Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

POWRÓT 12.08.2015 Ciekawostki
Czy Fossil Polska sp. z o.o. się ukrywa?

Poszukiwania firmy oznakowanej jako Fossil Group, prowadzą szczególnie intensywnie posiadacze uszkodzonych zegarków, za których produkcję i sprzedaż jest odpowiedzialna ta właśnie jednostka organizacyjna. Dotyczy to tak zegarków gwarancyjnych, jak i tych, dla których gwarancja już się skończyła, ale niezbędne jest pozyskanie części zamiennych.

Na naszym portalu w dniu 14 lutego tego roku opublikowaliśmy informację zatytułowaną: „Biuro Fossil Group w Polsce”. W jego podsumowaniu napisaliśmy, iż nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie (planowanego otwarcia biura), a w odpowiedź biura prasowego z centrali firmy była lakoniczna.

Jak się okazuje, mimo, że biuro firmy działa już co najmniej od początków lipca (rejestracja firmy – wpis krs - luty 2015), w branży do tej pory nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie. Także nam nie udało się (mimo poczynionych prób) nawiązać kontaktu z reprezentacją firmy w Polsce.

My to my i mam nadzieję przeżyjemy bez strat, jednak co maja jednak zrobić posiadacze uszkodzonych zegarków?

Jeszcze przed otwarciem biura zastały wypowiedziane umowy współpracy dla dotychczasowych dystrybutorów marek: Emporio Armani, Michael Kors, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Diesel, Fossil, Adidas.
Tradycyjnie, wraz ze zmianą dystrybutora, nowa jednostka bierze na siebie obowiązek świadczenia umów serwisowych (w tym w szczególności gwarancyjnych). Serwis to papierek lakmusowy sposobu traktowania swoich klientów przez markę, więc nowa jednostka starała się zawsze od tej aktywności rozpoczynać swoją obecność na rynku. Tak było dotychczas dla wszystkich marek, tak ze Swatch Group ostatnio (przy powołaniu biura Swatch Group w Polsce), jak i przedtem. Tak było także praktycznie dla wszystkich marek które zmieniały dystrybutora w Polsce.

Fossil Group się ukrywa!

Poszukujący jej w internecie trafiają na stroną naszego portalu - na wskazane wyżej opracowanie (zwiększając nam widocznie jego poczytność). Można ustalić adres firmy Fossil Polska, dzięki publikacji z KRS, ale czy statystyczny Kowalski - posiadacz uszkodzonego zegarka pomyśli o takim szukaniu? Do tego nie jest to jedyna, z elementem Fossil w nazwie, firma w Polsce. Jeśli jednak odgadnie i znajdzie firmę, to i tak będzie dysponował tylko jej adresem pocztowym.
Telefonów i adresu elektronicznego uświadczyć nie można.
Dlaczego!!!
Amerykańskie konotacje firmy nie mogą mieć przecież tłumaczyć takiego traktowania swoich klientów!

Właśnie zwiększona poczytność opracowania o Fossil Group na naszym portalu, a także bezpośrednie pytania o kontakt z serwisem świadczą, że klienci marek skupionych w Fossil Group mają kłopoty.
To samo na pewno przeżywają sklepy, szczególnie te, które nie kontynuują już współpracy z „zagrożonymi” markami, ale są zobowiązane do świadczenia serwisu dla sprzedanych dotąd zegarków.

Mamy nadzieję, że niniejsza informacja skłoni decydentów Fossil Poland Sp. z o. o. do „otwarcia przyłbicy” i pojawienia się na branżowej mapie, ale przede wszystkim wskażą oni sposób serwisowanie swoich zegarków.

Władysław Meller

Polecamy także:

Tissot PRS 516 NBA Championship Watch 2016
Tissot PRS 516 NBA Championship Watch 2016
Szwajcarska marka zegarków Tissot oraz najlepsza liga koszykówki na świecie ogłosiły rozpoczęcie swojej współpracy 5 października 2015 r. w Nowym Jorku, dzięki której szwajcarski producent zegarków stał się oficjalnym chronometrażystą w ligach: NBA, ...
Niezwykły zegar w niezwykłym otoczeniu. Szczecin. Warsztaty Zegarmistrzowskie
Niezwykły zegar w niezwykłym otoczeniu. Szczecin. Warsztaty Zegarmistrzowskie
Na sobotę 27. maja Eugeniusz Szwed wiceprezes Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków wyznaczył kolejne zajęcia w ramach Warsztatów zegarmistrzowskich Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Tym razem odbyły się one w Szczecinie i Nowym Warpnie, a gospodarz ...
Recenzja: CITIZEN Mechanical NH8389-88LE
Recenzja: CITIZEN Mechanical NH8389-88LE
W naszej redakcji mieliśmy już przyjemność z bliskiego spotkania z czasomierzem marki Citizen. Był to zegarek z kwarcowym mechanizmem, o bardzo dużych możliwościach, a przy okazji świetnie wykonany – CITIZEN Eco-Drive World Time Radio Controlled Supe ...
Sięgając gwiazd - 60 lat modelu Speedmaster!
Sięgając gwiazd - 60 lat modelu Speedmaster!
W tym roku marka Omega, a zarazem także liczne grono jej fanów z całego świata, świętuje wyjątkowy jubileusz – 60 lat kultowego modelu Speedmaster! To bezdyskusyjnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych czasomierzy w historii zeg ...
TAG Heuer w najnowszym filmie Kingsman: The Golden Circle!
TAG Heuer w najnowszym filmie Kingsman: The Golden Circle!
Zegarki TAG Heuer - a w zasadzie Heuer, gdyż wówczas tak brzmiała nazwa marki - pojawiły się pierwszy raz na srebrnym ekranie w 1970 roku, gdy Steve McQueen wystąpił w filmie Le Mans z modelem Monaco na nadgarstku. Po niemal 50 latach przerwy czasomi ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Junghans

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Katalog i informacja o zegarkach – ...
Katalog i informacja o zegarkach – ...
11.08.2015
Brać przykład z... aplikanta
Brać przykład z... aplikanta
18.08.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco