komplikacji konstrukcji mechanizmu w jaką wyposażane są czasomierze, która jest niewątpliwie bardzo lubiana przez entuzjastów tradycyjnego zegarmistrzostwa na całym świecie.

Eberhard & Co. Tazio Nuvorali 336 to zegarek wyraźnie prezentujący wizualnie bliski związek między zegarmistrzostwem i światem klasycznych samochodów wyścigowych, co widać w zastosowanej kolorystyce, wspaniałej prostocie, czytelności wskazań oraz miłych dla oka akcentach podkreślających jego powiązanie z legendą sportów samochodych.

Czasomierz wyprodukowany został w limitowanej serii 336 sztuk, co podkreśla napis na tarczy oraz grawer na deklu. Wspomniany dekiel wykonany jest ze stali szlachetnej i przykręcony do koperty ośmioma śrubkami oraz wykończony na brzegach szlifem typu “perlée”.

Niewątpliwie sportowego charakteru nowemu modelowi nadaje połączenie ciemnej kolorystyki z czerwonymi akcentami oraz utrzymanymi w bieli indeksami, podziałką minutową i wskazówkami. Czarna tarcza posiada dwie subtarcze: górna prezentuje godzinę w drugiej strefie czasowej, natomiast dolna prezentuje wskaźnik rezerwy chodu, który wyglądem przypomina nieco wskaźnik rezerwy paliwa umieszczany na desce rozdzielczej samochodów sportowych.

Dodatkowo na godzinie 3.00, w czerwonej obwódce, umieszczone zostało jeszcze okienko daty, które doskonale koresponduje z czerwoną wskazówką sekundową oraz wskaźnikiem rezerwy chodu i napisem 336. Hołd wielkiemu mistrzowi kierownicy oraz najszybszemu wówczas człowiekowi na świecie oddany jest poprzez wspomnianą wyżej symboliczną liczbę 336, podpis kierowcy i jego inicjały "TN".

Koperta zegarka wykonana jest ze stali szlachetnej i posiada 45 mm średnicy oraz 12 mm grubości. Pierścień umieszczony na kopercie wykonany został z ceramiki, dzięki czemu jest niezwykle twardy i odporny na zarysowania czy uderzenia, dodatkowo posiada wypukłą podziałkę, co dodaje ciekawego efektu. Obsługa funkcji drugiej strefy czasowej regulowana jest poprzez przycisk umiejscowiony na kopercie, znajdujący się na godzine 10.00.

Przycisk jest charakterystyczny, ma podłużny kształt i ozdobiony jest inicjałami kierowcy.

Tazio Nuvolari 336 LE wyposażony jest w mechanizm ETA kaliber 2892-A2, który posiada dodatkowy moduł Soprod 9035, co pozwala mu oferować komplikacje konstrukcji w postaci prezentacji rezerwy chodu oraz wskazań godziny w innej strefie czasowej. Mechanizm przy pełnym naciągu sprężyny napędowej może pracować nieprzerwanie przez okres 42 godzin.

Limitowana seria posiada czarny pasek wykonany ze skóry aligatora z czerwonymi przeszyciami, zakończony stalową sprzączką z wytłoczonym napisem "E & Co.". Czasomierz jest wodoszczelny do głębokości 100 metrów.

Dzięki wysokiemu poziomowy estetyki i funkcjonalności, Tazio Nuvolari 336 LE ukazuje esencję produktów Eberhard & Co. - pasję do sportów samochodowych, co widać w prezentowanym modelu, który charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz wyrazistym stylem.

Jest to niewątpliwie bardzo ładny czasomierz, który posiada sportowy charakter dzięki zastosowaniu czerwonych akcentów, nawiązuje do niezwykłej historii z 1935 rok, jest praktyczny, co łącznie powoduje, że powinien znaleźć uznanie wśród entuzjastów i prawdziwych miłośników tradycyjnych zegarków.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Eberhard & Co znajdują się na indywidualnej podstronie marki tu: EBERHARD & Co

Autor: Maciej Kopyto


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Chopard - Superfast Chrono Porsche ...
Chopard - Superfast Chrono Porsche ...
16.07.2015
EDOX - Hydro-Sub 50th Anniversary L...
EDOX - Hydro-Sub 50th Anniversary L...
26.07.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco