Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w 2017 roku. Warto wspomnieć!

POWRÓT 20.01.2018 Wiadomości
Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w 2017 roku. Warto wspomnieć!

O ile koniec roku jest przyjmowany jako najlepszy czas dla wytyczania planów na przyszłość, to pierwsze dni stycznia są na pewno doskonałym czasem do przeprowadzenia podsumowania minionego okresu.

Dla portalu Zegarki i Pasja takie podsumowanie jest o tyle ważne, że dynamiczny rozwój naszego serwisu i poszerzanie go o nowe treści, oraz szybko wzrastająca z każdym kolejnym miesiącem liczba Czytelników (przekraczająca już 50 000 miesięcznie wg GA), mogły spowodować, iż niektóre interesujące opracowania zarówno z początku, jak i końca ubiegłego roku mogły przez niektórych pozostać niezauważone. 

Dodatkowo na odbiór portalu oraz związane z tym wrażenia naszych Czytelników na pewno wpływ miało wprowadzenie drukowanej wersji kwartalnika Zegarki i Pasja (dostępnego także w wersji PDF). Część z artykułów, które ukazały się w drukowanym kwartalniku, oczywiście po ich dezaktualizacji, zwykle w znacząco poszerzonej formie jest udostępnianych także na portalu.
 
Postanowiliśmy zatem przygotować podsumowanie publicystycznej części naszej działalności z ubiegłego roku oraz podjąć próbę wskazania artykułów bądź informacji, które cieszyły się dużą poczytnością, a które to z różnych względów mogły zostać przez Was przeoczone.

Próba selekcji publikacji na portalu Zegarki i Pasja

Analiza „poczytności” opracowań, prowadzona na podstawie tylko danych liczbowych dotyczących odsłon danego artykułu rejestrowanych przez silnik portalu byłaby niepełna, dlatego musi być ona także prowadzona przy wzięciu pod uwagę liczby materiałów przypadających dla danej kategorii i grupy publikacji.

Równocześnie, zdając sobie sprawę z większej poczytności opracowań „life stylowych” przygotowywanych zwykle na podstawie materiałów prasowych marek, chcemy doceniać i wspierać materiały analityczne, historyczne, czy też techniczne. Te ostatnie są dla odmiany niemal wyłącznie dokonaniami autorskimi członków naszej redakcji lub osób zaprzyjaźnionych.

Kategoria nr 1 -  Dział ZEGARKI

Jest oczywiste, że w tym dziale naszego portalu pojawia się najwięcej publikacji.

Fakt ten zdecydowanie ułatwia wskazania tych najpopularniejszych z minionego roku.

Szczególne uznanie Czytelników zyskiwały opracowania o modelach unikatowych w każdej z grupie producentów – czy to polskich, szwajcarskich, niemieckich, czy japońskich. 

Miano lidera zyskało opracowanie ze stycznia minionego roku: Citizen Eco-Drive One - najcieńszy na świecie zegarek ładowany światłem, które do dnia dzisiejszego odnotowało już niemal 10 000 odsłon!

Citizen Eco-Drive One

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że do kategorii „Zegarki” wliczają się także nasze autorskie video recenzje, które rządzą się trochę innymi prawami i dla których trzeba byłoby liczyć liczbę wyświetleń na kanale YouTube.

Ze względu na dodatkową, istotną ścieżkę dojścia – wyszukiwarkę YouTube, w tej grupie często rządzi „winna zasada” - „im starsze – tym lepsze”. 

W gronie video recenzji liderem ubiegłego roku jest nagranie prezentujące video recenzję modelu: Bulova 98A177 Automatic Skeleton (obecnie ponad 5 600 wyświetleń na kanale YouTube ZiP!)

Bulova 98A177 Automatic Skeleton
 
Pewnie ze względu na strukturę naszego krajowego rynku, czasomierze z grupy wyrobów najbardziej prestiżowych znalazły się na nieco dalszych pozycjach. Wiadomo jednak, że informacje o tego rodzaju zegarkach są mile widziane i chętnie czytane przez stale rosnącą grupę bardzo świadomych Czytelników, coraz lepiej zorientowanych i poruszających się w świecie zegarków.

W kategorii Prestiżowe zegarmistrzostwo największe uznanie zyskał artykuł: SIHH 2017: GREUBEL FORSEY - Grande Sonnerie.

GREUBEL FORSEY - Grande Sonnerie

W dziale Zegarki podkreślamy także zegarki damskie, dla której to grupy chcielibyśmy także budować coraz szersze grono odbiorców – tak pań, jak i panów.

Liderem w gronie opracowań o zegarkach damskich został artykuł: CERTINA DS First Lady Ceramic Moon Phase - "Czarodziejka z księżyca".Kategoria nr 2 – dział WIADOMOŚCI

Pewnie żadnego z naszych Czytelników nie zdziwi fakt, iż w każdym z działów naszego portalu chętnie czytanymi opracowania były te związane z firmą Casio.

W kategorii wiadomości było nim przykładowo należące do grupy „Ciekawostki” opracowanie: „Fenomen G-Shock - na czym polega wyjątkowość popularnej kolekcji marki Casio?”, które do dnia dzisiejszego odnotowało ponad 12 300 odsłon.W tym miejscu należy też wspomnieć o dobrej oglądalności zegarków polskich, czy związanych z Polską.

Przedstawicielem takich zainteresowań może być choćby doskonała relacja z premiery limitowanego zegarka Warszawianka firmy Czapek & Cie.

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Ciesząc się z tak dużej popularności tego rodzaju opracowań można także trochę żałować, że w dalszym ciągu, mimo rejestracji większej liczby materiałów, w gronie liderów nie znalazły się opracowania z grup: „Noc Muzeów”, „Targi”, czy „Wydarzenia”. Można tylko mieć nadzieję, że branżowych imprez będzie coraz więcej, a organizujące jej jednostki coraz lepiej będą nagłaśniać swoje aktywności, także poprzez współpracę z internetowymi serwisami branżowymi.

Przy okazji listowania tej kategorii, trzeba wskazać artykuł, który cieszył się wielką poczytnością, a który musimy pozostawić poza jakąkolwiek analizą. 

Była to informacja o śmierci Profesora Zdzisława Mrugalskiego. 

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017


Kategoria nr 3 – dział ZEGARKOWY ŚWIAT

W naszym „Zegarkowym Świecie” największą popularnością cieszyło się opracowanie przygotowane przez członka Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, opublikowane w naszym Kąciku Klubowicza (na dzień publikacji ponad 15 300 odsłon!):
„Repliki czy podróbki zegarków? Jaka jest różnica, o co w tym chodzi?” 

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Informacja ta może cieszyć i napawać optymizmem.

Dzięki niej możemy liczyć, że na kwestie podróbek będziemy wszyscy bardziej restrykcyjnie spoglądać.

Koniecznie trzeba zauważyć również bardzo dużą poczytność całości i poszczególnych rekordów w ramach: Kalendarium ewolucji mechanizmów.

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Ten autorski, unikatowy projekt redakcji Zegarki i Pasja, rozwijamy pod wodzą Tomka Jakubasa, w bieżącym roku przejdzie na kolejny, wyższy etap swojej ewolucji.

Trzeba wskazać, że w kolejnej grupie, jaką jest „Fascynacja kwarcem”, znalazło się kilka opracować dotyczących nowego rodzaju wyrobów, które my zaliczamy do zegarków typu smart, czyli Smartwatchy.

Warto podkreślić równomierny rozkład zainteresowania tak wyrobami szwajcarskimi (TAG Heuer, Ferederique Constant, Alpina), japońskimi (Citizen), jak i modowymi (Fossil).

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Kategoria nr 4 – dział WIEDZA

W kategorii Wiedza gros naszych opracowań znajduje się w trzech grupach: Sylwetki wielkich zegarmistrzów, Kalendarium ewolucji mechanizmów i Historia marek zegarkowych.

Analizując poczytność, trzeba oczywiście przedstawić lidera w każdej ze wskazanych grup.

Co może być zaskoczeniem, w gronie zegarmistrzów największą popularnością cieszyło się opracowanie: „Woroniecki Ferdynand. Warszawski zegarmistrz znany w całej Polsce

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

W technicznym dziale o konstrukcji mechanizmów pojawiły się tylko trzy cenne opracowania, a każdy z nich miał dość dużą poczytność. Jednak w ramach tej kategorii znalazł się także artykuł, który uznać trzeba za lidera, a do tego trzeba zauważyć, że  temat ten jest kontynuowany. 

Jest nim opracowanie: „Zenith Defy LAB. Czy to przełom w mechanicznym zegarmistrzostwie?

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

W ramach historii zegarkowych manufaktur liderem jest styczniowe opracowanie:
ORIENT Watch Co. - historia marki

http://zegarkiipasja.pl/artykul/2333-orient-watch-co-historia-marki


Kategoria „Extra” – MAGAZYN Zegarki i Pasja

Ostatnią kategorią naszego portalu jest Magazyn drukowany ZiP, w ramach której znajdują się poszczególne, dotychczas wydane numery kwartalnika. Ten dział jednak podlega oczywiście zupełnie innym regułom działania.

Należy jednak zaznaczyć, i tym możemy się szczycić, że to właśnie w ubiegłym 2017 roku rozpoczęliśmy emisję tegoż drukowanego periodyku.
 
Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Mamy nadzieję, że także w nowo rozpoczętym 2018 roku uda nam się nadal tak rozwijać portal, jak również Magazyn, i będzie się to działo ku zadowoleniu Państwa, naszych wspaniałych Czytelników!

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu, odkrywania dotychczas prezentowanych publikacji (na dzień dzisiejszy jest to już 1 276 publikacji) oraz śledzenia wszelkich nowych artykułów, które prezentujemy każdego dnia.
 

Dziękujemy Wam za kolejny, wspólny rok !!!
 

Wszelkie sugestie dotyczące działalności wydawnictwa i serwisu internetowego możecie zawsze kierować na adres: redakcja @ zegarkiipasja.pl

redakcja portalu Zegarki i Pasja

Polecamy także:

SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fotorelacja z 28-go Salonu International de la Haute Horlogerie w Genewie
SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fotorelacja z 28-go Salonu International de la Haute Horlogerie w Genewie
„Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość” – George Orwell. Salon International de la Haute Horlogerie, czyli SIHH 2018 odbywający się w Genewie, stał się już przeszłością, ale
VISCONTI Firenze – zegarki włoskiej marki na przykładzie kolekcji Isla Majorca Automatic
VISCONTI Firenze – zegarki włoskiej marki na przykładzie kolekcji Isla Majorca Automatic
Florencja kojarzy mi się jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Włoszech. To jednocześnie stolica przepięknej Toskanii i cel podróży wielu turystów. Panuje nawet opinia, że to najpiękniejsze włoskie miasto oddające najlepiej klimat i te cechy, jakich
Zegarkowy savoir-vivre – czyli co wolno, co należy, a czego robić nie wypada
Zegarkowy savoir-vivre – czyli co wolno, co należy, a czego robić nie wypada
Zegarki (skoncentruję się na męskich) nie stanowią obecnie jedynie urządzeń do wskazywania czasu. Tych mamy wokół siebie na tyle dużo, że noszenie zegarka nie jest niezbędne. W praktyce obecnie zegarki są raczej męską biżuterią, czymś, co pokazuje os
Video recenzja: AVIATOR Swiss Made - Airacobra P45 Chrono Auto
Video recenzja: AVIATOR Swiss Made - Airacobra P45 Chrono Auto
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Airacobra P45 Chrono Auto marki AVIATOR Swiss Made. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Marka Aviator wywodzi się z
Piękna Helena – zegarek kolejowy firmy G.Gerlach
Piękna Helena – zegarek kolejowy firmy G.Gerlach
Przemieszczenie się skupisk ludności, utrzymywanie kontaktu między istniejącymi już osadami wymagało różnego rodzaju form transportu osób, korespondencji, a także ludzkiego dobytku. Z tego powodu, tak wodny, jak i lądowy transport stanowił oś rozwoju

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Alpina

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Dakar 2018. Zegarki Vostok Europe i...
Dakar 2018. Zegarki Vostok Europe i...
16.01.2018
Gwiazdy Festiwalu AuroChronos w... ...
Gwiazdy Festiwalu AuroChronos w... ...
08.02.2018

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco