Precedens – zegarki kupują firmę IT. Fossil Group z nową technologią

Precedens – zegarki kupują firmę IT. Fossil Group z nową technologią

„Siedząc” po uszy w zegarkach czasami zapominamy, czy też nie zauważamy, że inne branże rozwijają się zdecydowanie szybciej. Zwykle ten szybki rozwój dotyczy firm z grupy nowych technologii i jest on równoznaczny ze wzrostem wartości danych podmiotów gospodarczych. 


Zegarki też niby się rozwijają, ale patrząc na tę branżę zupełnie technokratycznie zauważamy, że od przełamania kryzysu związanego z pojawieniem się zegarków elektronicznych, poszczególne firmy rozwijając się, stabilizują swoją pozycję rynkową, grupują się w większe organizacje, lub też są kupowane przez silniejsze jednostki, zwykle operujące w tej samej branży. W ten sposób, tej konserwatywnej, szczycącej się mechanicznymi zegarkami branży świat nowych technologii ucieka bardzo, bardzo szybko.

Pim Koeslag
Co więcej, wobec coraz większej ilości rozwiązań w grupie inteligentnych zegarków, w ostatnim często słyszymy o nieuchronnym końcu epoki tradycyjnych zegarków.


Za bardziej wyważone i chyba też bardziej rozsądne możemy uważać zdanie Pima Koesloga – twórcy smart zegarków firm Alpina – Frederique Constant, który na spotkaniu Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków w roku 2015 powiedział, że można założyć iż w niedalekiej przyszłości ok. 30% zegarków elektronicznych będzie przyrządami typu smart - współpracujących z zewnętrznym urządzeniem – komputerem, lub telefonem.W toku kuluarowych rozmów, Pim Koeslog zasugerował, że wzrost ilościowy smart zegarków będzie przede wszystkim wynikiem założenia ich na nadgarstek przez osoby... które dziś wcale nie używają zegarka.

Fossil Group i Masift
W tym miesiącu doszło do swego rodzaju precedensu, choć zestawiając wszystkie powyższe wątki, można założyć, że jest to zdarzenie naturalnie wynikające z rozwoju sytuacji.


Co się stało?


Doskonale znana firma operująca w branży zegarkowej – Fossil Group zakupiła firmę z grupy nowych technologii – Misift.Na tę okoliczność ukazała się odpowiednia, następująca notka prasowa:


FOSSIL GROUP KUPUJE MISFIT – PIONIERA W BRANŻY PRZENOŚNYCH URZĄDZEŃ DO MONITOROWANIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ


Zakup wiodącej platformy technologicznej zatrudniającej światowej klasy zespół inżynierów wywoła szybki wzrost w branży technologii przenośnych (tzw. Wearables)


Fossil Group i Masift

Richardson, Texas - w dniu 12 listopada 2015 r. Fossil Group ogłosił zawarcie ostatecznej umowy nabycia Misfit, innowacyjnego producenta technologii przenośnych oraz stylowych urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Zakup ten umożliwi Fossil Group powiększenie rynku zbytu poprzez oferowanie konsumentom zarówno tradycyjnych zegarków, jak i modnych akcesoriów z dostępem do internetu. Misfit wnosi do Fossil Group platformę aplikacji i możliwości przechowywania danych w chmurze, której pojemność będzie można zmieniać, a także światowej klasy zespół inżynierów i specjalistów w zakresie software’u i hardware’u.Greg McKelvey – FOSSIL GROUP


„Mamy unikalną możliwość uzupełnienia naszej platformy zegarków i akcesoriów o najnowocześniejsze technologie z dostępem do sieci”, stwierdził Kosta Kartsotis, Prezes Fossil Group. „Dzięki nabyciu Misfit, Fossil Group zdobędzie pozycję lidera w dziedzinie łączenia stylu i technologii, a także będzie mogła otworzyć drzwi do świata rozwijających się akcesoriów przenośnych”

Zakup ten pozwoli Fossil Group:


• zdobyć platformę technologiczną, która umożliwi rozwiązanie wielu problemów dotyczących akcesoriów przenośnych, w tym długość życia baterii;


• do końca 2016 roku rozszerzyć technologię Misfit na marki Fossil i Skagen, a docelowo również na inne wchodzące w skład portfolio 16 marek Grupy, przyspieszając jej plany dotyczące rozwoju akcesoriów z dostępem do sieci;


• powiększyć potencjalny rynek zbytu o nowe kanały dystrybucji, nowe produkty, nowe marki i współpracę z nowymi partnerami biznesowymi, w tym z przedsiębiorstwami z branży cyfrowej, muzycznej, fitness oraz ochrony zdrowia;


• zostać liderem w branży urządzeń z dostępem do sieci dzięki wykorzystaniu doświadczenia światowej klasy inżynierów oprogramowania i sprzętu, kierowanego przez Sonny’ego Vu, założyciela firmy Misfit.

Fossil Group i Masift, Greg McKelve

„Głęboko wierzymy, że konsumentom zależy zarówno na funkcjonalności technicznej, jak i na stylowym wzornictwie. Dzisiaj posiadanie tylko jednej z tych cech to po prostu za mało. Dzięki nabyciu Misfit, Fossil Group zdobędzie pozycję, która pozwoli jej zwyciężyć w walce o konsumenta „podłączonego do sieci”, wyjaśnił Greg McKelvey, dyrektor ds. strategii i zagadnień cyfrowych Fossil Group.

„Nasze wzornictwo i globalna sieć dystrybucji, w połączeniu z platformą technologiczną stworzoną przez Misfit, składają się na firmę eksperta technologii przenośnych, z bogatym portfelem marek, o globalnym zasięgu. Posiadającą znaczną przewagę, gotową na przyjęcie roli lidera w dziedzinie łączenia mody i technologii.”

 Fossil Group i Masift, Sonny Vu
„Ogromnie się cieszymy, że możemy połączyć siły z Fossil Group i wspólnie zapoczątkować nową erę akcesoriów przenośnych, w której elegancja, piękno i trwałość to wartości nadrzędne”, stwierdził Sonny Vu, założyciel i Dyrektor Generalny Misfit. „Wspólnie stworzymy produkty łączące typową dla Misfit doskonałą, intuicyjną technologię z wzornictwem, stylem oraz siłą marek wchodzących w skład Fossil Group.”


Szczegóły transakcji:
Fossil Group spodziewa się, że transakcja zakupu zostanie zamknięta przed końcem bieżącego roku rachunkowego, z zachowaniem wszystkich procedur zamknięcia oraz zatwierdzenia ich przez organy nadzorujące. Cena zakupu w wysokości 260 mln dolarów USA, obejmująca również koszty transakcji, zostanie pokryta częściowo z rezerw gotówkowych, częściowo z pożyczki bankowej.


W podsumowaniu niniejszej wiadomości, warto zaznaczyć, że Fossil Group operuje w segmencie zegarków modowych, segmencie, który jako taki jest także najmłodszym dzieckiem zegarkowej branży i znajduje się na granicy zegarków, odzieży i dodatków do ubioru.


Fossil Group została założona w roku 1984 roku, a więc należy do grupy najmłodszych firm w branży.
W takim porównaniu Misift jest wręcz niemowlakiem, co jest oczywiste – powstała w roku 2011.


 Fossil Group i Masift

Jak będzie się rozwijał/zmieniał rynek zegarków (tych z duszą), czasomierzy (tych elektronicznych) i smart zegarków (tych co łączą się z urządzeniami zewnętrznymi) zobaczymy.Nie ma co wróżyć z fusów, nie ma rozdzierać szat!


Każdy ma swoje ulubione zegarki, a zmiana preferencji może nastąpić zawsze. Zawsze też dzieje się to na skutek bodźców zewnętrznych – zwykle oferty producentów.
Poczekajmy spokojnie na rozwój sytuacji.
Władysław Meller

*informacja o firmie Fossil Group i Masift z materiałów prasowych


Polecamy także:

MIDO Baroncelli Heritage – najnowsza, III odsłona.
MIDO Baroncelli Heritage – najnowsza, III odsłona.
Mido rozpoczęło działalność w 1918 roku. Nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego, od określenia Yo mido – „zmierzyć”. Od początku stawiano na automatyczny naciąg i wodoodporność. Dziś marka Mido w ramach Swatch group nie jest specjalnie mocno promowana ...
Atlantic - zegarek sentymentalny, czyli moda na styl vintage
Atlantic - zegarek sentymentalny, czyli moda na styl vintage
W świecie zegarków zauważalna jest moda na styl vintage. Wiekowy czasomierz na męskim nadgarstku nikogo nie dziwi, ale zegarek po dziadku uzupełniający damską stylizację, czy nowy szwajcarski model inspirowany retro designem to zauważalne, wyraźne sy ...
Zegarki lotnicze - 6 modeli typu „pilot”, które stały się klasyką gatunku!
Zegarki lotnicze - 6 modeli typu „pilot”, które stały się klasyką gatunku!
Niektórzy twierdzą (some say…), że kamieniami milowymi w rozwoju naszej cywilizacji były kolejne przełomowe momenty osiągane w dokładności pomiaru czasu. Niezależnie od tego, zegary i zegarki zawsze towarzyszyły postępowi techniki i rozwiązaniom „hig ...
Zegarek Vintage czerwiec 2016 wybrany - poznajcie finalistów i zwycięzcę!
Zegarek Vintage czerwiec 2016 wybrany - poznajcie finalistów i zwycięzcę!
Zegarmistrzostwo to jeden z najciekawszych i najbardziej złożonych działów techniki. Choć człowiek wciąż poszerza swoją wiedzę w zakresie zaawansowanych technologii, i wyruszył nawet na podbój kosmosu, to jednak nadal fascynują go osie, sprężyny  i   ...
Początki sowieckiego przemysłu zegarkowego. 1МЧЗ. Pobieda i Poljot
Początki sowieckiego przemysłu zegarkowego. 1МЧЗ. Pobieda i Poljot
Sowiecki przemysł zegarmistrzowski, niegdyś silny i potężny, produkujący czasomierze słynące na całym świecie ze swojej niezawodności, przez zaledwie dwie dekady został praktycznie, przynajmniej handlowo, zapomniany. Wydawać by się mogło, że stał się ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA

Victorinox

PARTNER

Partner KMIZ

REKLAMA

Balticus

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Doxa
Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Xicorr