• Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova

Bazylea pełna ambasadorów. Baselworld 2016


Powrót do kategorii

Wchodząc na główną halę Targów Baselwold 2016 trudno oprzeć się wrażeniu, że z każdej strony spoglądają na nas oczy któregoś z powszechnie znanych i szeroko rozpoznawalnych ambasadorów zegarkowych marek. Z tego powodu przeprowadzając relację z Baselworld - najważniejszego w świecie zegarkowych prezentacji dorocznego wydarzenia i prowadząc ją na bazie kilku z marek – z tych, które są dobrze reprezentowane w Polsce (bo niemożliwym jest napisanie o wszystkich, które są na naszym rynku), nie będę uciekał, a wręcz mam zamiar prowadzić ją nawiązując do ambasadorów i zegarków dedykowanym konkretnym osobom, czy wydarzeniom.


TAG Heuer na początek
Pierwszą z marek, od czasu oddania do użytku nowej hali targowej zlokalizowaną tuż przy wejściu, jest szeroko znany TAG Heuer. To właśnie z głównej ściany jego stoiska spoglądają na nas postacie ambasadorów tej zegarkowej marki. Z postaci znanych także doskonale w Polsce trzeba wymienić choćby następujące osoby: Christiano Ronaldo, Steve McQueen, Chris Hemsworth, Cara Delevingne. Współpraca z ambasadorami i dedykowane zegarki są ważnym elementem strategii marketingowej marki TAG Heuer. Swoją drogą ciekawe jest, kiedy w wizualizacjach osób zaginęła Maria Szarapowa i na ile zmusiła ona do dodatkowej pracy grafików marki i wykonawców stoiska targowego?

Oris w brązach, „Man of honour”, Carl Brashear

Oris w brązach - „Man of honour”
Bardzo ciekawą limitację - pierwszy zegarek marki wykonany w kopercie z brązu dedykowany jest pochodzącemu ze stanu Kentucky Carlowi Brashear, który w latach pięćdziesiątych został pierwszym czarnoskórym nurkiem w szeregach Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Był on także pierwszym nurkiem przywróconym do czynnej służby po przejściu operacji amputacji nogi.

Certina i WRC

Certina z samochodami
Współpraca marki Certina z organizatorami rajdów samochodowych w klasie WRC znana jest już w obydwu branżach – tak w samochodowej, jak i zegarkowej. Planowana tegoroczna limitacja dedykowana zawodom WRC w Polsce, to swego rodzaju unikat i jedyna w koncernie Swatch Group limitacja, która jest związana tylko z naszym kraju. Data prezentacji modelu nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona na konferencji prasowej przed inauguracją sezonu WRC.

Ambasador marki Hublot

Hublot – marka pełna ambasadorów
Chyba nie można zliczyć zegarkowych ambasadorów i zegarków dedykowanych osobom i wydarzeniom, jakie stworzyła i tworzy marka Hublot. Pewnie także sama marka widzi takie trudności, więc na wielkim świetlnym panelu stoiska prezentowała w porządku chronologicznym najważniejsze zegarki, osoby i wydarzenia prezentujące ich powiązania z zegarkami Hublot.

Maurice Lacroix i FC Barcelona

Maurice Lacroix z FC Barcelona
Cała boczna ściana stoiska marki Maurice Lacroix była udekorowane wizualizacjami katalońskiego klubu i dedykowanych tej współpracy zegarkom. W tym roku marka skupiała się na innych kierunkach promocji. Taka sytuacja jest możliwa dzięki cały czas dobrej odsprzedaży i zainteresowaniu klientów zegarkami dedykowanym tej współpracy i szerokiej gammie w jakiej one występują. Jest też wielce prawdopodobne, że kolejne aktywności związane z piłkarską formą promocji - klubem FC Barcelona firma przedstawi po piłkarskiej przerwie – na początku jesieni tego roku.
Epos z samochodowymi poślizgami
Marka Epos, która na naszym polskim rynku zapoczątkowała współpracę z organizacją Drift Masters, na targach w Bazylei przedstawiła limitowany model dedykowany tej imprezie. Należy na pewno docenić, że lokalna aktywność naszego przedstawiciela marki doprowadziła do powstania ciekawego, limitowanego zegarka. Na wizualizacji przedstawiono model z oferty marki, który był promowany na zawodach w roku ubiegłym. Oficjalna premiera specjalnego, limitowanego, dedykowanego zawodom driftingowym modelu zegarka nastąpi 5 kwietnia.

Lazar Angelov i Vostok Europe

Vostok Europe – nowa twarz w galerii ambasadorów
Operująca dotychczas w gronie swoich narodowych ambasadorów – Litwinów, marka Vostok Europe po raz pierwszy „sięgnęła” po obcokrajowca. Wcale nie jest to (niestety) Sebastian Rozwadowski – pilot Benediktasa Vanagasa z Rajdu Dakar 2016, a bułgarski trener fitness i męski model i jak się okazuje szeroko rozpoznawalna osoba - Lazar Angelov.
Ciekawy wybór, który wskazuje próbę ciągłego rozszerzania grupy potencjalnych nabywców zegarków tej firmy.

Frederique Conastnt promuje kobiety


Frederique Constant – Gwyneth Paltrow
Znana stosunkowo szeroko aktorka filmowa jest doskonałym ambasadorem marki, która dużą uwagę przykłada do oferty swoich damskich zegarków. Wybór na pewno można oceniać jako trafiony, a sukces na pewno jest możliwy i zależny od pracy marketingowej marki i jej przedstawicieli. Jak można wnioskować po tytułowym zdjęciu, o kobietach i marce Frederique Constant będzie głośno.

Tissot - kolekcja zegarków MBA

Tissot – Tour de France, motocykle i NBA
Jak przystało na globalną markę, także dla zegarków dedykowanych wydarzeniom przedstawia ona szeroki wachlarz aktywności. My z punktu widzenia naszego lokalnego rynku niestety musimy podkreślić, że nie są to sporty (bo wskazane tytułem podrozdziału aktywności są sportowymi) najbardziej popularne w Polsce. Pomijając już zupełnie w naszych mediach niewidoczne zawody z motocyklowymi ścigaczami, nawet Tour de France nie jest oglądany masowo, a często podawane informacje o dokonaniach Marcina Gortata wcale nie prowokują do organizacji nocnych koszykarskich sesji. W powyższych wskazaniach zapomniałem o hokeju, który... także jest w zainteresowaniach promocyjnych firmy Tissot. Niestety podobnie jak inne, wcale nie posiada u nas szerokiego grona publiczności.

Alpina i Jerzy Kukuczka

Alpina przywołuje Kukuczkę „Bo góry są...”
Alpina – coraz lepiej rozpoznawalna w Polsce i siostrzana dla marki Frederique Constant kontynuuje swoje sportowo-alpejskie aktywności. Będąc partnerem Polskiego Związku Alpinizmu, teraz pokusiła się o wykonanie zegarka dedykowanego jednemu z największych polskich Himalaistów – Jerzemu Kukuczce. Właśnie na targach w Bazylei polski przedstawiciel poinformował o takich planach, oraz przedstawił pierwsze wizualizacje dedykowanego modelu.
Gratulacje – osoba warta ciągłego przypominania, a z powodu takiej, a nie innej nazwy zegarkowej marki konotacje zdecydowane. „Bo warto przypominać Jerzego Kukuczkę!”

Chopard i Mille Miglia


Chopard z oldtimerami na Mille Miglia i Grand Prix Monaco Historique
W ubiegłym roku marka Chopard podkreślała ponad 25 letnią współpracę z organizatorami najsłynniejszego wyścigu samochodowych oldtimerów – Mille Miglia. Jak każdego roku, także w czasie tegorocznych targów firma Chopard przedstawiła specjalny, dedykowany wyścigowi Mille Miglia zegarek. W tym roku jest to czasomierz ze stoperem, po raz pierwszy z własnym, manufakturowym mechanizmem.
W ciągu ostatnich lat, raz na dwa lata Chopard przedstawia także model dedykowany wyścigowi historycznych samochodów odbywającemu się w Monaco. Tegoroczny Grand Prix de Monaco Historique jest utrzymany w ciekawych szarych barwach i posiada w zestawie dwa paski – skórzany i syntetyczny (Nato strap).


Jak widać na podstawie powyższych informacji, dla wielu producentów czasomierzy droga do sukcesu rynkowego prowadzi w towarzystwie specjalnie wybranych ambasadorów i poprzez dedykowane takim osobom i szeroko znanym wydarzeniom zegarki.
To zdecydowanie coraz wyraźniejszy i popularniejszy sposób działania na zegarkowym rynku. W dobie popularności idoli, mediów społecznościowych i przekazów obrazkowych nie można od niego uciekać.
Warto, by ten rodzaj aktywności obok sukcesów sprzedażowych, niósł ze sobą aspekt edukacyjny z zakresu historii, geografii, sportu, czy też dowolnej innej ciekawej dziedziny życia i w ten sposób poszerzał wiedzę wiedzę zainteresowanych zegarkami, czy też wszystkich potencjalnych ich nabywców.
Tego właśnie poza sukcesem biznesowym życzymy zegarkowym producentom.


Władysław Meller


P.S.
Powyżej przedstawiłem tylko wybrane marki, a ich selekcja wynika przede wszystkim z wiedzy o ich działaniach marketingowych, a ta z kolei wynika z kontaktów handlowych. Z drugiej strony próba wylistowania wszystkich nowych ambasadorów i nowych kierunków działań wszystkich aktywnych na naszym rynku firm byłaby po prostu niemożliwa.

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Jubileusz w blasku złota – część dr...
Jubileusz w blasku złota – część dr...
20.03.2016
Już w ten weekend przenosimy się do...
Już w ten weekend przenosimy się do...
24.03.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco