Pierwsze kroki Kosmonauty

POWRÓT 21.12.2015 Zegarki
Pierwsze kroki Kosmonauty

Zapowiadany jeszcze w maju tego roku i anonsowany na naszym portalu zegarek Kosmonauta marki G.Gerlach tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawił się na rynku i jest dostępny w punktach sprzedaży.


Już przy pierwszym spojrzeniu na przedstawiony model można być przekonanym, że wytyczne wizerunkowe producenta w stosunku do wyrobu, który ma nawiązywać do swojego protoplasta – zegarka firmy Unitra Warel, wyprodukowanego w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku w pełni zostały spełnione. Co więcej, w stosunku do swojego prototypu przedstawianego w maju, zastosowano inną bransoletę i zmiana ta do perfekcji podniosła wrażenia wizualne jakie sprawia oferowany w sprzedaży zegarek.

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku
Przejście do szczegółów i detali czasomierza, trzeba rozpocząć od jego opakowania – zupełnie innego w stosunku do dotychczasowych praktyk nie tylko dla firmy ze Szczecina.

Kosmonauta opakowany jest w sympatyczne „zawiniątko” opatrzone logotypem producenta i posiadające trzy kieszonki. Jedna z nich jest oczywiście przeznaczona na zegarek, w kolejnej znajduje się szmatka do przetarcia szkła i bransolety, a w ostatniej można umieścić ewentualne ogniwka dodatkowe, jeśli przy odpowiednim dopasowaniu bransolety, któreś z nich zostaną zdjęte.

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku

Wykonane z miękkiego materiału doskonale zabezpiecza zegarek nie zajmując tak wiele miejsca, jak tradycyjne zegarkowe opakowania. Posiada także specjalny pasek, który pozwala na zawinięcie „tobołka” z zegarkiem.

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku


Bardzo, bardzo miła niespodzianka czeka każdego, kto odwijając opakowanie weźmie w ręce ten zegarek firmy G. Gerlach. Wierne podobieństwo do wyrobów Unitry Warel jest z jednej strony docenieniem tamtego wzornictwa, a z drugiej przykładem, że wraz z nawiązaniem do przeszłości udaje się uzyskać wrażenie produktu na wskroś nowoczesnego i obdarzonego wysoką jakością. Szlachetna stal koperty i współgrające z sobą kolejne płaszczyzny ogniw bransolety dają doskonały efekt wizualny. Dobrze się stało, że w odróżnieniu od prototypu, bransoleta jest zupełnie zbliżona do „warelowskiego” wzorca. To tylko potwierdza, iż nieprzypadkowo właśnie taka kompozycja była stworzona ponad czterdzieści lat temu.

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku
Czerwone szkło wyświetlacza, jak przystało dla prestiżowych, współczesnych zegarków wykonane jest z szafiru i jak nieoficjalnie wiadomo, uzyskanie dla niego barwy rubinowej (rubin i szafir należą do grupy korundów), przysporzyło producentowi sporo kłopotów.

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku


Na kopercie poniżej szkła widnieje wygrawerowane logo G. Gerlach. Jako, że wskazanie czasu nie świeci się w sposób ciągły, to właśnie ta grawerka, oraz umieszczony po prawej stronie przycisk wywołujący świecenie „ledów”, a także pewnie tylko dla wtajemniczonych - sposób zapinania bransolety, orientują zegarek i pozwalają na prawidłowe jego założenie na nadgarstek.
Trzeba pamiętać, że w tym czasomierzu nie ma tarczy, napisów na niej, ni znaczników godzin!

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku
Z jego dopasowaniem do wielkości nadgarstka, dzięki bardzo dobrze wykonanym łączeniom i stosunkowo krótkim ogniwom bransolety, nie ma żadnego problemu. Zdjęcie odpowiedniej liczby ogniw z każdej strony – tak by zamek znajdował się dokładnie po przeciwnej stronie nadgarstka niż zegarek jest bardzo łatwe, a precyzyjnemu dopasowaniu służy dodatkowe gniazdo dla teleskopu mocującego bransoletę da zamka. Na nadgarstku zegarek układa się fantastycznie!

Kosmonauta firmy G.Gerlach. Pierwsze kroki na rynku
Biorąc do ręki opisywany zegarek, można odnieść wrażenie „szorstkości” dekla koperty, wynikającej z głębokości i wielkości wygrawerowanego na nim wizerunku kosmonauty. Na szczęście jest to wrażenie odbierane tylko opuszkami palców i w żaden sposób niewyczuwalne skórą nadgarstka, po założeniu na niego czasomierza. Dla odmiany wizualizacja przedstawiona na deklu jest niezwykle fascynująca i godna dla tego rasowego zegarka z wyświetlaczem LED.


Lada dzień na rynku spodziewana jest druga partia zegarków – tym razem wariantu z czarną – uzyskaną w procesie PVD kopertą i bransoletą. Wprawdzie takiej odmiany nie wytwarzały zakłady Warel w Warszawie, ale w obecnych czasach modele takie mogą być poszukiwane i cenione.


Pierwsze kroki Kosmonauty na rynku, mimo że sukces był spodziewany, mogły jednak zaskoczyć producenta.
Jeden z rynkowych pionierów, sprzedany w sklepie stacjonarnym zakupiła niespodziewanie osoba z.. Chin, a kolejne sztuki nabywały już osoby spodziewane, czyli miłośnicy LED-ów i kolekcjonerzy wyrobów Gerlacha.

Generał Mirosław Hermaszewski i zegarek Unitra Warel. G.Gerlach

Warto byłoby pokazać, a może i sfotografować zegarek na nadgarstku generała Mirosława Hermaszewskigo, który Warela zabrał w przestrzeń kosmiczną, ale przy takim zainteresowaniu klientów, także ze względu na świąteczne sprzedaże może okazać się to niemożliwe. Potem, ze względu na brak zegarków na rynku może się to okazać niepotrzebne.
Przy małej ilości wyprodukowanych zegarków, może ich po prostu nie wystarczyć, także dla tych potencjalnych nabywców, którzy decyzję o zakupie podejmują po przybyciu do salonu sprzedaży i nie śledzą w sieci informacji o premierach tego rodzaju zegarków.
Specyfikacja techniczna zegarków Kosmonauta firmy G. Gerlach


Mechanizm:
- Kwarcowy moduł LED-001GG
- Dokładność +/-60 s miesięcznie, przy normalnym zakresie temperatur
- Żywotność baterii około 2 lata dla normalnego dziennego użytkowania
- Typ baterii zasilającej: CR2032


Koperta:
- Stal nierdzewna 316L
- Wymiary: 40 mm
- Rozstaw uszu 20 mm
- Szkło szafirowe
- WR 100MWskazania:
- godziny, minuty, sekundy, dni tygodnia, data, wskazania 12/24 h.Dwie wersje kolorystyczne: stalowa i czarne PVD (dostępna wkrótce).


Władysław Meller


P.S.
Dla fotorelacji modelu Kosmonauta firmy G. Gerlach użyto magazynu Sekrety Nauki nr (65), styczeń 2016
Polecamy także:

VICTORINOX I.N.O.X. Titanium ze skórzanym paskiem – siła tkwi w prostocie
VICTORINOX I.N.O.X. Titanium ze skórzanym paskiem – siła tkwi w prostocie
Victorinox Swiss Army od ponad ćwierć wieku projektuje i tworzy precyzyjne zegarki inspirowane jakością legendarnego, szwajcarskiego czerwonego scyzoryka z białym krzyżem. Powstają one w nowej fabryce, w szwajcarskim Delémont. Bezkompromisowość i nac
LONGINES The Lindbergh Hour Angle Watch 90th Anniversary
LONGINES The Lindbergh Hour Angle Watch 90th Anniversary
W roku 1832 Auguste Agassiz rozpoczyna swoją działalność dając początek jednej z najbardziej znanych i cenionych marek zegarkowych na świecie. Longines, a dokładnie: Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A., to szwajcarski producent zegarków,
Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w okresie od maja do sierpnia 2017!
Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w okresie od maja do sierpnia 2017!
Zbliża się koniec roku, a to idealny czas na podsumowania. Za nami już 4 udane edycje konkursu fotograficznego organizowanego przez grupę Czasoholicy. Mamy przyjemność zaprezentować wyniki oraz podać nowe zasady ostatniej tegorocznej edycji. Maj okaz
Recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017!
Recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017!
Całkiem niedawno prezentowaliśmy krótki przegląd nowości, jakie pokazała Glycine na targach Baselworld 2017. Kluczową rolę w portfolio marki, jak i wśród prezentowanych wtedy nowości, odgrywa linia Airman. To najbardziej charakterystyczna część ofert
„Zagubiony w kosmosie” Omega świętuje 60. jubileusz powstania modelu Speedmaster
„Zagubiony w kosmosie” Omega świętuje 60. jubileusz powstania modelu Speedmaster
W środę, 26. kwietnia, w Londynie, otoczona blaskiem światła i zniewalającym dźwiękiem, podczas wieczoru pełnego gwiazd, Omega świętowała 60-lecie narodzin legendarnego zegarka Speedmaster. Honorowymi gośćmi wydarzenia „Lost in Space” byli George Clo

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

CZAPEK Genève – zegarki z kolekcji ...
CZAPEK Genève – zegarki z kolekcji ...
19.12.2015
Baume & Mercier Clifton Chronograph...
Baume & Mercier Clifton Chronograph...
28.12.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco