Zegarki i Pasja w 2015 artykuły godne polecenia!

POWRÓT 02.01.2016 Wiadomości
Zegarki i Pasja w 2015  artykuły godne polecenia!

Koniec roku to czas wszelkiego rodzaju podsumowań. W naszej zegarkowej branży najważniejsze są podsumowania świadczące o pozycji zegarków na świecie, a w szczególności o pozycji zegarków w Polsce. Mamy nadzieję - już w najbliższym czasie - zaprezentować Wam wstępne informacje dotyczące najważniejszych zmian, jakie zaszły w ubiegłym roku w branży oraz przedstawić świat zegarków w liczbach (bo szczegółowe dane będą podane na BaselWorld 2016).


Póki co, chcielibyśmy podsumować miniony, 2015 rok z perspektywy portalu Zegarki i Pasja.

Niewątpliwie był to rok przełomowych zmian, czas bardzo intensywnej, wytężonej pracy redakcyjnej oraz okres dynamicznego rozwoju portalu. Z myślą o Was, naszych Czytelnikach dla których każdego dnia tworzymy Zegarki i Pasja, na przestrzeni ostatnich miesięcy stale poszerzaliśmy ofertę tematyczną portalu, czego efektem są nowe działy i podkategorie.

Nasza praca przyniosła wymierne efekty w postaci ogromnego wzrostu popularności portalu, co przekłada się na stały wzrost liczby Czytelników oraz fanów na naszym kanale Facebook. Dzięki temu możemy pochwalić się, iż w grudniu nasz portal odwiedziło niemalże 14 000 wielbicieli czasomierzy (generując 50 000 odsłon strony !), a aktualnie nasz kanał FB śledzi 3 114 fanów !

Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom oraz fanom – to jest, tak naprawdę, nasz wspólny sukces !

Tak dobre wyniki świadczą, iż zainteresowanie tematyką związaną z czasomierzami i zegarmistrzostwem wzrasta w Polsce z każdym rokiem.

Warto zatem przypomnieć w tym miejscu opracowania, które ukazały się na naszym portalu w ubiegłym roku, a które to wzbudziły największe zainteresowanie. Niektóre z nich, szczególnie te z początku roku mogły „zaginąć” w nawale kolejnych publikacji, więc teraz warto je przypomnieć.


Jako, że nasze publikacje podzielone są na 5 zupełnie różnych działów, to także w niniejszym podsumowaniu, takie reguły musimy zachować. Wybierając konkretne opracowania kierowaliśmy się różnymi wskaźnikami, takimi jak: wartość edukacyjna, poczytność, wartość historyczna, zaskakująca tematyka, ciekawe przedstawienie tematu.

W każdym z działów chciałoby się wyróżnić wiele, wiele więcej opracowań, ale pozostajemy przy trzech z każdej kategorii. Zapraszamy zatem do podróży w czasie.

"Trzy artykuły z każdego działu godne przypomnienia"Dział „Zegarki”

 
W tym dziale na pewno warto przypomnieć następujące opracowania:


1. „Xicorr – FSO M20 oczami Jacka”

„Xicorr – FSO M20 oczami Jacka”

To zegarek nieprzypadkowy - polski i bardzo ciekawy, a do tego była to pierwsza recenzja Jacka na naszym portalu. Od tego momentu datuje się jego stała współpraca z portalem Zegarki i Pasja.

Artykuł można przeczytać tu: „Xicorr – FSO M20 oczami Jacka”

 
 

2. „Vacheron Cnstantin Ref. 57260 – najbardziej skomplikowany zegarek na świecie”

„Vacheron Cnstantin Ref. 57260 – najbardziej skomplikowany zegarek na świecie”

 
Trudno byłoby w naszych reminiscencjach nie zamieścić tej informacji, bo to rzeczywiście zegarek niezwykły, a ilość odsłon jaką uzyskała ta publikacja świadczy, że takich opracowań oczekują Czytelnicy.

Artykuł : „Vacheron Cnstantin Ref. 57260 – najbardziej skomplikowany zegarek na świecie”

3. „Test: Chopard Mille Miglia GTS Power Control”

„Test: Chopard Mille Miglia GTS Power Control”

Niezwykły zegarek i niezwykłe… zdjęcia. Takich, własnych ilustracji życzylibyśmy sobie przy każdym z opracowań do którego zdjęcia wykonujemy samodzielnie.

Artykuł można przeczytać tu: „Test: Chopard Mille Miglia GTS Power Control”Dział „Zegarkowy świat”


Zamieszczane w tym dziale opracowania mają zamysł tak edukacyjny, jak i informacyjny. Z tego powodu należałoby wyróżnić niemalże wszystkie publikacje, ale trzymając się zasad, wytypowaliśmy trzy. które prezentujemy poniżej.1. „Jak produkować paski do zegarków? Morellato”

„Jak produkować paski do zegarków? Morellato”

Materiał informacyjny, jakich chcielibyśmy publikować jak najwięcej. Techniki wytwarzania i specyfika konkretnego zakładu, osobisty przekaz – absolutnie niepowtarzalne!

Artykuł można przeczytać tu: „Jak produkować paski do zegarków? Morellato”2. „OMEGA MEMOMATIC – wyjątkowy czasomierz z alarmem”

„OMEGA MEMOMATIC – wyjątkowy czasomierz z alarmem”

Ta publikacja, nie dość, że traktuje o ciekawym czasomierzu, to jest także przedstawcielem opracowań z grupy tematycznej „Zegarki vintage”, które są unikatową treścią oferowaną wyłącznie Czytelnikom portalu Zegarki i Pasja.

Artykuły o modelach zegarków sprzed wielu lat dostarczają cenną wiedzę na temat dziedzictwa oraz produktów tworzonych przez znane marki w ubiegłym wieku. To prawdziwa podróż w czasie.

Artykuł można przeczytać tu: „OMEGA MEMOMATIC – wyjątkowy czasomierz z alarmem”
3. Kalendarium ewolucji mechanizmów - „1704 - Kamienie łożyskowe w zegarkach”

„1704 - Kamienie łożyskowe w zegarkach”

To opracowanie jest reprezentantem dla dość szerokiej grupy artykułów edukacyjnych, podzielonych na grupy tematyczne:

„Komplikacje konstrukcji mechanizmów”,

„Kalendarium ewolucji mechanizmów,

„Fascynacja kwarcem”  i „Pamiętnik książkowego mola”.


W tym miejscu można było podać tylko jedno, wybrane opracowanie. Padło na „Kamienie łożyskowe w zegarkach”, bo ciekawie napisane i traktujące o temacie intrygującym niemalże każdego zegarkomaniaka. Zaraz po publikacji znalazło bardzo wielu Czytelników, a poprzez promocję istnienia Kalendarium będzie na pewno często czytanym.

Artykuł : Kalendarium ewolucji mechanizmów - „1704 - Kamienie łożyskowe w zegarkach”

Dział „Wiadomości”1. „Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku - porażka Szwajcarów?”

„Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku - porażka Szwajcarów?”

 
Statystyki dotyczące produkcji i sprzedaży szwajcarskich zegarków zawsze są ciekawe, a w momencie publikacji tego konkretnego opracowania, wszyscy zastanawiali się jaki wpływ na branżę będzie miała skokowa zmiana kursu franka szwajcarskiego.

Artykuł można przeczytać tu: „Zegarkowa pierwsza połowa 2015 roku - porażka Szwajcarów?”
2. „Wywiad: „Nie będę już szkolił zegarmistrzów !" Dlaczego ?”

„Wywiad: „Nie będę już szkolił zegarmistrzów !

To opracowanie jest jednym z trzech opublikowanych krótko po sobie i związanych z zagadnieniem szkolenia nowych adeptów zegarmistrzowskiej profesji. To nie może być zakończenie tej tematyki, bo… cały czas nie ma młodych chętnych do nauki zawodu.

Artykuł można przeczytać tu: „Wywiad: „Nie będę już szkolił zegarmistrzów !" Dlaczego ?”
3. „Premierowy pokaz zegarka Oris Żelazny – konferencja prasowa”

„Wywiad: „Nie będę już szkolił zegarmistrzów !

Tak zegarek, jak i fakt przeprowadzenia konferencji prasowej wplecionej w program jego promocji i premiery rynkowej na pewno godne są podkreślenia.

Artykuł można przeczytać tu: „Premierowy pokaz zegarka Oris Żelazny – konferencja prasowa”Dział „Kącik klubowicza”1. „Warsztaty Zegarmistrzowskie – najbliższa przyszłość”

„Warsztaty Zegarmistrzowskie – najbliższa przyszłość”


Warsztaty zegarmistrzowskie są ważnym aspektem działalności Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków - Partnera portalu Zegarki i Pasja. Nie dziwne więc, iż publikacje o kolejnych warsztatach oraz działalności edukacjynej Klubu pojawiają się systematycznie w „Kąciku klubowicza”. To konkretne opracowanie jest swego rodzaju podsumowaniem tematu warsztatów.

Artykuł można przeczytać tu: „Warsztaty Zegarmistrzowskie – najbliższa przyszłość”
2. „Filmy ze spotkania klubowego 2015”

„Filmy ze spotkania klubowego 2015”

Nagrania filmowe ze Spotkania Klubu KMZiZ 2015. Chyba nie trzeba wiele więcej pisać. To jeden z najczęściej czytanych (i oglądanych) rekordów na portalu Zegarki i Pasja.

Artykuł można przeczytać tu: „Filmy ze spotkania klubowego 2015”
3. „Komandirski - początek zegarkowej przygody młodej Klubowiczki”

„Komandirski - początek zegarkowej przygody młodej Klubowiczki”


Ciekawy czasomierz, i jeszcze ciekawsza osoba - zafascynowana zegarkami autorka artykułu. Takich zegarkowych opracowań klubowiczów życzylibyśmy sobie jak najwięcej.

Artykuł można przeczytać tu: "Komandirski - początek zegarkowej przygody młodej Klubowiczki”Dział „Ciekawostki”


1. „Co o zegarkach może napisać poważna jednostka naukowa?”

„Co o zegarkach może napisać poważna jednostka naukowa?”


To opracowanie jest przedstawicielem swego rodzaju cyklu opatrzonego jedną grafiką tytułową „Nie do śmiechu”. Niestety impulsów do takich publikacji cały czas nie brakuje, a jeśli tak jest to my nie możemy zaprzestać takiej formy ich komentowania.

Artykuł można przeczytać tu: „Co o zegarkach może napisać poważna jednostka naukowa?”
2. Dlaczego zegarki niemalże zawsze prezentują godzinę 10.10 ?

laczego zegarki niemalże zawsze prezentują godzinę 10.10 ?

Zapewne niejednokrotnie zwróciliście uwagę na fakt, iż wskazówki zegarków prezentowanych na zdjęciach w katalogach lub folderach reklamowych producentów są niemalże zawsze ustawione w ten sam sposób, prezentując godzinę 10.10. Przypadek ? Zdecydowanie nie !

Artykuł można przeczytać tu: Dlaczego zegarki niemalże zawsze prezentują godzinę 10.10 ?3. „Zegarki słynnego oficera wywiadu – Hansa Klossa!”

„Zegarki słynnego oficera wywiadu – Hansa Klossa!”

To opracowanie cieszyło się niezwykłym powodzeniem i takich właśnie materiałów będziemy starali się publikować więcej.

Artykuł można przeczytać tu: „Zegarki słynnego oficera wywiadu – Hansa Klossa!”

Mamy nadzieję, że zgodzicie się Państwo z naszym wyborem, a że na portalu jest jeszcze wiele opracowań godnych wyróżnienia, to cóż – tak na pewno jest i tak musi być, i... oby tak było zawsze.

Redakcja portalu Zegarki i Pasja

Polecamy także:

Martel Watch Co. – zapomniany twórca El Primero. Historia marki.
Martel Watch Co. – zapomniany twórca El Primero. Historia marki.
Martel - ta nazwa zazwyczaj nie mówi nic, nawet kolekcjonerom starych zegarków. Szkoda, ponieważ była to niezwykle zasłużona manufaktura, szczególnie w dziedzinie produkcji zegarków wyposażonych w funkcję stopera. Jak doszło do tego, że została niema ...
JUNGHANS Meister Driver Day-Date Automatic – jeden z najpiękniejszych zegarków inspirowanych oldtimerami (zdjęcia)!
JUNGHANS Meister Driver Day-Date Automatic – jeden z najpiękniejszych zegarków inspirowanych oldtimerami (zdjęcia)!
O zegarkach marki Junghans z linii Meister Driver pisaliśmy już tutaj: JUNGHANS kolekcja Driver: Handaufzug i Chronoscope. To czasomierze budzące bardzo dobre wrażenie. Junghans – niemiecka firma z ogromnym bagażem doświadczeń wynikających z długiej ...
1946 – Opatentowanie Systemu Exactomatic
1946 – Opatentowanie Systemu Exactomatic
W 1946 roku Manufaktura Vulcain opatentowała innowacyjny system Exactomatic, który został wykorzystany w słynnym kalibrze Cricket. Działanie systemu polegało na tym, że we wszystkich położeniach zespołu balansu Exactomatic równoważył  tarcie, które o ...
Victorinox I.N.O.X V dla kobiet - zegarek do zadań specjalnych, czy na co dzień?
Victorinox I.N.O.X V dla kobiet - zegarek do zadań specjalnych, czy na co dzień?
Mając na co dzień kontakt z wieloma klientkami, które poszukują zegarka na swój nadgarstek, jestem w stanie wyróżnić dość ogólne 3 typy poszukiwaczek. Pierwszym z nich są kobiety, które na pytanie, jakiego zegarka Pani szuka? Odpowiadają bardzo krótk ...
ROAMER – Swiss Matic Swinging Heart
ROAMER – Swiss Matic Swinging Heart
Szwajcarska marka Roamer to jedna z wąskiego grona firm, które posiadają długą i bogatą historię w świecie szwajcarskiego zegarmistrzostwa sięgającą 1888 roku. Wtedy właśnie 29-letni Fritz Meyer założył własną pracownię zegarmistrzowską w szwajcarski ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Alpina

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Atlantic AtlanticAtlantic

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Vostok Europe na Dakarze 2016. Rela...
Vostok Europe na Dakarze 2016. Rela...
01.01.2016
Edox wspiera Dakar. Vostok Europe r...
Edox wspiera Dakar. Vostok Europe r...
08.01.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco