CERTINA DS-8 Chrono Moonphase Precidrive - idealna do garnituru

CERTINA DS-8 Chrono Moonphase Precidrive - idealna do garnituru

Wydaje się, że wszystkie najznamienitsze zegarki marki Certina, muszą być modelami sportowymi - wszak wspieranie sportu i współpraca z organizacjami sportowymi są najważniejszym kanałem marketingowym tej szwajcarskiej marki. Każdy z jej zegarków ma wysoką klasę wodoszczelności, znacząca grupa posiada dodatkowe wyposażenie jakim jest stoper – synonim sportowego zegarka, wiele zegarków z kolekcji wyposażonych jest w elektroniczny mechanizm.

Czy w takim razie Certina może zaoferować także atrakcyjny zegarek garniturowy?
Ciekawą recenzję zegarka Certina model DS-8 Chrono Moonphase Precidrive chyba w najpiękniejszej z jego wersji – czekoladowej tarczy i skórzanego paska, którą przedstawiamy poniżej:

Faza księżyca - oglądana z Ziemi część księżyca, która oświetlona jest przez Słońce. W zeszłym miesiącu miało miejsce zjawisko Blue Moon, tzw. niebieski księżyc. Co to oznacza? Jest to druga pełnia występująca w tym samym miesiącu kalendarzowym. Takie zjawisko miało miejsce w lipcu i występuje ono, mniej więcej co 2,5 roku. Co faza księżyca ma wspólnego z zegarmistrzostwem?

Odpowiedź brzmi, że wiele. Jest wiele firm, które w swoich czasomierzach umieszcza wskazanie fazy księżyca, ale sposób w jaki zrobiła to marka Certina jest dotąd niespotykany. W tym tekście postaramy się przedstawić, naszym zdaniem najciekawszą nowość z Certiny wyposażoną w wyjątkowe wskazanie wspomnianych już faz księżyca.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive

Dlaczego wyjątkowe?

Na pierwszy rzut oka zegarek nie wyróżnia się od innych modeli ze stoperem, ale im bardziej mu się przyglądamy, tym bardziej staje się on fascynujący. Obok standardowych danych zamieszczonych na tarczy i deklu, jakie można odczytać biorąc go do ręki, czyli: szafirowe szkło, 100 metrów wodoszczelności, mechanizm PRECIDRIVE czy też system DS - opisywany już przez nas wcześniej. Wszystko to w mechanizmie zamkniętym w 42 mm kopercie.
Żeby zrozumieć wyjątkowość tego modelu, trzeba przyjrzeć się bliżej zegarkowi.Zacznijmy od tarczy. Złote nakładane indeksy i brązowa matowa tarcza, to tylko część tego, co kryje w sobie ten zegarek. Spójrzmy głębiej. Na godzinie 10 została umieszczona faza księżyca. Pod główną tarczą zegarka widzimy kolejną, obracającą się minitarczę z księżycem na nieboskłonie.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive
Dodatkowym, widocznym elementem tego wskazania jest skala miesiąca synodycznego - tak jest określany czas pomiędzy kolejnymi nowiami księżyca. Wynosi on 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy. Jest to w przybliżeniu 29,5 dnia- i tak też jest oznaczona podziałka . W większości zegarków ze wskazaniem fazy księżyca, jest tylko obrazowo przedstawiony ten naturalny satelita Ziemi, czasami naniesiona jest podziałka liczbowa miesiąca synodycznego. Tutaj, w dolnej części wskazania mamy jeszcze 4 małe okienka, w których pokazuje się wskazanie, jeśli mamy nów, pierwszą kwadrę, pełnię, czy kwadrę ostatnią.


Na pierwszy rzut oka zegarek nie wyróżnia się od innych modeli ze stoperem, ale im bardziej mu się przyglądamy, tym bardziej staje się on fascynujący. Obok standardowych danych zamieszczonych na tarczy i deklu, jakie można odczytać biorąc go do ręki, czyli: szafirowe szkło, 100 metrów wodoszczelności.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive

Na godzinie drugiej, we wgłębieniu tarczy, umieszczone jest wskazanie minut i godzin stopera. Jego realizacja też jest wyjątkowa ponieważ pod licznikiem minut stopera została umieszczona tarcza z oznaczeniami cyfrowymi licznikiem odmierzanych przez stoper godzin. Mogłoby się wydawać, że to już koniec nietypowych rozwiązań, ale jest jeszcze „ukryty” sekundnik umieszczony na godzinie 6, którego wskazówka również porusza się pod tarczą.

Wrażenie jakie można odnieść przy oglądaniu tego zegarka jest takie, że tarcza ma kilka płaszczyzn, których nie sposób policzyć. Potwierdzeniem tej sugestii jest także datownik, który został ukryty głęboko w tarczy, a podkreślony złotą ramką.

Pełen obraz zegarka czyni go naszym zdaniem najciekawszą propozycją dla osób, które chcą mieć w swoim czasomierzu, bardzo precyzyjny pomiar czasu, stoper oraz fazę księżyca.

Autor: Jakub Wojdat

www.e-zegarki.info.pl

 

Polecamy także:

Polpora Manufaktura - nowe modele, nowy rozdział w historii firmy!
Polpora Manufaktura - nowe modele, nowy rozdział w historii firmy!
Polpora to unikatowe przedsięwzięcie na polskim rynku. Mająca siedzibę w Zielonej Górze firma korzysta z tradycji polskiego zegarmistrzostwa i w oparciu o szwajcarskie komponenty przygotowuje w naszym kraju wysokiej klasy zegarki. Pierwsza z tegorocz ...
Pierwsze spotkanie grupy Stare Zegarki / Vintage Watches, Smardzewice 2017 - relacja
Pierwsze spotkanie grupy Stare Zegarki / Vintage Watches, Smardzewice 2017 - relacja
W dniach 07-09.04.2017, w miejscowości Smardzewice, odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Stare Zegarki / Vintage Watches. Organizatorzy na miejsce imprezy wybrali położony niedaleko Zalewu Sulejowskiego, przepiękny i malowniczy, hotel Dworek Biały Dom ...
Video recenzja: Orient Star Automatic GMT Power Reserve
Video recenzja: Orient Star Automatic GMT Power Reserve
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Automatic GMT Power Reserve japońskiej marki Orient Star. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Na naszym portalu prze ...
Christophe Claret Marguerite – kocha, czy nie kocha?
Christophe Claret Marguerite – kocha, czy nie kocha?
Zegarek o wdzięcznej nazwie Marguerite stworzony w pracowni Christophe Claret to nietuzinkowa propozycja dla współczesnej kobiety. Pośród dominujących nawiązań do męskiego wzornictwa (stonowane barwy, prostota)  ten model jest wyjątkowo barwny i pełe ...
Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari
Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari
Znana z zaprojektowania zegarków: Armin Strom - Cognac Watch i Peter Speake-Marin - Rum Watch firma Wealth Solutions, zaprosiła swoich gości do samochodowego salonu Ferrari na ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, na spotkanie z kolejną unikatową, zegar ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA

Junghans

PARTNER

Partner KMIZ

REKLAMA

Balticus

REKLAMA

Atlantic AtlanticAtlantic

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

REKLAMA

Doxa
Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Xicorr