Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

Poszukiwania firmy oznakowanej jako Fossil Group, prowadzą szczególnie intensywnie posiadacze uszkodzonych zegarków, za których produkcję i sprzedaż jest odpowiedzialna ta właśnie jednostka organizacyjna. Dotyczy to tak zegarków gwarancyjnych, jak i tych, dla których gwarancja już się skończyła, ale niezbędne jest pozyskanie części zamiennych.

Na naszym portalu w dniu 14 lutego tego roku opublikowaliśmy informację zatytułowaną: „Biuro Fossil Group w Polsce”. W jego podsumowaniu napisaliśmy, iż nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie (planowanego otwarcia biura), a w odpowiedź biura prasowego z centrali firmy była lakoniczna.

Jak się okazuje, mimo, że biuro firmy działa już co najmniej od początków lipca (rejestracja firmy – wpis krs - luty 2015), w branży do tej pory nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie. Także nam nie udało się (mimo poczynionych prób) nawiązać kontaktu z reprezentacją firmy w Polsce.

My to my i mam nadzieję przeżyjemy bez strat, jednak co maja jednak zrobić posiadacze uszkodzonych zegarków?

Jeszcze przed otwarciem biura zastały wypowiedziane umowy współpracy dla dotychczasowych dystrybutorów marek: Emporio Armani, Michael Kors, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Diesel, Fossil, Adidas.
Tradycyjnie, wraz ze zmianą dystrybutora, nowa jednostka bierze na siebie obowiązek świadczenia umów serwisowych (w tym w szczególności gwarancyjnych). Serwis to papierek lakmusowy sposobu traktowania swoich klientów przez markę, więc nowa jednostka starała się zawsze od tej aktywności rozpoczynać swoją obecność na rynku. Tak było dotychczas dla wszystkich marek, tak ze Swatch Group ostatnio (przy powołaniu biura Swatch Group w Polsce), jak i przedtem. Tak było także praktycznie dla wszystkich marek które zmieniały dystrybutora w Polsce.

Fossil Group się ukrywa!

Poszukujący jej w internecie trafiają na stroną naszego portalu - na wskazane wyżej opracowanie (zwiększając nam widocznie jego poczytność). Można ustalić adres firmy Fossil Polska, dzięki publikacji z KRS, ale czy statystyczny Kowalski - posiadacz uszkodzonego zegarka pomyśli o takim szukaniu? Do tego nie jest to jedyna, z elementem Fossil w nazwie, firma w Polsce. Jeśli jednak odgadnie i znajdzie firmę, to i tak będzie dysponował tylko jej adresem pocztowym.
Telefonów i adresu elektronicznego uświadczyć nie można.
Dlaczego!!!
Amerykańskie konotacje firmy nie mogą mieć przecież tłumaczyć takiego traktowania swoich klientów!

Właśnie zwiększona poczytność opracowania o Fossil Group na naszym portalu, a także bezpośrednie pytania o kontakt z serwisem świadczą, że klienci marek skupionych w Fossil Group mają kłopoty.
To samo na pewno przeżywają sklepy, szczególnie te, które nie kontynuują już współpracy z „zagrożonymi” markami, ale są zobowiązane do świadczenia serwisu dla sprzedanych dotąd zegarków.

Mamy nadzieję, że niniejsza informacja skłoni decydentów Fossil Poland Sp. z o. o. do „otwarcia przyłbicy” i pojawienia się na branżowej mapie, ale przede wszystkim wskażą oni sposób serwisowanie swoich zegarków.

Władysław Meller

Polecamy także:

Video recenzja: DOXA GrandeMetre Blue Planet® Chronometer Automatic
Video recenzja: DOXA GrandeMetre Blue Planet® Chronometer Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu GrandeMetre Blue Planet® Chronometer Automatic szwajcarskiej marki DOXA. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Doxa Bl ...
WESOŁYCH ŚWIĄT życzy redakcja portalu Zegarki i Pasja!
WESOŁYCH ŚWIĄT życzy redakcja portalu Zegarki i Pasja!
Drodzy Zegarkomaniacy, Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Was płynące z serca życzenia: Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt.   Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego s ...
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
W tym roku marka Omega świętuje wyjątkowy jubileusz – 60 lat kultowego modelu Speedmaster! To bezdyskusyjnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych czasomierzy w historii zegarmistrzostwa. Speedmaster to model o którym słyszał niem ...
MeisterSinger Neo Plus – nowość 2017
MeisterSinger Neo Plus – nowość 2017
Meistersinger przedstawia Neo Plus. To nowy model będący większą wersją znanego wcześniej Neo, który ma kopertę o średnicy 36 mm. Plus oznacza dodanie do średnicy 4 mm.   Meistersinger produkuje zegarki mechaniczne z jedną wskazówką. To DNA i znak ro ...
Zegarki w filmach – część 2
Zegarki w filmach – część 2
W związku z dużym zainteresowaniem serią artykułów prezentujących zegarki w filmach, przygotowaliśmy dla Was kolejną jej odsłonę. W dzisiejszym wydaniu oddajemy ukłon w kierunku naszych Czytelniczek. Przedstawiamy zestawienie kobiet i ich zegarków w ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

PARTNER

Partner KMIZ

REKLAMA

Atlantic AtlanticAtlantic

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Balticus
Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Katalog i informacja o zegarkach – ...
Katalog i informacja o zegarkach – ...
11.08.2015
Brać przykład z... aplikanta
Brać przykład z... aplikanta
18.08.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco