AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

POWRÓT 14.09.2017 Wydarzenia
AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

W czerwcu prezentowaliśmy wywiad z organizatorami nowej inicjatywy zegarkowej w Polsce, czyli Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków AUROCHRONOS, który odbędzie się w Łodzi (wywiad można przeczytać tutaj – Festiwal Aurochronos). Od tego czasu minęły prawie trzy miesiące, a do startu Festiwalu zostało raptem kilkanaście dni.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, na jakim etapie przygotowań są organizatorzy oraz zapytać o szczegóły i istotne kwestie dotyczące tego wydarzenia.

Zegarki i Pasja: (…) Witam ponownie Panowie. Chciałbym dowiedzieć się, jak zapewne także wielu Czytelników, co zmieniło się od naszej ostatniej rozmowy?

Aurochronos Team: Witamy. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, dziękujemy za zainteresowanie, a parafrazując klasyka: „pogłoski o naszej śmierci były mocno przesadzone” (śmiech). Natomiast już zupełnie na poważnie, zmieniło się bardzo dużo, jesteśmy w przededniu Festiwalu Aurochronos i pracujemy intensywnie, żeby odwiedzający mieli co zobaczyć, a także mogli miło spędzić czas w trakcie ostatniego weekendu września.

ZiP: Przypomnijmy tym, którzy nie czytali pierwszego wywiadu, czym jest Festiwal Aurochronos, który organizujecie?

AT: Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków AUROCHRONOS to inicjatywa popularyzująca zamiłowanie do zegarków wśród szerokiej publiczności. To z założenia spotkanie, które skupi nie tylko kolekcjonerów, ale także wszystkich miłośników rzeczy pięknych i wyjątkowych.

Nasz Festiwal to również miejsce dla osób rozpoczynających swoją przygodę z zegarkami.

Podczas spotkań, wykładów i dyskusji panelowych nasi goście przedstawią wiele interesujących faktów oraz informacji z zakresu zegarmistrzostwa, a osoby interesujące się czasomierzami, poszukujące alternatywy dla popularnych marek bądź chcące wyrazić swoją indywidualność i podkreślić dobry gust, będą mogły zobaczyć, a także nabyć wyjątkowe zegarki damskie i męskie.

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

ZiP: A propos wyjątkowości Waszego spotkania, co ma wyróżniać Was na rodzimym rynku spotkań zegarkowych?

AT: Przede wszystkim formuła spotkania.

Jak od samego początku zaznaczaliśmy, jesteśmy festiwalem, czyli imprezą będącą przeglądem osiągnięć w dziedzinie niezależnego zegarmistrzostwa połączoną z konkursem.

Międzynarodowe Jury (w składzie Jonathan Kopp, Kalle Slaap, Nicholas Kościński, Krzysztof M. Janikowski, Łukasz "Gondi" Grządziela i Artur Cholewski) zaproszone przez nas do współpracy nagrodzi trzy najbardziej oryginalne czasomierze, które miały premierę w 2017 roku, a nasz partner, organizator Whisky Live Warsaw zadba o atrakcyjne nagrody.

ZiP: Jakie nagrody, jeśli można zapytać?

AT: Powiedzmy, że my zadbamy o pamiątkę z naszego Festiwalu, a Whisky Live Warsaw zadba o to, aby zwycięzcy mieli czym celebrować swój sukces. Znając wysoki poziom organizowanych przez WLW imprez możemy spodziewać się równie wysokiej jakości alkoholi.

ZiP: „Międzynarodowy festiwal” w nazwie, międzynarodowe jury – brzmi ambitnie, czy aby na pewno będzie to impreza międzynarodowa?

AT: Zdecydowanie nie silimy się na bycie Bazyleą wschodu.

Przynajmniej nie w pierwszym roku naszego istnienia (śmiech). Skromnie i z pokorą podchodzimy do spraw organizacyjnych, ale nasz entuzjazm i zaangażowanie pozwoliły nam pozyskać partnera głównego w postaci Banku PKO BP, czy też skutecznie zaprosić do współpracy około dwudziestu wystawców z Europy i z Azji.

ZiP: Jakie kraje będą zatem obecne na Festiwalu?

AT: Między innymi Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy, Hongkong, Tajwan oraz oczywiście Polska, gdyż popularyzacja rodzimych marek w kraju i za granicą jest jednym z naszych głównych celów. Dlatego też pod patronatem honorowym i z uczestnictwem Prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego zorganizowaliśmy panel dyskusyjny „Przyszłość Polskich Producentów Zegarków Klasy Premium”.

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

ZiP: To brzmi już bardzo konkretnie i całkiem imponująco. Czy podacie już przykładowe marki, które będzie można zobaczyć na Festiwalu?

AT: Odwiedzający będą mogli obejrzeć, przymierzyć oraz nabyć zegarki m.in. takich marek jak Gavox, Helfer Watches, Brellum Swiss Watchmaking, Ceccacci, Xicorr, Guardo, Havaan Tuvali, Chronos-Art, CreaWatch, Dijkman Watches, Kneijnsberg&VanEijk, Leon Prokop czy Undive.

ZiP: Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Zwłaszcza, że wiele osób zarzucało Wam, że nasza pierwsza rozmowa nie wniosła wiele treści. Czy nie sądzicie, że należało od razu powiedzieć wszystko o Waszym wydarzeniu, aby uniknąć spekulacji i nieprzyjemności?

AT: Zdajemy sobie sprawę, że nasza pierwsza zapowiedź wzbudziła trochę kontrowersji.

Jedni nazwali czytanie wywiadu z nami stratą czasu, inni mówili o „PR-owej papce”, a prawda jest taka, że taką przyjęliśmy strategię. Być może nie jest to standard w świecie zegarkowym, ale musicie nam wybaczyć, gdyż nie jesteśmy z tak zwanej „branży rozrywkowej” i nie żyjemy z organizacji imprez, czy też festiwali. Wszystko co robimy, robimy z pasji do zegarków, a festiwal organizujemy po raz pierwszy.

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

ZiP: To może rozwiejmy wątpliwości. Kim jesteście i dlaczego zdecydowaliście się porwać na organizację takiego wydarzenia?

AT: Jesteśmy dwoma kolegami, którzy zauważyli, że zegarki dostępne na rynku polskim są tylko drobnym wycinkiem z niesamowicie bogatego świata zegarków naręcznych i postanowiliśmy spróbować to zmienić. Na co dzień mamy swoje życie rodzinne i prace zawodowe, które pochłaniają znaczną część naszego czasu. Organizacja Festiwalu miała być dla nas relaksem i odskocznią od trudów życia codziennego, a okazało się że musieliśmy – pozwolę sobie nawiązać do nazwy Festiwalu – chwycić tura za rogi.

ZiP:  Czy teraz, po wielomiesięcznych przygotowaniach i zapewne wielu trudnościach, które niespodziewanie napotkaliście,  żałujecie swojej decyzji?

AT: Absolutnie nie!

Mimo, że to ciężka praca, to cieszymy się z tego co robimy i z naszych nowych znajomości w kraju, jak również za granicą. Jednym z efektów przygotowań jest nasza współpraca z największą grupą FB poświęconą zegarkom w Polsce – „Czasoholicy”. Skupia ona entuzjastów zegarkowych, jest skarbnicą wiedzy branżowej, a jej członkowie oraz administratorzy w sposób dowcipny, lecz merytoryczny wtajemniczają polskie społeczeństwo w świat wartościowych zegarków.

Serdecznie zapraszamy także w ich imieniu na Festiwal, gdzie będzie można spotkać się z ludźmi stanowiącymi tę grupę.

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!

ZiP: Jakie jeszcze atrakcje przygotowujecie dla zwiedzających?

AT: Będzie ich całkiem sporo i nie bylibyśmy sobą gdybyśmy odkryli je wszystkie podczas naszej rozmowy. Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu, a dla zaostrzenia apetytu powiemy, że dzięki „Premium Watch Service” – firmie oferującej ekskluzywne usługi serwisu i naprawy zegarków „door-to-door” każdy będzie mógł na miejscu sprawdzić dokładność swojego zegarka. Chętni na profesjonalne fotografie produktowe swoich zegarków będą mogli zapoznać się z ofertą i przykładowymi zdjęciami cenionego fotografa jakim jest Michał Wajsen.

Poszukujący najwyższej jakości pasków do zegarków przeznaczonych dla nurków i sportowych będą mogli zobaczyć uznaną markę „Crafter Blue” z Hongkongu, a osoby zainteresowane personalizacją swoich zegarków podziwiać będą mogli holenderskiego grawera „Sanders Engraver”, a także wyjątkowe realizacje polskiej firmy personalizującej i modyfikującej zegarki "One Second Closer”.

Oczywiście to tylko część przygotowywanych atrakcji, a liczni i wartościowi partnerzy tacy jak Taxi 800 400 400 ułatwią dojazd na Festiwal, za co odwiedzający uzyskają znaczącą zniżkę na bilet.

Partnerzy festiwalu przygotowują dodatkowe atrakcje dla zwiedzających, wykłady i branżowe prezentacje. Będą także napoje dla osób pełnoletnich, punkty gastronomiczne, a także kącik dla dzieci, więc przybywajcie całymi rodzinami.

ZiP: Brzmi to bardzo interesująco! Zapewne Czytelników interesować będą jeszcze kwestie organizacyjne. Czy możecie podać szczegóły?

AT: Oczywiście. Festiwal Aurochronos odbędzie się w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi 30 września w sobotę od 10:00 do 18:00 oraz 1 października w niedzielę od 10:00 do 15:00.

Będzie to wydarzenie biletowane, a szczegóły zakupu biletów oraz rabatów i promocji przygotowanych wraz z partnerami znajdują się na stronie www.aurochronos.pl oraz na naszym oficjalnym profilu Festiwalowym na Facebook-u (@aurochronosfestival).

AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi już niebawem!   
ZiP: Dziękuję za ponowną rozmowę.

AT: My również serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Festiwalu Aurochronos w Łodzi. Naprawdę warto!

ZiP: Udało się Wam podczas tej rozmowy zdecydowanie zachęcić mnie do odwiedzenia Waszego Festiwalu. Wydawnictwo Zegarki i Pasja wspiera Waszą imprezę medialnie od samego początku, więc moja obecność byłaby sprawą naturalną, jednakże przedstawione szczegółowe informacje wzbudziły mój duży entuzjazm.

Mam nadzieję, że wśród naszych Czytelników i pasjonatów zegarków również.


Do zobaczenia w Łodzi.

Maciej Kopyto
Redakcja portalu Zegarki i Pasja

P. S
Niebawem zaprezentowane zostaną na portalu pokrótce wszystkie marki, które wystąpią na Międzynarodowym Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków AUROCHRONOS w Łodzi!

Polecamy także:

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy redakcja portalu Zegarki i Pasja!
WESOŁYCH ŚWIĄT życzy redakcja portalu Zegarki i Pasja!
Drodzy Zegarkomaniacy, Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Was płynące z serca życzenia: Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt.   Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego s ...
Sylwetki wielkich zegarmistrzów: Abraham-Louis Breguet - zegarmistrz urodzony by odnieść sukces.
Sylwetki wielkich zegarmistrzów: Abraham-Louis Breguet - zegarmistrz urodzony by odnieść sukces.
W zachodniej Szwajcarii, nad brzegiem malowniczego jeziora Neuchâtel, 10 stycznia 1747 roku urodził się pierwszy syn Janas-Louisa Breguet i Suzanne-Marguerite Bollein. Abraham-Louis Breguet wychowywał się w szanowanej rodzinie, zamieszkującej Neuchât ...
Recenzja: ATLANTIC Worldmaster Art Deco Mechanical
Recenzja: ATLANTIC Worldmaster Art Deco Mechanical
Ciekawą historię firmy Atlantic oraz przebieg transformacji logotypu tej marki od lat 30. XX wieku opisywaliśmy już na stronach portalu. Atlantic to na naszym rynku bardzo ważna firma, mająca wielu miłośników znających jej dzieje, modele i wszelkie s ...
Montres EPOS SA - historia marki
Montres EPOS SA - historia marki
Historia marki Epos może nie wydawać się tak długą jak dzieje innych znanych i szeroko rozpoznawalnych Szwajcarskich producentów czasomierzy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż pomimo tego, przedsiębiorstwo to na stałe wpisało się już w grupę uzn ...
Recenzja: ULYSSE NARDIN - Marine Torpilleur
Recenzja: ULYSSE NARDIN - Marine Torpilleur
Niedawno miałem przyjemność prezentować świetny czasomierz na podstawie materiałów prasowych producenta. A dziś mogę to zrobić na podstawie własnych spostrzeżeń, bowiem redakcja portalu Zegarki i Pasja otrzymała do testu i recenzji model Marine Torpi ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Junghans

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Czasoholicy, pierwsze spotkanie fan...
Czasoholicy, pierwsze spotkanie fan...
27.07.2017
Gwiazdy AUROCHRONOS - marki, które ...
Gwiazdy AUROCHRONOS - marki, które ...
25.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco