Mille Miglia – zegarki z linii GTS są już dostępne!

POWRÓT 12.09.2015 Zegarki
Mille Miglia – zegarki z linii GTS są już dostępne!

Poprzez wszystkie kolejne lata od premiery w roku 1988, praktycznie każdy z wyprodukowanych zegarków dedykowanych wyścigowi Mille Miglia stawał się sztandarowym w kolekcji manufaktury Chopard. W 2015 roku ta szwajcarska marka, zrobiła kolejną, nową edycję tych wyjątkowych zegarków, powiązanych z wyścigiem oldtimerów, dla których zachowując przyjętą już dla modeli Mille Miglia jako klasyczną stylistykę, wykonała je jednak w trochę odmienny sposób.
W ostatnim czasie te właśnie zegarki trafiły na sklepowe półki, dzięki czemu każdy z miłośników czasomierzy może samemu ocenić ich wygląd i skonfrontować je z dotychczasowymi, cały czas obecnymi w ofercie wyrobami.

Tegoroczna, edycja składająca się z trzech różnych modeli, wprowadza nową, przyjętą specjalnie dla nich nazwę - Mille Miglia GTS (Grand Turismo Sport). Znajdują się w niej następujące wyroby: podstawowy – egzemplarz prezentujący aktualny czas za pomocą trzech wskazówek, oraz posiadający wskazanie daty, drugi - podobny do niego, ale wyposażony dodatkowo we wskaźnik rezerwy naciągu, oraz model ze stoperem. Co ważne, po raz pierwszy produkty z kolekcji Mille Miglia (podstawowy i ze wskazaniem rezerwy naciągu) są wyposażone we własne, wytworzone w fabryce Chopard Fleurier Ébauches mechanizmy. Każdy egzemplarz ze wszystkich trzech rodzajów zegarków posiada certyfikat chronometru, potwierdzający dokładność jego działania. Można powiedzieć, że eleganckie, wyrafinowane wzornictwo tych nowych wyrobów odmładza i wnosi powiew świeżości do przyjętej już jako klasyczna stylistyki zegarków rallye, których ucieleśnieniem są modele Mille Miglia. Oczywiście nowe modele zachowują wszystkie wyznaczniki kolekcji wykreowane w czasie 25 jej istnienia. Co więcej zegarki Mille Miglia GTS swoim wyglądem doskonale ilustrują każde z tych dokonań.

Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Od 1988 roku, Chopard jest chronometrażystą "la corsa più bella del mondo" (najpiękniejszego wyścigu na świecie), którego trasa przebiega z Brescii do Rzymu i z powrotem. Stylistyka kolekcji Mille Miglia jest efektem fascynacji klasycznymi, starymi samochodami pielęgnowanej przez Karla-Friedrich Scheufele, współprzewodniczącego firmą Chopard.
Ten kolekcjoner samochodów i aktywny kierowca, każdego roku sam, aczkolwiek z różnymi towarzyszącymi mu na fotelu pilota osobami, bierze oczywiście udział w wyścigach.


Mille Miglia GTS marki Chopard

Mille Miglia GTS: trzy modele tworzące pełną kolekcję


Nowe wyroby Mille Miglia GTS stanowią kompletny zbiór składający z następujących zegarków: trzywskazówkowego z datownikiem, z dodatkowym wskazaniem rezerwy naciągu i czasomierza ze stoperem.
Te trzy modele mają wybitnie męskie linie inspirowane wyglądem klasycznych samochodów, które brały udział w wyścigu Mille Miglia w latach 1940 - 1957. Ich stalowe koperty o średnicach odpowiednio 43 mm dla wersji podstawowej i z rezerwą naciągu, oraz 44 mm dla wersji ze stoperem, posiadają stosunkowo krótkie uszy służące do mocowania paska. Są one starannie wyprofilowane w taki sposób, by zapewnić optymalny komfort po założeniu zegarka na nadgarstek. Tak uzyskany sportowy charakter linii, jest wzmocniony przez stylistykę układu wskazań.


Mille Miglia GTS marki Chopard

Chopard - najwyższa precyzja wytwarzania mechanizmów w zakładach Fleurier Ébauches


To jest pierwszy przypadek, kiedy wybrane model Mille Miglia są wyposażone w manufakturowe mechanizmy wyprodukowane przez markę Chopard. Oznaczone numerami katalogowymi jako kalibry: 01.01 i 01.08-C-C, zostały one w całości zaprojektowane, wykonane i złożone w zakładzie Fleurier Ébauches. Mechanizmy te są bardzo wysoko oceniane przez markę Chopard i spełniają wszystkie wymagania jakościowe stawiane zegarkom oznaczonym symbolem Mille Miglia, które zawsze posiadły certyfikat chronometru. Tak więc oznaczenie Mille Miglia, które zawsze zobowiązywało podniosło swoje wymagania. Mille Miglia GTS zobowiązuje jeszcze bardziej!

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Ekskluzywny charakter tych zegarków jest w pełni dopasowany do wspaniałych stylowych samochodów, które biorą udział w wyścigu Mille Miglia. Ich konstrukcja zapewnia wytrzymałość i długowieczność, które to cechy wydają się być niezbędnymi dla modeli dedykowanych temu niezwykłemu wyścigowi. Dzięki automatycznemu naciągowi sprężyny, modele gwarantują komfort użytkowania, a 60-cio godzinna rezerwa mocy (dla modeli z manufakturowym mechanizmem) będąc niezwykłą przewagą w stosunku do konkurencji, zapewnia gotowość do działania, nawet po długiej przerwie od momentu zdjęcia go z nadgarstka przez właściciela. Wreszcie, jego certyfikacja przeprowadzona przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (COSC), świadczy o precyzji działania. Ten wymagający atrybut każdego z zegarków Mille Miglia jest dla potencjalnie użytkujących czasomierze kierowców biorących udział w wyścigach, pomocą w precyzyjnej nawigacji i poprawnego pokonywania złożonej wymogiem regulaminy rajdu trasy. Potwierdzeniem, tak pożądanego przez wszystkich producentów, posiadania certyfikatu jest napis „Chronomerte”, naniesiony na tarczy każdego modelu z serii Mille Miglia GTS.


Mille Miglia GTS marki Chopard


Współczesna estetyka i dotyk przeszłości w zegarkach Mille Miglia GTS marki Chopard


Dedykowane doskonale znanemu i przestrzegającego klasycznych reguł, wyjątkowemu i najważniejszemu we Włoszech wyścigowi, zegarki Mille Miglia GTS, w każdej z wersji są zaprojektowane jako urządzenia pomiarowe pomocne kierowcom uczestniczącym w rajdzie. Pierścienie koperty posiadają wkładkę aluminiową utrzymaną w kolorze czarnym, podkreślającą sportowy charakter czasomierza. Wybrana dla modeli Mille Miglia czarno – czerwona, z białymi akcentami kolorystyka układu wskazań, jest odwołaniem do barw królujących w kokpitach starych samochodów. Wskaźnik rezerwy naciągu jest stylizowany na wskaźnik poziomu paliwa stosowany w samochodach w latach 50-tych poprzedniego wieku. Okienko datownika jest wkomponowane w odwzorowującą historyczny wskaźnik – czerwoną strzałkę z napisem Mille Miglia i napisy na drzwiach, oraz masce konkurujących w rajdzie samochodów. Ten tętniący życiem, dynamiczny charakter wydarzenia, jakim jest rajd Mille Miglia, jest symbolizowany czerwonymi elementami na tarczy zegarka, w tym w szczególności podziałką. Kolekcja zegarków Mille Miglia GTS jest dostępna tradycyjnie na paskach kauczukowych z odwzorowaniem bieżnika opony samochodowej, skórzanym paskiem typu rally, obydwa ze skuwką bransoletową (dla modeli w kopertach stalowych i złotych), czy też stalową bransoletą dla modeli z kopertami wykonanymi z tego samego materiału. Pasek kauczukowy odwzorowuje bieżnika opony firmy Dunlop był stosowany w samochodach w latach 60-tych poprzedniego wieku.

Mille Miglia GTS marki Chopard
 

Wersja podstawowa i ze wskazaniem rezerwy naciągu posiadają tarcze z cyframi o charakterystyczną dla nowej kolekcji Mille Miglia GTS stylistyce. Przewymiarowane oznaczenia godzin „12” i „6”, pomalowane substancją luminescencyjną przypominają kokpity klasycznych samochodów, które zawsze zachowują ducha "Competizione" (rywalizacji) drogiej sercom zagorzałym entuzjastów wyścigów.
 

Kolekcja Mille Miglia GTS jest hołdem dla "la corsa più bella del mondo” (najpiękniejszego wyścigu na wiecie), oraz jego kierowców, którzy łączą w sobie ducha rywalizacji i ponadczasowego stylu.


Władysław Meller


 

Polecamy także:

Trzynaste Doroczne Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
Trzynaste Doroczne Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
Jak co roku w okolicach czerwca – tym razem trzeciego dnia tego miesiąca w Warszawie w Hotelu Marriott odbyło się doroczne Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. To już trzynaste z kolei i może z tego powodu niektórym klubowiczom mogło się wy
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
W tym roku marka Omega świętuje wyjątkowy jubileusz – 60 lat kultowego modelu Speedmaster! To bezdyskusyjnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych czasomierzy w historii zegarmistrzostwa. Speedmaster to model o którym słyszał niem
ORIS Aquis Hammerhead Limited Edition - w misji, by ratować rekiny
ORIS Aquis Hammerhead Limited Edition - w misji, by ratować rekiny
Ochrona środowiska i wymierających gatunków na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat stała się jednym z priorytetów ludzkości w dążeniu do poprawienia jakości ekosystemów na Ziemi. Albert Einstein powiedział: „Jeśli z ziemi zniknie pszczoła, czło
Carl F. Bucherer (Lucerne 1888) - historia marki
Carl F. Bucherer (Lucerne 1888) - historia marki
Wiek XIX można najcelniej określić jako czas przemian. Zmiany technologiczne wymuszane przez rewolucję przemysłową wykreowały zupełnie inne podejście do procesu produkcji. Produkcja manufakturowa, coraz częściej odchodząca do lamusa, ustępuje miejsca
Balticus Automatic Bronze Watches - 2 nowe modele i pierwsze zegarki polskiej marki na Indiegogo!
Balticus Automatic Bronze Watches - 2 nowe modele i pierwsze zegarki polskiej marki na Indiegogo!
„Nie zamierzamy redefiniować słowa „Luksusowy”, na pewno NIE, ale oferujemy doskonałe zegarki Balticus Bronze z mechanizmami z automatycznym naciągiem, które są pierwszym projektem zegarkowym z POLSKI na platformie Indiegogo. Do wyboru są dwie wersje
Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Alpina

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

JUNGHANS Mega 1000 - zegarki sterow...
JUNGHANS Mega 1000 - zegarki sterow...
07.09.2015
Testujemy - Longines Conquest Class...
Testujemy - Longines Conquest Class...
14.09.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco