ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

POWRÓT 04.09.2017 Zegarki
ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

Z grona licznych zegarków kierowanych do miłośników awiacji jeden, cały czas obecny jest jeszcze na rynku niezwykły – ORIS Pro Pilot Żelazny 2 - czasomierz potwierdzający partnerską współpracę szwajcarskiej zegarkowej firmy ORIS i polskiej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”.

Wszystkie zegarki dedykowane awiacji charakteryzują się wyjątkowymi parametrami technicznymi, użytkowymi i wizualnymi.

Tradycyjnie wysoka wstrząsoodporność, niewrażliwość na gwałtowne zmiany temperatur, czy silne pola magnetyczne – to niezbędne atrybuty – własności użytkowe zegarków kierowanych do pilotów i miłośników awiacji.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Ich wypełnienie zależy od rodzaju użytych materiałów i konstrukcji mechanizmu, oraz od  materiału, sposobu wykonania i wykończenia koperty zegarka. W tym aspekcie oceny można bazować tylko na danych katalogowych i opinii o producencie, a wnikając w szczegóły można tylko pochwalić szwajcarskiego producenta. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę doświadczenia firmy w produkcji tego rodzaju czasomierzy takie wypełnienie wymogów wydaje się sprawą obowiązkową.

Wygoda użytkowania zależna jest zawsze od kształtu koperty, jej koronki, sposobu szycia i rodzaju materiału  użytego dla wykonania paska. Te wszystkie cechy, co najmniej w stopniu atrakcyjnym posiada opisywany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Aspekty wizualne w przypadku zegarków dla pilotów objawiają się doskonałą czytelnością wskazań, a co za tym idzie doborem kolorów, sposobem wykończenia powierzchni tarczy, wskazówek i koperty.

Wysoka kontrastowość jest obowiązkowa nie tylko dla tego przyrządu pomiarowego, a żadne refleksy świetlne nie są pożądane przez profesjonalnych, podniebnych użytkowników zegarków.

Tak właśnie jest wykonany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, z którego czarną tarczą z wyraźną podziałką i arabskimi oznaczeniami godzin fantastycznie kontrastują stosunkowo grube, białe  wskazówki.

Ważny jest także stonowany, posiadający czerwony grot sekundnik.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Te wszystkie powyższe cechy znajdziemy w całej rodzinie modeli lotniczych marki ORIS i w wyrobach nawiązujących do lotnictwa innych producentów zegarków.

To, co wyrówna zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, na co trzeba zwrócić tutaj uwagę, dłużej się na tym elementem zatrzymując, to czerwony „malunek” naniesiony na tarczy w okolicach godziny dziewiątej przedstawiający odwrócony samolot.

Pamiętam, jak w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przy rozpoczęciu współpracy firmy ORIS i Grupy Akrobacyjnej Żelazny, pan Wojciech Krupa reprezentując pilotów i całą grupę, na okoliczność pytania o formę przedstawienia samolotu na tarczy zegarka powiedział, że dla nich jedyną dopuszczalną formą prezentacji jest pozycja „akrobacyjna” – tak jak jest na zegarku, a nie „hangarowa” – z kołami u dołu.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
W dalszych słowach przekazał nawet dosadnie, że użycie formy hangarowej byłoby wręcz obrazą dla akrobacyjnego zespołu!

Relacja z tej konferencji znajduje się na stronach naszego portalu – konferencja prasowa ORIS-Żelazny http://zegarkiipasja.pl/artykul/933-premierowy-pokaz-zegarka-oris-zelazny-konferencja-prasowa

Co ciekawe, w pierwszej edycji zegarków dedykowanych współpracy ORIS z Grupą Akrobacyjną Żelazny, grafika samolotu była wykonana w kolorze białym. Taki obiekt na tarczy zdecydowanie zaburzał jej czytelność i dobrze się stało, że w drugiej edycji „samolocik” jest w kolorze czerwonym.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Samoloty Grypy Akrobacyjnej Żelazny są oczywiście oznaczone logotypem współpracującej z nią marki zegarkowej.
Czerwony - to kolor Grupy, ale też grot wskazówki sekundnika zegarka, oraz napis „Żelazny”  na tarczy poniżej nazwy modelu – „PRO PILOT”. Ten zestaw kolorystyczny doskonale się komponuje.

Ciekawą aktywnością dystrybutora zegarków ORIS w Polsce było przygotowanie dedykowanego paska uszytego specjalnie dla tego wyrobu poprzez krajowego rzemieślnika – Jakuba Filipa Szymaniaka.

Obecność tak wykonanego paska potwierdza specjalny dokument.

Salon odCzasu doCzasu we współpracy z firmą ORIS do każdego z trzech oferowanych przez niego zegarków ORIS Pro Pilot  Żelazny oferuje nabywcy czasomierza darmowy voucher na przelot z Grupą Akrobacyjną Żelazny.  

Redakcja
* artykuł sponsorowany salonu odCzasu doCzasu

Lider Grupy Akrobacyjnej Żelazny - Pułkownik Rezerwy Pilot Wojciech Krupa w ostatnim czasie został odznaczony Odznaką Pierwszej Klasy: Zasłużony Pilot Wojskowy.

Polecamy także:

Video recenzja: Xicorr – Syrena Sport Automatic
Video recenzja: Xicorr – Syrena Sport Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji nowego modelu Syrena Sport Automatic polskiej marki Xicorr.  Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model w formie klasycznej recenzji na początku grudnia. Wówczas we wstępie napisał tak: Xicorr – marka ...
Video recenzja: Davosa Titanium Automatic
Video recenzja: Davosa Titanium Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Titanium Automatic szwajcarskiej marki Davosa. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Marka Davosa jest relatywnie młod ...
Zima nad Bałtykiem z nowym modelem Balticus Helmet Diver!
Zima nad Bałtykiem z nowym modelem Balticus Helmet Diver!
Pod koniec ubiegłego roku prezentowaliśmy publikację podsumowującą działalność nowej polskiej marki Balticus. Opisywaliśmy osiągnięcia i sukcesy marki oraz przedstawiliśmy plany na bieżący rok. Pisaliśmy wówczas także, iż zamykając rok, marka niespod ...
Warsztaty dla Przedszkolaków – zabawa i nauka oraz świat pomiaru czasu oczami dzieci!
Warsztaty dla Przedszkolaków – zabawa i nauka oraz świat pomiaru czasu oczami dzieci!
1 marca 2017 roku na zaproszenie Pani Marty Aksman, troje - jeszcze niezbyt zaprawionych w boju prelegentów - udało się do warszawskiego Przedszkola numer 108 „Tęczowy promyk”, by zmierzyć się z głodnymi wiedzy pięciolatkami. Nie tylko dorośli pragną ...
Recenzja: Xicorr – Syrena Sport Automatic
Recenzja: Xicorr – Syrena Sport Automatic
Xicorr – marka bardzo młoda – jak każda z branży zegarkowej działająca w Polsce. Ostatnie lata to okres, w którym może nie „jak grzyby po deszczu”, ale jednak – zaczęły pojawiać się  inicjatywy na naszym rodzimym rynku, firmy oferujące zegarki. Pomys ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
31.08.2017
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
06.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco