Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

POWRÓT 24.11.2016 Wiadomości
Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Znana z zaprojektowania zegarków: Armin Strom - Cognac Watch i Peter Speake-Marin - Rum Watch firma Wealth Solutions, zaprosiła swoich gości do samochodowego salonu Ferrari na ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, na spotkanie z kolejną unikatową, zegarkową marką jaka znalazła się w kręgu jej zainteresowań.

Tym razem okazała się nią firma Louis Moinet.

Welth Solution  i Mouis Moinet w salonie Ferrari

Wszyscy bardzo licznie zgromadzeni, zaproszeni goście zdawali sobie sprawę, że ta niezwykła marka zegarków nie zagościła w samochodowym salonie przypadkowo i można było się spodziewać, że firma Wealth Solutions zaprezentuje swój nowy pomysł – specjalny zegarek firmy Louis Moinet.

Tak też się oczywiście stało.

Welth Solution  i Mouis Moinet w salonie Ferrari

Podkreślenie nadspodziewanej liczby gości jest o tyle zasadne, że przy stosunkowo częstych tego rodzaju imprezach promocyjnych w stolicy, część z zaproszonych gości, nawet już po potwierdzeniu obecności, nie dociera na miejsce.

Na tym spotkaniu obecnych było dużo osób, co może świadczyć, że i miejsce i firma zapraszająca, ale przede wszystkim materia spotkania była wyjątkowym magnesem.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari

Na przybywających gości oczekiwała zegarkowa uczta.

W niezabezpieczonych gablotach - z możliwością wzięcia w ręce i przymierzenia czekało 9 unikatowych zegarków z kolekcji marki Louis Moinet.

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Na stoliku prezentowane były także pióra firmy Montegrappa, które podobnie jak znane doskonale członkom i przyjaciołom firmy Wealth Solutions, wskazane na wstępie zegarki, także posiadały kapsuły z wytwornym alkoholem.

Welth Solution  i Mouis Moinet w salonie Ferrari

Po przekroczeniu progu lokalu, każda z przybywających osób otrzymywała lampkę napoju serwowanego przez uwijających się kelnerów, zapraszana była do skosztowania, przygotowanego drobnego poczęstunku i oglądania wyrobów firm Louis Moinet.

Do towarzyskich rozmów nikogo nie trzeba było zachęcać, a w grupach osób prowadzono ożywione dyskusje.

Obecni przedstawiciele firmy Wealth Solutions także inicjowali rozmowy i wzajemne poznawanie się osób.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari

Prym w ilości uściśniętych dłoni i przeprowadzonych rozmów wiódł na pewno bardzo otwarty i towarzyski, obecny w każdym zakątku salonu – pan Jean-Marie Schaller – prezydent i dyrektor kreatywny marki Louis Moinet.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Michał Maske

Oficjalną część spotkania otworzył gospodarz miejsca – pan Michał Maske, Marketing Manager Ferrari Warszawa. W pierwszych słowach podziękował gościom za obecność, podkreślił że samochody i zegarki mają swoje długoletnie związki i wyraził zadowolenie, że współpracując z doskonale obecnym tutaj znaną firmą Wealth Solutions, jest okazja by w salonie samochodowym pokazać prestiżowe czasomierze.

Zgłaszając, że nie chce przedłużać swojej wypowiedzi oddał głos przedstawicielowi organizatora spotkania.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Michał Kowalski

W imieniu firmy Wealth Solutions głos zabrał jej wiceprezes – pan Michał Kowalski, który  dziękując przybyłym gościom za obecność, nakreślił profil działalności swojej firmy, łączącej wykwintne alkohole z najwyższej klasy sztuką zegarmistrzowską i wyrobami piśmienniczymi.

Jak zaznaczył, dla wykonania unikatowych zegarków, firma zakupiła wyjątkowe alkohole, czym przy okazji odnotowała dwa rekordy Guinessa.

Dalej stwierdzając, że w planie spotkania są prelekcje: odpowiedzialnego za zegarkowy profil inwestycyjny - pana Marcina Lewandowskiego, oraz prezesa i dyrektora kreatywnego marki Louis Moinet – pana Jean-Marie Schaller, więc jeszcze raz dziękując wszystkim za przybycie oddał głos kolejnemu mówcy.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Marcin Lewandowski

Dobrze znany, nie tylko w gronie członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, Marcin Lewandowski już w pierwszym zdaniu zapewnił, że jego krótkie przedstawienie zagadnienia będzie obracało się tylko w zakresie zegarków.

Po pierwsze, prelegent wskazał kilka wytycznych do zrozumienia pojęcia unikatowości czasomierzy. To właśnie ta własność powoduje, że dany czasomierz będzie poszukiwany i atrakcyjny na rynku kolekcjonerskim.

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Dalej, zaznaczając, że jest to jego własna interpretacja, przedstawił tak zwaną piramidę prestiżu zegarków. W formie graficznej, na planie piramidy uszeregował dużą grupę znanych szeroko marek zegarkowych.

Następnie wskazując liczby produkowanych czasomierzy dla niektórych z ujętych w piramidzie producentów stwierdził, że jeśli firma Wealth Solutions chciała doprowadzić do wykonania zegarków unikatowych musiała zwrócić się do producentów niszowych, oferujących wyroby manufakturowe i otwartych na eksperymenty produkcyjno-marketingowe.

To właśnie z tego powodu i dzięki dogadaniu współpracy powstały zegarki Armin Strom - Cognac Watch i Peter Speake-Marin - Rum Watch, a na dzisiejszy dzień zapowiedziano prezentację nowego „dziecka”, które będzie wynikiem współpracy z marką Louis Moinet.

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Zdaniem prelegenta, zegarki te zyskują jeszcze więcej dzięki kapsule unikatowego alkoholu, jaki dla wykonania każdego z nich zdobyła firma Wealth Solutions.

Można sobie wyobrazić, jak stwierdził mówca, że kolejne meteoryty spadną na ziemię, a archeologom uda się odnaleźć kolejne skamieliny i w ten sposób zegarmistrze zdobędą wyjątkowe materiały dla wykonania kolejnych zegarków, ale równej klasy alkoholi jak te użyte do wykonania zegarków sygnowanych znakiem Wealth Solutions na pewno nie uda się znaleźć, bo ich po prostu na świecie nie ma!

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Dokonania zegarmistrza Louis Moinet, czas kreacji nowej marki spod znaku tegoż twórcy, jej dokonania  i obecne projekty przedstawiał prezes i dyrektor kreatywny marki Louis Moinet – pan Jean-Marie Schaller.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Pierwszy stoper

Marka ta, dzięki niedawno nagłośnionemu faktowi wykonania przez Louisa Moinet pierwszego stopera, zyskała szerszą znajomość w kręgach miłośników zegarków, wynalazek ten, doczekał się także szerszego uznania poprzez wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, co potwierdzone zostało wydaniem firmie stosownego certyfikatu.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Jak z uśmiechem zauważył prelegent, firma Louis Moinet, w odróżnieniu od chwalącej się dwoma  certyfikatami firmy Wealth Solutions, posiada tylko jeden rekord Guinnessa.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Louis Moinet – patron współczesnej, powstałej w roku 2004 i posiadającej swoją siedzibę w miejscowości Saint –Blaise  marki, był doskonałym zegarmistrzem.

Pracą o znaczeniu epokowym była wspomniana konstrukcja stopera, ale jego wyjątkowej urody zegary zdobiły pałace najznamienitszych osób. Jeden z wykonanych przez Louis Moinet zegarów można nawet dziś znaleźć w Białym Domu – wykonany dla Prezydenta James’a Monroe.

W zegarowym „portfolio” Loius Moinet  znajdziemy także czasomierze wykonane dla trzeciego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Jeffersona, Cara Rosji Aleksandra I, Napoleona Bonaparte, czy Księcia Neapolu.

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Wykonywane dziś zegarki są także unikatowe, tak w aspekcie zegarkowej mikromechaniki, jak i użytych materiałów. Poziom zegarmistrzowskiej sztuki zgromadzeni mogli podziwiać oglądając prezentowane zegarki, a unikatowe materiały stosowane dla wykonania zegarków zaprezentował prelegent ujawniając zawartość swojego, jak sam nazwał „magicznego pudełka”.

W nim był fragment marsjańskiego meteorytu, kości dinozaura i kilka innych niezwykłości.


Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Kończąc swoją wypowiedź pan Jean-Marie Schaller zaprezentował czasomierz, który powstał przy współpracy z firmą Wealth Solutions, a którego oficjalna premiera nastąpi na przyszłorocznych targach zegarkowych w Bazylei.

Zegarek ten noszący nazwę Whisky Watch będzie zawierał kapsułę z kolejnym unikatowym alkoholem – tym razem będzie to najstarsza na świecie whisky.


Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Po takim przedstawieniu zegarków, firmy i zegarmistrzostwa zgromadzeni mogli ponownie wrócić do podziwiania prezentowanych wyrobów, jeszcze gorętszych dyskusji w mniejszych grupach i wymianie zdań z niezwykłym gościem spotkania - panem Jean-Marie Schaller,.

Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Welth Solution i Mouis Moinet w salonie Ferrari Jean-Marie Schaller

Ten niezwykły człowiek, zapraszany do wspólnych zdjęć z przez niektóre z obecnych na sali osób, oczywiście nikomu nie odmawiał.

Autor: Władysław Meller

Polecamy także:

Alpina 1883 Geneve – historia marki
Alpina 1883 Geneve – historia marki
Informacje o marce Alpina oraz jej czasomierzach publikowane były na łamach naszego portalu już wielokrotnie. Wśród wielu czasomierzy jakie prezentowaliśmy na przestrzeni ostatnich lat, na szczególną uwagę zasługuje jeden z nowych modeli tego szwajca ...
Video recenzja: SEIKO Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition
Video recenzja: SEIKO Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition marki Seiko. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Na naszym ...
Longines zaprasza do Paryża. Longines Future Tennis Aces
Longines zaprasza do Paryża. Longines Future Tennis Aces
Jak co roku firma Longines, będąca oficjalnym chronometrażystą i partnerem tenisowego turnieju na kortach Rolanda-Garros, zorganizuje turniej tenisowy dla adeptów tego sportu i w trakcie tych wielkoszlemowych rozgrywek poprowadzi dla nich szkolenie, ...
ROAMER of Switzerland – Superior Chrono
ROAMER of Switzerland – Superior Chrono
Rok 1888 był chyba dość dobrym rokiem w Szwajcarii, bo do swoich początków w czasie jego trwania przyznaje się wiele firm, także Roamer. Producent twierdzi, że zawsze podtrzymywał ideały swego założyciela, Fritza Meyera, który kładł nacisk na dbałość ...
Vostok Europe – kolekcja Energia 3 Automatic
Vostok Europe – kolekcja Energia 3 Automatic
Vostok Europe to litewska marka zegarków, która powstała w 2003 roku, a zadebiutowała oferując pierwsze modele zegarków w 2004 roku. Zegarki produkuje spółka KoLIZ-Vostok w Wilnie. Należy je odróżnić od zegarków marki Vostok. W moim odczuciu Vostok E ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zegarki na nadgarstkach, rajdówka n...
Zegarki na nadgarstkach, rajdówka n...
11.11.2016
Konkurs: Czasoholicy i Atlantic Pol...
Konkurs: Czasoholicy i Atlantic Pol...
27.11.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco