ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

POWRÓT 04.09.2017 Zegarki
ORIS Pro Pilot Żelazny II. Samolot w pozycji akrobacyjnej

Z grona licznych zegarków kierowanych do miłośników awiacji jeden, cały czas obecny jest jeszcze na rynku niezwykły – ORIS Pro Pilot Żelazny 2 - czasomierz potwierdzający partnerską współpracę szwajcarskiej zegarkowej firmy ORIS i polskiej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”.

Wszystkie zegarki dedykowane awiacji charakteryzują się wyjątkowymi parametrami technicznymi, użytkowymi i wizualnymi.

Tradycyjnie wysoka wstrząsoodporność, niewrażliwość na gwałtowne zmiany temperatur, czy silne pola magnetyczne – to niezbędne atrybuty – własności użytkowe zegarków kierowanych do pilotów i miłośników awiacji.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Ich wypełnienie zależy od rodzaju użytych materiałów i konstrukcji mechanizmu, oraz od  materiału, sposobu wykonania i wykończenia koperty zegarka. W tym aspekcie oceny można bazować tylko na danych katalogowych i opinii o producencie, a wnikając w szczegóły można tylko pochwalić szwajcarskiego producenta. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę doświadczenia firmy w produkcji tego rodzaju czasomierzy takie wypełnienie wymogów wydaje się sprawą obowiązkową.

Wygoda użytkowania zależna jest zawsze od kształtu koperty, jej koronki, sposobu szycia i rodzaju materiału  użytego dla wykonania paska. Te wszystkie cechy, co najmniej w stopniu atrakcyjnym posiada opisywany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Aspekty wizualne w przypadku zegarków dla pilotów objawiają się doskonałą czytelnością wskazań, a co za tym idzie doborem kolorów, sposobem wykończenia powierzchni tarczy, wskazówek i koperty.

Wysoka kontrastowość jest obowiązkowa nie tylko dla tego przyrządu pomiarowego, a żadne refleksy świetlne nie są pożądane przez profesjonalnych, podniebnych użytkowników zegarków.

Tak właśnie jest wykonany zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, z którego czarną tarczą z wyraźną podziałką i arabskimi oznaczeniami godzin fantastycznie kontrastują stosunkowo grube, białe  wskazówki.

Ważny jest także stonowany, posiadający czerwony grot sekundnik.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Te wszystkie powyższe cechy znajdziemy w całej rodzinie modeli lotniczych marki ORIS i w wyrobach nawiązujących do lotnictwa innych producentów zegarków.

To, co wyrówna zegarek ORIS Pro Pilot Żelazny 2, na co trzeba zwrócić tutaj uwagę, dłużej się na tym elementem zatrzymując, to czerwony „malunek” naniesiony na tarczy w okolicach godziny dziewiątej przedstawiający odwrócony samolot.

Pamiętam, jak w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przy rozpoczęciu współpracy firmy ORIS i Grupy Akrobacyjnej Żelazny, pan Wojciech Krupa reprezentując pilotów i całą grupę, na okoliczność pytania o formę przedstawienia samolotu na tarczy zegarka powiedział, że dla nich jedyną dopuszczalną formą prezentacji jest pozycja „akrobacyjna” – tak jak jest na zegarku, a nie „hangarowa” – z kołami u dołu.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
W dalszych słowach przekazał nawet dosadnie, że użycie formy hangarowej byłoby wręcz obrazą dla akrobacyjnego zespołu!

Relacja z tej konferencji znajduje się na stronach naszego portalu – konferencja prasowa ORIS-Żelazny http://zegarkiipasja.pl/artykul/933-premierowy-pokaz-zegarka-oris-zelazny-konferencja-prasowa

Co ciekawe, w pierwszej edycji zegarków dedykowanych współpracy ORIS z Grupą Akrobacyjną Żelazny, grafika samolotu była wykonana w kolorze białym. Taki obiekt na tarczy zdecydowanie zaburzał jej czytelność i dobrze się stało, że w drugiej edycji „samolocik” jest w kolorze czerwonym.

ORIS Pro Pilot Żelazny 2
Samoloty Grypy Akrobacyjnej Żelazny są oczywiście oznaczone logotypem współpracującej z nią marki zegarkowej.
Czerwony - to kolor Grupy, ale też grot wskazówki sekundnika zegarka, oraz napis „Żelazny”  na tarczy poniżej nazwy modelu – „PRO PILOT”. Ten zestaw kolorystyczny doskonale się komponuje.

Ciekawą aktywnością dystrybutora zegarków ORIS w Polsce było przygotowanie dedykowanego paska uszytego specjalnie dla tego wyrobu poprzez krajowego rzemieślnika – Jakuba Filipa Szymaniaka.

Obecność tak wykonanego paska potwierdza specjalny dokument.

Salon odCzasu doCzasu we współpracy z firmą ORIS do każdego z trzech oferowanych przez niego zegarków ORIS Pro Pilot  Żelazny oferuje nabywcy czasomierza darmowy voucher na przelot z Grupą Akrobacyjną Żelazny.  

Redakcja
* artykuł sponsorowany salonu odCzasu doCzasu

Lider Grupy Akrobacyjnej Żelazny - Pułkownik Rezerwy Pilot Wojciech Krupa w ostatnim czasie został odznaczony Odznaką Pierwszej Klasy: Zasłużony Pilot Wojskowy.

Polecamy także:

Video recenzja: Maurice Lacroix Masterpiece Squelette
Video recenzja: Maurice Lacroix Masterpiece Squelette
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Masterpiece Squelette szwajcarskiej manufaktury Maurice Lacroix. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: …rzeczony czaso ...
Recenzja: Balticus Helmet Diver Black oraz Helmet Diver Pepsi
Recenzja: Balticus Helmet Diver Black oraz Helmet Diver Pepsi
Markę Balticus darzę dużą sympatią. Zasłużyła na to sposobem komunikowania, otwartością, przyjmowaniem krytyki we właściwy sposób – ale co najważniejsze – odważnymi, a zarazem udanymi projektami zegarków. Miałem już przyjemność testować modele z seri ...
Video recenzja: ORIS ChronOris Date
Video recenzja: ORIS ChronOris Date
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu ChronOris Date marki ORIS. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: ...dziś niemalże każdy może znaleźć interesujący mode ...
Recenzja: BULOVA Men's Automatic 97A109
Recenzja: BULOVA Men's Automatic 97A109
Bulova to firma z amerykańskim rodowodem, która może poszczycić się historią nie krótszą i nie mniej chwalebną niż wielu szwajcarskich producentów dbających o akcentowanie swoich korzeni oraz osiągnięć.  Tak naprawdę historia tej marki nadaje się na ...
Koperty zegarków z metali popularnych. Super TitaniumTM
Koperty zegarków z metali popularnych. Super TitaniumTM
W poprzednim opracowaniu na temat metali służących do produkcji kopert zegarkowych (Koperty z metali popularnych...), jaki pojawił się na naszym portalu, wskazany został zastrzeżony, specjalny rodzaj tytanu firmy Citizen, który nosi nazwę Super Titan ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
MOVADO Museum Dial 70th Anniversary...
31.08.2017
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
Alpina Smartwatch. Monitorowanie ni...
06.09.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco