Xicorr nie odpuszcza!

POWRÓT 20.08.2015 Wiadomości
Xicorr nie odpuszcza!

Xicorr F125p, Xicorr FSO M20, Xicorr Garda, Xicorr Circle – ile może być tych sikorów w ofercie jednej firmy i to takiej, która nie przekroczyła jeszcze wieku 4 lat?


Do tego to przecież jeszcze nie wszystkie modele, a tylko te, co są, lub było osiągalne na sklepowych półkach!


Wiadomo, że lada chwila pojawi się Xicorr Syrena Sport, pokazywany już był prototyp modelu Xicorr Garfish, a ostatnio na profilu społecznościowym marki pokazały się także zdjęcia pierwszych kroków dla Xicorr Junak.
 

Czy to możliwe w takiej firmie, czy to ma sens?

Wprowadzanie nowości w każdej z zegarkowych marek podlega pewnym systemom logistycznym. Kiedy wprowadzać nowe wzory?
Koniecznie na targi w Genewie, albo Bazylei!


- tak, ale uwaga ta, obok firm szwajcarskich dotyczy jednak tylko tych, dla których wspomniane targi są okresem zbierania zamówień od kontrahentów i początkiem aktywności medialnej dla nowych wzorów zegarków.

Cały czas tylko lokalnie jeszcze działająca firma Xicorr, na międzynarodowe targi nie musi się oglądać. Nowe modele, to kwestia jej możliwości finansowych, logistycznych i montażowych. Dla tak małej marki sumienność realizacji zamówień przez podwykonawców (terminowe i jakościowe) jest kluczowa dla aktualnej produkcji, oraz dla nowych modeli zegarków.


Ważne, by nowe modele pojawiały się na rynku i w mediach odpowiednio wcześnie przed Świętami Bożego Narodzenia, który to okres charakteryzuje się oczywiście wzmożonymi zakupami tego rodzaju produktów.
Jest jeszcze sierpień – firma Xicorr ma jeszcze trochę czasu, ale teraz trzeba już mieć wszystko dograne.


Z ostatnich komunikatów przez nią przekazanych, trzeba odnotować ten, o sprzedaży całej limitowanej edycji „Czarnej Mańki”.


Tak jak cały czas linia M20, tak ta limitowana edycja cieszyła się wyjątkowym powodzeniem miłośników zegarków i… cieszą się Ci, co Czarna Mańkę mają przy sobie.

Xicorr Junak pierwsza przymiarka

Zanim światło dzienne ujrzy Syrena Sport, zanim akcja promocyjna obejmie model F125p (bo zegarki dopiero teraz powoli pojawiają się na półkach, warto przypomnieć sobie jak zaczynała ta wyjątkowa polska marka.
W pierwszych swoich modelach - Xicorr Circle, firma nie była wcale tak motoryzacyjną, jaką pokazuje się nam dzisiaj.

Poniżej prezentujemy opracowanie na temat początków marki i jej modeli Circle, które przygotowane było w roku 2012. Na podstawie ówczesnych obserwacji można zobaczyć rozwój, powodujący metamorfozę tej niezwykłej marki


Xicorr – sikor jakich mało!
 

Xicorr – to nowy, polski producent zegarków, którego wyroby od niedawna goszczą w ofercie wybranych salonów jubilerskich. Zgodnie z wizją producenta, te właśnie zegarki powinny dostarczać klientom wiele radości i satysfakcji z ich użytkowania. Równocześnie, marka z założenia chce oferować produkty z jak największą ilością wykonywanych w kraju elementów. W ten sposób nasz slangowy - polski sikor doczekał się swego realnego, jednoznacznego i jakże dostojnego przedstawiciela.

Xicorr Circle

Obserwując polski rynek zegarkowy, możemy stwierdzić, że niestety wyróżnia się on negatywnie, pod względem wartości sprzedaży prestiżowych zegarków szwajcarskich. Także sprzedaż zegarków dwóch istniejących już polskich marek – Polpory (dziś już nieaktywna – przyp autora) i Copernicusa nie zaskakuje, choć nie odbiega ona od sprzedaży innych niszowych marek.

Taka sytuacja może kreować przekonanie, iż nie ma na nim miejsca dla kolejnego krajowego producenta. Do tego, mimo wykonanej pracy marketingowej, nie można także mówić o szerszej rozpoznawalności, tych od kilku już lat istniejących na naszym rynku, polskich producentów. Jak jednak wszyscy doskonale wiemy, prawdy: „do odważnych świat należy”, czy „dobry pomysł zawsze ma szansę powodzenia”, są po to, by je od czasu do czasu potwierdzać.

Atrybuty potrzebne do pozytywnego potwierdzenia tych prawd, na pewno można przypisać właścicielowi i kreatorowi marki Xicorr – Adamowi Tomaszewskiemu, a dobrze przemyślane rozwiązania widać w wyrobach firmy Xicorr. Dodatkowo, jak możemy wnioskować po samej nazwie marki, właścicielowi nie będzie także brakować świetnych pomysłów promocyjnych i niekonwencjonalnych kroków reklamowych, skierowanych na zaakcentowanie wyjątkowości swoich wyrobów, ich stylistyki i samej marki zegarków.

Xicorr Circle


Xicorr, Xicorr, Xicorr,

Pewnie jedną z pierwszych, bardzo ważną i odważną, była decyzja o poziomie cenowym w którym wyroby Xicorr mają się plasować. Taki krok determinował wybór rozwiązań dla pierwszych i kolejnych produkowanych modeli, oraz rejon pochodzenia dostawców dla pozyskania jego elementów składowych.

W ten sposób, obok wyposażonych w szwajcarskie mechanizmy zegarków Polpora i Copernicus, pojawiły się, niezwykle wyrafinowane wzorniczo, zdecydowanie bardziej przystępne cenowo, sikory „ze stajni” Xicorr. Co warto tutaj podkreślić, zegarki te posiadają dość wyśrubowane parametry techniczno-użytkowe.

Xicorr Circle

Pierwszą, obecną już na rynku kolekcją zegarków Xicorr, jest linia Circle. Stanowią ją dwa modele zegarków różniących się kolorystyką tarczy. Jak podaje producent są to „sportowe zegarki do codziennego użytkowania”. Tezę taką potwierdza sportowy wygląd modeli, oraz ich parametry użytkowe. Są nimi przykładowo: szczelność 10 ATM, użycie substancji świecącej Superluminova, czy pasek kauczukowo-silikonowy.

W tej „kołowej koncepcji czasomierza”, nawet znawców zachwycić może nietypowa grawerka dekla uwydatniająca logo marki i parametry zegarka, czy sygnowana logiem producenta, umieszczona niesymetrycznie koronka naciągowa.

Xicorr Circle mechanizm

Modele Circle zostały wyposażone w mechanizm Seagull TY2130, który jest kalibrowany znanym i sprawdzonym szwajcarskim mechanizmem z firmy ETA.


Oferta cenowa modeli Circle na poziomie 1 200,00 złotych, została bardzo pochlebnie przyjęta poprzez grono zegarkowych fanów, nawet tych skupionych w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków.


Już początkowy, jeszcze krótki czas obecności tych zegarków na rynku, pozytywnie zaskakuje, a przecież okres letni nie jest najlepszym dla rynkowych premier.


Wydaje się, że by życzyć nowej polskiej marce rynkowego powodzenia, wystarczy tylko trzymać kciuki, za zasygnalizowane przez producenta, kolejna modele czasomierzy. Obecne modele sprawdzają się w sprzedaży, a propozycje na przyszłość są na tyle atrakcyjne i zaskakujące, że wystarczy tylko, by podobnie jak modele Circle – były tak samo dobrze wykonane.

Władysław Meller
 


 

Polecamy także:

Recenzja: Carl von Zeyten Germany - Black Forest
Recenzja: Carl von Zeyten Germany - Black Forest
Do naszej redakcji trafił w celu dokonania bliższych oględzin oraz recenzji zegarek marki Carl von Zeyten. Kiedy przeczytałem nazwę marki zegarka jaki miałem otrzymać – trochę się przestraszyłem. Skojarzenia od razu zwróciły się w kierunku oferowanyc ...
CITIZEN Promaster Satellite Wave GPS
CITIZEN Promaster Satellite Wave GPS
Pokojowy „wyścig zbrojeń”, jaki od lat oferują nam marki zegarkowe, w obecnych czasach jest prawdopodobnie najbardziej zaciekły i najmocniejszy. Dzisiejsza technologia sprawiła, że miniaturyzacja urządzeń pomiarowych przekracza kolejne granice. Ogrom ...
SŁAVA niejedno ma imię – o budzikach  Дружба,  Мир, Пионер, Слава…
SŁAVA niejedno ma imię – o budzikach Дружба, Мир, Пионер, Слава…
Na pewno wielu, a może i większość z nas pamięta charakterystyczne budziki noszące nazwy Slava, Mir, Drużba. Z pewnością są też tacy, którzy nakręcali je co wieczór, by następnego dnia wstawać punktualnie do pracy. Pewnie część z nas zapamiętała je z ...
ORIS Movember Edition – „wąsaty” Oris Sixty Five, aby Panowie dbali o zdrowie!
ORIS Movember Edition – „wąsaty” Oris Sixty Five, aby Panowie dbali o zdrowie!
Panowie – tym razem zegarek dla nas w dwójnasób. Niewątpliwie męski, choć niewielki czasomierz, ale jednocześnie wspierający wielki i szczytny cel - fundację, która stara się dbać o zdrowie mężczyzn, którzy bez wątpienia są tą częścią gatunku ludzkie ...
SIHH 2017: Parmigiani Fleurier - Tonda Mètrographe
SIHH 2017: Parmigiani Fleurier - Tonda Mètrographe
Marka Parmigiani nosi imię swojego założyciela, a jest nim Michel Parmigiani. Urodził się on w 1950 roku w Couvet w kantonie Neuchatel gdzie spędził swoją młodość. W 1976 roku Michel Parmigiani rozpoczyna karierę w sztuce zegarmistrzowskiej niemal od ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku...
Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku...
14.08.2015
Fossil Poland rozpoczyna swoją akty...
Fossil Poland rozpoczyna swoją akty...
28.08.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco