Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

Poszukiwania firmy oznakowanej jako Fossil Group, prowadzą szczególnie intensywnie posiadacze uszkodzonych zegarków, za których produkcję i sprzedaż jest odpowiedzialna ta właśnie jednostka organizacyjna. Dotyczy to tak zegarków gwarancyjnych, jak i tych, dla których gwarancja już się skończyła, ale niezbędne jest pozyskanie części zamiennych.

Na naszym portalu w dniu 14 lutego tego roku opublikowaliśmy informację zatytułowaną: „Biuro Fossil Group w Polsce”. W jego podsumowaniu napisaliśmy, iż nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie (planowanego otwarcia biura), a w odpowiedź biura prasowego z centrali firmy była lakoniczna.

Jak się okazuje, mimo, że biuro firmy działa już co najmniej od początków lipca (rejestracja firmy – wpis krs - luty 2015), w branży do tej pory nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie. Także nam nie udało się (mimo poczynionych prób) nawiązać kontaktu z reprezentacją firmy w Polsce.

My to my i mam nadzieję przeżyjemy bez strat, jednak co maja jednak zrobić posiadacze uszkodzonych zegarków?

Jeszcze przed otwarciem biura zastały wypowiedziane umowy współpracy dla dotychczasowych dystrybutorów marek: Emporio Armani, Michael Kors, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Diesel, Fossil, Adidas.
Tradycyjnie, wraz ze zmianą dystrybutora, nowa jednostka bierze na siebie obowiązek świadczenia umów serwisowych (w tym w szczególności gwarancyjnych). Serwis to papierek lakmusowy sposobu traktowania swoich klientów przez markę, więc nowa jednostka starała się zawsze od tej aktywności rozpoczynać swoją obecność na rynku. Tak było dotychczas dla wszystkich marek, tak ze Swatch Group ostatnio (przy powołaniu biura Swatch Group w Polsce), jak i przedtem. Tak było także praktycznie dla wszystkich marek które zmieniały dystrybutora w Polsce.

Fossil Group się ukrywa!

Poszukujący jej w internecie trafiają na stroną naszego portalu - na wskazane wyżej opracowanie (zwiększając nam widocznie jego poczytność). Można ustalić adres firmy Fossil Polska, dzięki publikacji z KRS, ale czy statystyczny Kowalski - posiadacz uszkodzonego zegarka pomyśli o takim szukaniu? Do tego nie jest to jedyna, z elementem Fossil w nazwie, firma w Polsce. Jeśli jednak odgadnie i znajdzie firmę, to i tak będzie dysponował tylko jej adresem pocztowym.
Telefonów i adresu elektronicznego uświadczyć nie można.
Dlaczego!!!
Amerykańskie konotacje firmy nie mogą mieć przecież tłumaczyć takiego traktowania swoich klientów!

Właśnie zwiększona poczytność opracowania o Fossil Group na naszym portalu, a także bezpośrednie pytania o kontakt z serwisem świadczą, że klienci marek skupionych w Fossil Group mają kłopoty.
To samo na pewno przeżywają sklepy, szczególnie te, które nie kontynuują już współpracy z „zagrożonymi” markami, ale są zobowiązane do świadczenia serwisu dla sprzedanych dotąd zegarków.

Mamy nadzieję, że niniejsza informacja skłoni decydentów Fossil Poland Sp. z o. o. do „otwarcia przyłbicy” i pojawienia się na branżowej mapie, ale przede wszystkim wskażą oni sposób serwisowanie swoich zegarków.

Władysław Meller

Polecamy także:

Recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017!
Recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017!
Całkiem niedawno prezentowaliśmy krótki przegląd nowości, jakie pokazała Glycine na targach Baselworld 2017. Kluczową rolę w portfolio marki, jak i wśród prezentowanych wtedy nowości, odgrywa linia Airman. To najbardziej charakterystyczna część ofert ...
Victorinox świętuje rocznicę założenia Konfederacji Szwajcarskiej
Victorinox świętuje rocznicę założenia Konfederacji Szwajcarskiej
Victorinox, producent legendarnych scyzoryków znanych na całym świecie jako Swiss Army Knives, 28 lipca zaprosił do swojego showroomu w Warszawie partnerów oraz dziennikarzy, aby wspólnie świętować rocznicę założenia Konfederacji Szwajcarskiej. Gości ...
Recenzja: SEIKO Grand Seiko Spring Drive Chronograph Black Ceramic Edition
Recenzja: SEIKO Grand Seiko Spring Drive Chronograph Black Ceramic Edition
Seiko to firma przez jednych niedoceniana – zupełnie niesłusznie – przez innych zaś wielbiona, często uwielbieniem dochodzącym do granic fanatyzmu. Wszystko to przez szeroką ofertę firmy. Tanie, a nawet bardzo tanie zegarki kwarcowe i mechaniczne – p ...
Historia marki Atlantic – czyli jak to się wszystko zaczęło?
Historia marki Atlantic – czyli jak to się wszystko zaczęło?
Pragnę przedstawić Wam historię marki ATLANTIC, czyli wszystko to, co wydarzyło się od roku 1888 przez następne 120 lat istnienia tego przedsiębiorstwa. Historia ta nie była prosta, ale mając na względzie aktualne sukcesy, jakie święci marka, należy ...
Mój projekt – mój zegarek. Husaria od G.Gerlach
Mój projekt – mój zegarek. Husaria od G.Gerlach
Niemal równo 3 lata temu, Fundacja Gustawa Gerlacha ogłosiła rozpoczęcie konkursu "Mój projekt - mój zegarek". Konkurs skierowany do młodych konstruktorów i stylistów w założeniu miał pozwolić im na sprawdzenie się w realiach zegarkowego rynku. Zdoby ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA

Junghans

PARTNER

Partner KMIZ

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Balticus

REKLAMA

Atlantic AtlanticAtlantic

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Doxa

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów
Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Xicorr