Bulova i Manchester United

POWRÓT 15.09.2015 Ciekawostki
Bulova i Manchester United

Tuż przed rozpoczęciem najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie – Ligii Mistrzów, marka Bulova zaprezentowała oficjalny zegarek klubu z Manchesteru. Jego rynkową premierę firma zapowiada na listopad tego roku.
 

Ta posiadająca ponad 140 letnią tradycję kultowa amerykańska, choć jak wiedzą wszyscy miłośnicy zegarków – z czeskim rodowodem marka, zaprezentowała nowy, oficjalny czasomierz klubu Manchester United. Zegarek stanowi nie tylko kwintesencję jakości i niezwykłej precyzji, z której słynie marka, ale nawiązuje też w sposób bezpośredni do symboliki i doskonale znanych osób i zdarzeń z historii drużyny „Czerwonych Diabłów".

Zaprezentowany na początku września zegarek jest ukoronowaniem rozpoczętej w 2013 roku współpracy marki z angielską drużyną piłkarską.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United
 

Jak przekazuje Gregory Thumm - prezes marki Bulova: „Oficjalny czasomierz Manchesteru United powstał jako połączenie niepowtarzalnej, indywidualnej stylistyki ukierunkowanej na piłkarski klub, najwyższej dbałości o jakość wyrobu i staranności wykonania.”
 

Zegarek stanowi więc, nie tylko świadectwo najlepszych tradycji marki, ale i nawiązuje bezpośrednio do bogatej historii klubu. Odniesienia te dostrzec można w każdym z elementów czasomierza – jego kopercie, tarczy oraz pasku. W sumie detali tych można się doliczyć dziewięć, a każdy z nich symbolizuje inny etap w dziejach „Czerwonych Diabłów”.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United

Są nimi:
1. Oznaczenie „1878” w kolorach zielono-złotych, w miejscu 18 minuty na jej podziałce. 1878 – to data powstania klubu, którego pierwotne barwy były właśnie zielono-złote.

2. Grafika podziałki minutowej od wskazania „0” do osiemnastej minuty przypominają tory kolejowe. Symbolizują one nierozerwalne związki klubu z kolejami hrabstwa Yorkshire oraz Lancashire.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United

3. Wykonana w kolorze czerwonym cyfra „7” oznaczeń godzinowych na tarczy, jest ukłonem w stronę słynnych zawodników, którzy nosili ten numer na koszulce klubu z Old Trafford. Ze „szczęśliwą siódemką” grali tak znani zawodnicy, jak choćby: Eric Cantona, David Beckham czy Cristiano Ronaldo.

4. Poza wskazaną powyżej siódemką podziałki godzinowej, w czerwonym kolorze naniesiono także oznaczenia dla minut: „7”, „9” oraz „10”. Jest to nawiązanie do „United Trinity” – trójki legendarnych zawodników, noszących koszulki z wymienionymi numerami. Byli nimi: George Best, Sir Bobby’ego Charlton i Denis Law.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United

5. Naniesione w kolorze szarym oznaczenie 23 minuty jest przypomnieniem i zarazem hołdem dla piłkarzy, dziennikarzy i przyjaciół drużyny – 23 ofiar katastrofy lotniczej z 1958 roku.

6. Czerwony znacznik naniesiony przy 20 minucie jej podziałki jest wskazaniem liczby tytułów zdobytych przez klub z Old Trafford w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Z liczbą 20 tytułów mistrza ligi angielskiej Manchester United niepodzielnie lideruje w tej statystyce.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United

7. Na tarczy umieszczono także herb Manchesteru United, w którym między innymi znajduje się postać czerwonego diabła, od którego wzięła się popularna nazwa jego piłkarzy.

8. Kolor i wytłoczenia skórzanego paska przywodzą na myśl klasyczne skórzane piłki, którym niegdyś rozgrywało się mecze nie tylko na angielskich boiskach.

Bulova - oficjalny zegarek Manchester United

9. Oznaczenie 262 kHz jest informacją o częstotliwości działania generatora kwarcowego – podstawy czasu w mechanizmie użytym w tym wyjątkowym czasomierz. Z drugiej strony to oznaczenie dotyczące użytego mechanizmu jest odwołaniem do niebywałej skuteczności strzelców klubu z Old Trafford.
 

Odnosząc się do tego, jako ostatniego wskazanego elementu nawiązującego do klubu i jego graczy, nie sposób nie podnieść wartości użytkowej tegoż czasomierza płynącej z technologia UHF (Ultra High Frequency).

Ta osiem razy wyższa niż w standardowych zegarkach częstotliwość, zapewnia niezwykłą dokładność działania (niedokładność mechanizmu wynosi ok. 1 sekundy na rok), a sposób jego konstrukcji zapewnia płynny ruch wskazówki sekundowej, co z daleka wyróżnia ten wyjątkowy mechanizm i cały zegarek.
 

Zegarek posiada następujące szczegółowe cechy:
- wskazania analogowe czasu i stopera
- stalowa koperta
- średnica koperty - 42,5 mm
- grubość koperty – 12 mm
- czarna tarcza
- mechanizm – dedykowany dla marki Bolova, wysokiej częstotliwości mechanizm ze stoperem
- kraj pochodzenia – Japonia
- wskazanie daty w okienku
- wodoszczelność – 100 metrów
- szkło – okrągłe, sferyczne
- pasek – naturalna skóra w kolorze brązowym
- szerokość paska - 22 mm
- przewidywana cena wyrobu – ok. 499 dolarów amerykańskich


Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych marki Bulova
 

P.S.
Technologia UHF (Ultra High Frequency), w jakiej został wykonany mechanizm, kwalifikuje go do przeprowadzenie szerszych rozważań na jego temat w naszym cyklu „Fascynacja kwarcem”. Niestety o tym produkcie firmy Citizen niewiele jeszcze wiadomo i trudno jest uzyskać obszerniejsze materiały prasowe na ten temat.

Zupełnie przypadkowo to opracowanie wypadło po publikacji, podzielonego na dwie części opracowania o współpracy firm zegarkowych i organizacji piłkarskich.

Nic nie szkodzi - niech będzie dobrym przerywnikiem.

Polecamy także:

Zegarek Vintage październik i listopad 2016 wybrany – poznajcie finalistów i zwycięzcę!
Zegarek Vintage październik i listopad 2016 wybrany – poznajcie finalistów i zwycięzcę!
Jak co miesiąc, na zaprzyjaźnionej, partnerskiej grupie Stare zegarki/Vintage watches odbył się konkurs, w którym użytkownicy wyłaniają „zegarek miesiąca”. Głównym celem współpracy oraz ideą konkursu jest zwrócenie uwagi członków grupy i naszych czyt ...
Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w styczniu!
Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w styczniu!
Za nami pierwsza, styczniowa edycja konkursu grupy Czasoholicy „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka”. Odzew użytkowników był bardzo duży, do konkursu zakwalifikowało się 27 prac, z których ponad połowa reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Idea jaka przyśw ...
Victorinox I.N.O.X V dla kobiet - zegarek do zadań specjalnych, czy na co dzień?
Victorinox I.N.O.X V dla kobiet - zegarek do zadań specjalnych, czy na co dzień?
Mając na co dzień kontakt z wieloma klientkami, które poszukują zegarka na swój nadgarstek, jestem w stanie wyróżnić dość ogólne 3 typy poszukiwaczek. Pierwszym z nich są kobiety, które na pytanie, jakiego zegarka Pani szuka? Odpowiadają bardzo krótk ...
Video recenzja: CITIZEN Eco-Drive World Time Radio Controlled Super Titanium™
Video recenzja: CITIZEN Eco-Drive World Time Radio Controlled Super Titanium™
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Eco-Drive World Time Radio Controlled Super Titanium™ japońskiej marki Citizen.  Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model w formie klasycznej recenzji pod koniec listopada. Wówczas we wstępie ...
Pilot Mark XVIII z IWC. Tradycja zobowiązuje!
Pilot Mark XVIII z IWC. Tradycja zobowiązuje!
Tak się złożyło, że zegarki IWC z Schaffhausen nieczęsto goszczą na łamach naszego portalu. To zapewne trzeba zmienić bo firma wspaniała, a czasomierze ze wszech miar zacne i ciekawe. Dziś jest doskonała okazja dla pierwszego kroku na drodze do częst ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zegarek "chronograficzny"???
Zegarek "chronograficzny"???
22.08.2015
Oszukać czarta… zegarem
Oszukać czarta… zegarem
18.09.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco