Fossil prezentuje: Smartwatch Q

POWRÓT 26.10.2015 Zegarkowy świat
Fossil prezentuje: Smartwatch Q

Smartwatch'e, czyli w dosłownym tłumaczenu „mądre-zegarki”, stają się coraz bardziej popularne i coraz chętniej kupowane. Trudno powiedzieć, czy jest to chwilowa moda, czy być może jesteśmy świadkami nowej rewolucji, która zmieni ponownie oblicze zegarmistrzostwa, tak jak rewolucja kwarcowa, która miała miejsce w latach 70' XX wieku.

Pewne jest natomiast, iż kolejne marki pragnąć dołączyć do tych, które wyznaczają nowe trendy, prezentują swoje modele łączące zegarek z funkcjami mini-komputera,zegarka fitenss i/lub smartphon'a.

Zaledwie pod koniec lipca prezentowaliśmy informacje o nowych modelach SmartWatch firmy Frederique Constant oraz Alpina, a już wkrótce na rynku pojawią się dwa modele zegarków typu smartwatch, tym razem firmy Fossil – Android Wear oraz model bez cyfrowego wyświetlacza, a także smart bransoletka.

Już od pewnego czasu znane były plany marki Fossil dotyczące wejścia na rynek zegarków z kategorii smartwatch. Teraz marka podaje do publicznej wiadomości nazwę nowego produktu, jego zdjęcia i więcej szczegółów.

Fossil Q to nazwa linii zegarków smartwatch i smart akcesoriów opracowanych przez markę we współpracy z firmami Intel i Google. Wśród nich znajduje się model Q Grant, który wyglądem jest najbardziej zbliżony do tradycyjnych zegarków, jakie znamy. Okazuje się, że tradycyjny format wzbogacony o dodatkowe czujniki cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

Q Grant to połączenie funkcji bransoletek z tradycyjnym cyferblatem. Ten smartwatch łatwo pomylić z normalnym czasomierzem, dopiero opis specyfikacji technicznej oraz jego funkcji zdradza, iż zegarek oferuje także tracker aktywności oraz odczyt powiadomień (bardzo prostych, bo wibracyjnych lub przez sygnały diody LED). Mole ten ma kosztować od 175 do ok. 200 dolarów.

Po tym, jak smartwatch Android Wear z wyświetlaczem został zaprezentowany na Intel's Developer Forum, Fossil opublikował kilka lifestyle’owych zdjęć produktu. Na rynku amerykańskim gama ma być dostępna w sklepach stacjonarnych i w sprzedaży internetowej w okresie przedświątecznym, czyli najpóźniej na przełomie listopada i grudnia.

Nowe akcesoria smart marki Fossil były prezentowane w Nowym Jorku podczas NYFW na pokazach projektantów Baja East oraz Dion Lee. Wszystkie trzy modele są kompatybilne z systemami operacyjnymi Apple, Android i Windows Phone.

Każdy z nich pełni funkcję rejestratora aktywności fizycznej, natomiast model bez wyświetlacza dodatkowo posiada funkcje krokomierza, licznika kalorii i osobistego motywatora.

Smart bransoletka nie miała jeszcze swojej premiery, jednak wiemy, że będzie dostępna w wersji damskiej i męskiej, z paskami w różnych kolorach i z różnych materiałów. Wystarczy przepiąć pasek na bardziej giętki i można śmiało ruszać na trening, podczas którego bransoletka będzie gromadzić ważne dla nas dane. Modele te mają kosztować ok. 125 dolarów.

Na koniec Fossil Q Founder, czyli pełnoprawny smartwatch z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem i systemem Android Wear. Fossil daje klientom możliwość personalizacji – np. do zegarków Android Wear z okrągłą kopertą będzie można dobrać jeden z wielu dostępnych klasycznych pasków. Jest to najdroższy model z rodziny Q i trzeba będzie za niego zapłacić 275$.

Warto wspomnieć w tym miejscu, iż Android Wear to technologia, która naprawdę zaczyna podbijać inteligentne-zegarki. Właśnie z tego systemu zaczynają korzystać także znane, szwajcarskie marki.

Po premierze Fossil Q, prawdopodobnie do końca 2016 r., więcej marek z portfolio Fossil Group, wprowadzi na rynek swoje modele zegarków smartwatch – w wersji z wyświetlaczem lub bez – oraz smart biżuterię. Mają być one ze sobą kompatybilne dzięki zastosowaniu tej samej technologii i aplikacji towarzyszącej.

Autor: Maciej Kopyto

* artykuł na bazie materiałów marki FossilPolecamy także:

MOVADO Museum Dial 70th Anniversary Special Editions – czysta forma w najlepszym wydaniu
MOVADO Museum Dial 70th Anniversary Special Editions – czysta forma w najlepszym wydaniu
W 1881 Achille Ditesheim wraz z sześcioma zegarmistrzami założył warsztat w La Chaux-de-Fonds w którym wspólnie wytwarzali zegarki kieszonkowe. W 1886 roku do firmy dołączyli bracia Léopold i Isidore Ditesheim. Firma została nazwana od pierwszych lit ...
Carl F. Bucherer: PATRAVI ScubaTec Chronometer – wysublimowany „diver”
Carl F. Bucherer: PATRAVI ScubaTec Chronometer – wysublimowany „diver”
Bardzo dokładne zapoznanie się z zegarkiem marki Carl F. Bucherer, które miałem przyjemność odbyć przy okazji recenzji świetnego Manero Peripherial, potwierdziło oczekiwania związane z bardzo wysokim kunsztem i doskonałą jakością wykonania. Nie ma na ...
Nie do śmiechu. Czas na poprawny start
Nie do śmiechu. Czas na poprawny start
Bardzo niechętnie biorę w rękę długopis, by pisać o złych i szkodliwych, a niestety pojawiających się od czasu do czasu opracowaniach dotyczących zegarków. Szczególnie źle się dzieje, jeśli rzecz dotyczy książek, bo tego rodzaju pozycje z założenia s ...
Repliki czy podróbki zegarków? Jaka jest różnica, o co w tym chodzi?
Repliki czy podróbki zegarków? Jaka jest różnica, o co w tym chodzi?
Z jednej strony branża zegarkowa od wielu lat boryka się z problemem podróbek, a z drugiej strony dużo nieświadomych klientów daje się nabrać oszustom i traci pieniądze wydane na zegarek, który okazuje się nic niewartym przedmiotem, który niejednokro ...
5 kultowych modeli zegarków do nurkowania (ok, niech będzie 6!)
5 kultowych modeli zegarków do nurkowania (ok, niech będzie 6!)
Zegarki do nurkowania są jednymi z najbardziej popularnych, odzwierciedlając pewien kanon wzorniczy i funkcjonalny. Prezentowane poniżej modele (za wyjątkiem jednego o czym za chwilę) mają za sobą długą historię i przez wiele lat i wiele edycji docze ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner KMIZ

PARTNER

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Wracamy do środkowoeuropejskiej str...
Wracamy do środkowoeuropejskiej str...
22.10.2015
Meistersinger - jednowskazówkowe sp...
Meistersinger - jednowskazówkowe sp...
28.10.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco